2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben okul öncesi öğretmeniyim, çok kısa bir çalışma hayatım oldu 5-6 yaş çocuklarıyla çalıştım ve o dönemde tabiki daha küçük yaş sınıfları da vardı okulda biliyorum ama benimki çok küçük gibi geliyor bana 😀
Evet biliyorum öğretmen olduğunu. Bize gelen abla da öğretmen, o da tüm güne hep erken geliyor. Ben de öyle düşünüyorum bakalım😄

Kızlar selam,
Kreş konusunu ne yaptınız? Ben daha veremedim. Aslında konuşması maşallah diyum yerinde derdini anlatabiliyor. Bezi bırakmadık henüz ev çok soğuktu önümüzdeki aylarda inşallah.birde ben ameliyat oldum falan.

En büyük sıkıntım kreş için öğle uykusuna zor geçiyor bensiz hatta çok zor kimse uyutaniyor gibi bisey benden bir otorite almış durumda cocuk. Birde evde de zoraki yiyor hala öğünlerde çocuklarla yer mi yoksa yemeyip uyumayip perti çıkarmı acaba diye vermedim. Yemek te çok çeşit yemiyor hala belirli şeyler belki diğer çocuklardan görerek yer bilemiyorum :KK43:((

Evet biliyorum öğretmen olduğunu. Bize gelen abla da öğretmen, o da tüm güne hep erken geliyor. Ben de öyle düşünüyorum bakalım😄
Aslında çocuğa göre değişir aynı yaşta olan kimi çocuk daha bireysel olur kreşe hazır olur bazısı daha anneye bağımlı daha içine kapanık olur. Benimki asla hazır değil mesela o anlamda düşünemiyorum kreşe yolladığımı diyorum ama burda çok güzel alışan yaşıtları var maşallah

Kızlar selam,
Kreş konusunu ne yaptınız? Ben daha veremedim. Aslında konuşması maşallah diyum yerinde derdini anlatabiliyor. Bezi bırakmadık henüz ev çok soğuktu önümüzdeki aylarda inşallah.birde ben ameliyat oldum falan.

En büyük sıkıntım kreş için öğle uykusuna zor geçiyor bensiz hatta çok zor kimse uyutaniyor gibi bisey benden bir otorite almış durumda cocuk. Birde evde de zoraki yiyor hala öğünlerde çocuklarla yer mi yoksa yemeyip uyumayip perti çıkarmı acaba diye vermedim. Yemek te çok çeşit yemiyor hala belirli şeyler belki diğer çocuklardan görerek yer bilemiyorum :KK43:((
Geçmiş olsun sen çalışmaya döndün mü? Daha dönmeyeceksen evde kalabilir aslında bana göre çalışmayan anneler için 2.5 yaş kreş için erken. Benim fikrim tabi bu 🤷‍♀️

Aslında çocuğa göre değişir aynı yaşta olan kimi çocuk daha bireysel olur kreşe hazır olur bazısı daha anneye bağımlı daha içine kapanık olur. Benimki asla hazır değil mesela o anlamda düşünemiyorum kreşe yolladığımı diyorum ama burda çok güzel alışan yaşıtları var maşallah
Oryantasyon süresi değişir dediğin gibi ama er geç alışırlar bence. Zorunluluk olmayınca biraz saha evde kalsa, yarım gün gitse diyorum kendi dünyamda da öyle olmayacak gibi. Erkek çocuğunu evde zaptetmek de kolay değil, alışmasını gelişmesini de istiyorum. O yüzden göndereceğim. Zaten yarısına gidemicek diyorlar 😢

Kızlar selam,

Ne zaman için düşünüyorsun şimdi mi 3 yaş mı?

Oo maşallah ya. Biz dil terapisine başlıyoruz da, pedagog 21 aylık dil yeteneğine sahip dedi. Doktorlar 3 yaşa kadar konuşur sıkmayın kendinizi dedikçe sıkmadık da keşke sıksaymışız. Neyse umarım faydalı olur hemen 🙏.

Oo maşallah ya. Biz dil terapisine başlıyoruz da, pedagog 21 aylık dil yeteneğine sahip dedi. Doktorlar 3 yaşa kadar konuşur sıkmayın kendinizi dedikçe sıkmadık da keşke sıksaymışız. Neyse umarım faydalı olur hemen 🙏.
Merak etme zihinsel bir problemi olmadığını biliyorsun mutlaka konuşacaktır. Bu durum bizim çağımızda sorun olarak kabul ediliyor ama bundan 40 yıl önce aynısını yaşasak kimse farketmezdi. Hep derler ya babası da geç konuştu falan diye, o zaman dil terapistleri olmadığı için kimse farkına bile varmıyodu. Biraz farkındalık sebebiyle bu durum can sıkmaya başladı. Mutlaka faydası olacaktır

