Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar Lütfen Okuyun !

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
İlaç cildi hassaslaştırdığından ve incelttiğinden ağda yapmaması önerilir. Ben tedaviye başladığım dönem doktorum ağda veya epilasyon hiçbirini yapmamam gerektiğini söylemişti. Bir kereliğine unutup dudak üstüme ağda yağtım ve 2 hafta acısını çektim yara oldu neredeyse dışarı çıkamadım görüntüden rahatsız olup. Yani kısaca yapmamakta fayda var :)
Aslında agdadan kastım daha cok onemli olan genital bölge. Napabilirim?

Merhaba arkadaşlar.
İlacı düzensiz de olsa kullanmaya devam ediyorum.Sağlık personeli olduğum için sürekli doktor kontrolüne gitmedim. Kan tahlillerimi kendi hastanemde yaptırdım. Şimdiye kadar hiç sıkıntım olmadı. Nasıl bir bünyeye sahipsem sıklıkla yaşanılan yan etkileri yaşamadım ya da çok hafif atlattım. Kusma dönemine girmedim dudaklarım çatlamadı. Sadece arada burun kanamam oldu. O da ilaçtan önce de yaşadığım sorundu zaten. Koluma bacağıma ağda da yaptırdım. Sıkıntım olmamıştı. Ama bugün dudak üstüne ağdayı uyguladım uygulatmaz olaydım. Sizinle paylaşıcam görüntüyü. Çok kötü oldu yanıyor. Hametan sürdüm inşallah geçer.Yüzüm de düzeldi şükür. Sivilce çıkmıyor sadece hafif pembe lekeler kaldı. Onlarda geçer umarım

Eklentiler

• P_20161112_180728_1_BF_p_1.jpg
    P_20161112_180728_1_BF_p_1.jpg
    47,2 KB · Görüntüleme: 999
  • IMG-20161112-WA0016_1.jpg
    IMG-20161112-WA0016_1.jpg
    32,2 KB · Görüntüleme: 867
Son düzenleme:
kizlar ben de zoretanin'e yeni basladim sayilir henuz 12 gun oldu, etkilerini yuzumun fotograflariyla paylasiyorum yeni baslayacak olanlara faydam olsun surecimi takip edebilirler, hem de su anda kullananlarla iletisim halinde olabiliriz..yorumlarinizi beklerim cilt gunlugumde..gercekten cok sevinirim..gorusmek uzere..

blog'um:
zoretanin tedavi surecim
zoretanintedavim.blogspot

herkese gecmis olsun!!
Bisey sorabilirmiyim yuzunuzdw leke kaldimi tedaviniz bittimi

kızlar selam gecen sene roaccutune tedavısıne baslamıstım cıldım ıcın ılk 5 aylık kullanımda bırsey yoktu ama 5 ayımın sonu 6.ayımın baslarına dogru sısdetlı bır saç dökülmem basladı. sırf bu sebepten 9 ay surmesı gereken tedavımı 8. ayımda bırakmak zorunda kaldım. (yanı nısan ayından berı dokulme yasıyorum 8 aydır)gıtmedıgım hastane yapılmadık kan tahlılı kalmadı B12,CİNKO,DEMİR,FOLIK ASIT,HORMON hepsıne bakıldı hıcbırsey yok kullanmadıgım sampuan kalmadı prozınc plus, zıgavus, bioxcin forte, tresan ısırgan otlu sampuan, bıtkısel yag karısımları, bemıks bepanthol , evıgen ampuller... vs vss uzatmayım y denemedıgım yol kalmadı kısacası. 8 aylık surede saclarımın %60 ını kaybettım okdar sıddetlıydıkı dokulmem bır banyoya gırısımde banyoda dokulen sac sonrasında tararma esnasında dokulen sacım toplam 200-250 telı buluyodu psıkolojık olarak bıtmıs durumdaydm doktorlara gıdıyorum bırsey yok gecer dıyolar gönderıyolardı.sonra dayanamadım belıme kadar olan sacımı küt kestırdım cunku saclarım kıvırcık ve tararken maf oluyodu sadece kökten degıl koparakta dokulmem vardı bu sebepten dolayı en azından koparak dokulmemı engellemıs olurum dıye dusundum nitekimde öyle oldu cıddı anlamda farkettı kestırmem koparak dokulmelerımı durdurmus oldum sonrasında baya arastırma yaptım ve cogu ınsanın bıotin kullandıgını gördum.dedım denemekten ne kaybederım zaten dunyanınn parasını dokmustum sampuanlara losyonlara ogune kdar gıttım solgar 5000 mg bıotin aldım kullanmaya basladım ve bı yandan saf zeytınyagı ve hındıstran cevızı yagı bakımlarına devam ettım. ve ınanırmısınız daha ılacın ılk kutusunu bıtırmeden sac dokulmemım %80 ını durdurdu suanda hala devam edıyorum daha ılk kutumu bıtırmedım yanı roaccutane,zoretanin, acnegen. vss tarzı ılacları kullanmaya basladıgınızda mutlaka ama mutlaka bıotın almayı ıhmal etmeyın.. :KK66:

