İş güç evlilik hayat sorgulaması

Tam benim konum :KK43: 8 yıldır aynı yerde çalışıyorum. Maaşı tatmin edici değil ama gel gör ki o kadar tazminatı bırakmakta istemiyorum. Hatta bir yerden iş görüşmesine çağırdılar yarın gideceğim. Evlilikte yok ufukta, sevgilim dahi yok. Çoğu kişi 10 yılı bekle, 10 yıl tamamlanınca vermek zorundalar demiyor. Galiba bekleyeceğim :/
Kelin ilacı olsa durumu. Size ne tavsiye verebilirim bilemedim. Sizin durum benim durumdan daha kötüymüş. Bizde mobing yok en azından.
10yil calisma ile tazminat mi aliniyor işyerlerinde? Ayni isyerinde mi gerekiyor yoksa baska isyerlerinde calismayla da alniyormu tazminat bilginiz varmi

Ben hukukçuyum. Bunun böyle olmadığı nadir dosya gördüm. Yasal faizler hala çok düşük.
İş veren sana şimdi 200 vermektense 6 sene sonra 400 vermeyi kabul ediyor. Hem de daha kârlı.
Çok nadir iş veren direkt verir işçilik alacağını çünkü işçi gitsin dava açsın süre uzasın ister
Bu soylediginiz evlilik durumunda istifa halinde degil dimi? Kendini isten attirma durumunda?

Her durumda vermezse vermez işveren. Git dava aç ben şimdi vermek yerine 5 sene sonra verip vadeden kazanırım kafasıyla düşünüyor işverenler ve avukatları
Dogrudr, tesekkurler bilgilendirme icin. evlilik durumu maalesef bende de henuz olmadigi icin bu konulari arastirmamistim. Firmayi mobbing vb gibi sebeplerle de dava etmek iyi bir ornek diil bence sonraki isyerleri icin de. Ama bu kadar kucuk hesapta demekki isverenler

Dogrudr, tesekkurler bilgilendirme icin. evlilik durumu maalesef bende de henuz olmadigi icin bu konulari arastirmamistim. Firmayi mobbing vb gibi sebeplerle de dava etmek iyi bir ornek diil bence sonraki isyerleri icin de. Ama bu kadar kucuk hesapta demekki isverenler
Sonraki işveren bilemez onu ya. Eğer referans mektubu istemiyorsa. Yani bu yazdıklarımı umutsuzluğa kapılın diye yazmıyorum. Kimsede hakkınızı bırakmayın ama bu ihtimali de bilerek hareket edin

Sonraki işveren bilemez onu ya. Eğer referans mektubu istemiyorsa. Yani bu yazdıklarımı umutsuzluğa kapılın diye yazmıyorum. Kimsede hakkınızı bırakmayın ama bu ihtimali de bilerek hareket edin
Kurumsala gecmek icin hareket ettiğimizde mutlaka referans mektubu isteniyor. Referans icin de yetkili birinin gorusmesini istiyorlar ya da. Kimse de o isyerinden ayrilanbiri icin davasi yok demez bu devirde, farkli bi hukuku yoksa benimle is arkadasligi disinda sosyal hayatta gorusmesi vb yoksa. Onun disinda ben de soylemeyin diyemem yada desem de ne kadar etkir onu kestiremem. Biraz uzattim ama teşekkürler faydasi oldu soylediklerinizin

10yil calisma ile tazminat mi aliniyor işyerlerinde? Ayni isyerinde mi gerekiyor yoksa baska isyerlerinde calismayla da alniyormu tazminat bilginiz varmi
Yok alinmiyor biraz daha geriye giderseniz çok bilgili bir hanfendi bize akıl vermişti tüm muhabbetin içine turp sıkarak 😅 99 yılından önce SGK kaydiniz olursa ve belli prim gününü geçerseniz 10 sene dolunca kendi istifanizi verip tazminat hakkı dogabiliyor

Yani mobbing kanitlanamayan kapalı kapılar ardında olan bir durum olunca işverenler zaten her şeyi kılıfına uyduruyor bir bahane bularak. Tazminat alman icin yüzüne sovmesi lazım onu bile ispat gerek. Öyle arkadaşlarım oldu hakaret aşağılama durumları hiç biri ispat edilemiyor tahrik edip işten cikmasini sağlıyor bu karakter yoksunu işverenler

Yok alinmiyor biraz daha geriye giderseniz çok bilgili bir hanfendi bize akıl vermişti tüm muhabbetin içine turp sıkarak 😅 99 yılından önce SGK kaydiniz olursa ve belli prim gününü geçerseniz 10 sene dolunca kendi istifanizi verip tazminat hakkı dogabiliyor
Evet okudum onceki sayfalari simdi. zaten o duruma cok kisinin yasi yetmiyor yada ailenin cok ilerigoruslu olup kundakta sgk yaptirmasi fln gerekiyor😄

