nurovic diyet yolculuğu

kızlar şimdi bizim yemek şirketi heskese biskrem bisküvi dağıttı birer paket. ben zaten yemiyorum. böyle durumlarda genellikle çalışma arkadaşlarıma verir yada eve çocuklara götürürdüm. ama bu sefer şöyle bişey yapıyorum. çekmeceme attım ve kendime ödül olarak koydum onu. haftaya çarşamba 55 rakamını görürsem, çarşamba günü onu çayla yiyerek ödüllendireceğim kendimi :rolleyes::rolleyes:
Haftada 1 gün ödüllendirmek iyi aslında spor hocamda öyle diyordu abimde spor yapıordu hocalarla çalışıyordu onada öyle dıorlardı haftada 1 gün istediğin bir şeyi 1 öğünde ye ne istersen demişti bunu yapabiliriz ilerleyen zamanlarda 🤭

tam 75.5 e dusmustumkıı dun green saladsla ödüllendirdim kendımı bı kasık makarna yesemde 500 gr almısım :KK70:
Yedıkten sonrada spora gıttım bugunde sabah yulaf smooti yaptım öğlen bı dılım tavuk tavada az yaglı yedım
erik yıyorum ıkı gundur :KK70:
Cok normal canım ödem olmuştur bugün bende cok sıs hissediyorum 😅 gece 2 de yatıp 5 buçukta kalkıp tekrar 10 buçukta yattım 12 de kalktım saçma sapan uyku düzenim sayesinde bomba gibi ödem oldu kesin artı çıkardım tartılsam 😂 ama sıkıntı yok odemi atarız 1 spora bakar 🤭

55 leri görünce ben, öyle yapacağım. Kalan 5 kiloyu uzun bir zamana yayip 2-3 gün normal yiyip kalan gunler dikkat edicem.
Tabi bu düşüncem değişmezse :)
Çünkü insan kilo verdikçe veresi geliyor. Hastalık gibi oluyor belli bı noktadan sonra bende. Hep 55 der 50 yi görür 48 lerde noktalardim. Bakalım bu sefer neler yasicam.

Şey onu 1 öğün yerine 1 gün yapsak :KK70:
hedefe ulaşmadan 1 gün yapmayalım bence :KK70:bir öğün yeter şimdilik. ama diyet bittiğinde koruma döneminde 1 hafta bile yapsak olur sonraki hafta hemen detokslarla geri düşeriz.
Çünkü insan kilo verdikçe veresi geliyor. Hastalık gibi oluyor belli bı noktadan sonra bende. Hep 55 der 50 yi görür 48 lerde noktalardim. Bakalım bu sefer neler yasicam.
evet kesinlikle öyle şuan uzun zaman sonra 56 yı gördüm ama asla bırakamıyorum. eminim 54 ü görüncede kolay kolay bıtrakamayacağım. hedefe yaklaştıkça hırs yapıyorsun.

Bende sizin gibiyim verdikçe veresim gelio esım işten erken geldi spor yapıordum o geldiğinde bana diyor iyice zayıfladın yeter değilmi yazık kendini yorma daha diyor dedim ne yeteri daha 60 a düşücem yetmezse 57 58 lere yok diyor böyle iyi kuruyup gidiceksin 🤣 ama kimseyi dinlemiyoruz tabiki biz nasıl rahat ve iyi hissediyorsak öyle olmalıyız 💪🥰
Bunu diyen eşimde buarada 67 kilo oda kilo alamıyor 🤭 oyüzden dinlemicem tabiki onun için hava hoş öyle olsam bende takmam 😂