selam kızlar :) zoretanin kullanmaya başlayalı 43 gün oldu benm de. biraz uzun olacak ama hikayemi dinleyin isterim. özellikle de yeni başlayanlar,korkanlar ve tereddüt edenler varsa. 25 yaşındaym 160 cm boyunda ve 50 kilodayım. ergenlikten beri sivilcelerm tek tük de olsa hep vardı fakat son zamanlarda artış göstermişti ve geçerken leke bırakıyordu.bi kaç kez tedavi aldım ama çok faydasını görmemştm. en son gittiğim doktor zoretanin kullanmamı fayda göreceğimi söyledi. ben de ilaçları aldım ama çok korkmuştum yan etkilerini okuyunca. 3-4 gün tüm forum siteleirndeki yorumları okudum. burada dahil :) çalışan bir bayan olduğum için yüzüm birden tüm sivilcelerm kusarsa diye çok korkmuştm. ama sonra şöyle düşndm sivilcelerm zaten her türlü çıkıyor. ben bu ilacı kullansm da çıkacak kullanmasam da. hiç değilse kullanaym kökten kurtulmuş olurum dedim ve kendimi olabilecek tüm kötü yan etkilere karşı psikolojimi hazırladm. 11 kasımda tedaviye başladm. doktor zoretanin hametan(dudaklarım için) ve imex(kapatıcı yerine) verdi. sabah 10 mg akşam 20 mg verdi.güneş kremini aksatmamı söyledi. inanın korktuğum gibi hiç olmadı :) ilk bikaç gün yüzüm yağ kustu diyebilirm. ilk hafta hiç bir yan etkisini görmedim. 2. haftadan tibaren hafiften dudaklarım kurumuya başlamşı ama sürekli hametan kullandğım için ne çatlama ne soyulma hiçbişe olmadı şimdiye kadar. burnumun üstündeki siyah noktalarartış göstermişti sonra kendiliğinden tamamen tertemiz oldu. 3. haftada cildimdeki değişikliği hissedebiyordm tertemiz görünmeye başlamştı. hatta bi kaç kişi yüzünde ne var cok parlak görünüyor dedi. bu arada imexi kullanmıyorm buğday teliym imex çok beyaz olduğundan hayalet gibi oluyorm kullandğmda:)) 4. hafdan itibaren yüzümdeki sivilceler artış göstermeye başladı. yani şu an son iki haftadır sivilcelermde artış var ama çok deil 2-3 tane çıkıyor bikaç gün aralıklarla. biraz moral bozuyor ama önceden psikolojimi hazırladğımdan ve annemin de desteğiyle çok kafama takmıyorm. umurım bu kusma durumu bir an önce son bulur... şu an tek sıkıntım sırt ağrılarım. özellkle sabahları tutuk uyanıyorm ve dinlenmeden uyanıyorm :KK43: tedavinin en önemli kısmı ise bol su içmekten geçiyor. en az 2 litre su için böylece toksinleri daha çabuk atarsınınz. inşallah hepimiznki geçer de kurtulurz her gün yüzümüzü fondotenle kapatmaktan :)soruları olan olursa cvp verebilirm:)

arkadaşlar bana bir akıl fikir verin çok ikilemde kaldım 24yaşımdayım ve ne yaptıysam geçiremediğim sivilcelerim var. Defalarca doktorlar ilaçlar kremler antibiyotikler kullandım. 2 yıl öncesi yüzüme göre oldukça iyi olan bir yüzüm var ancak sivilceler geçmiş değil ve boynum da ve göğüs bölgemde sivilceler yayılma gösterdi.En sonunda bugün gittiğim doktor zoretanin kullanmam gerektiğini söyledi. Ki ben oldum olası roaccuatane ve türevi ilaçlardan çok korkarım. Her yorumu okudukça bu yan etki bende olur mu bende yaşar mıyım düşüncesine kapıldım. Yüzde dudakta kuruluk burun kanaması bunları geçtim de saç dökülmesi kalp çarpıntısı, kıllanma gibi durumlar beni oldukça korkuttu. Bu sene benim için çok önemli olan bir sınav var ve bu sene bu sınavı geçmeliyim. Ders çalışma sürecime olumsuz etkisi olur mu uyku hali uyuşukluk hali yapar mı? aklım çok karışık.

