Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar Lütfen Okuyun !

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
merhaba arkadaşlar.. 24 yaşındayım yaklaşık 3 yıldır sivilce ve leke sorunu yaşıyorum. yüzümdeki sivilcelerle uğraşmaktan yuzum hep iz oluyordu. ilaca başladım ilk ayımda geçer gibi oldu erkek arkadaşımın huysuzluğundan dolayı ilacı bıraktım zararlı olduğu için kullanmamı istemiyordu. daha sonra tekrar sivilcelendim.ben kendimi ilacın bütün olumsuzluklarına alıştırdım. eğer gerçekten 5 ay sabredicem ne olursa olsun yuzumun geçmesini istiyorum diyorsanız başlayın. kullanıp yarıda bırakmak daha kötü sonuç veriyor. tekrar başladım 2. ayım bitiyor. ve yüzümde sivilce kalmadı şu zamana kadar 3 tane sivilcem çıktı benim yüzümde kusmadı. çevreden o kadar olumlu yorumlar alıyorum ki yüzün ne guzel oluyor geçmiş kısacık zamanda iyiymiş... yüzünde bişey olmadığı halde bende kullansam mı diyenler bile var. doğal olarak bu da kendimi en kotusune alıştırmış olduğum için bana moral olarak geri dönüyor. psikolojim gayet yerinde. dudak hep kuru, cilt hep kuru her gun nemlendiriyorum yatarken merheme boğuyorum yüzümü. burnum da arada bir kanıyor vücudum hassas morarıyor kuçucuk darbede. AMAA MEMNUNUM. ilaca inanıyorum çünkü daha şimdiden bile değdi. 5-6 ay çok uzun süreç gibi geliyor ama yüzünüzün günden güne iyileştiğini görmeniz bunu önemsemiycektir. makyaja gelince istediğim zaman yapıyorum ama yüz kuru olduğu için makyaj pek tutmuyor cilt emanet pul pul dökülüyor bir gün önceden bol nemlendirmek lazm tutması için. yani önerim yüzünüzü çok takıyosanız kafanıza kullanın gitsin. büyütmeyin yıllardır kullanılıyor ilaç bu kadar büyütmeyin. yan etkileri artarsa bırakırsınız. risk almaya değer..

Merhabalar
Şu an ilacımın 2. Ayının son haftalarındayım. Sürekli yağlanan cildim ve saçlarım artık hiç yağlanmıyor. Beni en mutlu eden sonuç bu Çünkü saçlarım ertesi güne yağlanıyordu ve cildimi gün içinde kaç kez yıkasam da parlamadan kurtulamıyorum. Şu an saçlarım da cildim de kuru. Özellikle ağız kenarlarım ve dudaklarım. Çoğu kişide olan çatlama şikayeti bende olmadı. Sadece çok kuruluk ve Gerilme hissi var. Nemlendirici sürmezsem gülümseyemiyorum bile. Sivilcelerim kurudu iltihabı kalmadı ama izleri duruyor. Bazen çok belli oluyor kırmızı bir şekilde bazen de silik pembe renge dönüyor. Tam olarak kaybolmadı. Arada sivilceler çıkıyor ama tam olarak kusma dönemine girmedim. Şu sıralar ellerimde alerji tarzı şeyler oldu. İlaçtan dolayı alerji mi oldu yoksa makineyle epilasyon yaptığım için tahriş mı oldu anlamadım ama bir hafta sonra belirdi ellerimde.

Eklentiler

• PhotoGrid_1462041749640.jpg
    46,2 KB · Görüntüleme: 1.226
  • IMG-20160430-WA0010-1.jpg
    29 KB · Görüntüleme: 1.219

Sanırım bu kişiden kişiye değişiyodur. Benim burnum uykudan uyandıktan sonra tıkanmış oluyor (bazen gün içerisinde de oluyor) anca sildiğim ya da temizlediğim zaman görüyorum öyle akıntı şeklinde birşey yaşamadım şuana kadar. Doktorum bunun için bir ilaç tavsiye etti ama ben gerek duymadım

Ya ben iki ay boyunca 30 mg kullandım.. Son bir hafta kaldı .. Kan tahlilinden sonra doktor mg duşureceğini söyledi.. Büyük ihtimalle 20 mg yazacak ama artık bana ağır geldiğini hissediyorum ben doktor 20 lik verse de vermese de bundan böyle 10 mg kullanmak istiyorum 6 ay dolana kadar.. Sizce bu duşuk mgram tedavi işe yarar mı

