Zuzu ile keyf-i alem

Kremanın malzemeleri
2 su bardağı süt (500 ml)
5 yumurta
100 gr şeker (1/2 su bardağı)
1 adet vanilya çubuğu (veya 1 paket vanilya veya 3-4 damla sıvı vanilya)
2 yemek kaşığı nişasta
5 yemek kaşığı mascorpone

Hazırlanışı
Sütü bir tenecereye boşaltıp fokurdamadan ateşten alınız.

Farkli bir çırpma kabında yumurtaları,şekeri,nişastayı çırpınız.

Isınmış sütten bir-iki kepçe alıp yumurtaların üzerine döküp çırpmaya devam edin.

Bu karışımı sütün içersine boşaltıp mikserle veya el çırpıcısı ile kuvvetli bir şekilde çırparak pişirin.O esnada vanilyasını ekleyiniz.

Kremayı ılıtmak için biraz bekletip,buzdolabında da 15-20 dk bekletiniz.

İyice soğuyan kremanıza mascorponeyi ekleyip tekrar çırpınız.

Çırpma işleminiz bitince 1 tatlı kaşığı pudra şekerini kremaya serpiştiriniz.

Milföy katlarına önce kremadan 1 kaşık koyuunuz.Üzerine çilekleri oturtunuz.

Çileklerin üzerine çay kaşığı ucu ile çilek reçeli damlatınız.

Her bir kata aynı işlemi uygulayıp,tepesine pudra şekeri şerpiştiriniz.

Tepesine çilek reçeli suyuna,krem şantiye batırılmış çilek oturtup süsleyiniz..

Yaklaşık 1 saat dinlerdikten sonra afiyetle tadınız..

melos o yüzden okuyupta öğretmen olamadık iştee ah ahhhh

sorma bende öğretmen olmayı çok istemiştim ama olmadı kazanamadım.

canım napam hazırlıcaz...allahtan anneme çekmişim elim çabuktur :)

ne güzel benimde elim çabuk olsa. annemin eli ağırdır. bazen kızıyorum soğanı domatı elinde keser. al bir robot uğraşma diye. yok illa uğraşacak. birde gidip küçük ocakta kısıkta pişirir yemekleri. diyorum anne ben çalışıyorum senin gibi kısıkta yaparsam açlıktan ölürüm.

evet bakaloım nasıl olcaksa biraz zorlanıcaz ama bakıcaz iş iktisat mezunu buluruz inş.....valla ben baştan dedim ben izmirde yapamam izmir bana çok ıssız geliyo yaaa güzel ama yaşayamam....kaynanyla az sürtüştük bu konu yüzünden geçen yaz ama ben diceğimi dedim

canım izmirdeki işi ve kazancı nasıl seninkinin. evi var mı? burada iyi para kazanıyorsa yaşarsınız! ama geliri azsa zor olur.

valla allahtan ben anneme çekmişim zaten ağır hareket edemem fenalık gelir:))))

6 adet tavuk budu

6 adet milföy hamuru

Tuz

Kekik

Yumurta sarısı

Ketçap

Hazırlanışı

Tavuk butlarını kekik ve tuzla haşlıyoruz, suyunu süzdürüp, fırçayla ketçap sürdüğümüz milföy hamuruna koyup, budu milföyle sarıyoruz, yumurta sarısı sürüyoruz, açıkta kalan yerleri de aliminyum folyoyla sarıp 200 derece fırında üzeri kızarana kadar pişiriyoruz.

ıtalya’nın Lombardi bölgesinde 16.yy’dan beri süregelen tekniklerle inek sütünden yapılan bu peynir, lezzeti, krema gibi oluşu nedeniyle özelikle tatlıların yapımında kullanılıyor. ıtalya’da yapılan Tramisu’ların içinde sadece Mascarpone peyniri var. Taze olarak yenen bu peynir ayrıca meyvaların üstünde çeşitli likörler eşliğinde tüketiliyor. Mescarpone’nin % 55-60’ı yağ ve tazeliğini koruması için muslin torbalarda satılıyor

sağol zuzum. kuzum ben but sevmiyorum.
göğüs etiyle yapılan değişik bir tarifin var mı?
ama sulu olmasın kocam yemez.

Malzemeler:
• 4 adet tavuk göğüs eti
• 4 dilim dana jambon
• 4 dilim taze kaşar peyniri
• 2 yemek kaşığı margarin
• 200 gr. mantar
• 1 yemek kaşığı un
• 1,5 su bardağı süt
• Tuz
• Karabiber

Mantar Soslu Tavuk Göğüs Eti Rulo Hazırlanışı

Mantarları dilimleyin. Tavuk filetoları tezgaha yayıp tuz ve karabiberle tatlandirın. Üzerlerine birer adet jambon ve peynir dilimi koyup rulo yapın ve kürdanla tutturun. Margarini bir tavada eritin. Tavuk rulolarını yağda etrafları beyazlaşana kadar çevirin ve tavadan çıkarın. Tavadaki yağa mantarları koyun ve mantarlar suyurıu bırakıp çekene kadar pişirip tavadan alın. Aynı tavaya unu koyup 3 dakika pembeleştirin. Yumurta çırpma teliyle sürekli karıştırarak, soğuk sütü azar azar ilave edin. Tuz ve karabiberle tatlandırıp mantar ve tavuk rulolarını bu sosun içine koyun. Arasıra çevirerek 15-20 dakika kısık ateşte pişirin. Kürdanları çıkarıp servis yapın.

Eklentiler

• $mantar-soslu-tavuk-gogus-eti-rulo-137.jpg
    $mantar-soslu-tavuk-gogus-eti-rulo-137.jpg
    5,3 KB · Görüntüleme: 25
slm kızlarrrrr hayırlı cumalar kız kuzu bunlar denenmıs tarıflermı yoksa bızı kobay olarakmı kullanıyorsun :roflol::roflol:

çakıl hoşgeldin.
bu arada herkese hayırlı cumalar.
ben yemeğe çıkıyorum görüşürüz.

yani denenmiş derken ben bazılarını yaptım ama bilinen tatlar çok bilmediğimi koymam zaten sadece görün bakın derim:)

Malzemeler:
4 adet tavuk bifteği
1 adet patates
1 çorba kasığı zeytinyağı
1 tatlı kasığı karabiber
1 kutu mısır gevreği
Tuz ve kekik
1 su bardağı krema
Ayrıca:
1 cay bardağı krema

Mısır Gevrekli Tavuk (4 Kişilik) Hazırlanışı

Isıya dayanıklı bir fırın tepsisinin içini çok az yağlayın. Tavuk bifteklerini üzerine dizin. Bifteklerin üzerine dilediğiniz kadar karabiber ve tuz serpiştirin, 1 çorba kasığı zeytinyağını gezdirin. Patateslerin kabuklarını soyun. İnce halkalar halinde kesip, tavukların üzerini kapatın.
Mısır gevreklerini de patateslerin üzerine eşit bir şekilde dökün. En üste de 1 su bardağı kremayı yayın. Tepsiyi önceden ısıtılmış 200 derecedeki fırına sürün. Yarım saat kadar pişirin.
Dilerseniz tepsiyi fırından çıkartıp, 1 çay bardağı krema dökün. Tekrar fırına verin. 2 dakika sonra fırından çıkartarak servis yapın.

Eklentiler

• $ymk_892.jpg
    $ymk_892.jpg
    16,2 KB · Görüntüleme: 25
zaten beni çağırdılarki o yarışmaya ben gitmedim delimiyim ben:))))))))))

X