kızlar selam gecen sene roaccutune tedavısıne baslamıstım cıldım ıcın ılk 5 aylık kullanımda bırsey yoktu ama 5 ayımın sonu 6.ayımın baslarına dogru sısdetlı bır saç dökülmem basladı. sırf bu sebepten 9 ay surmesı gereken tedavımı 8. ayımda bırakmak zorunda kaldım. (yanı nısan ayından berı dokulme yasıyorum 8 aydır)gıtmedıgım hastane yapılmadık kan tahlılı kalmadı B12,CİNKO,DEMİR,FOLIK ASIT,HORMON hepsıne bakıldı hıcbırsey yok kullanmadıgım sampuan kalmadı prozınc plus, zıgavus, bioxcin forte, tresan ısırgan otlu sampuan, bıtkısel yag karısımları, bemıks bepanthol , evıgen ampuller... vs vss uzatmayım y denemedıgım yol kalmadı kısacası. 8 aylık surede saclarımın %60 ını kaybettım okdar sıddetlıydıkı dokulmem bır banyoya gırısımde banyoda dokulen sac sonrasında tararma esnasında dokulen sacım toplam 200-250 telı buluyodu psıkolojık olarak bıtmıs durumdaydm doktorlara gıdıyorum bırsey yok gecer dıyolar gönderıyolardı.sonra dayanamadım belıme kadar olan sacımı küt kestırdım cunku saclarım kıvırcık ve tararken maf oluyodu sadece kökten degıl koparakta dokulmem vardı bu sebepten dolayı en azından koparak dokulmemı engellemıs olurum dıye dusundum nitekimde öyle oldu cıddı anlamda farkettı kestırmem koparak dokulmelerımı durdurmus oldum sonrasında baya arastırma yaptım ve cogu ınsanın bıotin kullandıgını gördum.dedım denemekten ne kaybederım zaten dunyanınn parasını dokmustum sampuanlara losyonlara ogune kdar gıttım solgar 5000 mg bıotin aldım kullanmaya basladım ve bı yandan saf zeytınyagı ve hındıstran cevızı yagı bakımlarına devam ettım. ve ınanırmısınız daha ılacın ılk kutusunu bıtırmeden sac dokulmemım %80 ını durdurdu suanda hala devam edıyorum daha ılk kutumu bıtırmedım yanı roaccutane,zoretanin, acnegen. vss tarzı ılacları kullanmaya basladıgınızda mutlaka ama mutlaka bıotın almayı ıhmal etmeyın.. :KK66:
bende seninleayni durumdayim ,tedavi bittikten sonra basladi hersey, senin saclarin ne durumda, solgar biotin faydasini gordunmu?

arkadaşlar bana bir akıl fikir verin çok ikilemde kaldım 24yaşımdayım ve ne yaptıysam geçiremediğim sivilcelerim var. Defalarca doktorlar ilaçlar kremler antibiyotikler kullandım. 2 yıl öncesi yüzüme göre oldukça iyi olan bir yüzüm var ancak sivilceler geçmiş değil ve boynum da ve göğüs bölgemde sivilceler yayılma gösterdi.En sonunda bugün gittiğim doktor zoretanin kullanmam gerektiğini söyledi. Ki ben oldum olası roaccuatane ve türevi ilaçlardan çok korkarım. Her yorumu okudukça bu yan etki bende olur mu bende yaşar mıyım düşüncesine kapıldım. Yüzde dudakta kuruluk burun kanaması bunları geçtim de saç dökülmesi kalp çarpıntısı, kıllanma gibi durumlar beni oldukça korkuttu. Bu sene benim için çok önemli olan bir sınav var ve bu sene bu sınavı geçmeliyim. Ders çalışma sürecime olumsuz etkisi olur mu uyku hali uyuşukluk hali yapar mı? aklım çok karışık.
benim doktorum bana ilaç herkeste farklı etki gösteriyor bazıları hafif bazıları daha ağır atlatıyor demişti. doktorlar bile kesin birşey diyemiyor bu olur bu olmaz diye. denemeden göremiyorz malesef.