Bir arkadaş emekli oldu ve aldığı tazminat en düşük sıfır arabanın yarisi kadardi. Daha iyi bir iş bulursanız bu farkı kapatırsanız. Eğer gerçekten iş değişikliği yapmak mantıklı ise tazminat en son düşüneceginiz şey olsun. Giderken usulen verdiğiniz hizmete karşılık tazminat istersiniz patron belki verir bilemezsiniz.

valla ben de benzer döngü içindeyim senelerdir aynı yerde çalışmak hiç mantıklı değil
benim bu sene burada son olabilir
kendi işimi kurmayı düşünüyorum ama eğer kuramazsam ve başka yerlerde çalışırsam maksimum 2 sene çalışacağım
öyle senelerce çalışmak akıl karı değil
2 senede bir iş değişikliği yapınca hem maaş da yükseliyor
tazminata kıyamıyorum derdin de olmuyor
ben de kaç senedir aynı yerdeyim 100 binden fazla tazminat oldu

bence sen kendini kovdurmanın yollarını ara
yani ben olsam gözden çıkardığım bi iş için asla uğraşmam
kendileri illa ki çıkarırlar
yalnız şuna dikkat et çıkardıkları insanların tazminatlarını hemen ödüyorlar mı
onu öğren

valla ben de benzer döngü içindeyim senelerdir aynı yerde çalışmak hiç mantıklı değil
benim bu sene burada son olabilir
kendi işimi kurmayı düşünüyorum ama eğer kuramazsam ve başka yerlerde çalışırsam maksimum 2 sene çalışacağım
öyle senelerce çalışmak akıl karı değil
2 senede bir iş değişikliği yapınca hem maaş da yükseliyor
tazminata kıyamıyorum derdin de olmuyor
ben de kaç senedir aynı yerdeyim 100 binden fazla tazminat oldu

bence sen kendini kovdurmanın yollarını ara
yani ben olsam gözden çıkardığım bi iş için asla uğraşmam
kendileri illa ki çıkarırlar
yalnız şuna dikkat et çıkardıkları insanların tazminatlarını hemen ödüyorlar mı
onu öğren
Kovulacak bir şey yaparsan zaten tazminat asla alamazsın. Onlarda asla kovmazlar haklı bı sebep yokken kovarlarsa zaten tazminat öderler . Bende iş kurmayı düşünüyorum bir daha bu kadar uzun süre bir yerde çalışmam dediğin gibi yükselmek için yer değiştirmek şart. Alışkanlıklardan vazgeçmek gerekiyor

Bir arkadaş emekli oldu ve aldığı tazminat en düşük sıfır arabanın yarisi kadardi. Daha iyi bir iş bulursanız bu farkı kapatırsanız. Eğer gerçekten iş değişikliği yapmak mantıklı ise tazminat en son düşüneceginiz şey olsun. Giderken usulen verdiğiniz hizmete karşılık tazminat istersiniz patron belki verir bilemezsiniz.
Henüz emekli olma durumum zaten yok gencim sadece bir secim yapmam gerekiyor :/ onlar yıldırmaya devam tazminat falan vermezler

Kovulacak bir şey yaparsan zaten tazminat asla alamazsın. Onlarda asla kovmazlar haklı bı sebep yokken kovarlarsa zaten tazminat öderler . Bende iş kurmayı düşünüyorum bir daha bu kadar uzun süre bir yerde çalışmam dediğin gibi yükselmek için yer değiştirmek şart. Alışkanlıklardan vazgeçmek gerekiyor
yahu kovulmak dediğim öyle göze soka soka bariz büyük hata yapmak değil :)
sistematik olarak performansını düşür, işleri yavaşlat
insanlara azıcık negatif enerji yay yani kimseyle kavga etme ama seninle çalışmaktan çok da huzurlu olmasınlar
kanıtlayabilecekleri bişi yapma ama negatif enerjini hissetsinler
performansı düşük gerekçesiyle işten çıkarıp tazminat veriyorlar
büyük hatalar yaparsan o zaman onu gerekçe gösterip yollarlar tazminatsız
özellikle yetişmesi gereken işlerde yetiştirme, yapıyorum uğraşıyorum bu kadar oluyor kafasında ol
mesai dışı sana asla ulaşamasınlar .
mesai dışı arama yazma huyları var mı bilmiyorum ama o arama ve msjlara çook geç dön, uyuyordum görmemişim diye cevap ver sadece

X