Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 7 41,2%
  • erkek

OY: 9 52,9%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 5,9%

• Ankete Katılan
    17
doktorumu aradım prızın diye bi ilac soledı gunde 2 adet alabılırsın dıye kullanan varmı acaba ?güzel seyler ama calısınca cok zor oluyor :KK43:
Canım ilk defa duydum prizin ı. Prospektüsü ne baktım. Hamileler kullanabiliyormuş. Bana doktorum sadece prilam var demişti. Bak bakalım prizin sana iyi gelecek mi. Prilam beni çok yoruyor. Aşırı uyku yapıyor ve mide bulantım geçti diyemem. Hala devam ediyor

Hanımlar merhaba, bende 9+5 hamileyim. Allah kısmet ederse aralıkta bebeğimi kucağıma alacağım. 5 haftalıkken kese 6 haftalıkken bebeğimi ve kalp atışını duyduk.
7 haftalıkken kahverengi akıntı olduğu için doktora gitmiştim, kanama alanı yok kese de bebek de sağlıklı görünüyor akıntı koyulaşır kanlı bir akıntı olursa gel diğerleri tehlikeli değil senin için dedi. Bu sabah uyandığımda tekrar ama biraz daha koyu kahverengi bir akıntı gördüm . Birkaç kere daha WC gittiğimde artık akıntı vs gelmedi, yine de doktora gideceğim öğleden sonra. Yaşayanlar var mı merak ediyorum içimin rahatlamaya ihtiyacı var elim ayağım buz kesti :KK43:
Canım merhaba ben oğlumda yaşamıştım bunda henüz yok 7 haftalığım ben de ama kahverengi olunca normal oluyormuş doktoruna güvenmelisin bu konuda Bi arkadaşım da da oldu hiç Bi sıkıntı yokmuş bebekte

Canım merhaba ben oğlumda yaşamıştım bunda henüz yok 7 haftalığım ben de ama kahverengi olunca normal oluyormuş doktoruna güvenmelisin bu konuda Bi arkadaşım da da oldu hiç Bi sıkıntı yokmuş bebekte
Doktorum da öyle söylemişti ama insan korkuyor . Allah razı olsun, böyle tecrübeli annelerden duymak da daha bi içimi rahatlatıyor . Sağlıcakla huzurla kucağımıza alalım evlatlarımızı inşallah 😍

16. hafta ne kadar geç sebep neydi? Belki yine sormussam aynı soruyu kusura bakmayın. Ben her gebelikte diken ustunde bekliyorum. Bu sefer güya akısına bırakmıstım. Hamilelik zor bir süreç ya hem psikolojik hem fiziksel, herşeyi cok araştırınca ds süreç zorlasıyor. Kendime akisina birak diyorum yine bakmisim herseyi inceliyorum basta kendimi.
Esime 2. cocuk kararı verirken hep dedim ben cocuk bakmaktan hiç çekinmiyorum o yorgunluk uykusuzluk vız gelir, en büyük çekincem hamilelik süreci ve doğum, bir aşamadım şunu
Öncelikle 16. Haftada kalbi durmuştu. Sebebini bulamadılar. Bi anormallik yoktu yani bebekte veya bende.
Duygularıma tercüman oldunuz. Hamilelik zor sürek. Bulantılarım çok olduğunda acıdan yorğun düşüyorum. Olmadığında acaba birşey mi oldu korkusu. Akışına bıraktım alıştım kaybetmeye diyorum. Ama elimde yüreğimde. Yaşım geçiyor. 38 den sonra doğurmak hayat standartlarım için beni zorlicak. Kafamın içi davul gibi 😵‍💫

Benim de efsane yaaa. Diyetisyene başladım kendimi tutmak için ama bütün gün aç yaşıyor gibiyim gözüm sürekli yiyeceklerde. Doktor en fazla 10 kilo almalısın dedi. Nasıl olacak bakalım 🥲🥲
En fazla 10 mu ben 15 diye biliyorum. İlk bebeğim de 15 almıştım ve normal demişlerdi.

Hanımlar merhaba, bende 9+5 hamileyim. Allah kısmet ederse aralıkta bebeğimi kucağıma alacağım. 5 haftalıkken kese 6 haftalıkken bebeğimi ve kalp atışını duyduk.
7 haftalıkken kahverengi akıntı olduğu için doktora gitmiştim, kanama alanı yok kese de bebek de sağlıklı görünüyor akıntı koyulaşır kanlı bir akıntı olursa gel diğerleri tehlikeli değil senin için dedi. Bu sabah uyandığımda tekrar ama biraz daha koyu kahverengi bir akıntı gördüm . Birkaç kere daha WC gittiğimde artık akıntı vs gelmedi, yine de doktora gideceğim öğleden sonra. Yaşayanlar var mı merak ediyorum içimin rahatlamaya ihtiyacı var elim ayağım buz kesti :KK43:
Canım merhaba içini ferah tut korkma. Cuma günü benim direkt kan boşalır gibi kırmızı geldi. Hemen acile gittim. Kese etrafında herhangi bir kanama yok dediler yatış verdiler. Günde 3 kez Progestan aldım. Akıntı kahverengiye döndü dünden beri de hiç akıntım yok. Bebiş sağlıklı çok şükür herhangi bir sıkıntı da yok. Kırmızı kan olmadığı sürece hiç korkma. Kontrol amaçlı yine git bi baktır için rahatlasın. Stres yapma sağlıkla vaktinde gelsin minnoş 🌸

