Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    138
Hemoroid engel değil doktorum demişti ben normali zorladım ama disk sıkışması önemli bir detay bence doktorunu dinlemelisin kalıcı hasara sebep vermesin, Sezaryen eninde sonunda bir ameliyat hemde 15-20 cm’lik bir ameliyat tam kasık üstü yatıp kalkarken hareket edecek yürüyünce baskı yapacak bir alan konumu gereği elbette acısı oluyor. Hayır sütüm geç gelmedi hemen emzirmeye başladım hayır kızım alerjik değil pamuklara sarıp büyütmedim belki ondandır bilemiyorum ama sık hastalanmaz bünyesi iyi sayılır 🫠
Kesinleşmiş Sezaryen de olsa eğer engel bir durum yoksa sağlık yaş tansiyon kanama bebeğin gelişimi vs vs risk taşımıyorsa bebişlerin anne karnında geçireceği 1 günü kar olarak düşünüyorum en doğru karar yine doktorunun ve senin 💙
Teşekkür ederimm 🌸Bu disk sıkışması olayından hiç bahsetmedim doktora daha , bir de şöyle düşünüyorum eğer sezaryene karar verirsem Acibadem ya da Amerikan hastanesi ile mi görüşsem ? Sigortanın oralarda anlaşması varmış hastane konforlu olsun ameliyatı yapacak doktoru da araştırır giderim dedim. Medikalpark ta 2 gece yattım yatak çok konforsuzdu sürekli ses koridorda , yemekler iyi değildi. Yani ameliyatlı halimle bari iyi bakılayım diyorum mantıklı mı sizce 😊

Valla sıkıldım valla bıktım herşeyin üst üste gelmesinden artık gına geldi birine paylaşsam anlatsam geçmicek çünkü çözüm yolu yok şu sağlık sistemini Allah bildiği gibi yapsın muayene olmadığım halde bugün muayene olmuşum gibi sisteme düşmüş yarın ki randevumu iptal etmişler işin kötü tarafı 15 gün boyunca randevu alamazsın durumu oldu ya ben sezeryana gün alıcam Allah için nstye gireceğimi söyledi doktor ya çıldırıcam artık vallahi bezdim ya vallahi gına geldi ya şikayet etsek nereye ediyorum yani sanki çözüm bulacaklar ya çıldırıcam

Geçmiş olsun, genelde karbonhidratlı yiyecekler reflüyü tetikliyor(ekmek dahil). Üstüne meyve yersen, ağzına geldikçe meyve bile yapıyor sanabilirsin. Karbonhidratı keserek dene bakalım bir de.

Bu sabah ilk kez ben de kustum. Kızıma her sabahki gibi yumurta yapıyordum, ikinci yumurtayı bir kırdım bozuk çıktı ve çok kötü kokuyordu. Gerisi malumun ilanı🤣🤣İki gebeliğimde de ilk kusuşum olarak kayıtlara geçsin ama sanırım hamile olmasam da kusardım. Bugün yumurta yiyemedim😅
evet bir deneyeyim ekmeği kesmeyi, ekmeksiz de doymuyor gibiyim, psikolojik tamamen biliyorum. nasıl olacak bakalım.

Ben tuvalete cikmadim biliyo musun🤣
Unuttular sormayi iyi ki
Gazi sordu hemsire tuvaleti unuttu
Ertesi gün eve gelince ciktim
Orda yedigim
Seylerle cikamazdim zaten🤣
Daha orda kalacak halim kalmamisti bende sesimi cikarmadim🫣
Senin bagirsaklar guzel calisiyor demek
Yine cikarsin kuzu ins
Evet çok şükür kabızlık ve bağırsak sorunum yıllardır yok bende tembellik oluşmuştu şakasız saatlerce tuvalette oturarak aştım. Ay inşallah kuzum ya hiç 2 gece kalmak istemiyorum 🥹 doktora sölicem bakalım