Evet sağlam ineceksin.
Ödem tutmuştur vücudun.
Moral bozmak yok, bende daha önce tam 1 kg farklı çıkmıştı tartı. Turşu sağolsun :
yediğin bişey ödem yapmış olabilir. mesela bana bakliyatlar çok ödem yapar bunu çok geç farkedenlerdenim. şimdide yoğurdun ödem yaptığını düşünüyorum mesela. bunu gibi

dün vücudum baya bi şaşırmıştır bence bunca detoks ve açlıktan sonra :-)

bende hergün tartılanlardanım. ama geçen gün biyerde okudum. vücudumuz bazen tartı psikolojisine girebiliyormuş bu yüzden kendini kilitleyip tartıda fazla çıkabiliyormuşuz. çok şaşırmıştım. hala hergün tartılıyorum ama artık şunun bilincindeyim, ben dikkat ediyorum tartıda artı görmem umurumda değil 2 gün sonra mutlaka eksi görücem diyorum ve bırakmıyorum.

bence sende artı görsen bile düşürme kendini devam et. ben geçen hafta çarşamba 57.6 geldim çok mutlu olsum cuma 58 gördüm tartıda. ama o gün regl oldum ve ödem belli bırakmadım. bide üstüne 2 gün hurma detoksu yaptım hooooooppp tartıda 56.5 gördüm. tartıda fazla görsen takılma yani 2 güne mutlaka eksi çıkarsın
yok yok düşmeyecem başa dönmeyeceğim her gün tartılmadan dayanamıyorum tartılacağım ama moral bozmayacağım 💪 sana yetişiceğim 😂(amin)

Sabah sporu:
14 dakika karın egzersizi

Öglen sporu:
40 dakika agırlıklı(5kilo) tüm vücut+ara dinlenmeler de orta tempo koşu
+3 dakika tempolu koşu

Akşam sporu:
34 dakika ağırlıklı (3kilo) Leslie +
11 dakika leslie

Eklentiler

• IMG_20240516_205134.jpg
    IMG_20240516_205134.jpg
    70,2 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_20240516_205120.jpg
    IMG_20240516_205120.jpg
    59,5 KB · Görüntüleme: 8
Kzılar sizi görünce cok yiyormuşum gibi hissediyorum ya 😂 ama basım dönüyor her akşam tansiyonmu sekermi bişiler düşüyor anlamadım agır spor yapıp azmı yiyorum acaba anlamadım ki sizde oluyormu baş dönmesi ama şiddetli böyle bide hafif baş agrısı donukluk oluyor uyku düzenim yok tabı ondanda olabilir ama bilemedim

Kzılar sizi görünce cok yiyormuşum gibi hissediyorum ya 😂 ama basım dönüyor her akşam tansiyonmu sekermi bişiler düşüyor anlamadım agır spor yapıp azmı yiyorum acaba anlamadım ki sizde oluyormu baş dönmesi ama şiddetli böyle bide hafif baş agrısı donukluk oluyor uyku düzenim yok tabı ondanda olabilir ama bilemedim
Bizden çok yediğin doğru ama bizden çok spor yaptiginda doğru canım. Ne kadar ekmek o kadar köfte misali :)

Geçen gün diyetisyene gittim yağ ölçümü yaptırdım. 1300 kalorinin altında beslenmem gerektigini öğrendim. Yani 1000 kalorilik beslenmem gerekiyor benim kilo vermem için.

Uyku düzensizliği yapar baş ağrısı. Ama dönmeyi bilemedim. Benim de birden kalkarsam gözlerim kararır kısa süreli de olsa kötü etkiliyor beni. Seninki de o tarz bişey mi ?

Bende sizin gibiyim verdikçe veresim gelio esım işten erken geldi spor yapıordum o geldiğinde bana diyor iyice zayıfladın yeter değilmi yazık kendini yorma daha diyor dedim ne yeteri daha 60 a düşücem yetmezse 57 58 lere yok diyor böyle iyi kuruyup gidiceksin 🤣 ama kimseyi dinlemiyoruz tabiki biz nasıl rahat ve iyi hissediyorsak öyle olmalıyız 💪🥰
Bunu diyen eşimde buarada 67 kilo oda kilo alamıyor 🤭 oyüzden dinlemicem tabiki onun için hava hoş öyle olsam bende takmam 😂
boşver dinleme canım sen eşini nsıl iyi hissediceksen o vücutta ve kilo da ol. bana da herkes ne diyeti senin ne ihtiyacın varki diyor ama onu ben bilirim. nasıl mutluysak öyle olucaz inşallah:dua:
13:30 Öğle yemeği:kahvaltı tabağı (domates+zeytin+lor peynir) 150 kalori