gıttıgım yer 3 uzman dermatologun calıstıgı ve sadece cıldıye olan ozel bır klinikti ama Bende etkılendım tabı arastırmalarım sonrasında ılacları aldıktan 2 gun sonra (29 aralık aksamı) ılacı ıcmeye basladım.
İlk 2 hafta ıcınde dudaklarım kurumaya basladı, ılk 2 ay ıcınde sıvılcelerim arttı, 1 hafta once 3. aya basladık ve gercekten sıvılcelerım kuruyor, doktor zoretanın ıle bırlıkte aktıf sıvılcelerın uzerıne surmem ıcın nadixa ve gunduz de yuzumu kapatması ıcın imex verdi, tabıkı gunes kremı de gereklıydı ve bır gunes kremı aldım, sorna dudak ve burun ıcı kurumalarım ıcın de vazelın yazdı, ellerimin uzerinde olusan kabarcıklar ıcın de excipial lipo adlı kremi.
Gercekten ınternette yazılanlardan korkup bu tedavıye baslamayanlara seslenıyorum, sıvılcelerınızle yasamak zorunda degılsınız evet 6 ay uzun bır donem gıbı gelıyor ama ben yarıladım bıle bu tedavıyı ve yan etkılerını de cok hafıf yasıyorum
1 hafta once degerlerımı olcturdum gayet normaldı zaten deger olcumunu 2 ayda bir yapacakmısız
Dudaklarıma her gece yatmadan vazelın suruyorum ama hıc aksatmıyorum, evdeyken de aklıma geldıkce suruyorum yıne dudagıma, dısarı cıkarken de surmek ıcın nıvea med aldım boyle tedavıler ıcın uygunmus fıyatı 4,5-6 arası bırseydı heryerde bulabılırsınız. elıme de bahsettıgım losyonu her gece suruyorum surmedıgımde cıkıyor ama surdugumde tek kabarcık bıle kalmıyor. yuzume de once gunes kremını sonra imexı suruyorum zaten ımex fondoten gıbı kapatıyor cıldımı, gece de eger beyaz olan yada sısen sıvılcem olursa uzerıne (tum yuzume degıl) nadıxa suruyorum. her sabah ve her gece yuzumu dove sabunla yıkıyorum ki krem artıkları temızlensın dıye hem de dove nemlendırıyor yuzdekı kurumayı engellıyor.
doktorum 10 gunde 1 makyaj yapabılecegımı soyledı yanı makyaj derken fondoten pudra vs. 10gunde bir serbest :)
dudak ve goz makyajını ıstedıgın zaman yapabılırsın kısıtlama yok dedı.
gunde en az 1 bucuk lıtre su ıcıyorum bu gercekten onemlı su ıcmeye basladıgımdan berı sıvılceler daha hızlı ıyılesıyor,
ılacları ac karnına ıcmeyın kesınlıkle tok ıcmelısınız kı bel sırt agrısı yapmasın, evet tok karnına ıcsenız de bıraz agrı olacak ama katlanılmayacak agrı degıl
ben gercekten memnunum ılaclarımı aksatmadan ıcıyorum, size de tavsiyem su tedavı suresı boyunca kulaklarınızı dısarıya kapatın:) hergun makyaj yapıp omur boyunca bu ızlerle yasamak mı zor 6 ay boyunca brazcık sıkıntı cekmek mı :) sımdıden herkese hayırlı tedavıler :) resımlerı cektım her ay bu konuya resım ekleyecegım,sızde paylasmak ıstersenız ekleyın tedavımızı bırlıkte ızleyelım :):KK9:

gıttıgım yer 3 uzman dermatologun calıstıgı ve sadece cıldıye olan ozel bır klinikti ama Bende etkılendım tabı arastırmalarım sonrasında ılacları aldıktan 2 gun sonra (29 aralık aksamı) ılacı ıcmeye basladım.
İlk 2 hafta ıcınde dudaklarım kurumaya basladı, ılk 2 ay ıcınde sıvılcelerim arttı, 1 hafta once 3. aya basladık ve gercekten sıvılcelerım kuruyor, doktor zoretanın ıle bırlıkte aktıf sıvılcelerın uzerıne surmem ıcın nadixa ve gunduz de yuzumu kapatması ıcın imex verdi, tabıkı gunes kremı de gereklıydı ve bır gunes kremı aldım, sorna dudak ve burun ıcı kurumalarım ıcın de vazelın yazdı, ellerimin uzerinde olusan kabarcıklar ıcın de excipial lipo adlı kremi.
Gercekten ınternette yazılanlardan korkup bu tedavıye baslamayanlara seslenıyorum, sıvılcelerınızle yasamak zorunda degılsınız evet 6 ay uzun bır donem gıbı gelıyor ama ben yarıladım bıle bu tedavıyı ve yan etkılerını de cok hafıf yasıyorum
1 hafta once degerlerımı olcturdum gayet normaldı zaten deger olcumunu 2 ayda bir yapacakmısız
Dudaklarıma her gece yatmadan vazelın suruyorum ama hıc aksatmıyorum, evdeyken de aklıma geldıkce suruyorum yıne dudagıma, dısarı cıkarken de surmek ıcın nıvea med aldım boyle tedavıler ıcın uygunmus fıyatı 4,5-6 arası bırseydı heryerde bulabılırsınız. elıme de bahsettıgım losyonu her gece suruyorum surmedıgımde cıkıyor ama surdugumde tek kabarcık bıle kalmıyor. yuzume de once gunes kremını sonra imexı suruyorum zaten ımex fondoten gıbı kapatıyor cıldımı, gece de eger beyaz olan yada sısen sıvılcem olursa uzerıne (tum yuzume degıl) nadıxa suruyorum. her sabah ve her gece yuzumu dove sabunla yıkıyorum ki krem artıkları temızlensın dıye hem de dove nemlendırıyor yuzdekı kurumayı engellıyor.
doktorum 10 gunde 1 makyaj yapabılecegımı soyledı yanı makyaj derken fondoten pudra vs. 10gunde bir serbest :)
dudak ve goz makyajını ıstedıgın zaman yapabılırsın kısıtlama yok dedı.
gunde en az 1 bucuk lıtre su ıcıyorum bu gercekten onemlı su ıcmeye basladıgımdan berı sıvılceler daha hızlı ıyılesıyor,
ılacları ac karnına ıcmeyın kesınlıkle tok ıcmelısınız kı bel sırt agrısı yapmasın, evet tok karnına ıcsenız de bıraz agrı olacak ama katlanılmayacak agrı degıl
ben gercekten memnunum ılaclarımı aksatmadan ıcıyorum, size de tavsiyem su tedavı suresı boyunca kulaklarınızı dısarıya kapatın:) hergun makyaj yapıp omur boyunca bu ızlerle yasamak mı zor 6 ay boyunca brazcık sıkıntı cekmek mı :) sımdıden herkese hayırlı tedavıler :) resımlerı cektım her ay bu konuya resım ekleyecegım,sızde paylasmak ıstersenız ekleyın tedavımızı bırlıkte ızleyelım :):KK9:
Mrb yeni üye oldum ve yazılarınızı okudum baya bilgili ve tecrübe sahibi olduğunuzu gördüm yazmak istedim ben 4 aydır zoretanin kullanıyorum akıntı sorunu yaşıyorum benimle aynı sorunu yaşayan var mı koyu kahve şeklinde rengi nerdeyse adet dönemi bitiminde olan kan rengi doktora başvurmalı mıyım

Sayfaya yeni üye oldum arkadaşlar Mrb öncelikle zoratenin kullanalı 4 ayı doldurmak üzereyim akıntı problemi yaşayan varsa bana yorum atabilir mi lütfen acil

Kullanmanazı önermem bi cilt için ilerde çok büyük sorunlar yasayabilirsinz ne kadar faydası olsada yan etkisi çok fazla ölen var Kayseri'de ogrenildi yinede dikkatli olmakta fayda var ilerde çocuk Vs olmaması büyük sorun olurdu tavsiye etmem onerildigi halde almadim

Hayatımı mahveden ilaç depresyon panik bozukluğu adet duzenszliği herseyi yaptı 10 yıl once kullandm hala aynı 10 yıldır karardı hayatım kullanmayın!!!!!

3. haftanın içerisindeyim. Ciltteki yağlanma azalmış durumda. Siyah noktalar biraz belirginleşti. Cilt pul pul dökülmeye başladı. Sivilcelenme henüz gelişmedi.
2. ayıma başladım. İlk ay günde 30 mg olarak kullanmıştım. 40 mg olarak 2. ayıma başlamış bulunmaktayım. Dudaklarda hafif kuruma başladı. Siyah noktalarım kayboldu, haliyle gözenekler belirginleşti (ama tertemiz olarak :halay: ). Ciltte duruluk var. İyi gidiyoruz gibi...

Kızlar bırakın kimyasalı da şunu okuyun ben çözümü böyle buldum garanti.

Son düzenleyen: Moderatör:
X