2 cocukla disari çıkamıyorum topluma karışamıyorum evde tıkılıp kaldim

Busra54Nur

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2018
194
-53
25
Benim biri 5 yasinda kizim diğeri 6 aylik oğlum var.Kizim dışarıda elimi tutmayan cocuk ama evde duruyor uyum sağlıyor.Oglum ise kalabalığı sevmiyor(5 kisiden fazlaysa)ve bu yüzden kalabalıkta çok duramıyorum kimse bana yardım etmiyor ve başka odada onla durmak zorunda kalıyorum kendimi dışlanmış hissediyorum.Esim zaten ev erkegi işten gelince hep dinlenmek istiyor benim 2 cocukla bebek arabasıyla da çıkmama da izin vermiyor yapamazmisim diye.Yalniz kalmaktan evde takılmaktan bıktım.

Benim biri 5 yasinda kizim diğeri 6 aylik oğlum var.Kizim dışarıda elimi tutmayan cocuk ama evde duruyor uyum sağlıyor.Oglum ise kalabalığı sevmiyor(5 kisiden fazlaysa)ve bu yüzden kalabalıkta çok duramıyorum kimse bana yardım etmiyor ve başka odada onla durmak zorunda kalıyorum kendimi dışlanmış hissediyorum.Esim zaten ev erkegi işten gelince hep dinlenmek istiyor benim 2 cocukla bebek arabasıyla da çıkmama da izin vermiyor yapamazmisim diye.Yalniz kalmaktan evde takılmaktan bıktım.
madem yapamazsınız sizinle gelsin. dışarı çıkıp bir iki saat dolaşmak, bir yerde oturup bir çay içmek ne kadar yorabilir esinizi? cocukları yaparken beraberdiniz, büyütürken de beraber olmanız lazım. esiniz ev erkeği falan değil düsüncesiz. o işte bile sosyalleşebiliyor, en azından ev dışında çocuklardan ve sorumluluklarından uzak vakit gecirebiliyor ama sizin 24 saatiniz o evin içinde cocuklarla. pes yani gercekten. hafta sonu o ilgilensin mesela siz de arkadaslarınızla çıkın bir kaç saat. bu nedir ya yazık size

Eeee işten gelince azıcık alsın sizi parka yürüyüşe götürsün olur mu öyle evde bunalmışsınız :KK43: çocuklar da park vs görsün az çevreyi tanısın. Yapamazsınız demiş o zaman bir zahmet gelsin yardım etsin 😒

Hangi sehirdesiniz? Arkadaşlarınızı eve çağırın 1er 2ser kalabalık olmayacak şekilde. Evin tertemiz olmasına gerek yok. 6 aylık bebek için kanguru öneririm. 8 aydan sonra sırta takılıyor çok daha rahat oluyor.

Siz bi deneyin, yapamazsanız kendisi de gelsin yanınızda. Öyle yaparsınız. İzin almak nedir ya?
Çocuklarla dışarı çıkmak için izin almak da ne bileyim. Benim hayatım öyle geçiyor of. Bir kere çocuklarsız dışarı çıkmıştım (izinliydim o ara çevrem başkaydı) millet beni tanımadı bebek arabası yok diye 😅 😅

ev erkeği ise ve siz yapamazsanız o işten gelince çocuklara baksın siz çıkın havanız değişsin. ayrıca neden olmasın, yaşları yakın iki çocuğum var ikisi de hala bebişken otobüse atlayıp her yere gidiyordum aracım olmasına rağmen. bebeği slinge takın, büyüğün peşinden dilediğinizce koşturursunuz.

3 cocukla disari cikan ben 😅 neyi yapamazsiniz? Esiniz konusmak yerine yardim etsin. Ilk kücük turlarla baslayin. Evde tikilip kalsam bende kafayi yerim. Kendinize güvenin biraz
3 çocukla dışarı cikmayi bırakın tatile giden ben :)
Üstelik ilk iki kizimin arası 2 yaş 8 ay yani 3 yaş bile degil ona rağmen ikisini birden bebek arabasına koyup kışın bile çıkardım bakın kışın diyorum karda yağmurda
İnanın ne hasta oldular ne bir şey başka türlü çünkü yorulmuyorlardi
Yazın günlük rutinimizde park vardı yürüyerek 15 dakika ama olsun her gun giderdik evde yemediklerini götürünce orda açık havada yerlerdi
Bilmiyorum ben mi çok cesurmusum hiç korkmadım onlarla bir yere gitmekten
Birde genel manada 22 yıla yaklaşan evliligimde benim için gidebilir miyim yok ben gidiyorum haberin olsun nokta
Yani muhtemelen gidebilir miyim deseydim envai çeşit olumsuzluk sunacaktı
Gidiyorum daha kesin

Yahu neden yapayasiniz bu bana çok ilginç geliyor. 6 aylık çocuk arabasında olur zaten kızınızı da yanınıza alın parka bahçeye gidin. Fethiye'de yabancı bir aile 3 çocuğunu bel kemeriyle sırayla birbirine sonra da kendilerine bağlamıştı bence çok mantıklı siz de bakabilirsiniz boyle bir şeye.

Enerjilerini nasıl atıyor bu çocuklar? Birde ilerde içlerine kapatıp olurlar allah korusun yaşıtlarıyla kaynaşmalılar oyunlar oynamalılar. Ev ziyaretleri değilde parka götürün. Eşinde ev erkeği olmayı bıraksın tatil gününde sizinle gelsin(bir zahmet). Hiç mahallede çocuklarınız yaşıt kadınlar da mı yok beraber sözleşin girişken olun.
oğlunuz zaten 6 aylıkmış bebek arabasında durur kızınıza da göz kulak olursunuz

3 çocukla dışarı cikmayi bırakın tatile giden ben :)
Üstelik ilk iki kizimin arası 2 yaş 8 ay yani 3 yaş bile degil ona rağmen ikisini birden bebek arabasına koyup kışın bile çıkardım bakın kışın diyorum karda yağmurda
İnanın ne hasta oldular ne bir şey başka türlü çünkü yorulmuyorlardi
Yazın günlük rutinimizde park vardı yürüyerek 15 dakika ama olsun her gun giderdik evde yemediklerini götürünce orda açık havada yerlerdi
Bilmiyorum ben mi çok cesurmusum hiç korkmadım onlarla bir yere gitmekten
Birde genel manada 22 yıla yaklaşan evliligimde benim için gidebilir miyim yok ben gidiyorum haberin olsun nokta
Yani muhtemelen gidebilir miyim deseydim envai çeşit olumsuzluk sunacaktı
Gidiyorum daha kesin

Vallaha 3 cocukla tek basina tatil olmaz benim icin 😄

X