Bebek Çocuk Odası Dekorasyonu Bebek odası sorunu

cerenci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2015
132
13
38
2 yasında kızım var hamileyim odamız çok küçük artik 2 çocuk için yavrulu yatak mi ranza mi karar veremedim. Ranza kullanışlı mi düşer mi nasıl toplarim yardim edin kızlar karar veremedim

Böyle bişey düşünebilirsin.
image.png

2 yasında kızım var hamileyim odamız çok küçük artik 2 çocuk için yavrulu yatak mi ranza mi karar veremedim. Ranza kullanışlı mi düşer mi nasıl toplarim yardim edin kızlar karar veremedim
Ranzayı hiç düşünmeyin
Çocuğunuz küçük
Ikea'da küçük çocuk yatakları var. Tek kişilik yatak kadar büyük olmadığı için yer kaplamaz.
Yavrulu yatak her akşam-sabah kaldır kur zor olabilir.

upload_2016-7-28_10-30-10.png

Merdiven kısmı hariç anca sığar canım bende çok düşündüm ama oda küçük ranza boğar mi odayı acaba

Başka odam yok 2. Doğduğunda tekrar değişiklik yapacak imkanim yok bütçem kısıtlı canım ikisi içinde birşey düsünmem gerekiyor

Ranza almayın daha çok ufak. 2 ufak karyola alıp dolabı farklı yere koysanız?

Benim 2.5 yasında oğlum var ilerde kardeş istediğimiz için ranza aldık İkea' dan. Çok memnunum sana da tavsiye ederim.

Ilk cocugunuza butcenize gore bir oda yapin yalniz onun yatagindan 2 sene sonra alip koyabilecek yer ayirin odada yenidoganla ilk cocuk ayni odada mumkun degil en az 1 yil yatamazlar

Bu arada ikeanin kucuk yataklari mantikli hem uygun hem guzeller ben ranzadan oldum bittim korkarim

Benim 2.5 yasında oğlum var ilerde kardeş istediğimiz için ranza aldık İkea' dan. Çok memnunum sana da tavsiye ederim.
Nasıl bir model aldınız,resim atabilir misiniz? Bir de tehlikeli olmaz mı?:KK64:

oda küçükse en uygunu ranza yeni doğan odaya gelene kadar büyük çocuğunuz ranzanın altını kullanır

Üst katta yatabilmesi için kaç yasında olması gerekir açıkçası benimde korkum var ranzadan ama yer dar mecburi oyun alanı için ranzada aklımda

Sağ alt köşedeki emzirme koltuğu mu?
Yeni bebeğiniz zaten 1-1,5 sene sizin odada yatar. Yani daha önünüzde 2 sene var. Şimdilik büyük çocuğunuz için tek kişilik yatak alın. Küçük ebattakilerden. Pencerenin önüne paralel olacak gibi yerleştirin.
Büyüdüğünde de o emzirme koltuğunu kaldıracaksınız mecburen.
Odanın geri kalanı nasıl? Kapının açıldığı duvarda yer var mı?

Oyun alani simdilik olmayıversin. 20 sene ablamla aynı odayı paylaştık, yataklarımızın arasında bir bacak girecek kadar alan vardı sadece. Oyunlarını salonda oynasınlar ne olacak?

O odaya ben iki tane ikea yatağı sığdırırım muhtemelen. Sadece biçimsiz yerleştirmişsiniz. İkea danışmalarında odanızın boyutlarını verdiğinizde hangi mobilyaları nasıl yerleştireceğinize dair simulasyonlar yapıyorlar. Bir uğrayın derim.

Son düzenleme:
Koltuğu kaldırdım beşikte ikeadan toplanıyor kaldırdım 2. Doğduğunda yatak odama kuracagim.odada su anda sadece dolap var koltuk duvara yaslı koltugun olduğu yerden pencereye kadar olan alana tek kişilik sigiyor o bölgeye gore birşey yapmam gerekiyor

X