Anket bayan mı?kadın mı?

Bayan mı? Kadın mı?

• Ankete Katılan
    52
  • Anket Kapalı .
neden bukadar gerginsin?cidden neden sinir oldun?bayan demem yanlışsa düzelteyim kadın diyeyim.ne varki?neden bukadar tersleniyorsun?
Neden sizinle aynı fikirde olmayan herkesin gergin oldugunu düşünüyorsunuz? Değilim gergin.
Israrla bayan kelimesini kullanmanızdan rahatsız oldum. Sizin gibi bir kadının (bahsettiginiz statüdeyseniz eğer) neden bayan kelimesinin hoş olmadıgını bilmesi gerekir, bundan daha da rahatsız oldum.
Bana göre bayan kelimesi erkek jargonu. Ve sizin de erkek oldugunuzu düşünüyorum.

Neden sizinle aynı fikirde olmayan herkesin gergin oldugunu düşünüyorsunuz? Değilim gergin.
Israrla bayan kelimesini kullanmanızdan rahatsız oldum. Sizin gibi bir kadının (bahsettiginiz statüdeyseniz eğer) neden bayan kelimesinin hoş olmadıgını bilmesi gerekir, bundan daha da rahatsız oldum.
Bana göre bayan kelimesi erkek jargonu. Ve sizin de erkek oldugunuzu düşünüyorum.
anladım.bugün siteye girdim çok fazla sert eleştiri alınca gerilmiş olabilirim,iyi düşüncelerle girip birkaç terslenince gerildim belkide ,bilemiyorum.bayan kelimesine bugun yeniden baktım beni cidden rahatsız etmiyor.ama sitede rahatsız olan bir kişi bile olsa yazmam.kibar saygılı biriyim,herkesten bunu beklerim.kadınım ama✌️

İkisinin kullanım amacı ve şekli farklıdır. Kadın cinsiyet belirtir. Erkeğin karşılığı kadındır. Kadın sporcu, kadın politikacı, kadın giyim, kadın voleybol takımı vs doğrusu. Bayan ise hitaptır. Aslında biraz mr/mrs karşılığı gibi ama bizde böyle bir kullanım yok. Hanım/ bey kullanıyoruz. O sebeple bay/bayan dilimizde gereksiz kelimeler bence. Kullanım şekillerine dikkat edildiği sürece beni rahatsız etmiyor.

anladım.bugün siteye girdim çok fazla sert eleştiri alınca gerilmiş olabilirim,iyi düşüncelerle girip birkaç terslenince gerildim belkide ,bilemiyorum.bayan kelimesine bugun yeniden baktım beni cidden rahatsız etmiyor.ama sitede rahatsız olan bir kişi bile olsa yazmam.kibar saygılı biriyim,herkesten bunu beklerim.kadınım ama✌️
Kimse sizi sert eleştirmedi ki. Biraz fazla paylaşım yapınca yeni üye olarak, yapılan esprileri siz hoş karşılamayıp olayları buraya getirdiniz. Yoksa istediğiniz kadar paylaşım yapın, buna karışamayacagını herkes bilir burda.

Bayan hitaptır, kadın kadındır.
Bir kadından bahsedilmek isteniyorsa hanımefendi tam karşılığıdır.
Bayım kelimesinin kullanılmadığı ülkede ‘bayan’ ı kabul etmek mümkün değildir.
Hitapta kibarlık olsun diye 'bayan'ı kullananlar var maalesef.
"Bayan bir bakar mısınız?" diyorlar. Hanimefendi deseler erkekliklerine zeval gelir. Diğer erkekler onlarla bu kibarlık ne diye dalga geçerler çünkü. Bazıları için kibar olmak aşağılayıcı nedense. Onlar da orta yol için bayan'ı tercih ediyorlar. Ne kadar komik olduklarını bilmeseler de.

İş başvuru formunda cinsiyet kısmında 'Erkek/Bayan seçeneğini gördü bu gözler.

X