Bunun kararını doktorunuz daha iyi bilir. Siz nasıl rahat hissedicekseniz o şekilde devam edecektir.. Mg ayarını kilonuza ve yüzünüzdeki propleme göre ayarlıyorlar tahminimce mg düşerse tedavi sürecinizde uzayacaktır ama dediğim gibi konuyu doktorunuzla konuşmak çok daha iyi olucaktır

20 yaşındayım 8-9 yıldır sivilce problemim var.Anlımdan hiç eksik olmadılar bu süreçte yanagımdakiler de sürekli yer değiştirdi bazen cenemde bazen sag yanagımda bazen solumda . ama illaki vardı.Kullanmadığım krem kalmadı piyasada . Kafama göre (çevre/internet tavsiyesi) kullandıgım ürünler de oldu dermatologun yazmış oldugu ürünler de.. bi kreme umutla başlıyordum ilk iyi geliyordu sonra eski haline dönüyordu hiçbir sonuçtan mutlu olmuyordum.Ortaokul bu şekilde bitti liseye geçtim hala geçmediler gerçekten onlarla yaşamaya alışıyor insan alışmasına ama bazen patlamalarım oluyordu niye geçmiyor bunlar ergenlik mi kaldı artık diye çıldırmalarım.Lise sona geçtigimde arkadasımdan duydum zoretani o siyah noktalarından ,saç ve cildindeki aşırı yağlanmadan şikayetçiydi.Şimdi düşünüyorum da doktorun ona bu ilacı yazması yanlışmış kızda sivilce yoktu.Neyse dedim ben de kullanayım gittim doktora tahliller yapıldı temiz cıktı hapı kullanmaya başladım.İnsanların dedigi gibi bende belli bi artış olmadı kullanmaya başladıgımda yani rahatsız edici bir durum olmadı öyle diyim.O sene üniversite sınavına giricektim bu hapın beni olumsuz etkilemesinden korktum bunalıma neden oluyor yorumlarını okuyunca. Bende öyle bi durum olmadı açıkcası ve hapı kullanırken şikayetim yoktu kuruluk tabiki yaptı ama yatmadan önce dudagına vazelin sürüyordum cildimi de nemlendiriyordum bi sorun kalmıyordu.5-6 ay kullandım hapı bebek gibi cildim oldu sadece lekelerim kaldı onlar da rahatsızlık vermiyordu yıllardır sivilce sorunu ceken bi insan icin bu görünüm tatmin ediciydi cunku.Ama insanoğlu çabuk alışıyor herşeye o mis gibi cilde sahip olunca yine kaybedicegimi aklımın ucundan geçirmemiştim sanki her şey geride kalmıştı kalıcı bir çözüm gibiydi.Hapı bıraktım cunku 5-6. ayın sonunda hem sonctan memnundum hem lazere başlıcaktım bacaklarımda.Lazerle ikisi birarada olmuyor dedi doktorum.1bucuk sene sonra tek tük sivilcelerim belirginleşmeye başladı ama cok takmadım kafaya.Beni asıl mutsuz eden şey yüzümdeki ve çenemdeki tüylenmelerdi!hadi yüzümde hafiftensaru ayva tüyler vardı önceden onlarda artış ve belirginleşme vardı ama çene altımda tek bir tüy yoktu!bunu görmek yıkım oldu bende genel olarak tüylü bi insanım zaten üzülüyordum bide bu bölgelerde çıkınca.. neyse görmezden geldim bu arada sivilcelerde zamanla artış oldu anlımda da cıkmaya başladı. Derkeeen hop gögüs üstümde tüylenmeler fark ettim gitgite arttı şuan siyah olmasa bile kahverengi tüyler var :// dikkatli baktıgımda boynumda ve gırtlak bölgemde cıkmaya hazırlanmış belli belirsiz tüyler oldugunu fark ettim.. Sonra internetten baktım yan etkilerine yani çok az insan bahsetmiş bu etkilerinden.Genelde insanlar kuruluktan,burun kanamalarından,ilk aylar aşırı sivilcelenmeden falan şikayetçi.Yani bu haf bana guzel bir 1.5 yıl gecirtti belki ama bu tüylenen bölgelere her baktıgımda lanet ettim bu hapa.