Zuzu ile keyf-i alem

cemre haklısın ama biz çıkarken ben ona dedimki ben izmirde yaşamak istemiyorum dedim oda tama dedi şimdi bana değişik değişik konuşuyo sonuç olarak ben yaşamak istmiyorum eveet benim çok iyi bir işim var müdürüm kurulu bir işim var ....izmirde iş alanı yok alınan maaşlar çok komik evet evler ucuz ve çok güzel ama aileler karışamaz buna yaşıcak olan benim sonuçta ve ben melihe düşüncelerimi dile getirdim ben başka şehire gidemem ailemi bırakıp annemin bende başka kimsesi yok ....ben gitmek isteseydim yurt dışından çok istemişlerdi o zaman giderdim

zuzu banada versene bi zahmet siteyi kaydirigubbakcemile3
ya can sıkıntısı işte canım, pazarları boş olur buraları bende dertlere dalarım,
ama şükürler olsun valla ne dertler varmış öyle :1shok:

cemrecim ne derdin var söyle bakim bayanssulusmile

ya can sıkıntısı işte canım, pazarları boş olur buraları bende dertlere dalarım,

annemmutfakta.net hevin çok güzel bir site canım gir bak

zuzum sende aynı benim gibisin,
annenle yaşıyorsun yalnız bırakamıyorsun,
çokta doğru yapıyorsun inan ki sakın ola bir erkek için anneni bırakma tatlım,
zaten seviyorsa gelir peşinden bunları dert etmez sevgilin

e sen de haklısın söyle o zaman açık açık
melih ben sana en baştan söyledim de
uygun bi dille şeyi söle bide
izmirde olursak ben sürekli istanbula gelirim ailemi görmeye
ben gelemediğimde de onlar gelir bizde kalır
ne kadar severse sevsin aileni, yeni evli bi ciftin evinde sürekli yatılı misafir olmaz yani =)) erkekler daha takıntılı hatta bu konuda
ama tabi bunu tehdit gibi söleme de ters tepmesin
tatlı dille söyle =)

zuzum sende aynı benim gibisin,
annenle yaşıyorsun yalnız bırakamıyorsun,
çokta doğru yapıyorsun inan ki sakın ola bir erkek için anneni bırakma tatlım,
zaten seviyorsa gelir peşinden bunları dert etmez sevgilin

kesinlikle hevin hele şükür beni anlayan biri çıktı tamam seviyorum ama sevgim uğruna annemi ailemi bırakıp gidemem ya kaç kere onada dedim ben nefes alamam başka şehirde onada söyledim ben izmir istemiyorum dedim oda diyo ama işim ya kötü olursa o zaman izmire döneriz diyo bende asla ölüceğimi bilsem gitmem dedim annem benim tek dayanağım ben çok şeyler yaşadım o yüzden ailemden ayrılamam

zuzu siteyi vernce yemek derdim cözülcek bunu gectik
benim nişanlım (gecen hafta nişanlandık daha, seneye evlenmeyi düşünüyoduk)
delirdi mi ne etti bilmem 2-3 ay sora evlenelim die tutturdu
ben de kararsızım
cok istyrm ama evimiz daha inşaat gelinlik yok eşya yok vs vs
ne desem ne yapsam bilemiyorum
bide son bahar veya kış gelini olmak istemiyorum esasında bu var

e sen de haklısın söyle o zaman açık açık
melih ben sana en baştan söyledim de
uygun bi dille şeyi söle bide
izmirde olursak ben sürekli istanbula gelirim ailemi görmeye
ben gelemediğimde de onlar gelir bizde kalır
ne kadar severse sevsin aileni, yeni evli bi ciftin evinde sürekli yatılı misafir olmaz yani =)) erkekler daha takıntılı hatta bu konuda
ama tabi bunu tehdit gibi söleme de ters tepmesin
tatlı dille söyle =)

valla ben takıntı makıntı anlamam zaten söyledim hepsini izmir derse keyfi bilir zaten iyice büfe falan açtı bir yandan belediyede çalşıyo iyice izmire plan yapma durumu var ben dedim sen plan yapmaya devam et ama ben yokum dedim

ben de kararsızım

ya emre evlenelim diyosa bunları hesap etmiştir evet de gitsin gerisini kendisi düşünsün:)

kesinlikle hevin hele şükür beni anlayan biri çıktı tamam seviyorum ama sevgim uğruna annemi ailemi bırakıp gidemem ya kaç kere onada dedim ben nefes alamam başka şehirde onada söyledim ben izmir istemiyorum dedim oda diyo ama işim ya kötü olursa o zaman izmire döneriz diyo bende asla ölüceğimi bilsem gitmem dedim annem benim tek dayanağım ben çok şeyler yaşadım o yüzden ailemden ayrılamam

ah canım ya, aynı kafadanız evet,
bende babamı kaybettim senelerdir annemle yalnızım onu asla bırakmam,
evlenirsemde ayrı eve geçerim tabiki annem aynı evde oturmayı kesinlikle kabul etmiyor,
ama asla şehri değiştirmem.
Seninde dediğin gibi tek dayanağımız onlar, bir erkek için asla atmayız annelerimizi,
gerçekten seven erkekte buna asla ve asla hayır diyemez kabul eder.

