İş güç evlilik hayat sorgulaması

Insanlarla tanisabileceginiz farkli ortamlara girseniz. Bu sekilde evlenecek birini bulabilirsiniz. Ya da akrabalarinizin falan gorusturmek istedigi biri yok mu? Ben gorucu usulu tanistigim kisiye ilk goruste asik oldum 🤣

yahu kovulmak dediğim öyle göze soka soka bariz büyük hata yapmak değil :)
sistematik olarak performansını düşür, işleri yavaşlat
insanlara azıcık negatif enerji yay yani kimseyle kavga etme ama seninle çalışmaktan çok da huzurlu olmasınlar
kanıtlayabilecekleri bişi yapma ama negatif enerjini hissetsinler
performansı düşük gerekçesiyle işten çıkarıp tazminat veriyorlar
büyük hatalar yaparsan o zaman onu gerekçe gösterip yollarlar tazminatsız
özellikle yetişmesi gereken işlerde yetiştirme, yapıyorum uğraşıyorum bu kadar oluyor kafasında ol
mesai dışı sana asla ulaşamasınlar .
mesai dışı arama yazma huyları var mı bilmiyorum ama o arama ve msjlara çook geç dön, uyuyordum görmemişim diye cevap ver sadece
Evet bunların bir kısmı yaşanıyor 😂 performans olayı güzel olabilir ama insan bilir ya neyin içinde olduğunu asla tazminat vermiş değiller 😅 davaliklar hariç

yahu kovulmak dediğim öyle göze soka soka bariz büyük hata yapmak değil :)
sistematik olarak performansını düşür, işleri yavaşlat
insanlara azıcık negatif enerji yay yani kimseyle kavga etme ama seninle çalışmaktan çok da huzurlu olmasınlar
kanıtlayabilecekleri bişi yapma ama negatif enerjini hissetsinler
performansı düşük gerekçesiyle işten çıkarıp tazminat veriyorlar
büyük hatalar yaparsan o zaman onu gerekçe gösterip yollarlar tazminatsız
özellikle yetişmesi gereken işlerde yetiştirme, yapıyorum uğraşıyorum bu kadar oluyor kafasında ol
mesai dışı sana asla ulaşamasınlar .
mesai dışı arama yazma huyları var mı bilmiyorum ama o arama ve msjlara çook geç dön, uyuyordum görmemişim diye cevap ver sadece
O sekilde de calistirmaya devam edecek firmalar biliyorum, ik/mudur donemseldir ztn bu fiyata daha yuksek performansli calisan bulamam vb dio geciyor.
Ona gore bireysel yada kimsenin yapmak istemedigi sacma sapan isler veriyolar yine de gondermiyolar

Evet bunların bir kısmı yaşanıyor 😂 performans olayı güzel olabilir ama insan bilir ya neyin içinde olduğunu asla tazminat vermiş değiller 😅 davaliklar hariç
o zaman sana da davalık olmadan tazminat vermeyecekler ? doğru mu ?
alıp alamayacağın belirsiz bi tazminat için istemeye istemeye orada çalışmak bana mantıklı gelmiyor
maddi durum çok kötü değilse yani o para benim için ölüm kalım meselesi değilse ben olsam yakardım
benim şirketimde çıkardıklarına tazminat veriyorlar sene başında 4 kişiyi çıkardılar, geçen ay peşin vermişler tazminatlarını
zaten ihbar süreleri geçen ay bitmişti
ama sendeki gibi tazminat konusunda uğraştıran bi yer olsaydı ben yakardım
tabi şöyle yakardım
daha iyi şartlarda bi iş bulur bulmaz ayrılırdım
ve bi daha hiçbir yerde senelerce çalışmazdım :KK70:

