Gebelikte Kalp Atışının Durması

Merhaba hanımlar ben de 3 ay önce 14 haftalık bir düşük yaptım. Doktor 2 ay korunmamı önerdi ben de öyle yaptım yaklaşık 2-3 haftadır korunmuyoruz. 7 doktora gittim hepsi de pıhtılaşma testine gerek yok hamile kalabilecek durumdasın bu ilk düşüğün olduğu için teste gerek yok dediler. Sizin yazdıklarınızı okuyunca acaba testi yaptırsa mıydım diye düşündüm tekrar. Özelde çok pahalıydı sormuştum. Şimdi de adetime 4 gün var gebe miyim bilmiyorum ama çok istiyorum. Gebelik sürecinde bana birkaç test yapılmıştı bende kan pıhtılaşması olmadığını söylemişti doktor. Kafam karışık 😔
Canım her düşük pıhtılaşmadan olacak diye bi şey yok aslında bir lütuf nerden baktığımız önemli . Bende bu ay korunmayı bıraktım rabbim sağlıkla ne zaman verecekse versin ben teslim oldum artık ne zaman unuttun o konuyu o zaman gelecektir bir de istedikçe imtihan oluyoruz haberin olsun

Bende 3.kürtajı oldun Salı günü , birincisi boş gebelikti , 2.kalbi durdu sonra bizi araştırma hastanesine yönlendirdi doktorumuz , kadıj doğum doktoru genetik bölümüne yönlendirdi orda ki sonuçlarda bende kan pıhtılaşması çoktı , kan sulandırıcı iğneye başladık hamile olduğum gibi , şimdi de kalp atışı yoktı , normalde 9 haftalık olması gerekiyordu ama 6+5 de kalmıştı yeni kürtaj oldum çok zor süreçler geçirdik rabbim kimseye yaşatmasın
Patoloji sonucu ne cıktı peki bende mol.gebelik cıktı bir sene.ara vermem gerekirmiş

Canım her düşük pıhtılaşmadan olacak diye bi şey yok aslında bir lütuf nerden baktığımız önemli . Bende bu ay korunmayı bıraktım rabbim sağlıkla ne zaman verecekse versin ben teslim oldum artık ne zaman unuttun o konuyu o zaman gelecektir bir de istedikçe imtihan oluyoruz haberin olsun
O kadar haklısın ki içim rahat zaten bu kararı vermem zor oldu ama sonunda rahatladı kafam. Düşük olduğu zaman da teslim olmuştum şimdi de öyle. Patoloji sonucu da temiz çıktı üstelik bu da benim içimi ferahlattı biraz. En güzel en doğru zamanda sağlıklı bebeklerimiz olsun inşallah♥️

inşallah , belki 3. yüde beklerim çok kararsızım ne ypacağım konusunda , bir 2. yi olaydım bi ar önce , dr da önce 2 bekle dedi sonra 3 dedi kafam karıştı , başka doktor bana hiç beklemene gerek yok demişti yani ne yapayım şaşkınım biraz bende , ruhsal olarakta buhranlı bi dönemdeyim hakkımızda güzeli ve hayırlısını diliyorum
Düşük sonrası bana 2 ay beklemen yeterli demişti doktor. O nedenle bu ay korunmayı bıraktım ben de. Yarın 3 ay dolacak çünkü

Geçmiş olsun canım rabbim bir daha yaşatmasın. Mol gebelik patoloji sonucunda mı çıktı? Benim patolojiye bakınca bir şey yok temiz diyip geçtiler çünkü doktorlar
Sağol canım aynen mol gebelik korunmam gerek miş 1 sene çünkü vücut kendi üretebiliyormuş b3nde temiz çıkar diye düşündüm ama değilmiş çok kötüydüm hastalıklı gibi bir şeydim hatta diyordum hastalıklı gibi hissediyorum gerçekten öyleymiş Rabbim bir daha ne bana.nede başka.birine yaşatmasın inşallah Amin

Geçmiş olsun canım rabbim bir daha yaşatmasın. Mol gebelik patoloji sonucunda mı çıktı? Benim patolojiye bakınca bir şey yok temiz diyip geçtiler çünkü doktorlar
İnşllah beta düşmustur sonucumu bile beklemdim cok stres oldum ne kan ne.akciger sonuçumu beklemedim bugün bakıcam

Sağol canım aynen mol gebelik korunmam gerek miş 1 sene çünkü vücut kendi üretebiliyormuş b3nde temiz çıkar diye düşündüm ama değilmiş çok kötüydüm hastalıklı gibi bir şeydim hatta diyordum hastalıklı gibi hissediyorum gerçekten öyleymiş Rabbim bir daha ne bana.nede başka.birine yaşatmasın inşallah Amin
Ay çok bir durumdur eminim. Hamilelik sürecinde mı hasta gibiydin?

