Kredi çekme hakkında?

Yesilsevenbiri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2021
2.088
1.068
31
Merhaba arkadaşlar. Bir konuda fikir almak istiyorum. Benim maaşım 16 17 civarı. Araba kredim var 3300(16 ay var bitmesine). Eşya borcuma da 5 bin ödüyorum aylık(12 var bitmesine). Kiram da 1500. Bana aylık kalan fatura yeme içme dışında 3 bin tl para.
Deprem kredisi veriyordu bir kaç banka. Ben yetişemedim çekemedim. Ama suan 1.53 faizle 70 bin kredi çıkıyor bana(36 ay vadeyle).
Sizce bu krediyi çekip aylık ödediğim 5 bin olan krediyi kapatıp aylık 2700 takside mi düşürsem?
Elimde de 18 bin kalmış oluyor. Zaten araba kredim 16 ay sonra bitecek. Yani toplamda kredim 6 bin olmuş oluyor. Suan 8300 ödüyorum.
Aslında biraz birikim yapmak istediğim için kredi çekmek istiyorum. Tabi borcu borçla kapatmak çok mantıklı değil ama fikrinizi almak istiyorum

Bu krediyi çekerseniz fazla para veriyor musunuz faiziyle onu anlamadım.

Elime 18 bin tl kalıyor demişsiniz eğer öyleyse mantıklı gibi

Harcamalarınız genel olarak tutarsız mıdır? Bana tuhaf gelen aylık 1500 eve 5000 liralık eşya almış olmanız mesela. Normalde 4000 liralık fatura+mutfak da çok tuhaf,4000 faturaysa mutfak nerede? Yok 4000 mutfaksa fatura nerede?😂
Birikim yapmak için kredi öekecekseniz elinize kalacak olan TL ile döviz veya altın alın. Altın şu aralar yüksek ama seçim sonrası bir miktar düşebilir. Hemen bozdurmayacaksanız size zarar ettirmez tabi bu durum. Ama kesinlikle birikiminizi TL olarak tutmayın.

Hayır kredi çekip borcu kapattığımda 18 bin kalmış oluyor krediden elime. Ve aylık 5 bin ödemem 2700e düşüyor
Valla ödemeler zorlamıyorsa kredi çekme derim.
Faizi faizle kapatacaksın.
En azından yeme içme dışında elinde para da kalıyormuş.
Çok zorlanıyorum diyorsan tabiki çekebilirsin.
Bir de ne kadar faiz yiyeceksin bunu da hesapla

Harcamalarınız genel olarak tutarsız mıdır? Bana tuhaf gelen aylık 1500 eve 5000 liralık eşya almış olmanız mesela. Normalde 4000 liralık fatura+mutfak da çok tuhaf,4000 faturaysa mutfak nerede? Yok 4000 mutfaksa fatura nerede?😂
Birikim yapmak için kredi öekecekseniz elinize kalacak olan TL ile döviz veya altın alın. Altın şu aralar yüksek ama seçim sonrası bir miktar düşebilir. Hemen bozdurmayacaksanız size zarar ettirmez tabi bu durum. Ama kesinlikle birikiminizi TL olarak tutmayın.
Eşya derken benim evlilik durumum vardı. Ivır zıvır almıştım. Yemek takımı, ütü, kahve makinesi vs

Eşya derken benim evlilik durumum vardı. Ivır zıvır almıştım. Yemek takımı, ütü, kahve makinesi vs
Ah eşya deyince nedense aklıma mobilya gelmişti benim. Neyse,normal o zaman. Bence krediyi çekmeniz mantıklı görünüyor şu anda. En azından borç miktarınız düşecek aylık bazda

Düşük faizli kredi bulduysanız ve ödeme durumunuz varsa, hic kacirmayin. Bir daha böyle kredi faiz orani yakalayamazsinız. Zaten surda temmuza ne kalldi, tekrar maaslara zam gelecek.

Pandemide de böyle düşük faizli bir kredi olmustu. Yakalayamayanlar cok üzüldü. 1+1 de olsa bir ev alabilenler şu an çok karli.

Düşük faizli kredi bulduysanız ve ödeme durumunuz varsa, hic kacirmayin. Bir daha böyle kredi faiz orani yakalayamazsinız. Zaten surda temmuza ne kalldi, tekrar maaslara zam gelecek.

Pandemide de böyle düşük faizli bir kredi olmustu. Yakalayamayanlar cok üzüldü. 1+1 de olsa bir ev alabilenler şu an çok karli.
İşte o yüzden çekmek istiyorum. Araba kredim bitse o zmaana kadar maasım 25 bini bulur ki 2700 tl zorlamaz beni hem biraz kenara da atmış olurum

İşte o yüzden çekmek istiyorum. Araba kredim bitse o zmaana kadar maasım 25 bini bulur ki 2700 tl zorlamaz beni hem biraz kenara da atmış olurum
ama borcunuz 16 ayda bitiyor hatta eşya borcunuz 12 ay sonra bitiyor
Çok zorlansanız çekin derdim ama elinizde de kalıyormuş zaten.
Bence dişinizi biraz daha sıkın derim.
3 sene boyunca yine borç ödeyip borç yapmayacagınızın garantisi var mı ?

X