O sekilde de calistirmaya devam edecek firmalar biliyorum, ik/mudur donemseldir ztn bu fiyata daha yuksek performansli calisan bulamam vb dio geciyor.
Ona gore bireysel yada kimsenin yapmak istemedigi sacma sapan isler veriyolar yine de gondermiyolar
e bu kadar zorluyorsa zaten o tazminat da yalan oluyor
tazminat diye kasmaya gerek yok. bunlar sineği sıkıp suyunu çıkaran tayfa, o kastettiğin
böyle bi şirketten zaten almanın çok zor olduğu bi tazminat için çıkmamak demek en güzel yılları heba etmek, daha iyi imkanlarda çalışmak varken orada çalışmak kendini çürütmek oluyor

alıp alamayacağın belirsiz bi tazminat için istemeye istemeye orada çalışmak bana mantıklı gelmiyor
maddi durum çok kötü değilse yani o para benim için ölüm kalım meselesi değilse ben olsam yakardım
benim şirketimde çıkardıklarına tazminat veriyorlar sene başında 4 kişiyi çıkardılar, geçen ay peşin vermişler tazminatlarını
tabi şöyle yakardım
Istencikarilaricaklari kisileri ihbar da calistiyormu sirketler? Yillik izinleri oldugu icin izin mi kullandiriyolar cunku isten cikacagini bilen hemen hickimse eski verimiyle calismaz ve onlara da maas odenip ise getirip goturulmesi sirket icin makul gelmedi. Calisan da evde duracagimia git gel yapayim maasi alayim kafasında olur ztn isten cikacaginda

Istencikarilaricaklari kisileri ihbar da calistiyormu sirketler? Yillik izinleri oldugu icin izin mi kullandiriyolar cunku isten cikacagini bilen hemen hickimse eski verimiyle calismaz ve onlara da maas odenip ise getirip goturulmesi sirket icin makul gelmedi. Calisan da evde duracagimia git gel yapayim maasi alayim kafasında olur ztn isten cikacaginda
bizimkilerin 60 güne yakın ihbarları vardı çalıştılar
çok eleman sirkülasyonumuz yok. şu an ekipteki insanların çoğu en az uzun senelik çalışan
o 4 kişi de kaç senelik senelik çalışanlardı
bizde yeni birilerine iş aktarma, geçiş süreci o kadar kolay olmuyor
yani hadi çıkışını veriyoruz sen git artık durumu olamıyor
1-2 pozsiyon dışındakileri pat diye yollarsa bütün işler karışır bizde.
bi de aynı niteliklerde birinin işe alınması da çok kolay değil o da bi süreç

ha ihbar süresinde eski verimiyle çalışmadıkları doğru
ama yine de birden bire gitmesinden daha faydalı oluyor işveren açısından

tabi şöyle yakardım
İşveren tazminat hakkını taksit ile ödeme yapabiliyormu?bu konuda bilginiz varmı acaba?

bizimkilerin 60 güne yakın ihbarları vardı çalıştılar
çok eleman sirkülasyonumuz yok. şu an ekipteki insanların çoğu en az uzun senelik çalışan
o 4 kişi de kaç senelik senelik çalışanlardı
bizde yeni birilerine iş aktarma, geçiş süreci o kadar kolay olmuyor
yani hadi çıkışını veriyoruz sen git artık durumu olamıyor
1-2 pozsiyon dışındakileri pat diye yollarsa bütün işler karışır bizde.
bi de aynı niteliklerde birinin işe alınması da çok kolay değil o da bi süreç

ha ihbar süresinde eski verimiyle çalışmadıkları doğru
ama yine de birden bire gitmesinden daha faydalı oluyor işveren açısından
Anladim sizinkisi ekstrem bi durum sanirim, ya kisiler uzun sure calistigi icin yada cok farkli bi sektorde calistiginiz icin bir muadil kisi bulmak zor oluyor sanirim. Bircok sektorde kisiyi ayni gun aksami isten cikariyorlar(tazminat odemek isteyen sirketler) ihbari da odeyip gonderiyorlar