19:15 Akşam yemeği:1kase fasülye+elma+leblebi 410 kalori

Total 660 kalori

21:00 Leslie yapacağım
çok güzel menünüz az ve öz :super:
34. Gün
(Detox programı 4. Gün)

Sabah-öğle-akşam toplam
21 adet hurma
12 çorba kaşığı yoğurt
tebrik ediyorum canım seni maşallah baya iyi gidiyorsun pes etmedin. çok merak ediyorum sonucunu. yalnız sanırım uzun süre hurma yemezsin artık :KK70:
yok canım biz senin kadar spor yapmıyoruz ama senin maşallahın var. benim artık son kilolarım olduğu için az yemezsem gitmiyor malesef

günaydın kızlar
diyetteki 22. günüm dünün menüsü

sabah
hindiba kahve

öğle 12:00
ton balıklı yeşil salata
3 adet zeytinyağlı kekikli kraker (tanesi 25 kalori)

ara 16:00
türk kahvesi
1 avuç leblebi
1 ananaslı actıvıa

akşam yemeği yemedim eve 9 da gittim. o saatten sonra yemek istemedim.
su 2,5 lt
öğle aramda 40 dk tempolu yürüyüş

boşver dinleme canım sen eşini nsıl iyi hissediceksen o vücutta ve kilo da ol. bana da herkes ne diyeti senin ne ihtiyacın varki diyor ama onu ben bilirim. nasıl mutluysak öyle olucaz inşallah:dua:

tebrik ediyorum canım seni maşallah baya iyi gidiyorsun pes etmedin. çok merak ediyorum sonucunu. yalnız sanırım uzun süre hurma yemezsin artık :KK70:

yok canım biz senin kadar spor yapmıyoruz ama senin maşallahın var. benim artık son kilolarım olduğu için az yemezsem gitmiyor malesef
Yerim kız ben bu detoxu uzun süre yapabilirim.
Hurma çok iyi geldi bana reglken iyi oldu tatlı ihtiyacimi aldı.
Pazar günü tartı günüm ama tartı gerçeği yansitmayacak malum.

Bizden çok yediğin doğru ama bizden çok spor yaptiginda doğru canım. Ne kadar ekmek o kadar köfte misali :)

Geçen gün diyetisyene gittim yağ ölçümü yaptırdım. 1300 kalorinin altında beslenmem gerektigini öğrendim. Yani 1000 kalorilik beslenmem gerekiyor benim kilo vermem için.

Uyku düzensizliği yapar baş ağrısı. Ama dönmeyi bilemedim. Benim de birden kalkarsam gözlerim kararır kısa süreli de olsa kötü etkiliyor beni. Seninki de o tarz bişey mi ?
Evet spor yapmasam yemem zaten bukadar o acıktırıyor normalde cok acıkmam 😅
Evet sporla baglantılı normalde benımde 1400 altı ama spor oldu ıcın 2100 2200 2300 bu aralarda gösteriyor nette bende 1300 u cok gecmiyorum genelde altında kalıyorum
Evet öylede oluyor o tarz ama bıde kafamda uyuşukluk bır agırlık oluyor sankı genelde akşam saatleri spordan sonra dus alırken öyle bır basım donduki deprem olur gibi tansiyon düşüyor kesin

Evet canım aynen öyle dinlemem zaten ben dik kafalıyım kendı bildiğimi okurum😂
Spor kaslanmak ıcın şart bunun ıcınde yemem lazım normal almam gerekenin altında alıyorum yine ama sporu bukadar yapmasam daha az yerdim

X