nurovic diyet yolculuğu

Cok lezzetli bir menü 😋 afiyet olsun
Haha zaten doymak önemli diyet dediğin eziyet ceza deil hatta diyet kelimesini çıkaralım sağlıklı yaşam diyelim çünkü bunu daha esnek biçimde tabiki bir ömür sürdürmek lazım yoksa yıne başa sararız
Ve ben yine regl olamamamın getirdiği tatlı krizi ile yeni bir tarif denedim 😂 pişme aşamasında hoşuma giderse paylaşırım inşallah bu kez güzel olur 😂
Hep derim bunu ben de.
Çok tez canlı bı tipimdir. Hemen olsun isterim neyse o. Huyum kurusun. Ama dediğin gibi olmalı. Diyet degil sağlıklı yaşam :)

11.Gün
Sabah spor 11 dakika karın egzersizi
Kahvaltı
2 dilim tam buğday ekmeği 2 haslanmıs yumurta domates salatalık biraz peynir

Spor
3 mill Leslie

Ara öğün
Kahve

Akşam yemeği
6 adet yagsız Airfry da pismis köfte 2 tane haslanmıs küçük boy patates 1yk yoğurt+ 1 tatlı kasıgı sos

Ara ogün
Kahve + diyet muzlu browni sadece 1 tatlı kasıgı yiyebildim yine hayal kırıklığı🥴

200ml suyla hazırlanmış protein tozu (tarif lerden sonra yeterince ziyan ettim artık sadece içicem 🤣)

Spor
15 dakika 5 kılo dambıl fitness+ 26 dakika Leslie

Toplam alınan kalori
1200

Diyet tatlı tariflerine bulasmayın cidden olmuyor cok kötü 😂

11.Gün
Sabah spor 11 dakika karın egzersizi
Kahvaltı
2 dilim tam buğday ekmeği 2 haslanmıs yumurta domates salatalık biraz peynir

Spor
3 mill Leslie

Ara öğün
Kahve

Akşam yemeği
6 adet yagsız Airfry da pismis köfte 2 tane haslanmıs küçük boy patates 1yk yoğurt+ 1 tatlı kasıgı sos

Ara ogün
Kahve + diyet muzlu browni sadece 1 tatlı kasıgı yiyebildim yine hayal kırıklığı🥴

200ml suyla hazırlanmış protein tozu (tarif lerden sonra yeterince ziyan ettim artık sadece içicem 🤣)

Spor
15 dakika 5 kılo dambıl fitness+ 26 dakika Leslie

Toplam alınan kalori
1200

Diyet tatlı tariflerine bulasmayın cidden olmuyor cok kötü 😂
Olsun sonuçta emek veriyorsun , elbet bı gün olur 😊

Olsun sonuçta emek veriyorsun , elbet bı gün olur 😊
Umarım ama protein tozunu artık heba etmicem 🤣 zaten bidaha alırmıyım bilmiom kendısını ilk kez tek içtim suyla hıc hoş deildi belkide tatlılardaki tadı bozan da o 😂 cok araştırıyorum deniyorum ama henüz içime sinen bir tarif olmadı en güzeli şekersiz çikolata etinin diyet bisküvileri ve proteinli sütlerden devam etmek 😅

18. Gün

Öğlen

2 yumurtadan peynirli omlet
5 adet zeytin
1 adet Domates
1 adet Çarliston biber

Akşam

200 gr nohutlu bulgur pilavı
100 gr yoğurt
2 ceviz
10.Gün
Kahvaltı
2 yumurta ve 2 yumurta beyazından sahanda yumurta + 3 dilim tam buğday ekmeği

Spor
42 dakika tüm vücut + kardiyo

Ara öğün
Kahve + bitterli gofret

Akşam yemeği
1 kase yoğurt çorbası yarım dilim tam buğday ekmeği + 1 orta kase tavuklu yoğurtlu makarna salatası

Ara ogün
1 dilim karpuz

Spor
41 dakika kardiyo + tüm vücut + dambıl karısık video

Toplam alınan kalori
1280
Maaşallah nazar değmesin ben bu bi kaç gündür sağlıklı diye sanki fazla yedim örneğin ceviz,hurma çarşamba günü tartıldım aynıydım buna daha fazla dikkat edeyim
Çalışıyorum ben öğlen arası kahvaltı yapıyorum resmini çekemiyorum daha dikkatli olup gün gün yazayım sizde bende görürüm ne yediğimi