İşveren tazminat hakkını taksit ile ödeme yapabiliyormu?bu konuda bilginiz varmı acaba?
işçinin de buna yazılı onayı varsa tazminatı taksitler halinde ödeyebiliyor
ama bu ekonomide paranın her geçen gün değer kaybettiği bi dönemde aylık taksitler halinde ödemesini kabul etmek pek mantıklı gelmiyor bana
gerekirse mahkemeye gitsin iş uzasın 5 sene sonra 5x olarak ödesin ama toplu ödesin en azından
parçalanınca anlamı kalmıyor paranın
bi kira bedeli olmuş en az 15 bin lira. ne taksidi yani :KK53:

Anladim sizinkisi ekstrem bi durum sanirim, ya kisiler uzun sure calistigi icin yada cok farkli bi sektorde calistiginiz icin bir muadil kisi bulmak zor oluyor sanirim. Bircok sektorde kisiyi ayni gun aksami isten cikariyorlar(tazminat odemek isteyen sirketler) ihbari da odeyip gonderiyorlar
eski işyerimde sistem daha farklıydı
işten çıkaracaklarını mesaiden 1 saat önce söylerlerdi
yarın gelmene gerek yok derlerdi
bana da aynı şeyi yaptılar ve ihbarımı ödemedi şerefsizler
ben de peşine düşmedim keşke düşseymişim ama o dönem

işçinin de buna yazılı onayı varsa tazminatı taksitler halinde ödeyebiliyor
ama bu ekonomide paranın her geçen gün değer kaybettiği bi dönemde aylık taksitler halinde ödemesini kabul etmek pek mantıklı gelmiyor bana
gerekirse mahkemeye gitsin iş uzasın 5 sene sonra 5x olarak ödesin ama toplu ödesin en azından
parçalanınca anlamı kalmıyor paranın
bi kira bedeli olmuş en az 15 bin lira. ne taksidi yani :KK53:
Evet kesinlikle öyle ama işte sömürücü özel sektör patronları malesef.
Mahkeme süreci çok fazla uzatıyor.

Evet kesinlikle öyle ama işte sömürücü özel sektör patronları malesef.
Mahkeme süreci çok fazla uzatıyor.
yani bunlar şans işi biraz da bizimle alakalı
o yüzden diyorum imkan varsa 2 senede bir firma değiştirilmeli
yani çok iyi şartlar sunmayan yerlerde uzun süre çalışmak özellikle bu açıdan riskli
çünkü konu sahibi gibi düşünmeye başlıyor insanlar. kaç senedir çalışıyorum istifa etsem tazminat yanacak diyorlar
e bu da istifa etmesinin önündeki bi engel
herkesin ekonomik koşulları farklı tabi yüzeysel bi yorum yapıyorum ben
ama şartlar müsaitse bi yere senelerce çakılabilmek için oranın gerçekten çok cezbedici bi tarafının olması lazım
ben de senelerdir aynı yerdeyim ama çok rahat olan kısımları var
bu rahatlığı başka yerde bulmam imkansız gibi bişi o nedenle senelerdir buradayım
lakin böyle olmasaydı maksimum 2 yıl çalışıp çıkmıştım çoktan

Onlar da bunu bildiğinden eziyet ediyorlar ya. Çık, biz çıkartırssk tazminat veririz diye. Dayanmak en iyisi. Ben de evlilik istiyorum ama öyle bir şey ki ha diyince olmuyor. Talibin talibi bile yok :)

eski işyerimde sistem daha farklıydı
işten çıkaracaklarını mesaiden 1 saat önce söylerlerdi
yarın gelmene gerek yok derlerdi
bana da aynı şeyi yaptılar ve ihbarımı ödemedi şerefsizler
ben de peşine düşmedim keşke düşseymişim ama o dönem
Bicok yer eski isyeriniz gibi yapiyor. Bana da o gun calistirip aksam cagirip isten cikarmislardi.

ne zaman evleneceğiniz bile belli değil. aday da yok. hasta olana kadar çıkın gidin. ben olsam canımı düşünürdüm para önemli ama herşey para değil.

X