İş güç evlilik hayat sorgulaması

Kulubun1uyesi

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2023
279
70
Arkadaşlar selam kısa bir özet geçeyim 6 7 senedir aynı iş yerindeyim işyerinin artıları geç mesai başlangıcı, iş kolaylığı , eve yakınlık, kötü tarafı ofis gerginlikleri mobbing kavgacı laftan anlamayan yeni yönetim ve rahatsız edici bir kişi mevcut. Maaş tatmin edici değil prim ödemeleri düzensiz .. 6 gün çalışıyorum çıkmak istiyorum tazminatı yakamıyorum gezmek istiyorum doğru düzgün izin vermiyorlar .. yıllık izini istedikleri zaman çıkartıyorlar.. evlenmek istiyorum biriyle tanışacak ortamım bile yok. Tazminatı alıp çıkmak istiyorum ama sabrım kalmadı. siz olsanız napardiniz evlenene kadar sabredeyim dedikçe evlenemedim ve buraya kitlendim kaldım.. o parayı da almak istiyorum çünkü çok eziyet ettiler bu mobbing olayları ile 300 400 bin TL vardır evlilik kıdem vs. Hayatsiz hissediyorum evet birikim yapabildim ama gezilecek görülecek o kadar yer var ki. Yaş geçiyor ne anladım diyorum bu ofise hapsolmak her şey para biriktirmek mi??? Ne dersiniz siz ne yapardınız

Tazminatını sakın yakma yanı bir an kafana estı cıkıcam deme belki işçi cıkarımına goderler yada evlenmeye bak en basidi öylelikle rahatla alırsın tazmınatını y
İşte sabır sabır dişlerim kırıldı 😂 gece uyurken dişlerimi sıkmaktan ilk 4 5 sene idare ederdi . Ama zorbalık o kadar arttı ki ofiste. Bu hayata bı kere geliyorsun bu mu tercih ettiğin hayat dedim :KK43: evet acil evlenmem gerekiyor son 1 senedir çok acil 😂😂

İşte sabır sabır dişlerim kırıldı 😂 gece uyurken dişlerimi sıkmaktan ilk 4 5 sene idare ederdi . Ama zorbalık o kadar arttı ki ofiste. Bu hayata bı kere geliyorsun bu mu tercih ettiğin hayat dedim :KK43: evet acil evlenmem gerekiyor son 1 senedir çok acil 😂😂
Kısmet bu işler ama bellide olmaz ne olacagı hayat enerjini yuksek tutmaya bak gez toz illa biri cıkar karsına gercı bu zamanda duzgun bırını bulmakta zorda valla görücü usulu bile olur bence sonucta karsında insanı tanıyan biri soylucek ve gorusuceksın olursa evlenıceksın sonucta olmazsa evlenmezsın tanırsın yokmu senı tanıstıracak bırılerı

Tam benim konum :KK43: 8 yıldır aynı yerde çalışıyorum. Maaşı tatmin edici değil ama gel gör ki o kadar tazminatı bırakmakta istemiyorum. Hatta bir yerden iş görüşmesine çağırdılar yarın gideceğim. Evlilikte yok ufukta, sevgilim dahi yok. Çoğu kişi 10 yılı bekle, 10 yıl tamamlanınca vermek zorundalar demiyor. Galiba bekleyeceğim :/
Kelin ilacı olsa durumu. Size ne tavsiye verebilirim bilemedim. Sizin durum benim durumdan daha kötüymüş. Bizde mobing yok en azından.

Hadi diyelim bir iki seneye evlendiniz. Tazminatinizi vereceklerinden nasil eminsiniz ? Daha yillik izin kullandirmayan sirket tazminati kilifina uydurur gibime geliyor. :KK43:
Onu paşa paşa ödüyorlar evlilik tazminatı şak diye ödemek zorunda evlilik kıdem beraber alınıyor.bence o yüzden ztn yıldırmaya çalışıyorlar evlenirsem diye