Maaşallah nazar değmesin ben bu bi kaç gündür sağlıklı diye sanki fazla yedim örneğin ceviz,hurma çarşamba günü tartıldım aynıydım buna daha fazla dikkat edeyim
Çalışıyorum ben öğlen arası kahvaltı yapıyorum resmini çekemiyorum daha dikkatli olup gün gün yazayım sizde bende görürüm ne yediğimi
Ara öğünde hurma yiyebilirsin ki

Hurma ceviz diyette yenir ama porsiyonu önemli özellikle ceviz yağ oranı cok yüksek olduğu ıcın fazlası kılo yapar ama bır kaç tane yemekten sorun olmaz
Tabiki o şekilde yazarsan daha net listen hakkında fıkrımız olur böylece yanlıs bir şeyler varsa kendi bilgimiz dahilinde yardımcı oluruz ☺

Hurma ceviz diyette yenir ama porsiyonu önemli özellikle ceviz yağ oranı cok yüksek olduğu ıcın fazlası kılo yapar ama bır kaç tane yemekten sorun olmaz
Tabiki o şekilde yazarsan daha net listen hakkında fıkrımız olur böylece yanlıs bir şeyler varsa kendi bilgimiz dahilinde yardımcı oluruz ☺
Hayatında birkaç defa diyet yolculuğu olan kişiler epey tecrübe kazanıyor. Daha bilinçli ilerliyor. Bizlerin tek sorunu daha önce de dile getirmistik, kilo koruma dönemini yonetememek. Bu sefer sağlıklı yaşamı surdurebilirsek bu iş olmuş demektir.

Hayatında birkaç defa diyet yolculuğu olan kişiler epey tecrübe kazanıyor. Daha bilinçli ilerliyor. Bizlerin tek sorunu daha önce de dile getirmistik, kilo koruma dönemini yonetememek. Bu sefer sağlıklı yaşamı surdurebilirsek bu iş olmuş demektir.
Aynen öyle ben yıllarca korudum ama sonra beklemedik birşey oldu 1 sene spor yapamadım sonra malum tatlıya cok sardım 9 kılo geri aldım 65 ten 74 e çıktım abim kız kacırdı 2 aya yakın bende kaldılar sonra yeğenim oldu erken doğum yaptı derken spor diyet hak getire 😅
Bugün sabah tartıldım 66.05 cıktım asırı sevinç doldu içim cok daha fazla heveslendım 😍 65 kiloya dönmeme cok az kaldı ama tabiki asıl hedefim 60 onada az kaldı inşallah acele etmeden 2 ay içerisinde onuda verirsem yeterli 🥰 sonra koruma dönemi başlıcak en zoru da o bence 😅

Aynen öyle ben yıllarca korudum ama sonra beklemedik birşey oldu 1 sene spor yapamadım sonra malum tatlıya cok sardım 9 kılo geri aldım 65 ten 74 e çıktım abim kız kacırdı 2 aya yakın bende kaldılar sonra yeğenim oldu erken doğum yaptı derken spor diyet hak getire 😅
Bugün sabah tartıldım 66.05 cıktım asırı sevinç doldu içim cok daha fazla heveslendım 😍 65 kiloya dönmeme cok az kaldı ama tabiki asıl hedefim 60 onada az kaldı inşallah acele etmeden 2 ay içerisinde onuda verirsem yeterli 🥰 sonra koruma dönemi başlıcak en zoru da o bence 😅
Senle aynı boy ve güncel kilodayiz :)
Boy ve kilosu aynı olan iki kişiden biri spor yapiyorsa onun vücudu diğerinden daha zayıftır.
Sporsuz boş. Vücut sikilasmali.
55 e indiğimde 50 gibi olurum diye düşünüyorum. Çünkü öncekilerden farklı olarak eliptigin farkini şimdiden görüyorum .

Senle aynı boy ve güncel kilodayiz :)
Boy ve kilosu aynı olan iki kişiden biri spor yapiyorsa onun vücudu diğerinden daha zayıftır.
Sporsuz boş. Vücut sikilasmali.
55 e indiğimde 50 gibi olurum diye düşünüyorum. Çünkü öncekilerden farklı olarak eliptigin farkini şimdiden görüyorum .
Tabi bunu geçen gün bir spor videosunda hocadan dinlemiştim spor yapan 2 60 kılo olan insana baktıgımızda spor yapan 50 55 dururken yapmayan 65 70 durur demişti ki cok doğru çünkü spor yapan insanda yağ oranı az kas oranı fazla kas yağ gibi vücutta fazla yer kaplamaz ince gösterir insanı ☺ dün 36 beden eteğimi denedim ve içine rahat bir sekılde girdim bu kıloyu sporsuz vermiş olsaydım 40 42 beden ancak olurdu böyle yola devam ediyoruz sporsuz diyete hayır 😅💪 eliptik yıllar önce bende vardı ama cok fazla bindiğim için bozuldu zincirleri koptu ve ayakta suruyordum oturma yeri oldugu halde bu yüzden diz agrısı yaşamıştım baya ama sen gerektiği kadar biniyorsun o yüzden güzel çokta faydalı zamanla ekstra hareketlerle desteklediginde cok daha iyi olacak ☺