Aslında sevgilin kabul etmiyor değil kuzum,
onuda anlıyorum iş sorunu var olan bir şey sonuçta.
Onunda korkuları vardır ama o bir erkek, erkeğin durumu kızdan daha kolay diye düşünüyorum ben. Sen alışmışsın yaşadığın ortama en önemliside annen var.
Peki sevgilin iş konusundan başka neyden korkuyor ?

ben de kararsızım
bide son bahar veya kış gelini olmak istemiyorum esasında bu var

oyy opuyorumnanaktan
ne güzel işte canım bak sabırsızlanıyor hemen evlenmek istiyor,
ama bu yazdıklarını onada söyle,
gelinlik vs bunlar kolay da önemli olan ev.
Evin inşaatı bitmeden, oturacak hale gelmeyene kadar evlenmeyin derim,
hem birde birikim olması lazım borçlu evlenmeyin sakın,
bırakın herşey yavaş ama daha rahat daha huzurlu olsun.
Bunu dersen ona üzülürmü?

zuzum site için tşkler canım aldım sık kullananlara :lepi:

ben de sindire sindire yaşayalım hepsini istiyorum
aceleye gelmesinden korkuyorum
aceleye gelip eşyalarn gelnliğin istedgm gbi olmamasından falan...

ben de sindire sindire yaşayalım hepsini istiyorum
aceleye gelmesinden korkuyorum
aceleye gelip eşyalarn gelnliğin istedgm gbi olmamasından falan...

içinde bir ukte falan kalmasın canım ya,
iyice düşünün bence enine boyuna konuşun bu konuyu.
bak hemen evlenmek istemesi çok güzel ama.. İşte bu amalar var ya, bunları aşmak gerekir önce.

ya hevincim öyle valla kaç kişiyle konuştum ama herkes şunu diyo bizde annemize düşkünüz falan ya tabki herkes düşkündür ama benim annemle bağım çok farklı çok bağlıyım....ben ayı şehir istemiyorum ben evlenince annem istediğim zaman gidebilmeliyim o bana gelmeli falan ama izmir gezme için güzel olabilir ama yaşama için bana uygun değil asla yapamam ben orda ooo kabul etmiyo değil kabul ediyo ama olmassa döneriz falan diyo bende bu lafına sinir oluyorum dün diyoki işim var büfe var ev var ne yapayım diyo bakarmısın yaaa deli oldum o zaman sen kal orda dedim benim son sözüm bu dedim acayip canım sıkkın yaaa tamda dün nişan işini konuştular annemler şu işe bak asla kendisi bunu kabul edene kadar nişan falan yapmam

ya hevincim öyle valla kaç kişiyle konuştum ama herkes şunu diyo bizde annemize düşkünüz falan ya tabki herkes düşkündür ama benim annemle bağım çok farklı çok bağlıyım....ben ayı şehir istemiyorum ben evlenince annem istediğim zaman gidebilmeliyim o bana gelmeli falan ama izmir gezme için güzel olabilir ama yaşama için bana uygun değil asla yapamam ben orda ooo kabul etmiyo değil kabul ediyo ama olmassa döneriz falan diyo bende bu lafına sinir oluyorum dün diyoki işim var büfe var ev var ne yapayım diyo bakarmısın yaaa deli oldum o zaman sen kal orda dedim benim son sözüm bu dedim acayip canım sıkkın yaaa tamda dün nişan işini konuştular annemler şu işe bak asla kendisi bunu kabul edene kadar nişan falan yapmam

canım herkes bir düşünmez ki, tabiki hepimiz annelerimize düşkünüz ama bizim durumumuz farklı,
bende hep diyorum ablam burda olsaydı veya babam yaşasaydı bende sevgilimin yanına taşınırdım ama hal böyleyken olmuyor işte.
peki nişanda elbette konuşulacak bu durumlar, o zamanda böyle kararsız konuşursa ne olacak?
bak yine diyorum onada hak veriyorum, işi varmış birde ama aşk başka birşey yuva kurcaksınız Allahın izniyle, birinden biri fedakar olması gerekiyor bu durumlarda.
hem bir bakmışsınız senin oraya taşınmış, seneler sonra sen hadi izmire taşınalım desen bile o kabul etmez, o derece benimsemiştir artık işini falan kurmuş olur inşallah opuyorumnanaktan

hevincim
şimdi bizim evimiz yeni yapılıyo onun icin kredi cektik
o krediyi ödüyo ama onun bitmesini zaten bekleyemeyiz
ama bide şey var bizde nişanda düğünde falan takı cok fazla olur
bide sülalelerimiz cok kalabalık bizim
benim çeyizim yani mutfak eşyası yastık yorgan carsaf falan gbi şeyler tam sayılır bi iki ufak eksk vr
1000 lira olsa yeter...
nişan takılarımız baya cok bunlarla eşyaları gelinliği balayını falan halledebiliriz, salon davetiye falan zaten kayınpeder söz verdi =)) düğünden gelenle de zaten kredi borcunun büyük kısmı kapanır
ama yine de ay begenmedim de acelemiz var şimdi, hadi şunu alalım bari diye secmek istemiyorum eşyaları :KK43:((

ay inşallah be hevin iktisat mezunu istanbulda zaten bakınıcam bende iş falan valla izmir olmaz yaaa kabus gibi yani tamam gider geliriz oraya ama yaşamak aslan be hevin......zaten iyice karar vermesse nişan olmaz kesinlikle emin olucam düşüncesinden öle nişan yaparım ama izmir derse sonrada atarım nişanı seviyorum ben onu hemde çok sevgimden şüphem yok ama her şey sevgi değil yaşıcağın yerde önemli

Cemrecim durum böyleyse niye kafana takıyorsun ki güzelim,
şimdiden başlayın eşyalara bakmaya, hemen herşeyi almak zorunda değilsiniz ki,
evlendikten sonrada hallolur eksikler,
ama asıl önemli olan şey,
ramazandan sonraya gün bulabilecekmisiniz ki?
hani olursa eylül ekim olur herhalde,
kasım kışa denk geliyor yavaş yavaş zaten.

bende öle diyorum hevin eşya bakmada bişey yokki yani onlar olucak şeyler ama cemre hala karar veremiyo:)

X