İş güç evlilik hayat sorgulaması

Onu paşa paşa ödüyorlar evlilik tazminatı şak diye ödemek zorunda evlilik kıdem beraber alınıyor.bence o yüzden ztn yıldırmaya çalışıyorlar evlenirsem diye
Paşa paşa ödüyorlar da 4-5 yıl sonra ödüyorlar buna hazırlıklı mısınız ?
Arabulucukta anlaşmıyorlar. Sonra iş davası en aşağı 2 yıl sürüyor. Tam bitti derken istinaf ediyorlar. Bu sırada tehiri icra yapıyorlar . Yani istinaf dönüşünü de beklemek zorunda oldu mu ordan da 2 sene . Bir de miktar itibariyle yargıtaya da gider dosya. 6 seneyi bulur

Paşa paşa ödüyorlar da 4-5 yıl sonra ödüyorlar buna hazırlıklı mısınız ?
Arabulucukta anlaşmıyorlar. Sonra iş davası en aşağı 2 yıl sürüyor. Tam bitti derken istinaf ediyorlar. Bu sırada tehiri icra yapıyorlar . Yani istinaf dönüşünü de beklemek zorunda oldu mu ordan da 2 sene . Bir de miktar itibariyle yargıtaya da gider dosya. 6 seneyi bulur
Yok yahu bizim şirkette kim evlenerek çıksa çıkışı verdikleri gün ödediler . Sizinkiler daha belalı bir firmaymiş sanırım :/ gider ayakta uğraşmayı ihmal etmemiş. İlk defa duydum süreci uzattiklarini

Yok yahu bizim şirkette kim evlenerek çıksa çıkışı verdikleri gün ödediler . Sizinkiler daha belalı bir firmaymiş sanırım :/ giderek ayakta uğraşmayı ihmal etmemiş. İlk defa duydum süreci uzattiklarini
Ben hukukçuyum. Bunun böyle olmadığı nadir dosya gördüm. Yasal faizler hala çok düşük.
İş veren sana şimdi 200 vermektense 6 sene sonra 400 vermeyi kabul ediyor. Hem de daha kârlı.
Çok nadir iş veren direkt verir işçilik alacağını çünkü işçi gitsin dava açsın süre uzasın ister

Ben hukukçuyum. Bunun böyle olmadığı nadir dosya gördüm. Yasal faizler hala çok düşük.
İş veren sana şimdi 200 vermektense 6 sene sonra 400 vermeyi kabul ediyor. Hem de daha kârlı.
Çok nadir iş veren direkt verir işçilik alacağını çünkü işçi gitsin dava açsın süre uzasın ister
Evlilik ile fesih içinde geçerli diyorsunuz yani . Kesin yaşanır vallahi konu ben olunca bilemedim .

Yahu neden bu kadar gerginsiniz ve hemen birilerini yermeye çalışıyorsunuz. Bilmek zorunda mıyız? Kendi adıma söyleyeyim, şuana kadar ihtiyacım olmadı o bilginin peşine düşmedim. Olurda daha iyi şartlarda iş bulursam onunda peşine düşüp araştırır öğrenirim. Emekliliği görebilecek miyim onu bile bilmezken sorgulamadım. Sonuçta 3 kuruş maaş alacağım ve emekli olsamda muhtemelen çalışacağım.
Bilmediğiniz bilgiyi paylaştınız ne güzel teşekkür ederiz ama üstüne neden hala laf sokmaya çalışıyorsunuz gerçekten anlamıyorum.

napalim yani şimdi sinirlenmenizi anlayamadim :) . Bilmiyo olabilir insanlar. şimdi ülkenin halinin faturasini niye bize kestiniz. Mesela benim emekli beklentim yok? garantilemişim zaten çoğu şeyi , onu ailesi bir kaç kuşak önceden yatırım yapmayan ve kendi de yapmayanlar düşünsün ve sinirlensin elbette

mesajımda sinirli ya da gergin olmayı çağrıştıran herhangi bir itham ya da ifade var mı?

"anlamıyorum" demekle sinirli ve gergin mi olunuyor? anlamadığım herşey için gergin ya da sinirli olmuyorum ben siz oluyorsanız bilemem.

bu kadar garantilediyseniz kıdem yakmamak için mobbing yemeyi göze almazdınız, yine kusura bakmayın da...

mesajımda sinirli ya da gergin olmayı çağrıştıran herhangi bir itham ya da ifade var mı?

"anlamıyorum" demekle sinirli ve gergin mi olunuyor? anlamadığım herşey için gergin ya da sinirli olmuyorum ben siz oluyorsanız bilemem.

bu kadar garantilediyseniz kıdem yakmamak için mobbing yemeyi göze almazdınız, yine kusura bakmayın da...
Ne güzel yazıp yazıp, laf sokarak konuşup üstüne şunları yazmak :)
İyi günler hanımefendi, size karşılık verip ban yemeye, konu sahibine haksızlık edip konusunu sabote etmeye hiç niyetim yok.

