Zumba... duyan deneyen ?

meryemd

Kudüs Lenaa
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2013
4.526
2.100
Merhaba dostlar
Ben de Zayıflamak isteyenler kervanındayim yaklaşık 3-4 yıldır kilo almaktayim sürekli
Hikayem ise:
Böbrek Yetmezliği nedeni ile vücudum şişti bir kaç günde 62 den 72 oldum hastanede yattım şişler inince kollarimda dahi catlaklar oluştu ve özgüven yerle bir bende...pantolonlarim üzerime olmaz oldu...65 civarı falan olmuştum iyilesince ama hala sis görünüyordum... antidepresan kullanmaya başlayınca iyice kilo aldım insanlar alay etmeye falan başladı ben takmam derdim ama bir yere kadar... en son Halim 83 falandi sonra yemeyi azalttim 76 oldum

Bugün benden 5-6 yaş küçük bir tanıdığım resmen bana ayı dedi orada ipler koptu bende

Yemeyi azaltmanin yanında bir de zumba dansina başladım çok da eğleniyorum ama işe yarar mı bilmiyorum deneyen var mı ?

Kuzenim gidiyor, çok eğleniyormuş ve sonucu görseniz kilo olarak resmen eridi. Artık kilo vermeye değil moral bulmaya gidiyor. Ben de gideceğim dansa hep ilgim var haftaya falan yazılırım diyorum hem havalar da soğudu okulun yanı sıra aktivite olur kafam dağılır diye düşündüm. Bence iyi bir karar.

Benim üç tane yakın arkadaşım gittil.müthiş sonuçlar aldılar.
Çok çok zayıfladılar.bir kaç ay devam edip zatıflayınca sonra bıraktılar homini gırtlak cumba yatak yapınca zumbanın etkisi yalan oldu.

Ya benden o kadar yaş küçük kız bunu bana nasıl diyebildi hala hazmedemiyorummm Özür diledi ama affedemiyorum

Kahvaltida ona mayonez sıkmami istedi ben de o dur diyene kadar sıktim o bir şey demeyince biraz çok oldu (ama hepsini yedi) sonra bana "Oha Beni de kendin gibi ayı mi zannediyorsun dedi "
Çıkıştim ama gururum incindi

Kuzenim gidiyor, çok eğleniyormuş ve sonucu görseniz kilo olarak resmen eridi. Artık kilo vermeye değil moral bulmaya gidiyor. Ben de gideceğim dansa hep ilgim var haftaya falan yazılırım diyorum hem havalar da soğudu okulun yanı sıra aktivite olur kafam dağılır diye düşündüm. Bence iyi bir karar.
İse yaramasina çok sevindim.moral oldu bu bana aşırı derecede.çok sağolun
Kesinlikle çok eğlenceli görünüyor

Geçmiş olsun. affiniza sığınarak yazıyorum size ayı diyen vatandaş sizin rahatsızlığınız dan bi habermi , size böyle bir cümle kurdu. Güzel bir aktivite olur sizin için bence başlayın sağlıklı günler dilerim.

Benim üç tane yakın arkadaşım gittil.müthiş sonuçlar aldılar.
Çok çok zayıfladılar.bir kaç ay devam edip zatıflayınca sonra bıraktılar homini gırtlak cumba yatak yapınca zumbanın etkisi yalan oldu.
Bu kez çok hırslandim inşallah sonum aynısı olmaz

Geçmiş olsun. size ayı diyen vatandaş sizin rahatsızlığınız dan bi habermi , size böyle bir cümle kurdu. Güzel bir aktivite olur sizin için bence başlayın sağlıklı günler dilerim.
Olumlu yorumunuz için çok teşekkür ederim
Insanlari takan biri değilim çok da alay edilmistir espriler dönmüştür üzerimden şu üç yılda ama bu kadarı da fazla geldi bana

Bu kez çok hırslandim inşallah sonum aynısı olmaz
Önemli olan kötü kalpli düşüncesiz insanların zırvaları değil önemli olan sağlınız.geçmiş olsun bu arada.kafanda karar verdiysen yapılmayacak bir şey drğil.bir iki kez bocalayabilirsin ama devam et sonuç alırsın.umarım sağlıklı bir şekildr kilolarınızdan kurtulursunuz.

Kimse kimsenin derdini bilmeden yargılıyor üzme tatlı canını güzel kardeşim bende birden şiştim ağır depresyon yaşadım 1 serumun içine 20 tane ilaç kattıklarını gözlerimle gördüm hemde defalarca antidepresyon ilaçları zaten yaaa çok acayip şişiriyor yada kurutuyor insanı boşver totona bile takma insanları şimdi sorunun cvpını vereyim zumba insanı harikalatıyormuş taylandlı 42 yaşında ama görüntüsü 15 liklere taş çıkartır arkadaşım bol sebze meyve fındık badem yer hergün avuç içi kadar bıkmadan usanmadan limonlu su içiyor elinde görüyorum 2 su bardağı kadar her sabah yanında getiriyor vucudunda 1 gr fazlalık yağ yok ve doğumda aldığı tüm kiloları zumbayla zayıflamış bana sürekli kızıyor yaaa bu kiloları taşıma mis gibi boyun bosun yüzüne yazık 1 ayda mankene dönersin diyor ama ben çokkk tembelim çok beynim acayip yoruluyor vucudümda onun yorgunluğundan kırgın kırgın devam et canım inşaallah en kısa zamanda istediğin kiloya düşersin

Profilindekiler cukulatali cilek mi
Hemen kaldir :)
Zumba bana iyi geliyor ama zayiflamak icin degil formda kalmak icin gidiyorum
Umarim sana da iyi gelir
Hem eglenmis hemde kilo vermis olursun

Cok gecmis olsun moralinizi bozmayin bir kac densiz yuzunden. Zumbaya da gidebilirsiniz bence hem zayiflatacaktir hemde moral olarakta katki saglayacaktir eminim ki :KK54:

Zumba bildiğim kadarıyla hem eğlenceli, hem kalori yaktıran/zayıflatan bir dans türüymüş. Ama sanırım dünyada zumbayı sevmeyen bir ben varımdır. 1. Kolbastı, 2. Zumba. Hiç ısınamadığım dans türleri.

Zumba keyiflidir guzeldir. Ama cok 'intens' degildir. Yani evet forma girersiniz, ama haftada bir gitmek pek isinize yaramaz. 2/3 giderseniz faydasini gorursunuz.
Severek zumbaya gittim, cok keyifli gobecikler atip fitlestim vakti zamaninda. Artik daha 'intens' sporlara ilgi duyuyorum bodyshape bodypump bodycombat gibi.

Keyfiniz bol olsun. Shake it off with zumbaaa :KK66:

Zumba iyidir.
Yengem zumbayla kilo verdi( tabi dietin yani sira) ve basenleri ve kalcasi yarim beden kuculdu ve sikilasti.

Kendi mayonezini kendi sıkamıyor mu aciz vatandaş. Evine bile alma bence ayı olmayanlar doyursun bir zahmet
Zumbayı daha önce netten izleyip yapmışlığım var eğlenceli bir şey. Ben yanı sıra leslie de yapmıştım bir ayda beş kg falan vermiştik bir arkadaşla. Aslında tekrar başlama istiyorum sadece kendini mutlu edebildiğin bir saat dertler düşünceler olmadan. Nasıl güzel olmaz ki :))

Arkadaslar bir kg daha verdim
Devam ediyorum 83-82 den 75 oldum
Bu arada zayiflarken çatlak olma riskine karsi bi öneriniz var mi ?

X