2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    272
Merhaba,benim bebegimde de aynı durumlar var siz tam olarak nasıl bir diyet uygulayınız acaba yazarsanız çok çok mutlu olurum🙏
Şöyle kiii bütün süt ve süt ürünleriyle birlikte dana eti de yemiyorum. Peynir yoğurt margarin tereyağ krema ve bunların eser miktarda bileee olduğu bütün yiyecekler asla tüketmiyorum. Marketten aldığım gıdaların içeriklerine bakıyorum hep eser miktarda süt tozu içerir ve gibi sütle ilgili bir uyarı varsa onunda yemiyorum. Ya da dışarda yiyeceğim yemekler için hep soruyorum içinde var mı diye çikolata vs de süt olduğu için yemiyorum. Et olarak kuzu eti yiyorum bizim ekstradan tavuk yumurta susam vs gibi şeylere alerjimiz yok o yüzden onları yiyebiliyorum ama ona alerjisi olan bebeklerde oluyor tabiki. Çok geçmiş olsunn bu beslenme biçimini hayat tarzı haline getirmek gerekiyor yoksa yiyemiyorum içemiyorum dersek eziyet olur ki ben en çok sütlü tatlı severim malesef yiyemiyorum 🫣

Oğlum çok tatlı gülücükler atıyor agu diyor iki gündür çok mutlu ediyor beni.. dün öğleden sonra deli gibi uykusu var uyuyamıyordu ana kucağına yatırıp mutfağa getirdim aspiratör sesini duyar duymaz uyudu kapatınca uyandı valla bende o uyusun diye 2 saat açık tuttum aklınızda bulunsun aspiratör sesini seviyorlar 😃😃

Benim bebeğim de 4.5 kg sleepy kullanıyorum 2 küçük geliyor 3 e geçeceğim. Hiç tasirma olmadı. Sadece benden kaynaklı hatalarda sorun yaşadım.en son bacağındaki lastikleri kontrol etmen gerekiyor. İçeriye dönük kalırsa tasiriyor.Ama bu primadada boyle
Bebekten bebeğe fark ediyor demekki benim oğlan beş kiloyu geçti sırt üstü yatarsa hiç tasmiyor ama bugün fark ettim yan yatarsa taşıyor iki numara tam oluyor elimde dört paket var bitince 3 e geçerim artık

• Beğen
Reactions: The
Günaydıııın hepinize mutlu gülücüklü günler dünden beri kaka yapmamış bebeme de bana da sabır diliyorum 🥲

Kızlar bebeğim 2.ay kontrolüne geldim çok şükür sağlıklı miniğim ama biraz moralim bozuldu kilosu 4600 1.ay kilosundan sadece 450 gr almış :/ doktor normal diyor ama canım sıkıldı . İlk ay mama+süt gittik sonra bıraktık bir aydır sadece anne sütü alıyor bilemiyorum az geldi bana kilosu

Oğlum çok tatlı gülücükler atıyor agu diyor iki gündür çok mutlu ediyor beni.. dün öğleden sonra deli gibi uykusu var uyuyamıyordu ana kucağına yatırıp mutfağa getirdim aspiratör sesini duyar duymaz uyudu kapatınca uyandı valla bende o uyusun diye 2 saat açık tuttum aklınızda bulunsun aspiratör sesini seviyorlar 😃😃
Ben de robot süpürgeyi açtığımda uykuya geçiyor 🤣 maşallah oğluna canım kaç günlük oldu 😍

Kızlar yaa meme reddi yaşıyoruz, artık Ali Kerem beni sadece sabah emiyor gün içinde de bazen emiyor bazen emmiyor ama akşam olunca hiç emmiyor ağlıyor ittiriyor vs ve ben çok üzülüyorum.. sütüm var aslında emse geliyorda güzelce ama emmemek için direniyor napcam bilemedim. Diyorum ki pompa alsam sağsak devamlı tabi ne kadar süt gelir bilemiyorum ama en azından mama yerine biberona sütümden mi koysam ne yapsam bilemedim gitti, beni emsin istiyorum üzülüyorum böyle olunca

Bir geçiş dönemi canım artık ya sabır diyip bekliycez
Senin bebişin kilosu kaç canım
Bilmiyorum ki ikinci ay kontrolüne daha gitmedik en son 1 aylıkken 4200 küsürdü ama 5i bulduğunu düşünüyorum çok fazla ağırlaştı

Kızlar yaa meme reddi yaşıyoruz, artık Ali Kerem beni sadece sabah emiyor gün içinde de bazen emiyor bazen emmiyor ama akşam olunca hiç emmiyor ağlıyor ittiriyor vs ve ben çok üzülüyorum.. sütüm var aslında emse geliyorda güzelce ama emmemek için direniyor napcam bilemedim. Diyorum ki pompa alsam sağsak devamlı tabi ne kadar süt gelir bilemiyorum ama en azından mama yerine biberona sütümden mi koysam ne yapsam bilemedim gitti, beni emsin istiyorum üzülüyorum böyle olunca
Sütünüz tazyikli geliyor olabilir mi

X