Zuzu ile keyf-i alem

şöyle anlatayım annesi daha önce bu işi yapıyordu evet. o zamanlar bizim kampın kumsalında küçük bir tezgahı vardı. ama kamplar kapanınca o da tezgah açamadı tabi.
şimdi erdekte açmış. çünkü orası yaz döneminde çok kalabalık oluyor.
evet para saklıyorlar hemde ne zamandan beri. nedenini benimde mantığım anlamıyor.
bir oğlu bir kızı var. oğlundan parayı sakınıyor nedense. herşey kızına birikiyor. halbuki kızına biriktirmesine gerek yok. çünkü onun dedesinden gelecek sağlam bir mirası var.
2 çocuğuna eşit davranmıyor.
o paramız yok dediği dönemde bildiğim en basit şeyler
buzdolabı,tv ve casper bilgisayar alınmış eve.
bunuda tek maaşla yapıyor sözde. asgari ücretten az alıyorlarmış.
bende inanmıyorum tabi.
ya o kadar kurnazlar ki eşim saf iyi kalplim gideceği zaman en z 1 hafta öcesinden haber verir,
gününü saatini söylerdi.
evlerine gittiğinde dolap tam takır kuru bakır.
bak oğlum işte halimiz ortada biz zor geçiniyoruz ayakları.
ama benim geçen yaz duyduğum evde çeşitli meyve suları, colalar, şokellalar, dondurmalar
peynir çeşitleri vs.
çok çakallar ama bakalım çakal kim.
sok olcaklar şok!
ama onlarda yalan çok.

meloş gerçekten böle tipler çok var emin ol bizim akrabalarda da var sanıyolarki öyle diyelim bunlarda bizden para istemesin mantıkları bu çünkü

hoşgeldin pando.
böyle garip bir insan üstelik ilk çocuğu.
bahanesi bizim istemediğimiz kızı aldın bizi bırakıp izmire gittin!
sanki oğulları yanlarında çok kıymetini biliyorlardı.
hiç ilgilenmediğine ben şahit oldum.

ilk tanıştığımız yaz annesinin evinde kaldı 2 hafta.
kıyafetleri kirlenmiş bitmiş. annesinin kaprisini giymişti.
kullandığı deniz havlusunu bir kere alıp yıkamamış.
ben odamda alıp yıkamak istedim ama mahcup etmeyim annesini küçültmeyim diye isteyemedim.
daha neler, nişanlıyken bize kalırdı 1 gece yatardı bazen. kıyafetlerini ben yıkar ütülerdim.

garip yaaa.yazık bnm nişanlımın ailesi de durum şu.şükür durumları iyi.bi işyerleri var abisi ve babası aynı yerden ekmek yiyor şimdi evlenince 3 ev oradan geçinecek neyse.bunun anne babası başa semtte evleri var diye kendi kurulu düzenlerini değiştirip oraya taşındılar burayı bize bıraktılar ben çok dedim gerek yok fln diye ama belki annesinn de işine geldi kızlarına yakınlaştı :) ama şimdi bunları okuyunca gerçekten fedakarlık yapmış.bi de sanki para niye biriktirilir çoluğum çocuğum bnm yaşadığım zorlukları yaşamasın diye yoksa mezara mı göürecekler

alalalaaaa ne gariip anne meloş yaaaa halbuki oğlu ne kdr temiz olursa o derece anne övülür oğlunu ne güzel bakıyor diyeeee alalaaaaa

sen ne işle meşguldun peki ozzy ?
melodi takma boşver ..o insanları istesen de değiştiremezsin zaten ..ALLAH a havale et ...O herşeyin en güzelini bilir...
zamanla yaptıklarını da burunlarından getirir..

ozy bravo kayınvalidene. gerçekten bir fedakarlık.
bunalrı pes ettirmek için mi yaptı diye düşünüyorum ama bizi hiçbirşey yıldırmaz.
oğlunun çeyizine 1 çift çorap, havlu, çamaşır hiçbirşey koymamış düşün.
kendi anneliğinden utansın.
benim annem bile babamın eve aldığı çoraplardan kenera ayırmış.
evlenirken koydu çeyizime.
ve bir köşesinde mutlaka yeni çorabı çamaşırı vardır.
benimde evimde vardır çekmecemde.

sen ne işle meşguldun peki ozzy ?
melodi takma boşver ..o insanları istesen de değiştiremezsin zaten ..ALLAH a havale et ...O herşeyin en güzelini bilir...
zamanla yaptıklarını da burunlarından getirir..

mimarım işte :) ama haziranda ayrıldım hazırlıklar kpss fln.bakalımmmmmmm bi evleneeim bakınıcam bişiler.
sen ne tarafta oturuuyodun

meloş ya sen yazdıkça içim acıdı resmen ama kendini rezil ediyoo kadın bence.eşin çok şanslı senin gibi bi eşi olduğu için bence

mimarım işte :) ama haziranda ayrıldım hazırlıklar kpss fln.bakalımmmmmmm bi evleneeim bakınıcam bişiler.
sen ne tarafta oturuuyodun

meloş ya sen yazdıkça içim acıdı resmen ama kendini rezil ediyoo kadın bence.eşin çok şanslı senin gibi bi eşi olduğu için bence

balgat tarafındayım ben de ..
kpssye girdinmi bu senekine ...
sorarım ben ulen..
burda mimar yazıyor diye mimar olacaksın diye bir şart yok ..
burda kimler neler yazıyor profiline :KK1::roflol:

zuzum eşim ve ailesi istanbul daydı.
eşim evlenince izmire yerleştik.
anneside yazları erdekte ev tutup orada kalıyordu.
yıllar önce istanbulu bırakıp tamamen erdeğe yerleştiler.

robotcum haklısın canım. allahlarından bulsunlar!
benim için değil eşimin boynunu çok büktüler, allahta onları bildiği gibi yapsın.

Allah sabır versin Meloş
insanlar kendini acındırmaktan hoşlanıyor nedense
fitre ve zekatları onlara mı verelim neyi istiyorlar ki

X