Komiksiniz . Siz sadece anlamıyorum kelimesinde bir sorun gorduyseniz sizin sıkıntı büyük. gelip burada kusura bakmayın da ülke eyt diye inledi nerdesiniz nerede yaşıyorsunuz bunları bilmiyorsunuz a getirdiniz konuyu . Size ne yani özetle garantiledim 8 bin TL ye bakmıyorum çok şükür. Kimse de de hakkım kalsın istemiyorum .o konu ayrı bu konu ayrı .

Komiksiniz . Siz sadece anlamıyorum kelimesinde bir sorun gorduyseniz sizin sıkıntı büyük. gelip burada kusura bakmayın da ülke eyt diye inledi nerdesiniz nerede yaşıyorsunuz bunları bilmiyorsunuz a getirdiniz konuyu . Size ne yani özetle garantiledim 8 bin TL ye bakmıyorum çok şükür. Kimse de de hakkım kalsın istemiyorum .o konu ayrı bu konu ayrı .
bilmeyene bilmiyorsun yazınca sinirli mi olunuyor yani?

Ne güzel yazıp yazıp, laf sokarak konuşup üstüne şunları yazmak :)
İyi günler hanımefendi, size karşılık verip ban yemeye, konu sahibine haksızlık edip konusunu sabote etmeye hiç niyetim yok.
Şurada neyden konu açmışım konu eyt 8 bin TL maaşa geldi helal olsun 😂 komedi

Uslubunuzda sorun var kime sorsanız o yazınin üslubunda sıkıntı olduğunu size söyler . Bilmiyorsun demenizde değil sorun
konunuzda 8 yılım doldu 2 sene daha bekleyeceğim ki 10 seneden tazminat alayım yazan insan var, konuyu ben getirmedim sosyal güvenlik meselemize.

20 seneyi aşkın iş hayatımda mobbingle de izin kullandırmamayla da daha envai çeşit olayla da karşılaştım bunların hiçbirini haklarımı ve nasıl mücadele edeceğimi öğrenmeden yenemezdim, öğrendiğim için bu donanımla yendim.

ama elbette siz birbirinizi pohpohlayıp devam edebilirsiniz, konu sizin ne de olsa.

konunuzda 8 yılım doldu 2 sene daha bekleyeceğim ki 10 seneden tazminat alayım yazan insan var, konuyu ben getirmedim sosyal güvenlik meselemize.

20 seneyi aşkın iş hayatımda mobbingle de izin kullandırmamayla da daha envai çeşit olayla da karşılaştım bunların hiçbirini haklarımı ve nasıl mücadele edeceğimi öğrenmeden yenemezdim, öğrendiğim için bu donanımla yendim.

ama elbette siz birbirinizi pohpohlayıp devam edebilirsiniz, konu sizin ne de olsa.
Dertleşme postu hukuki post değildi kimsenin kimseyi pohpohladigi yok . neyse ya kimseyi azarlayamazsiniz Tebrikler haklarınızı almışsınız çok tebrikkkkkk

kendinizi kovdurun yaptığınız işin yarısını yapın ne oldu bu işler dediğinde yetişmiyor yapamıyorum yardıma ihtiyacım var diyin zam isteyin daha sonra zaten maaşı beğenmiyor çalışmasıda kötü deyip çıkartırlar tehditlere boyu eğmayin daha iyisini buluyorsanız verin tazminatımı gideyim diyin bu kadar kovmassa daha futursuz oılursunuz hiçbir patron bunu göze alamaz yoksa patron siz olursunuz

Arkadaşlar selam kısa bir özet geçeyim 6 7 senedir aynı iş yerindeyim işyerinin artıları geç mesai başlangıcı, iş kolaylığı , eve yakınlık, kötü tarafı ofis gerginlikleri mobbing kavgacı laftan anlamayan yeni yönetim ve rahatsız edici bir kişi mevcut. Maaş tatmin edici değil prim ödemeleri düzensiz .. 6 gün çalışıyorum çıkmak istiyorum tazminatı yakamıyorum gezmek istiyorum doğru düzgün izin vermiyorlar .. yıllık izini istedikleri zaman çıkartıyorlar.. evlenmek istiyorum biriyle tanışacak ortamım bile yok. Tazminatı alıp çıkmak istiyorum ama sabrım kalmadı. siz olsanız napardiniz evlenene kadar sabredeyim dedikçe evlenemedim ve buraya kitlendim kaldım.. o parayı da almak istiyorum çünkü çok eziyet ettiler bu mobbing olayları ile 300 400 bin TL vardır evlilik kıdem vs. Hayatsiz hissediyorum evet birikim yapabildim ama gezilecek görülecek o kadar yer var ki. Yaş geçiyor ne anladım diyorum bu ofise hapsolmak her şey para biriktirmek mi??? Ne dersiniz siz ne yapardınız
Benim bi arkadasim vardı sahte evlilik yapmışti bir askerle asker iraktan gelmek icin kizda tazminat almai icin kağıt ustunde evlendi anlasmali ayrıldılar

X