Canım ilk defa duydum prizin ı. Prospektüsü ne baktım. Hamileler kullanabiliyormuş. Bana doktorum sadece prilam var demişti. Bak bakalım prizin sana iyi gelecek mi. Prilam beni çok yoruyor. Aşırı uyku yapıyor ve mide bulantım geçti diyemem. Hala devam ediyor
bende prilam içiyorum ama beni mahvetti bi de çalışıyorum inanki işler birikti artık göze batıyorum . bu sabah ne olursa olsun içmeyeceğim dedim . kaç haftadır ilk defa dinç bir gün geçiriyorum . bugün işlerimi bitimeye bakıyorum hazır iyiyken . ama dün gerçekten benim için en berbat gündü . çok zorda kalmadıkça gündüz prilam içmeyeceğim.

Aa benim niye uzun sürdü ya çıkınca ararım dedi hemşire, unuttular mı acaba ki. Haftaya çıkar demişti
hımm sana haftaya demiş. günü geldimi? bana ertesi gün çıkar demişti aynı gün çıkmıştı. ama bazı testler uzun sürüyor. bence unutulmamıştır ama gene de mesaj atabilirsin sonuçlarım çıktımı diye.

Öncelikle 16. Haftada kalbi durmuştu. Sebebini bulamadılar. Bi anormallik yoktu yani bebekte veya bende.
Duygularıma tercüman oldunuz. Hamilelik zor sürek. Bulantılarım çok olduğunda acıdan yorğun düşüyorum. Olmadığında acaba birşey mi oldu korkusu. Akışına bıraktım alıştım kaybetmeye diyorum. Ama elimde yüreğimde. Yaşım geçiyor. 38 den sonra doğurmak hayat standartlarım için beni zorlicak. Kafamın içi davul gibi 😵‍💫
valla ben 40 yasimdayim anliyorum sizi. Bir de esimin genetik testinde inversiyon cikti riskimiz fazla genetik doktoru %50 sans vermisti bize herkeste cift kromozom vardir saglikli kramazom gelirse saglikli gebelik olur inversiyonlu kramazom gelirse ya dusuk olur erkenden ya da engelli cocuk olur. Biz o yuzden panaroma yaptiriyoruz ki hersey belli olsun bir genetik anomali varsa da erkenden sonlandirilir gebelik diye. Siz bir de bana sorun 9 ayda 9 doguruyorum resmen. Burda bir kere demistim en zor sey hamilelik benim icin diye. Gecen hamileligimde ben 5. ay haber verdim herkese kayınvalidem falan da dahil yani
Bu arada bir de saglıklı hamileliğimden cocugum dunyaya geldi ki herseye bedel 😍. Yani baştan aldım süreci ben bu hamileliğimde temkinli ilerliyorum fetal dna sonucum cıkana kadar bebeğim olacak diye dusunemiyorum henüz

hımm sana haftaya demiş. günü geldimi? bana ertesi gün çıkar demişti aynı gün çıkmıştı. ama bazı testler uzun sürüyor. bence unutulmamıştır ama gene de mesaj atabilirsin sonuçlarım çıktımı diye.
Yok işte cuma verdim cumartesi pazarı saymazsak 2 gün olmuş. Perşembe bi dürtelerim, hepatit falan bakmıştı belki uzun sürüyordur

Canım merhaba içini ferah tut korkma. Cuma günü benim direkt kan boşalır gibi kırmızı geldi. Hemen acile gittim. Kese etrafında herhangi bir kanama yok dediler yatış verdiler. Günde 3 kez Progestan aldım. Akıntı kahverengiye döndü dünden beri de hiç akıntım yok. Bebiş sağlıklı çok şükür herhangi bir sıkıntı da yok. Kırmızı kan olmadığı sürece hiç korkma. Kontrol amaçlı yine git bi baktır için rahatlasın. Stres yapma sağlıkla vaktinde gelsin minnoş 🌸
Oyhh elimden gelse sana bi sarılırdım ki kocaman 🍀🍀 içimi rahatlattın Allah razı olsun. Rabbim sağ Salim huzurla kucağımıza almayı huzurla büyütmeyi nasip etsin 🥰 beni çok mutlu ettin rabbim de seni mutlu etsin inşallah ♥️♥️♥️

Hanımlar geçen dahiliyeye gitmiştim ya tiroid takibi için. Sonuç çıkınca aradım devam et ilaca 1 ay dolunca tekrar kan verirsin dedi tamam dedim, peşine reçete mesajı geldi. Ben de tiroid ilacı yazdı sandım, birazdan eczaneye gidicem gitmeden bakayım dedim bunları yazmış ne alaka ki
Screenshot_2024-05-14-13-59-21-54_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Hanımlar geçen dahiliyeye gitmiştim ya tiroid takibi için. Sonuç çıkınca aradım devam et ilaca 1 ay dolunca tekrar kan verirsin dedi tamam dedim, peşine reçete mesajı geldi. Ben de tiroid ilacı yazdı sandım, birazdan eczaneye gidicem gitmeden bakayım dedim bunları yazmış ne alaka ki
Eki Görüntüle 3427114
baktım şimdi de ilaçlara bana pek mantıklı gelmedi. prolia kemik erimesinde kemik güçlensin diye falan kullanılıyormuş. ürikoliz içinde hamileler kullanamaz diyor. apranax keza öyle

X