Borç batağı , borç sarmalından çıkamamak ;(

11,500 maaş alıyorum 12 ay vadeli tüm borçlarımı kapatmak için kredi çekmiştim aylık 8300 onu ödüyordum ve iki tane kredim vardı ödediğim toplamda aylık 9650 tl maaşımdan kesiliyordu , Nişan yapınca kredi kartımdan toplam 60 bin tl harcama yaptım bu yüzden iyice battım, ben nasıl çözeceğim bu işi . Lütfen bana bi akıl verin , ek iş olarak ne bakabilirim. Küçük bir ilde yaşıyorum ;( tam kendimi toparlayacakken nişan yapınca her şey çok daha kötü oldu , kasımda düğün olacak ama ben hiç bir şey yapamayacağım çok zorluk çekiyorum;(

Aylık kredinizi öderken elinize kalan 2000 TL'ymiş. Bu parayla bir ayda nasıl geçiniyorsunuz ? Aile evinde falansınız ondan herhalde.

Ben sizin yerinizde olsam bu şartlar altında yeni bir borca girmezdim.
Aile arasında bir nişan yapılabilirdi. Sade güzel bir elbise, güzel bir pasta, belki birkaç dağıtmalık hediye ve aileler arasında yemek.
60 bin mümkün değil tutmazdı.
İlla ki ben gösterişli ve harcamalı bir nişan istiyorsan, ertelemeliydin.

Aylık kredinizi öderken elinize kalan 2000 TL'ymiş. Bu parayla bir ayda nasıl geçiniyorsunuz ? Aile evinde falansınız ondan herhalde.

Ben sizin yerinizde olsam bu şartlar altında yeni bir borca girmezdim.
Aile arasında bir nişan yapılabilirdi. Sade güzel bir elbise, güzel bir pasta, belki birkaç dağıtmalık hediye ve aileler arasında yemek.
60 bin mümkün değil tutmazdı.
İlla ki ben gösterişli ve harcamalı bir nişan istiyorsan, ertelemeliydin.
sanırım lojmanda kalıyordu , insan aile evinde olsa en azından tamam der, hiçbişey harcamıyorum maaş yatar yatmaz ödemeleri yapıp evde ne pişiyorsa onu yer , ama bu durum zaten çok borçluydu, üstüne birdaha borç yapmış ben çok üzülüyorum ya , neyse

sanırım lojmanda kalıyordu , insan aile evinde olsa en azından tamam der, hiçbişey harcamıyorum maaş yatar yatmaz ödemeleri yapıp evde ne pişiyorsa onu yer , ama bu durum zaten çok borçluydu, üstüne birdaha borç yapmış ben çok üzülüyorum ya , neyse

Lojmanlar çok uygun fiyatlı diye duyuyorum ama faturalar,erzak, plansız ihtiyaçlar vs derken, zaten kalan 2000 TL ile geçinmesi çok ama çok zormuş. Neye güvenerek tekrar 60 bin TL borca girmiş şaşırdım gerçekten.

Panae teşekkür ederim , harcamalarıma dikkat edeceğim şimdi olan parama bu ay dokunmayacak biraz daha az gezip bi dahaki ay dikkat edeceğim inşallah 🙏

Nasil bir nişan bu 60 bin harcanan.
Evde yüzük takiverseydiniz küçük bir pasta aile arası. Ayrani yok içmeye 60binle gider .....

X