2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Benim oğlanın da kilosu 12 kafana takma bence önemli olan sağlıklı mı neşeli mi sana diyorum da ben de çok kafama takıyordum ama sonra doktor o kadar çok normal normal normal normal dedi ki artık sağlığına bakıyorum ve yemek yemek yemesi de gayet iyi diyorum. Konu açılmışken sorayım ben şimdi çocuğa ekstra sadece keçiboynuzu Özü veriyorum şu sıralar tabi bir de demir ve D vitamini ama bunun dışında böyle verdiğiniz şeyler var mı
Haklısın. Çok şükür değerleri iyi geldi. Kan ilacı kullanma dedi. 1 yaşındayken bırakmıştım. Sadece d vitamini vermwye devam ediyorum. Yalnız hastalandığı zamanlar 3 4 gün yarım ölçek multivitamin (Polivit) kullanıyorum.

Cok gicik bir durum. Bazen burada akraba gormedigimiz icin hasta olmuyor cocuk herhalde diyorum. 9-10 aylikken ders verdigim icin kisa bir sure haftada bir gun birkac saat krese vermistim burda. Resmen her gittiginde hasta oldu cok fenaydi. Doktor opmeyi yasakladi falan mi desen :/

Seviyosa bol bol kefir ver o yogurttan da daha iyi bir prebiyotik diye biliyorum. Antibiyotigin hasarini onarir.
Kefir i denedim içiremedim. Belki muzla karıştırıp verirsem alır. Tekrar deneyeyim. Öpme konusuna çare yok. Eşim sürekli öpmeyin hasta oluyor biz çekiyoruz diyor. Direk söylese de dinlemiyorlar. Görüşmesek de olmuyor, biz gitmesek onlar geliyor. Uzakta olmanın da yararı var 😄

Selam kizlar
2024 ocak annesiyim bende
Size bir sorum olacak; saç dokulmeleriniz ne zaman durdu? Ve bunun icin birsey yaptiniz mi? Bazi yerlerde 1 yildan once sacin kendine gelemedigini okudum ürktüm size sormak istedim topik karsima cikinca
Toplayinca kedi kuyrugu kadar sacim kaldi cunku 🥲
Merhaba, benim basta cok olmamisti ama 3-4 aylikken avuc avuc sacim dokulmeye basladi. Bir iki ay surdu sanirim. Sonra durdu kendi kendine. Benim biraz fazla sacim oldugu icin dert etmemistim zaten gidenlerin hepsi geri donuyor merak etmeyin :KK70:

Merhaba, benim basta cok olmamisti ama 3-4 aylikken avuc avuc sacim dokulmeye basladi. Bir iki ay surdu sanirim. Sonra durdu kendi kendine. Benim biraz fazla sacim oldugu icin dert etmemistim zaten gidenlerin hepsi geri donuyor merak etmeyin :KK70:
Benimde bebegim 2.5 aylikken basladi simdi asiri dokuluyor resmen bi avuc kaldi sacim 🥲 hamileyken hic dokulmuyordu aksine cogalmisti saclarim harikaydi
Simdi cok cok azaldi ve deli gibi dokuluyor umarim bi an once durur 🫠 vitamin vs kullanmis miydiniz peki

Benimde bebegim 2.5 aylikken basladi simdi asiri dokuluyor resmen bi avuc kaldi sacim 🥲 hamileyken hic dokulmuyordu aksine cogalmisti saclarim harikaydi
Simdi cok cok azaldi ve deli gibi dokuluyor umarim bi an once durur 🫠 vitamin vs kullanmis miydiniz peki
simdi siz sorunca dusundum annem gelmisti o ara yanima baya vitamin kurune sokmustu beni b12 d vitamini demir balik yagi falan belki de onlar iyi geldi?

simdi siz sorunca dusundum annem gelmisti o ara yanima baya vitamin kurune sokmustu beni b12 d vitamini demir balik yagi falan belki de onlar iyi geldi?
Evet olabilir cunku baya arastirdim dokulmesi 1 yila kadar sürenler bile varmis
2 ayda toparlamaniz cok iyi olmus sanslisiniz
Benim 2 ay oldu dokulme baslayali, bebegim 4 aylik
Umarim durur bir an once bu dokulmeler
Alnim falan cok acildi 🫠

Kızımın dudağından yanağına doğru af çıkmış. Zeytin gibi büyük ve beyaz şişmiş. İç yanakta. Çok ilginç böyle ilk defa görüyorum. Af dediğin nokta gibi küçük olur sanırdım.