İğneli yaptırayım diyordum gittigim yerle konuştum cenendekiler yayılır böyle bi riske girme dediler.e gögüskafesinin üstü zaten kemikli bölge oldugundan iğneli yaptırmak söz konusu bile değil :// v yaka tshirt giyemez oldum şaka gibi.Neyse sivilcelere döneyim. benim sivilceler bir artttı bi arttı. haptan öncesinden bile kötü oldu. yani iltihaplı sivilcem olmadı benim hic cok sükür cok büyük olmuyolardı ama ufak tefek yüzümün her bölgesinde kırmızı kırmızı oluyordu.Başladım yine ben dermatolog ziyaretlerime :)) Müthiş artmış oldugu zamanladda gittim Clindoxly krem ve eczaneden bi karışım yazdı tonik yapmam için . Yüz yıkama jeli olarak da la roche posay effaclar jel önerdi.(bundan memnunum akneli olanlar bunu hayatına soksun ve cıkarmasın baska bisey kullanmasın) clindoxly ergenlikte de kullandıgım bişeydi benim ama düzenli kullanmamıstım.İlk sürdügümün sabahı bile hafiflestirmisti sivilcelerin görünümünü.Güzel etkili bir krem bitene kadar her gece düzenli kullandım .Toniği de her aksam uygulayıp yüzümü yıkıyordum sonra kremi sürüyordum.Etkisi şöyle oluyor gün icinde sivilceler belirginleşiyor mesela gece sürüyorum sabaha hafifliyor.Yani kesin bi tedavi değil.Hoş hala bi kremin kesin tedavi ediciligine inanmıyorum ben.Neyse krem bitti gene arttı benim sivilceler.Yine gittim doktora bu sefer benzamycinle yine bir karışım yazdı.Benzamycin daha da etkili hala da öyle oldugunu düsüyorum kötü görünümü hemen yatıştırıyor baya kurutuyor.Lakin kökten çözüm degil hala savaşıyorum. Bu kremi de dibine kadar kullanıp bitirdikten sonra kendimce bir karar alıp sadece temizligime dikkat edip güneş kremimi sürüp hiçbir şey kullanmıcaktım kendi haline bırakıcaktım:)) derkenn hiç sivilce olmayan bölgelerimde (cene kenarlarımda,boynumda) yenileri eklendiiiiii..depresyona falan giriyordum nerdeyse yine araştırmaya koyuldum internette sudo creami okudum pişik kremiymiş ama sivilceye birebirmiş falan. Koştum eczaneye hemen aldım. burnumun kenarında patlatıp baya tahriş ettigim bi sivilce vardı yara olmuştu baya kötü görünüyordu birkaç günde onu tamamen iyileştirdi sadece izi kaldı şuan(o da allahın emri baya tahris etmistim). onun haricinde sivilcelerime etki etmedi hatta kötü bile gelmis olabilir belki de hala gecmemesinin ne de odur.3 hafta önce bıraktım toplam4-5 gün kullandım.Soğan suyu içeyim dedim 10 gün ac karnına sabah akşam içtim onun da yararını göremedim.(ama bir sürü yararı var vücuda illa sivilce gecircek diye icmedim sonucta ) neyse suan baya azmış durumdalar kara kara düşünüyorum napıcagımı... her şeye ragmen zoretanini tekrar düsünmeye basladım.. valla cok zor bi durum Allah şifa versin hepimize umarım yakın bir zamanda kurtulacağım şunlardan..