Ay çok bir durumdur eminim. Hamilelik sürecinde mı hasta gibiydin?
Aynen sanki vücudum.hastalikli. gibiydi aşırı.mide bulantısı vardı mol gebeliğin belirtiside buymuş aşırı derce hatta kürtaj olduktan bi süre devam.etti şimdi yok Rabbim bir daha yaşatmasın inşallah sonucumda iyi çıkmıştır bugün sağlık ocağına baktircam

Aynen sanki vücudum.hastalikli. gibiydi aşırı.mide bulantısı vardı mol gebeliğin belirtiside buymuş aşırı derce hatta kürtaj olduktan bi süre devam.etti şimdi yok Rabbim bir daha yaşatmasın inşallah sonucumda iyi çıkmıştır bugün sağlık ocağına baktircam
İnşallah canım güzel haberlerle gel çok geçmiş olsun tekrar. Sağlık ocağı genel sonuç mu bakacak bugün?

arkadaşlar merhaba,

kürtaj sonrası ilk regl dün gördüm. bugün hem çok ağrım var hem de aşırı kanamam.
hayatımda ilk defa böyle bir şey yaşadım. iş yerinde sandalyem, kıyafetlerim bir anda kanlar içinde kaldı. şoktayım.

arkadaşlar merhaba,

kürtaj sonrası ilk regl dün gördüm. bugün hem çok ağrım var hem de aşırı kanamam.
hayatımda ilk defa böyle bir şey yaşadım. iş yerinde sandalyem, kıyafetlerim bir anda kanlar içinde kaldı. şoktayım.
benimde ilk regli kanamam çok yoğundu

Düşük sonrası bana 2 ay beklemen yeterli demişti doktor. O nedenle bu ay korunmayı bıraktım ben de. Yarın 3 ay dolacak çünkü
Merhabalar size patoloji öncesi mol olabilir dedilerse şuan aynı durumu yaşıyorum kürtaj oldum 6+3 de kalbi durdu 2 kese olmuştu biri sağlıklı ilerlerken 6+3 de durdu diğer kesedede mol olabileceğini söyledi Dr kesin sonuç patolojiden gelecek dediler bir ümit pataloji sonucunun temiz çıkması için dua ediyorum çok kötü bir süreç birde patoloji sonucunuz nezaman çıktı

hamile olduğumu adetim 1 gün gecikince 34 beta ile öğrenmiştim ilk gebeliğimdi
Sonrası malum 2 günde bir artış olacak mı telaşı
sonrası dış mı kimyasal mı normal gebelik mi derken SAT a göre 6+1 de keseyi gördük , ama doktor ultrasona göre 4 haftalık olduğunu söylemişti
sonrasında kalp atışı için bizi çağırdığından SAT a göre 7+3 olmuştuk yavaşta olsa kalp atışı duyulmuş ve bebek büyümüştü , aynı gün ultrasona göre 6+1 gözüküyordu
Bundan iki gün sonra farklı bir doktora gidip kalp atışı ile ilgili görüştüm bebek ultrasona göre 6+3 olmuştu kalp atışı var demişti
bu arada hiçbir zaman aşırı hamilelik belirtilerini yaşamadım kasık ağrım ve halsizlik gibi belirtilerim vardı 1 kez bile kusmadım diyebilirim

taaki eve daha yakın bir doktor arayışına girip doktorun beni çağırdı tarihten daha erken bir tarihte, başka doktora gidene kadar herşey çok güzeldi Sat a göre 8+4 haftalıkken gitmiştim

Kalp atışının olmadığını ultrasondan o söylemeden anlamıştım. Böyle dizlerimin titrediği, sıcak bastığı baygınlık gibi hisle kendimi hastaneden dışarı attım. Bildiğim yollarda yolumu bulamadım kayboldum... Öyle bir an hafızamdan kazıyıp söküp atmak istiyorum

Sonrasında 2. başka bir doktor ve 3. ilk takibi yapan doktorumda aynısı söyledi ...
Kürtaj olmam gerekiyordu , bebeği kaybetmenin yıkımı ve kürtajın korkusu....
tabi bu esnada ben 1 damla bile kanamadır lekelenmedir hiçbir şey görmedim
o günün gecesi önce 5 saat suni sancı aldım sonrasında müthiş acı ve ağrıların eşliğinde kürtaj oldum
1 hafta kadar sırayla , kırmızı bordo , kahverengi , sarı ve şeffaf olarak kanama akıntı oldu
kürtajdan 3-4 gün sonra büyük bir pıhtı attım o gün aşırı ağrım vardı
kanamalar kokuluydu ve doktor bunun normal olduğunu da söyledi

kanamalarım yeni bitti kürtaj olalı 8 gün oldu , doktorum ilk kürtaj günü 2 adet sonra tekrar gebelik planlayabileceğimizi söylemişti
Kontrole gittiğimde ise 3 adet dedi ne kadar beklemem gerekiyor tam olarak anlamadım

patolojiye gönderildi ama sonuçları henüz çıkmadı

kürtaj sonrası 21 tabletlik bir hormonal ilaç kullanıyorum cyclo progynova

DÜZELTME: PATALOJİDEN BİR ŞEY ÇIKMADI
DÜZELTME 2 : KÜRTAJ SONRASI 24. GÜNDE REGL OLDUM

şimdi korkulu , ürkek herşeye ağlayan birisi oldum
umarım bir an önce atlatabilirim

Ve yeniden denemek istiyorum

Benzer şeyler yaşayanlar nasıl geçti nasıl atlattınız sonrasında ne oldu?

Umarım hepimizi güzelliklerle karşılaşırız
Ben kürtajdan 1 adet sonrası hamile kaldım canım hiç haberim yoktu üstelik rahim temiz oluyor hemen hamile kalırsın

X