20. Gün

Öğlen (13.30)

1 tatlı kaşığı fıstık ezmesi
2 haşlanmış yumurta
2 adet ceviz
5 adet zeytin
20 gr Ezine peyniri
25 gr tam buğday ekmeği
Salatalık, domates, çarliston biber

Akşam (19.00)

Fırında soslu lahana
( Sos: yumurta, zeytinyağı baharat,lor)
Mor lahanalı yoğurt
(Zeytinyağinda soteleyip)

**Kaloriyi zeytinyağından aldım

Eklentiler

• IMG-20240503-WA0004.jpg
    IMG-20240503-WA0004.jpg
    40,5 KB · Görüntüleme: 3
20. Gün

Öğlen (13.30)

1 tatlı kaşığı fıstık ezmesi
2 haşlanmış yumurta
2 adet ceviz
5 adet zeytin
20 gr Ezine peyniri
25 gr tam buğday ekmeği
Salatalık, domates, çarliston biber

Akşam (19.00)

Fırında soslu lahana
( Sos: yumurta, zeytinyağı baharat,lor)
Mor lahanalı yoğurt
(Zeytinyağinda soteleyip)

**Kaloriyi zeytinyağından aldım
Cok guzel bir menü afiyet olsun 😋🥰 buarada seninle aynı saatlerde yiyoruz onu fark ettim 🤭

12.Gün
Kahve+ sabah spor 12 dakika karın egzersizi

Kahvaltı
2 yumurta ve 2 yumurtanın sade beyazından yagsız lor peynirli yumurta + 2 buçuk dilim tam buğday ekmeği
1 bardak yeşil çay

Spor
43 dakika kardiyo+lastikli basen ve karın egzersizi

Ara öğün
Kahve + 1 dilim karpuz

Akşam yemeği
3 kepçe az yaglı(1 çorba kasıgından yaptım 1 tencereyi :KK70:)ezogelin çorbası
5 adet Airfry da pişmiş yagsız köfte
3 dilim tam buğday ekmeği
1 çay kaşığı sos ,1 bardak şekersiz limonata

Ara ogün
Eti bitterli diyet bisküvi+kahve

Spor
33 dakika agırlıklı leslie + 5 dakika normal Leslie + 3 dakika orta tempo koşu
(Bu sporu 23.00 da yapacağım)

Toplam alınan kalori
450+130+620+25+214=1439
Öğün olarak girip toplamı yazdım anlasılır olması için ☺

Son düzenleme:
13.Gün

Kahvaltı
2 haşlanmış yumurta
1 dilim peynir
1 bardak Yeşil cay

Spor
21 dakika chloe ting full body challenge
21 dakika leslie

Ara öğün
2 parça şekersiz çikolata+ kahve

Akşam yemeği
6 adet Airfry da yagsız köfte
+1 yk yoğurt ve 1 çay kaşığı sos
8 yk tam buğday unu haslanmıs makarna+ 2 kepçe ezogelin çorbası (az yağlı)

Ara ogün
Protein shake(su ile)

Spor
37 dakika kardiyo+5 dakika leslie
(Bu sporu akşam 23.00da yapıcam)

Toplam alınan kalori
500+60+672+128=1360

13.Gün

Kahvaltı
2 haşlanmış yumurta
1 dilim peynir
1 bardak Yeşil cay

Spor
21 dakika chloe ting full body challenge
21 dakika leslie

Ara öğün
2 parça şekersiz çikolata+ kahve

Akşam yemeği
6 adet Airfry da yagsız köfte
+1 yk yoğurt ve 1 çay kaşığı sos
8 yk tam buğday unu haslanmıs makarna+ 2 kepçe ezogelin çorbası (az yağlı)

Ara ogün
Protein shake(su ile)

Spor
37 dakika kardiyo+5 dakika leslie
(Bu sporu akşam 23.00da yapıcam)

Toplam alınan kalori
500+60+672+128=1360
Harikasın afiyet olsun cnm 🌸

X