Teşekkür ederimm 🌸Bu disk sıkışması olayından hiç bahsetmedim doktora daha , bir de şöyle düşünüyorum eğer sezaryene karar verirsem Acibadem ya da Amerikan hastanesi ile mi görüşsem ? Sigortanın oralarda anlaşması varmış hastane konforlu olsun ameliyatı yapacak doktoru da araştırır giderim dedim. Medikalpark ta 2 gece yattım yatak çok konforsuzdu sürekli ses koridorda , yemekler iyi değildi. Yani ameliyatlı halimle bari iyi bakılayım diyorum mantıklı mı sizce 😊
Kesinlikle mantıklı iki hastanedede iyi doktor bulma şansın çok çok yüksek sadece biraz erken karar vermen gerekebilir hem plan program için hemde doktorunla en azından bi kaç muayene geçirebilmen kendi doktorun disk olayına muhtemelen risk gözüyle bakar inşallah en sağlıklısı olsun canım senin için 🙏🏼

Teşekkğr ederimm🌸Ben de normal doğmuşum 6 ay da emmişim ama yemedğim iğne içmediğim antibiyotik kalmamıştı hala bağışıklığım düşüktür zamanında içtiğim ilaçlara bağlıyorum :KK43:
Ah bende oyleyim kendimi örnek vermeyi unutmuşum 😅 şuan icin degil ama çocukken cok sık hasta olurdum hep igneler antibiyotikler 😕

Valla sıkıldım valla bıktım herşeyin üst üste gelmesinden artık gına geldi birine paylaşsam anlatsam geçmicek çünkü çözüm yolu yok şu sağlık sistemini Allah bildiği gibi yapsın muayene olmadığım halde bugün muayene olmuşum gibi sisteme düşmüş yarın ki randevumu iptal etmişler işin kötü tarafı 15 gün boyunca randevu alamazsın durumu oldu ya ben sezeryana gün alıcam Allah için nstye gireceğimi söyledi doktor ya çıldırıcam artık vallahi bezdim ya vallahi gına geldi ya şikayet etsek nereye ediyorum yani sanki çözüm bulacaklar ya çıldırıcam
Ben senin yerinde olsam yarın randevu saatimde oraya giderim madem muayene olmuşsun ispatlasınlar yada seni mağdur etmesinler yarın hastanede işini çözemezsen hemen cimere kayıt açıp sağlık bakanlığını ara. Babalarının Çiftliği gibi at koşturmaları sinir bozucu hele de gebelik ve doğum olunca. İnşallah yarın halledersin canım 🙏🏼

Nasil olabiliyor ki boyle bisey sen bugun hastaneye gittin mi canim yoksa gitmeden mi boyle bi giris yapmislar sisteme ?

Ah bende oyleyim kendimi örnek vermeyi unutmuşum 😅 şuan icin degil ama çocukken cok sık hasta olurdum hep igneler antibiyotikler 😕
Öfff bende ya muhtemelen bendede kızımda olduğu gibi pfapa vardı anlamadılar 14 yaşına kadar sürekli penisilinler antibiyotikler kullandım normal doğum çocuğuyum. Orta kulak iltihabı geçirmişim onu da anlamamış doktorlar o bende kaldı mesela en ufak rüzgarda kulağım ağrır günlerce çekerim. Yani doğum şeklinin de çok bir anlamı kalmıyor

Kızlar aranızda kan sulandırıcı hap ve iğne kullanan var mı? Doktor ne zaman bırakmanızı söyledi? Ben 32 itibariyle ecopirini bıraktım oksapar roğuma kadar devam dedi. Ama içimde hep bir korku var ya bir şey olursa diye. Sizlerde durum nedir?
Ben coraspin ve iğne kullanıyorum perşembe bitecek iğnelerim. Coraspini de sanırım 32 de kesecek şu an 30+4

