Akıl Akıldan üstündür.

Jameya

Guru
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2015
11.621
10.213
Kızlar sizden bir konududa fikir almak istiyorum.
Ben yaklaşık 2 senedir instagram üzerinden takı satıyorum.
birkaç kez hesaplarım kısıtlandı tekrar yeni sayfa açtım ve devam ettim.
aylık reklam bütçem çok düşüktü 1000 tl lik aylık reklam bütçesi ayırıyordum reklam paramı çıkarmıyor ama yine de satış geliyrdu.
Bu işi daha da büyütmeye karar verdim ve bir sosyal medya uzmanıyla çalışmaya karar verdim satışlarımın artması için.
Kredi çekip reklam ücretini yükseltip satışlarımın artması için uğraşıcam.
Fakat biraz korkuyorum :)
aranızda instagramda işletmesi olup başarılı veya başarısız olan var mı?

Markada çalışıyorum
Sosyal medya e ticaret dijital pazarlama bilgim var.
Reklam vermek için kredi çekmek mantıklı gelmiyor.
Sosyal medyayi kendin büyütüp çok yolu var etkili kullanmak reels açıklama görsel seçimi gibi büyümesi mantıklı olur
reklam vermek için değil ürün almak için çekmek istiyorum krediyi. ve reklam da vermek tabi ki.

Ben instagram üzerinden çalışıyorum.
Hem satış hem hizmet şeklinde.
Reklam çok nadir veriyorum, ayda 3 gün falan.
Sosyal medyacıları takip ediyorum, önerilerini de uyguluyorum ama profesyonel destek almadım.
Bence mantıklı adım atıyorsunuz.
ya reklam açtığım zaman etkileşimim çok güzel fakat satışlarda istediğim verimi alamıyorum o sebeple sosyal medya uzmanı ile görüşüyorum. bitane de buldum 2 ayda kazanmaya başlayacağımı söylüyor. fakat biraz cesaretim kırıldı :) tek başımayım kimseden destek almadan bu işi yapıcam ve küçük bir kızım var. ya olmazsa diye düşünmeden edemiyorum :KK70:

yani reels paylaşımlarını soruyorsanız evet yapıyorum. görsellerin de güzel olmasına dikkat ediyorum.
Reklam vermeden de mümkün. Hastag reels ile de sağlayabilirsiniz.metin ve görseller önemli. İnfluencer pazarlama etkin arttırır reklam etkin arttırır ama maliyet gerekir

Reklam vermeden de mümkün. Hastag reels ile de sağlayabilirsiniz.metin ve görseller önemli. İnfluencer pazarlama etkin arttırır reklam etkin arttırır ama maliyet gerekir
evet influencer lara da reklam verdim bu arada. yani reklam vermek şart değil diyorsunuz onu da ben destek almadan yapamıyorum işte 2 senedir gerçekten çok uğraşıyorum.

evet influencer lara da reklam verdim bu arada. yani reklam vermek şart değil diyorsunuz onu da ben destek almadan yapamıyorum işte 2 senedir gerçekten çok uğraşıyorum.
Şunu da yapabilirsin ilgi alanınla ilgili influencerlere hediye gönderip tanıtım da olur ajanslar bunun için onlarda da nakite ihtiyacın var
Bu seçenekte sadece ürün gider.
Ödeme yapmazsin

Şunu da yapabilirsin ilgi alanınla ilgili influencerlere hediye gönderip tanıtım da olur ajanslar bunun için onlarda da nakite ihtiyacın var
Bu seçenekte sadece ürün gider.
Ödeme yapmazsin
evet 2 influencer a bu şekilde reklam verdim. daha da vermeyi düşünüyorum fakar kısa bir ara verdim yeni ürün almak için bütçeye ihtiyacım var. o sebeple de kredi çekip büyütmek istiyorm. birkaç tane daha influencer a hediye göndermeyi düşünüyorum.

Reklam vermeden olmuyor ben de tam pandemi zamanı eşimle beraber yeni birşeyler yapalım demiştim,reklam verdikçe açıldı işler. Sonra trendyola geçtik hatta. Hala instadan satışlar sürüyor,aynı zamanda da web sitesi kurduk. Bence ticarette risk almak gerekiyor yoksa yerinde sayıyorsun. Hayırlı uğurlu olsun işiniz, bayıla bayıla takip ettiğim bir üyesiniz,özelden sayfanızı öğrenebilirsem en azından müşteri yönlendirebilirim seve seve 😘

evet 2 influencer a bu şekilde reklam verdim. daha da vermeyi düşünüyorum fakar kısa bir ara verdim yeni ürün almak için bütçeye ihtiyacım var. o sebeple de kredi çekip büyütmek istiyorm. birkaç tane daha influencer a hediye göndermeyi düşünüyorum.
Bence ticarette en önemli olan şey başlarken elindeki bu iş için ayırdığın parayı koruyabilmek kredi mantıklı değil.
Atıyorum elimde 10 bin var 5 bin her ay için ürün almama yetiyorsa 5 bini korumaliyim.
E ticarette de var aynı düşünce mantık

Bizde sosyal medya uzmanı ile calışıyoruz.(farklı bir alanda işimiz bu arada) web sitesi vb konularda da onlar yönetiyor ama bütçe önemli tabi ki. Reklam bütcesi arttıkça etkileşim artıyor,markanızı tanıtabilmek,potansiyel müşteriye ulaşmak anlamında gerekli tabi ama kredi çekmek ne kadar uygun olur bilemem,zira sürekli ödenecek meblaglar bunlar. Astarı yüzünden pahalıya gelmemeli diye düşünüyorum. Ha dönem dönem yüksek bütçeli açarsıniz reklamı firmanız tanınıp kemik müşteri kitleniz oturana kadar,bazen daha düşük bütçeli ayarlarsiniz o şekilde olabilir tabi ki.

Hesabınız nedir? Belki biz de beğenir takibe alırız, alışveriş yaparız. Çünkü takı kalp ben. 😁

Benim arkadaşım yapıyordu. İnfluncerlara ürün yolluyordu onlarda bi güzel övüyordu. Hea o ek gelir olarak yapıyodu. Sadece ordan kazanıosan daha fazla adım atman şart. Kredi miktarı ne kadar. Denemeden bilemezsin

X