Kızımın dudağından yanağına doğru af çıkmış. Zeytin gibi büyük ve beyaz şişmiş. İç yanakta. Çok ilginç böyle ilk defa görüyorum. Af dediğin nokta gibi küçük olur sanırdım.
Yaaa nasıl canı yanıyordur biz bile dayanamazken ufacık çocuk ne yapsın şimdi

Yaaa nasıl canı yanıyordur biz bile dayanamazken ufacık çocuk ne yapsın şimdi
Ne yapacağımı şaşırdım. Bir yandan da diş çıkarıyor. Azı dişleri alttakiler tam çıktı, üstteki yarım çıktı . O yüzden diş gıcırtadıp yanağını ısırıyor. Belki de o yüzden bu kadar büyümüştür. Ne zormuş cocuk büyütmek diyorum. İyi günlerin diyorlar 🫠

Ne yapacağımı şaşırdım. Bir yandan da diş çıkarıyor. Azı dişleri alttakiler tam çıktı, üstteki yarım çıktı . O yüzden diş gıcırtadıp yanağını ısırıyor. Belki de o yüzden bu kadar büyümüştür. Ne zormuş cocuk büyütmek diyorum. İyi günlerin diyorlar 🫠
Doktor bi ilaç verdi mi sürmek için ısırdıkça daha da artar evet hayır büyük olsa karbonatı parmağımız ile bastırınca bir kez sabredip kaynattık mı hızlı geçiyor ama çocuğa yapılmaz ki

Cok gecmis olsun ya aft cok acitir. Baya buyukmus doktor mu dedi aft diye? Benim esimde de yer etti surekli cikiyor ama hic o kadar buyuk olabilecegini bilmiyordum

Doktor bi ilaç verdi mi sürmek için ısırdıkça daha da artar evet hayır büyük olsa karbonatı parmağımız ile bastırınca bir kez sabredip kaynattık mı hızlı geçiyor ama çocuğa yapılmaz ki
Ay hic duymamistim bu yontemi tam olarak nasil karbonat basiliyo? esimde surekli cikiyo da

Ay hic duymamistim bu yontemi tam olarak nasil karbonat basiliyo? esimde surekli cikiyo da
Parmağımıza karbonatı alıp bildiğin yaraya sürtüyorsun üstü direk kanıyor zaten ama öyle böyle acımıyor yalan yok bunu sabah akşam yapınca daha kısa zamanda toparlıyor, sumak yaprağı kaynatıp gargara da iyi gelir ama en kesin çözüm karbonat

Bugün üst dudağına da bulaşmış o da nohut kadar. Isırdıkça da yayılıp büyüyor. İlaç olarak yetişkinlere verilen kremden verdi. Az az sür dedi. Antibiyotik de yazdı. Ama antibiyotik kullanmak istemiyorum. Kremin adı kenacort A merhem.

Bugün üst dudağına da bulaşmış o da nohut kadar. Isırdıkça da yayılıp büyüyor. İlaç olarak yetişkinlere verilen kremden verdi. Az az sür dedi. Antibiyotik de yazdı. Ama antibiyotik kullanmak istemiyorum. Kremin adı kenacort A merhem.
Hiç bilmiyorum ama inşallah bir an önce geçer

Cok gecmis olsun ya aft cok acitir. Baya buyukmus doktor mu dedi aft diye? Benim esimde de yer etti surekli cikiyor ama hic o kadar buyuk olabilecegini bilmiyordum
Acildeki Dr dedi ama cocuk Dr una da götüreceğim. Krem verdi antibiyotik verdi. Bunun bir sebebi var mı dedim. Yok ama çok sıcak ve baharatlı yedirmemeye dikkat et dedi.

Parmağımıza karbonatı alıp bildiğin yaraya sürtüyorsun üstü direk kanıyor zaten ama öyle böyle acımıyor yalan yok bunu sabah akşam yapınca daha kısa zamanda toparlıyor, sumak yaprağı kaynatıp gargara da iyi gelir ama en kesin çözüm karbonat
Sagol cani da tatlidir biraz ama soyleyeyim

Acildeki Dr dedi ama cocuk Dr una da götüreceğim. Krem verdi antibiyotik verdi. Bunun bir sebebi var mı dedim. Yok ama çok sıcak ve baharatlı yedirmemeye dikkat et dedi.
Yemek yiyebiliyo mu? Aft yetiskinleri bile ciddi rahatsiz eder eger oyleyse baya cani aciyor olmasi lazim. Aciyor gibi degilse bir doktora daha goster bence de. Belki baska bir seydir.

X