Merhaba yuze lazer yapilirken zoretanin kullanilir mi?
asla yaptırılmaz o hapı kullanırken hicbir bölgene yaptırmamalısın genel olarak lazerde kuruluk iyi birşey degil zaten sürekli nemlendirmen gerekiyor cildini kuru bi cilde sahip olmasan bile.Zoretanin kullanırken vücudunda aşırı derecede kuruluk oluyor hele yüzün soyulabiliyor.Ağda bile yapılmamalı yüz bölgesine

Çok acil cevap bekliyorum; zoretanin kullanırken fondoten de kullanıyorum bir zararı var mı????
ya iltihaplı ucu beyaz sivilceler degilse zararı olcagını düsünmüyorum ama fondoteni direk hayatından cıkar bence bb krem kullan daha iyidir zaten zoretanin gitgide güzelleştiricek cildini hiçbir şey kullanmana gerek kalmıcak şimdilik sabret veya bb kreme yönel. çok kapatıcılıgı olmasa da kurtarır seni.niveanınki güzel :)

Merhabalar,
31 yaşındayım ergenlik döneminden sonra sivilcelerim vardı hiç hayatımdan çıkmadı.Çoğu doktora gittim En son gittiğim Esencan Hastanesinde Dr.Gaye Arıtan'la tanıştım iyi ki tanımışım sonra muayane oldum çok hoş ve tatlı bir bayan.Bana Zoretanin 10 mg verdi 1 hafta oldu kullanıyorum akşamları yemeklerden sonra 2 kapsul şeklinde gerçekten şimdiden etkisini gösteeriyor.cildim yağlıydı kurumaya başladı bir taraftan ise dudaklarda çatlama oldu korucu sürüyorum ve bu sabah ise burun kanaması oldu o kadar aşırı derecede değil.Doktorum bana ne kadar kullanıp kullanmayacağımı söylemedi bakalım ilerleyen zamanlardan neler olacak umarım iyi bi sonuç alırım.

Merb cnm ben kullanicam ins. Ama cok korkuyrm. Yorumlar fena. Suanki durumun nedr.

Hair
Merhaba harikasın ya geçmiş olsun öncelikle.
Ve teşekkür ederim sana Umut verici olduğun için.
19 yaşındayım ve 7 yıldır feci aktif sivilcelerim var ve don dönemde aşırı arttı .
Doktor 2 hafta sonra bu ilaca başlayalım dedi. İnsanlar ölümüne kötü şeyler yazmışlar. Çok korkuyorum ama başlamak istiyorum. Benim için çok bilgilendirici oldu teşekkürler.

Kusma donemi herkeste oluyormu. Ve ne zamn oluyor. Ben 14 gun oldu kullaniyorum. Simdilik kuruma var . Ve sivilcelerimde kurudu. Yeni cikmadi. Simdiden cok mutlu oldum. Insallh kusna yapmaz tek korkum bu.

merhabalar 27 yaşındayım.yüzümde sürekli ergen gibi küçük küçük sivilceler çıkıyor ve lekelenme oluyor.
bende ilacı kullanmaya başlayalı 2 gün oldu.
Benim de aklımda ki soru doz konusunda?
Bana bir hafta akşamları 3 er tane almam gerektiğini(20 mg'lık) yani toplam 60 mg..
bir haftadan sonra sabah 3 akşam 3 almam gerektiğini yani 120 mg söyledi.
Çok değil mi dediğim de kiloya göre orantılıyoruz dedi ama içim hala rahat değil
Dozu çok mu acaba kullanan arkadaşlar nasıl kullanıyor?? yardımcı olur musunuz?

Ben daha bugün başladım ilk günüm , günlük 30 mg kullanacağım ben de 10 ve 20 lik olmak üzere , sizin kaç mg idi? Umarım benim de sizin gibi sorunsuz geçer

Merhaba benim bugün daha ilk günüm , 3. Aydaki ve şuanki halin ne durumda acaba ?

İnanılmaz fazla doktorunla görüş bence

Kusma donemi herkeste oluyormu. Ve ne zamn oluyor. Ben 14 gun oldu kullaniyorum. Simdilik kuruma var . Ve sivilcelerimde kurudu. Yeni cikmadi. Simdiden cok mutlu oldum. Insallh kusna yapmaz tek korkum bu.
Sivilcelerin çok muydu
Sivilcelerin çok muydu

slm bende akne problemi yaşayanlardanım bende zoretanin kullanıyorum yeni başladım bugün 10. günüm 30 mg kullanıyorum sabah 20 akşam 10 mg olmak üzere dudaklarım kurumuş durumda sırt ağrım yok ama yüzde kaşıntı çok fazla oluyor burun kenarları çok kaşınıyor + kurumuş kan şeklinde neler yapmam lazım yardımcı olurmusunuz... doktor sadece hametan verdi dudak için yüze birşey vermedi bende çalıştığım için şürekli pudra kullanıyorum meybilinin ürünü cildimde sorun olur mu ?

Arkadaslar bu ilacı kullanırken ağda yaptırabilirmiyiz? Bilen biri cevaplarsa cok sevinirim

İlaç cildi hassaslaştırdığından ve incelttiğinden ağda yapmaması önerilir. Ben tedaviye başladığım dönem doktorum ağda veya epilasyon hiçbirini yapmamam gerektiğini söylemişti. Bir kereliğine unutup dudak üstüme ağda yağtım ve 2 hafta acısını çektim yara oldu neredeyse dışarı çıkamadım görüntüden rahatsız olup. Yani kısaca yapmamakta fayda var :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…