Bence hiç sıkma canını, Sonic olarak bir hastalık vs olmadığını biliyorsun, onunda kendi zamanı vardır. Kısa sürede olumlu sonuç alırsınız umarım 🙏

Geçmiş olsun sen çalışmaya döndün mü? Daha dönmeyeceksen evde kalabilir aslında bana göre çalışmayan anneler için 2.5 yaş kreş için erken. Benim fikrim tabi bu 🤷‍♀️
Yok cnm dönmedim ise henüz iste dönmek istiyorum ama biyere alıştırıp adım da atamadım yarım gün versem mi diyorum alışır biraz en azindan

Kızlar emzik birakaamdik hala ya biz tuvalet le emzik isimiz kaldı sizce nasıl yapmalıyım ucunu kestim şimdilik inşallah bırakırız

Kızlar emzik birakaamdik hala ya biz tuvalet le emzik isimiz kaldı sizce nasıl yapmalıyım ucunu kestim şimdilik inşallah bırakırız
Biz hiç emzik kullanmadık ama memeden tiksindirmeden kesemedim malesef. 2 yaşında denedim alıştıra alıştıra azaltarak ama uykuyla meme ilişkisini kesemedim. 2.5 yaşında yine konuşarak tadı kötü olacak yakında diye diye bir gün bal ve tuz karıştırıp sürdüm bir daha tadına bakmak istemedi. Birkaç kez meme istedi ama tadını hatırlatınca vazgeçip umutsuzca biraz ağlayıp uyudu. 10 günden sonra hiç meme demedi. Aynı mantıkla tiksindirmeyi mi denesen diye düşündüm ama sen bilirsin tabi

Biz hiç emzik kullanmadık ama memeden tiksindirmeden kesemedim malesef. 2 yaşında denedim alıştıra alıştıra azaltarak ama uykuyla meme ilişkisini kesemedim. 2.5 yaşında yine konuşarak tadı kötü olacak yakında diye diye bir gün bal ve tuz karıştırıp sürdüm bir daha tadına bakmak istemedi. Birkaç kez meme istedi ama tadını hatırlatınca vazgeçip umutsuzca biraz ağlayıp uyudu. 10 günden sonra hiç meme demedi. Aynı mantıkla tiksindirmeyi mi denesen diye düşündüm ama sen bilirsin tabi
Onu pek uygun gormedi uzmanlar ama dün gece vermedik bugun de öyle uykuya zor geçiyor tabi emzik diye ağlıyor 3 gün kuralı varmış öyle okudum şimdilik 3 gün sonra 1 hafta iste sonrada unutuyorlarmis ama bu şekilde olmazsa acı bibere bandirip vermek mantıklı gelmişti bana da gecem YouTube da dinledim uygun değil.o yöntem diye ama 1 haftada bitmezse bu aliskanlik mecbur yapicam o tarz şeyler tiksinsin diye 😊😊😊🙃🫠başka çare kalmazsa

Onu pek uygun gormedi uzmanlar ama dün gece vermedik bugun de öyle uykuya zor geçiyor tabi emzik diye ağlıyor 3 gün kuralı varmış öyle okudum şimdilik 3 gün sonra 1 hafta iste sonrada unutuyorlarmis ama bu şekilde olmazsa acı bibere bandirip vermek mantıklı gelmişti bana da gecem YouTube da dinledim uygun değil.o yöntem diye ama 1 haftada bitmezse bu aliskanlik mecbur yapicam o tarz şeyler tiksinsin diye 😊😊😊🙃🫠başka çare kalmazsa
Evet ben de dinledim hiç doğru değil biliyorum ama umudu olduğu sürece tepkisi de çok oluyor sebepsiz yere vermiyor diyerek anneye karşı da öfke oluyor diye hissettim ilk denememizde. Sonrakinde haftalar öncesinden tadı değişecek acı olacak bak bakalım olmuş mu dedim olmamış dedi iyi o zaman bu gece de em ama değişecek yakında dedim her gece ve değişti benim elimde değil imajı verince ağlama ve şok olmadı. Bana karşı tepkili olmadı daha rahat bitti diye sevindim ben.

Çok teşekkürler. Eylülde başlayacağız bakalım hayırlısı. Ben de sizddn güzel haberler bekliyorum hayırlısıyla🌸
Ben de oyun grupları araştırıyorum kızıma uygun . Eve özel eğitim öğretmeni bulmuştum . Kızımın özelliklerini anlatınca bira isteksiz konuştu. Belinde fıtık varmış . Herkes eve gelip agucuk yapıp para almak istiyor . Çocuğu bir odadan diğerine bile taşımaya gönlü yok insanların. Yoruldum hep baştan hikayemi anlatmaya kreşe vermek istedim de yarım gün bile fazla olur oyun grubuna alalım dediler. Hedefim bir kaç aya yürümesi . Ergoterpi fizyoterapi ye devam

X