Zuzu ile keyf-i alem

yok kızım o gazı çok verdiler ama ben gaza gelmem manyakmıyım ben döverim ulen hepsini ben sinirliyim delik deşik ederim hepsini:))))))))))))tam bir ay aradılar beni deli olmuştum

Malzemeler:
• 1 pilicin göğüs eti
• 2 kaşık margarin
• 2 adet patates
• 2 adet soğan
• 5 adet taze soğan
• 100 gr kaşar peynir
• 3 adet yumurta
• 2 çorba kaşığı un
• 1 bardak sıvı yağ
• 1/2 demet dereotu
• 1/2 demet maydanoz
• 1/2 demet taze nane
• 1 çay kaşığı karbonat
• 1 çorba kaşığı limon suyu
• 1 tatlı kaşığı kırmızı biber
• Tuz, karabiber
Piliç Mücver Hazırlanışı

Patatesleri haşlayın. Haşlanan patateslerin kabukları soyup iyice ezin. Pilicin göğüs etini küçük küçük doğrayın. Kuru soğanı yemeklik doğrayın. Taze soğanı ince ince doğrayın. Kaşar peyniri rendeleyin. Maydanoz, nane ve dereotunu ince ince kıyın. Bir kasede yumurtaları telle çırpın. Bir tavada margarini eritin. Kuru soğanları koyup öldürün. Soğanlar diriliğini kaybedince piliç etlerini koyup sote edin. Bir kaseye ezilmiş patatesleri, sote edilmiş piliç etini, taze soğanı, rende kaşarı, maydanoz, dereotu, nane, çırpılmış yumurtayı, unu, kırmızı biberi, karabiberi ve tuzu koyup karıştırın. Bir fincanda limon suyu ile karbonatı eritip karışıma ilave edin. İyice karıştırın. Bir tavada sıvı yağı kızdırın. Harçtan kaşık kaşık koyup her iki tarafınıda kızartın. Kızaran mücveri kağıt havlu üzerine çıkartın. Yağları süzülünce servis tabağına alıp sıcak olarak servis edin.

Eklentiler

• $pilic-mucver-148.jpg
    $pilic-mucver-148.jpg
    4,1 KB · Görüntüleme: 43
sağol zuzum güzel tarifler. hemen kopy yaptım. unutmadan çıktı alayım.

ayyy kızlar aslında canım sıkkın. insanları anlamıyorum. bugün yemeğe çıkarken bir arkadaşım geldi.
beraber çıktık yemeğe. 2 arkadaşımız daha vardı onların yanına aoturduk. yemek bitti kalktık.
ben yerime dönüyorum diğerleri benimle yemeğe gelen arkadaşın bürosuna gittiler sanırım kahve içmeye ve beni çağırmadılar. görüşürüz dedim güle güle dediler. ya ben mi çok itici biriyim yoksa diğerleri gibi olmadığım için mi sevilmiyorum bilmiyorum. :sinifsinif:

boşver be melo banada oluyo tınlamam boşver söyleyincede amma alıngansın ne alakası var olur o yüzden takma

Malzemeler:
• 2 adet piliç biftek
• 1 adet havuç
• 6-7 sap maydanoz
• 1 çorba kaşığı sıvıyağ
• 2 diş sarmısak
• 2 çaykaşığı köri
• Tuz
• Yağlı kağıt

Piliç Sarma Hazırlanışı

Piliç biftekleri enlemesine bıçakla ikiye kesin, ama iki parçayı birbirinden ayırmayın, bitişik bırakın. Arasına maydanoz yaprakları havuç, köri ve çok az tuz koyup sarın. Açılmaması için kürdan saplayın. Diğerini de aynı şekilde hazırlayın. Üstlerine sıvıyağ sürün. Yağlı kağıda sarıp, 220 derece fırına atın. 25-30 dakika pişirip, çıkarın.

