Kredi çekme hakkında?

Merhaba arkadaşlar. Bir konuda fikir almak istiyorum. Benim maaşım 16 17 civarı. Araba kredim var 3300(16 ay var bitmesine). Eşya borcuma da 5 bin ödüyorum aylık(12 var bitmesine). Kiram da 1500. Bana aylık kalan fatura yeme içme dışında 3 bin tl para.
Deprem kredisi veriyordu bir kaç banka. Ben yetişemedim çekemedim. Ama suan 1.53 faizle 70 bin kredi çıkıyor bana(36 ay vadeyle).
Sizce bu krediyi çekip aylık ödediğim 5 bin olan krediyi kapatıp aylık 2700 takside mi düşürsem?
Elimde de 18 bin kalmış oluyor. Zaten araba kredim 16 ay sonra bitecek. Yani toplamda kredim 6 bin olmuş oluyor. Suan 8300 ödüyorum.
Aslında biraz birikim yapmak istediğim için kredi çekmek istiyorum. Tabi borcu borçla kapatmak çok mantıklı değil ama fikrinizi almak istiyorum
1.53 faizle 70 yerine

Qnb 1.39 faizle 50 bin

Ya da ziraat 1.23 faizle nakit avans araştırabilirsiniz

İşte o yüzden çekmek istiyorum. Araba kredim bitse o zmaana kadar maasım 25 bini bulur ki 2700 tl zorlamaz beni hem biraz kenara da atmış olurum
Şu anda ne alirsaniz kâr. Her seyin fiyati cok hizli bir sekilde ikiye katliyor. Cekin siz o krediyi hic durmayin.

Gecen gün bankadan beni aradilar. " Size özel şu fiyatla ihtitac kredisi cekin Selen Hanim. Bir daha bu orandan da vermeyecegiz, bu tutarda da vermeyecegiz" Ben de bu konusmaya istinaden yazdim size...

Ben olsam çekerdim ama 36 aydan daha kısa sürede bitirmeye çalışırdım. 36 ay uzun bir süre çünkü yada hiç çekmezdim zaten kredi ödemeleri az kalmış

Merhaba arkadaşlar. Bir konuda fikir almak istiyorum. Benim maaşım 16 17 civarı. Araba kredim var 3300(16 ay var bitmesine). Eşya borcuma da 5 bin ödüyorum aylık(12 var bitmesine). Kiram da 1500. Bana aylık kalan fatura yeme içme dışında 3 bin tl para.
Deprem kredisi veriyordu bir kaç banka. Ben yetişemedim çekemedim. Ama suan 1.53 faizle 70 bin kredi çıkıyor bana(36 ay vadeyle).
Sizce bu krediyi çekip aylık ödediğim 5 bin olan krediyi kapatıp aylık 2700 takside mi düşürsem?
Elimde de 18 bin kalmış oluyor. Zaten araba kredim 16 ay sonra bitecek. Yani toplamda kredim 6 bin olmuş oluyor. Suan 8300 ödüyorum.
Aslında biraz birikim yapmak istediğim için kredi çekmek istiyorum. Tabi borcu borçla kapatmak çok mantıklı değil ama fikrinizi almak istiyorum
araba kredisi faiz oranı ne?
şu anki haliyle 52800 tl borç var

1.53 faizle 70bin çekecesiniz ama borç süreniz uzayacak. 1,5 yıl içinde tüm borcu temizlemek varken bu süreyi 3 yıla çıkarıyorsunuz. bana mantıklı gelmedi

araba kredisi faiz oranı ne?
şu anki haliyle 52800 tl borç var

1.53 faizle 70bin çekecesiniz ama borç süreniz uzayacak. 1,5 yıl içinde tüm borcu temizlemek varken bu süreyi 3 yıla çıkarıyorsunuz. bana mantıklı gelmedi
Kesinlikle bana da mantıklı gelmedi hem borç süresini uzatıyor hem de elinde pek fazla para kalmıyor şu zamanda 18bin para değil değmez bence de

Şimdi size az ödeme gibi geliyor ama süreyi uzatıyorsunuz. 16 ay sonra tamamen bitecek kredi borçlarını 36 aya uzatmak niye? Günah /haram konusu ayrı zaten, ona değinmiyorum bile

Oncelikle su anda aldiginiz hic bir kredinin orani , 1 sene once aldiginiz krediden daha iyi olamaz. O yuzden daha yuksek faizle aldiginuz krediyi daha dusuk faizli aldiginiz bir kredi ile kapatmaniz mantikli olmaz. Bir de bu krediler masraflari vs var. isterseniz yukarda bir arkadasin yazdigi gibi qnb 1.39 faiz orani ile 50 bin tl cekip altin alirsaniz.. her ay ordan para cekip odeyebilirsiniz borcunuzu.. 1 senenin sonunda da belki elinozde biraz para kalmis olur

bence yapma. boşuna 1 buçuk yıl uzatacaksın borçlarını. 18 bin kenara atmak için büyük bir meblağa değil, değmez

borcu kesinlikle borçla kapatmayın derim

biz evliliğimizin ilk başlarında eşimle böyle yapa yapa en sonunda icralık olduk, eşimin maaşından kesinti yapılmaya başlandı :KK43:

çünkü evet daha düşük faizle çekiyorsun krediyi ama çektiğin o krediyle kapattığın borç sonra bir daha yapılmamak üzere kaybolmuyor ne yazık ki :KK70:

azıcık sıkın dişinizi 1,5 seneden az kalmış borcunuz onları kapatmaya bakın

borcu kesinlikle borçla kapatmayın derim

biz evliliğimizin ilk başlarında eşimle böyle yapa yapa en sonunda icralık olduk, eşimin maaşından kesinti yapılmaya başlandı :KK43:

çünkü evet daha düşük faizle çekiyorsun krediyi ama çektiğin o krediyle kapattığın borç sonra bir daha yapılmamak üzere kaybolmuyor ne yazık ki :KK70:

azıcık sıkın dişinizi 1,5 seneden az kalmış borcunuz onları kapatmaya bakın
Çekmiyim mi diyorsunuz yani 🤦‍♀️

Çekmiyim mi diyorsunuz yani 🤦‍♀️
yok sakın çekmeyin hiç gerek yok, aylık taksidi azalacak ama süresi uzayacak ödemelerinizin, biz daha yeni yeni toparladık ve açılan dosyaları kapatmaya başladık. her kapanan dosyada bir oh çekiyorum üstümden dünyanın bütün yükü kalkıyor sanki.

şöyle düşünün, kredi çekip borçlarınızı kapattınız aylık ödemeleriniz düştü, eee siz bir daha hiç mi harcama yapmayacaksınız hiç mi borca girmeyeceksiniz, Türkiye şartlarında borca girmeden hiçbir şey yapamadığımız düşünülürse kesiinnnn borçlanırsınız eee kredinin yanında bi de o borçlar olacak çok daralırsınız

canlı örnek olarak konuşuyorum, çünkü borcu borçla kapatma işi bir süre sonra alışkanlık haline geliyor önünü alamıyorsunuz sonrasında

X