Öfff bende ya muhtemelen bendede kızımda olduğu gibi pfapa vardı anlamadılar 14 yaşına kadar sürekli penisilinler antibiyotikler kullandım normal doğum çocuğuyum. Orta kulak iltihabı geçirmişim onu da anlamamış doktorlar o bende kaldı mesela en ufak rüzgarda kulağım ağrır günlerce çekerim. Yani doğum şeklinin de çok bir anlamı kalmıyor
Kesinlikle öyle tabiki normal dogum candir adı üstünde normal olan o zaten ama sezaryen de iyi ki var. Hic bunlari düşünmemek lazim bebegini sağ salim saglicakla kucağına aldın mı ? Tamam gerisinin hiiic onemi yok 😌

Ben senin yerinde olsam yarın randevu saatimde oraya giderim madem muayene olmuşsun ispatlasınlar yada seni mağdur etmesinler yarın hastanede işini çözemezsen hemen cimere kayıt açıp sağlık bakanlığını ara. Babalarının Çiftliği gibi at koşturmaları sinir bozucu hele de gebelik ve doğum olunca. İnşallah yarın halledersin canım 🙏🏼
Eşim sisteme girip 22sine randevu oluşturdu canım ama bıktım bu 3 4 oldu şikayet ettim yine oldu tamam iptal et niye 15 gün yasağı koyuyorsun eşim olmasa 15 gün hastahaneye gidemicem doğum zamanı yaklaşırsa gün vermiyorlar ağlicaktım o gün ya illa eşimiz sağlık çalışanı mı olunca işimiz görülecek başka insanlar ne olacak yazık günah ya bunu tek ben yaşamadım eminim başka yaşayanlar var

Teşekkğr ederimm🌸Ben de normal doğmuşum 6 ay da emmişim ama yemedğim iğne içmediğim antibiyotik kalmamıştı hala bağışıklığım düşüktür zamanında içtiğim ilaçlara bağlıyorum :KK43:
Bir doktorun "normal doğum candır, sezaryen haktır" sözüne denk gelmiştim instagramda. Adı üstünde doğal olan normal doğum fıtratımızda olan da. Ama bu sezaryen tu kaka demek değil. Her annenin ve bebeğinin sağlık durumu kendine özel. Hangisi uygunsa o olmalı. Normal doğumdan korkan kadının sezaryen istemesi de gayet normal bence. Bu tamamen tercih ve şartların nasıl geliştiği ile alakalı. Sadece sezaryen istersen, doktorun gel şu gün alalım dediği zamanda değil de eğer yine şartlar müsaitse bebeğin doğumu kendi başlattığı zaman sezaryen ol🌸

Eşim sisteme girip 22sine randevu oluşturdu canım ama bıktım bu 3 4 oldu şikayet ettim yine oldu tamam iptal et niye 15 gün yasağı koyuyorsun eşim olmasa 15 gün hastahaneye gidemicem doğum zamanı yaklaşırsa gün vermiyorlar ağlicaktım o gün ya illa eşimiz sağlık çalışanı mı olunca işimiz görülecek başka insanlar ne olacak yazık günah ya bunu tek ben yaşamadım eminim başka yaşayanlar var
Ben daha önce hiç böyle bir şeye şahit olmadım canım. Bence de yarın git aç mhrs sayfanı benim randevum bugün de. Kafalarına göre nasıl değiştirecekler. Hele de muayene olmamış hastayı muayene olmuş gibi nasıl gösterecekler.

Ben daha önce hiç böyle bir şeye şahit olmadım canım. Bence de yarın git aç mhrs sayfanı benim randevum bugün de. Kafalarına göre nasıl değiştirecekler. Hele de muayene olmamış hastayı muayene olmuş gibi nasıl gösterecekler.
Valla eşim 21 yıllık hekim ilk kez böyle bir şey duydum. Sağlık bakanlığı yeni bir sistem oluşturdu, onla alakalı olabilir sistem oturana kadar. Yani sistem otomatik olarak böyle bir şey yapmış olabilir, kimse kafasına göre girmiyor hasta muayenesini yoksa.

X