Tam benim konum :KK43: 8 yıldır aynı yerde çalışıyorum. Maaşı tatmin edici değil ama gel gör ki o kadar tazminatı bırakmakta istemiyorum. Hatta bir yerden iş görüşmesine çağırdılar yarın gideceğim. Evlilikte yok ufukta, sevgilim dahi yok. Çoğu kişi 10 yılı bekle, 10 yıl tamamlanınca vermek zorundalar demiyor. Galiba bekleyeceğim :/
Kelin ilacı olsa durumu. Size ne tavsiye verebilirim bilemedim. Sizin durum benim durumdan daha kötüymüş. Bizde mobing yok en azından.
10yil olayı gerçek mi ya avukata sordum yok öyle birsey dedi :/ şu son bir sene zehir oldu ya , insan tekrara düşüyor üç sene önce de evlenirsem çıkarım diyordum hala diyorum. İnsanlara dile getirmekten de yoruldum hep aynı şeyleri yaşadığımı.sonuc olarak evlenemeyince tüm hayatı buna endeksli yaşamakta bilemiyorum.. doğum haritama baktırdım Nisan'da ve yıl içinde evlenme ihtimalim yüksekmiş 😂Nisan'da ex evlendi ben kaldım... Adayda yok dediğin gibi . İş degistirmekte istemiyorum hemen. mental olarak eğer çıkarsam gerçekten bir sure gezmek dinlenmek istiyorum . Tazminatim da onlara yar olacak tüm zorbaliklara rağmen sabret kızım evine çok yakın takma git gel diyorum da bütün gün somurtarak geçiyor yüz yüze gelince o insanlarla. Rol yapamiyorum

10yil olayı gerçek mi ya avukata sordum yok öyle birsey dedi :/ şu son bir sene zehir oldu ya , insan tekrara düşüyor üç sene önce de evlenirsem çıkarım diyordum hala diyorum. İnsanlara dile getirmekten de yoruldum hep aynı şeyleri yaşadığımı.sonuc olarak evlenemeyince tüm hayatı buna endeksli yaşamakta bilemiyorum.. doğum haritama baktırdım Nisan'da ve yıl içinde evlenme ihtimalim yüksekmiş 😂Nisan'da ex evlendi ben kaldım... Adayda yok dediğin gibi . İş degistirmekte istemiyorum hemen. mental olarak eğer çıkarsam gerçekten bir sure gezmek dinlenmek istiyorum . Tazminatim da onlara yar olacak tüm zorbaliklara rağmen sabret kızım evine çok yakın takma git gel diyorum da bütün gün somurtarak geçiyor yüz yüze gelince o insanlarla. Rol yapamiyorum
Mesleğin nedir çalıştıgın iş

Kısmet bu işler ama bellide olmaz ne olacagı hayat enerjini yuksek tutmaya bak gez toz illa biri cıkar karsına gercı bu zamanda duzgun bırını bulmakta zorda valla görücü usulu bile olur bence sonucta karsında insanı tanıyan biri soylucek ve gorusuceksın olursa evlenıceksın sonucta olmazsa evlenmezsın tanırsın yokmu senı tanıstıracak bırılerı
Görücü de okeyim artık ama , herkes kendi hayatinda kimse öyle eskisi gibi aracı olmak istemiyor, ne bekliyorsun görüş işte vs her teklife evet demen bekleniyor bu da beni rahatsız ediyor . bence e okul bitti iş ortamı da stabilse tanışacak yeni bir ortam olmuyor maalesef. Kısmet tabi bu işler olmayınca olmuyor :) çirkin değilim bence bu arada 😂 o da kırıcı oluyor herhalde kimse bu bana bakmaz hissiyle yaklasmiyor bile

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki. Bende acaba yıldırım aşkına tutulur evlenir miyim, durduk yere 8 seneyi yakmayayım derdindeyim. Hatta bende doğum haritama baktırdım 😂 Ama tabiki o sadece bir ihtimal.. İnsanlar artık biriyle anlaş evlen diyor da onu da ben yapmam, saçmalığın daniskası. Derdimi deşti konunuz :KK43:

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki. Bende acaba yıldırım aşkına tutulur evlenir miyim, durduk yere 8 seneyi yakmayayım derdindeyim. Hatta bende doğum haritama baktırdım 😂 Ama tabiki o sadece bir ihtimal.. İnsanlar artık biriyle anlaş evlen diyor da onu da ben yapmam, saçmalığın daniskası. Derdimi deşti konunuz :KK43:
İzin günümde bir dertleşme olsun istedim konuyu açtım :KK43: sizin haritanizda ne çıktı ? Kasım'da baktirmistim , nisana kadar çok umitliydim ya inanmıştım bi tik 😅 bir yandan ceyizde eksik şeyler alsam bir dert almasam bir dert oluyor 😅 insanın bir ömür geçireceği insanı seçmesi tabiki kolay olmayacaktı çok profesyonel yaklaşıyoruz bence artık 😂yaşla alakalı

işe 1999 öncesi girişli olup sigorta süreniz 15 yıl prim gününüz 3600 olunca oluyor o
ya kusura kalmayın da böyle basit şeyleri nasıl bilmiyorsunuz ben de onu anlamıyorum gerçekten (öğrenci filan olsanız iş hayatınız olmasa hadi neyse ki bence bu ülkede yaşayacaksanız öğrenci de olsanız bilmeniz lazım)

ülke yıkıldı EYT EYT diye.
99dan sonra girişlileri sıtma 2008 sonrası girişlileri direkt kanser etti attı, sosyal güvenlik kurumu yasamız, hiç mi ne diyor bunlar ne olmuş ne bitmiş, bana zararı ne bunun diye bi bakmıyorsunuz???

siz emeklilikte aylık bağlama oranı hakkında da bir fikre sahip değilsinizdir korkarım. onu görünce düşüp bayılmazsanız iyidir: 25 sene prim ödeyip emekli olduğunuzda maaşınızın yarısı kadar emekli maaşı alacaksınız yani 30 bin alıyorsanız -ve bordronuzda da 30 bin görünüyorsa- 15 bin lira gibi bir emekli maaşınız olacak. yok asgari ücret üzerinden 17 bin görünüyorsa 8,5 alacaksınız maaş.

ya kusura kalmayın da böyle basit şeyleri nasıl bilmiyorsunuz ben de onu anlamıyorum gerçekten (öğrenci filan olsanız iş hayatınız olmasa hadi neyse ki bence bu ülkede yaşayacaksanız öğrenci de olsanız bilmeniz lazım)

99dan sonra girişlileri sıtma 2008 sonrası girişlileri direkt kanser etti attı, sosyal güvenlik kurumu yasamız, hiç mi ne diyor bunlar ne olmuş ne bitmiş, bana zararı ne bunun diye bi bakmıyorsunuz???

siz emeklilikte aylık bağlama oranı hakkında da bir fikre sahip değilsinizdir korkarım. onu görünce düşüp bayılmazsanız iyidir: 25 sene prim ödeyip emekli olduğunuzda maaşınızın yarısı kadar emekli maaşı alacaksınız yani 30 bin alıyorsanız -ve bordronuzda da 30 bin görünüyorsa- 15 bin lira gibi bir emekli maaşınız olacak. yok asgari ücret üzerinden 17 bin görünüyorsa 8,5 alacaksınız maaş.
napalim yani şimdi sinirlenmenizi anlayamadim :) . Bilmiyo olabilir insanlar. şimdi ülkenin halinin faturasini niye bize kestiniz. Mesela benim emekli beklentim yok? garantilemişim zaten çoğu şeyi , onu ailesi bir kaç kuşak önceden yatırım yapmayan ve kendi de yapmayanlar düşünsün ve sinirlensin elbette

Yahu neden bu kadar gerginsiniz ve hemen birilerini yermeye çalışıyorsunuz. Bilmek zorunda mıyız? Kendi adıma söyleyeyim, şuana kadar ihtiyacım olmadı o bilginin peşine düşmedim. Olurda daha iyi şartlarda iş bulursam onunda peşine düşüp araştırır öğrenirim. Emekliliği görebilecek miyim onu bile bilmezken sorgulamadım. Sonuçta 3 kuruş maaş alacağım ve emekli olsamda muhtemelen çalışacağım.
Bilmediğiniz bilgiyi paylaştınız ne güzel teşekkür ederiz ama üstüne neden hala laf sokmaya çalışıyorsunuz gerçekten anlamıyorum.

X