2 cocukla disari çıkamıyorum topluma karışamıyorum evde tıkılıp kaldim

Benim yaşadığım yerde 4 yaş okul çocuğudur. O senenin Mayıs ayında 4 yaşını doldurmuşsa zorunlu Kindergarten'a başlar, Mayıs'tan sonra doğmuşsa da seneye başlar. Bizde de okul öncesi böyle değil mi? 5 yaşında çocuğun evde olmasına şaşırdım açıkçası.

Eşiniz istemediği halde 2. çocuğu yaptığınız yazılmış, o yüzden mi yardım etmiyor? Kreş masrafını bu yüzden mi karşılayamıyorsunuz?
Benim yaşadığım yerde de 4 yaş çocukları kızımı dahil okula almadilar(çok cocuk varmis sinif da kucukmus iptal etmisler) 5 yasinda anaokuluna alacaklarmış bu sene anca gidebilecek okula.

İkinci çocuk istememe sebeplerimden birisi; Eşimden destek göremeyeceğimi bilmem...

Okula başlayınca çıkarsınız artık 🥴.

İkizlerimi alıp parkta birşeyler alıp yiyorum çay içiyorum onlar araba da.oturuyor.arada kucağıma alıyorum sallanıyoruz.. onlara birşeyler yediriyorum mutlaka açık havaya hergun çıkarıyorum. Eşime de bırakıyorum bazen kısa süreli kendim çıkıyorum. Ki sizin biri de büyük benm ikisi de 8 aylık. Ama yine de çıkarmaya çalışıyorum hergun hasta olsam bile kendime de iyi geliyor. İmkansız değil niye yapamazmişiniz.

Benim çevremde çalışanlar 2,çalışmayanlar 3 yaştan itibaren kreşe götürüyor çocuklarını.

Hatta 1,5 yaşta başlayan çocuklar bile var.

5’i bırak,4 yaşta bile evde olan çocuk hiç duymamıştım.
benim 2 numaram 3 yaş 1 haftalıkken tam gün full 12 ay kreşe başlamak zorunda kaldı lalem
evde oturuyor olsam 4 yaştan önce vermezdim ama mecbur kaldım bakıcılarla olmadı

5 yaşındaki cocugum şu an evde eylülde okula gidecek insallah.O okula gidene kadar böyle maalesef😔
ne böyle pardon da
5 yaşında çocuk hiç park yüzü görmeyecek mi aşşşırı bencil babası yüzünden

küçüğü ona bırakacaksınız ya da oda çıkacak sizinle çocuklar hava alacak
bu yorumları yazanlara hiç cevap vermemişsiniz ama

ne böyle pardon da
5 yaşında çocuk hiç park yüzü görmeyecek mi aşşşırı bencil babası yüzünden

küçüğü ona bırakacaksınız ya da oda çıkacak sizinle çocuklar hava alacak
bu yorumları yazanlara hiç cevap vermemişsiniz ama
Ben zaten çocuğumu arada parka götürmeye çalışıyorum benim dediğim alışveriş,piknik vs sadece park market değil ki

benim 2 numaram 3 yaş 1 haftalıkken tam gün full 12 ay kreşe başlamak zorunda kaldı lalem
evde oturuyor olsam 4 yaştan önce vermezdim ama mecbur kaldım bakıcılarla olmadı
Ev hanımları bile 3 yaşında kreşe götürüyor canım benim.

Evde ekrandı,koltuk üstünde zıpladı,düştü dememek için en iyisi okul bence de.

Benim de çocuklarım sizinki ile yakın yaş aralığındaydı. Oğlumu bebek arabasında değil de puset takıp kucağımda taşıyordum. Yoksa büyük çocuğu takip etmek zor oluyor. Bu şekilde her sabah dışarı çıkıp geri dönerdik. Tabi anne için yorucu oluyor. Bir müddet sonra eşimin iş çıkış saatine denk getirmeye başladım. Eşim işten sonra parka yanımıza geliyordu. İki kişi olunca daha rahat hissediyordum.

Ev hanımları bile 3 yaşında kreşe götürüyor canım benim.

Evde ekrandı,koltuk üstünde zıpladı,düştü dememek için en iyisi okul bence de.
Kreşe ben de vermek isterim ama esim asgari ücretle çalışıyor bende 1 tane daha çocuk var kremler olmus 10bin lira

2 cocukla bebek arabasıyla da çıkmama da izin vermiyor yapamazmisim diye.
Ee çocuklara baksın sosyalleşin madem sizde izin vermiyorsa ayrıca Suriyeliler 2 tane bebek arabada bir tane de karnındaki ile geziyorlar sizin yerinizde olsam kocama aynen şöyle derdim "sen beni beceriksiz mi sandın Suriyeliler kadar değil miyim" ben diye bir çemkirirdim görürdü o salıyor mu salmıyor mu

Benim biri 5 yasinda kizim diğeri 6 aylik oğlum var.Kizim dışarıda elimi tutmayan cocuk ama evde duruyor uyum sağlıyor.Oglum ise kalabalığı sevmiyor(5 kisiden fazlaysa)ve bu yüzden kalabalıkta çok duramıyorum kimse bana yardım etmiyor ve başka odada onla durmak zorunda kalıyorum kendimi dışlanmış hissediyorum.Esim zaten ev erkegi işten gelince hep dinlenmek istiyor benim 2 cocukla bebek arabasıyla da çıkmama da izin vermiyor yapamazmisim diye.Yalniz kalmaktan evde takılmaktan bıktım.
İki çocukla dışarıda tek yapamadığınızı düşünüyor eşiniz de neden ikinci çocuğu yaptınız. İki kızım arası 32 ay. Küçüğü şuan Allah bağışlasın 3 yaşını geçti. Bebekken koyuyordum ana kucağına takıyordum kucağıma her yeri geziyordum. Biraz büyüdü bebek arabasına koydum büyüğe de öğrettim arabayı tutar bırakmazdı asla. Ya da yürüyorsa kaldırımdan aşağı asla inemezdi. O şekilde her yeri de gezdim. Ki gezmesem kafayı yerdim

merak ettim dışarı çıkmayan çocuklar enerjilerini nasıl atıyorlar. Düzenli parka gitmeleri, sokağa çıkmaları lazım ki enerjilerini atsınlar, sosyalleşsinler

X