Eklentiler

• $pilic-sarma-150.jpg
    $pilic-sarma-150.jpg
    4,7 KB · Görüntüleme: 22
Malzemeler:
• 10 adet Küçük boy patlıcan (kabukları soyulmuş)
• 600 gr. Tavuk göğsü ( kuşbaşı )
• Tuzlu limonlu su
• Tuz
• Taze çekilmiş karabiber
• 60 gr. Margarin
• 125 gr. Soğan
• 4 diş ince kıyılmış Sarımsak
• 60 gr. Mantar
• 150 gr. Konkase domates
• 2 çorba kaşığı ince kıyılmış taze soğan
• 3 çorba kaşığı kıyılmış dereotu
• 2 adet Yumurta sarısı
• 5 çorba kaşığı krema
• 1 çorba kaşığı hardal
• Sıvıyağ

Piliçli Karnıyarık Hazırlanışı

Patlıcanların ortalarını kayık gibi keserek çıkartın. Patlıcanların üzerlerini kaplayacak kadar tuzlu limonlu suda 30 dakika bekletin. Tavuk etlerini tuzlayın ve biberleyin. Margarini bir tavada eritin. Yağ kızınca ince kıyılmış soğan ve sarmısağı içine atıp hafifçe pembeleştirin. Tavukları ilave edip renkleri beyazlaşıncaya kadarberaberce sote edin. Mantarları da tavaya ekleyin. 1-2 dakika daha sote edip, konkase domatesi katın. Bir kez karıştırıp ateşten alın. İNce kıyılmış taze soğan ve dereotunu harca ilave edip karıştırın. Yumurta sarısı, krema ve hardalı birlikte çırpın. Tavuklu harç ılınınca yumurtalı kremalı terbiyeyi katıp karıştırın. Patlıcanları tuzlu limonlu sudan çıkartıp, yıkayın ve kurulayın. Sıvıyağ ile derin yağda 1-2 dakika kızartın. Kızarmış patlıcanları bir fırın kabına veya güvece dizin. İçlerine tavuklu harcı paylaştırın. Karnıyarıkları 200 derecelik fırında 10 dakika pişirin. Sıcak olarak servis yapın.

Eklentiler

• $pilicli-karniyarik-151.jpg
    $pilicli-karniyarik-151.jpg
    3,5 KB · Görüntüleme: 16
ya bak şimdi zuzum noldu
ben ona epey baskı yaptım emre sacını kestir emre sacını kestir emre sacını kestir diye nişandan önce
hayır dedi ve kestirmedi
zaten iice yandı zenci gibi, saçlarda koyu renk, kapkara bişe :KK70:
yok anam kestirmedi inat etti
şimdi de dioki ya keşke kestirseymişim
ya dedim bırak allah aşkına.
o kadar rica ettim kestirmedin şimdi mi sölüosun bunu bana
ne biliym of yaa falan dedi sora kavga ettik :icecream:
zaten benim ne dediğimi hic önemsemiosun ki dedim trip atiim azcık :KK70:

aman be bunun için mi kavga ettiniz tamam belki kızmakta haklısın ama kavga edicek kadar değil kız yoksa kyakışıklı oluyo diye istemiyonmu:)))))))))))))))))))

3 numara saçla cok daha iyi emin ol :)
off sakalı kesti saç papaz gibi
önceden kirli sakaldı cok daha yakışıklıydı
begenmiyorum bu halini :KK70:
bu hali tam bi doktor, dier hali daha iiydi
bide uzun sacla yaşlı gözüküo :KK43:
kısa sacla daha genc :KK70:

vay anam vay kızım zaten bu çocuk dr ala ala:))))))))) sonra kapmasınlar kont beyi saçı kestirince iyi düşün:)))))))))

yok
bakmaz o benden başkasına :kahve:
buldu benim gibi 21lik çıtırı daha ne istesin :p

he bide dier sacmalıga gel
beyefendiye siyah beyaz takım giydiremedik.

niyeki gııııı ne giyindi bende benimkine damatlı öle istiyom bakalım hani şu arka sıradakilerdeki gamze var ya onun kocasının kıyafeti çok hoşuma gitmişti dur bulursam resmini ekliiiimm

krem rengi takım giydi
icine de siyah gömlek
nasıl kızdım nasıl kızdım off öküz emre

X