Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
bende bugün doktora gittim ve banada bu ilaçtan verdi.Gitmemdi asıl neden sırtımdaki sivilcelerdi.Yan etkileri açısından korkuyorum ama herkeste aynı etkiyi göstermemiş.Esmer olduğum için tüy meselesi biraz sorun yaratacak benim için ağda yapmak yasakmış.Bu aarada bana kitapçık verdi doktor bilgi açıısından

Son düzenleme:
benim 15 gün oldu çenem çok kötü oldu ve acıyo siyah noktalar çook arttı.kızlar bende çok korkuyodum hemde benm bünyem dayanıksız.ama mecbur kaldım çünkü başka çarem yoktu.sivilcede insanın psikolojisini bozuyoki

kızlar kitapcıkda ne yazıyo bana vermedi... gerçi ilacıda daha eczaneye gidip almadım. eşimle değerlendirip öyle alacagım

kitapçıkta bilgi yazıyor.akne nedir niye oluşur,zoretanin kullanırken neler yapılmalı falan diye.zaten kitap içindekileri doktor da söylüyor

benım doktor sadece hamıle kalma dedi başka hiç bişey demedi ilacı sabah akşam tok al dedi yolladı

Bana bi ay kullan gel dedi eğer beklenmeyen bir etki görürsek bırakırız dedi.Bulantı kusma olursa bırakıcam yani.Bunların dışında dudak kuruması,göz kuruması olabilirmiş.Ağda yapmak yasak.Bol bol nemlendirici kullancam.Zaten ilk ay pek yan etki olmuyormuş,2.aydan sonra etki göstericekmiş

Canım doktorun neden adet düzensizliği yapmaz dedi anlamadm ama böyle birşey var.gerçekten adet düzensizliği yapıyo.ben 2.ayımdaym iki ayda da düzensiz hep.ayrıca prospektürde de yazıyo edt düzensizliği yapabilir die.birkaç arkadaş daha yazmştı buraya onda da olmuş düzensizlik.saçma dediği şey prospektürde yazıyo yani mesela bak ben temmuzun 4nde oldum sonra 31nde oldum.kesnlkle düzenszlk olmazdı bnde daha önceden.hele bu ay :S geçen 31nde oldum iştedün gene oldum :S

haklısın bence saçmalayan doktor. memmun msun peki ilaçdan? keşke başlamasaydım dıyor msun

5 ay kullandım. 5 ayda kimilerinin tedaisi biterken bende sadece yaralarım geçmişti. Doktorumda dedi tedavi geç cevap veriyor diye. O kadar da düzenli kullanıyordum ki hiçbir gün dakikası şaşmazdı. Hayal kırıklığı olunca bıraktım 2 aydır kullanmıyorum yüzüm hala aynı.. Tekrar başlayacağım gibi, bakalım

Kullananlar arkadaşlar saç ve cilt bakımı için neler yaptınız?Doktorum ellerini vücudunu yüzünü bebek sabunu ile yıka dedi

Kullananlar yardımcı olabilir mi?Tüylenme yapıyor mu? kimileri evet kimileri hayır demiş.Zaten esmer biriyim daha fena olmak istemiyorum

arkadaslar yeni üye oldum sorularıma cevap bulmak için. çünki biçok kez dermataolgumu değiştirmeme ragmen hiçbirisi yeterince bilgi vermedı. ben ilk 2ay 20 mg 3 ayda 40 mg olmk uzere 5aydr zoretanin kullanıyorum. öncesınde rahatsız edıcı sıvılcelerım yoktu ama cilt bakımı yaptırmıstım zoretanıne baslamadan önce ve cılt bakımında alerjı oldu yuzum .izler kaldı yüzümde .doktora gttıgımde bana bu ılacı yazdılar ve 5 aydır kullanıyorum.peki ne degişti diye sorarsanız yüzüm eskisinden çok daha kötü durumda hala yag bezelerim çıkıyor ve izlerim duruyor.gözeneklerimde aynı durumda.birazcık siyah noktalarım azaldı okadar.olumlu bır gelışme yasamadım ve mutsuzum.benimle aynı durumda olanlar var mı acaba

Korkmayın ve çok takıntılı olmayınnn.....
3. ayımın içerisindeyim bendede yan etkileri var, burnum gözlerim kurudu, dudaklarım çatladı, kollarımda pütürcükler çıktı, saçlarım kepeklendi ve aklıma gelmeyen bi kaç şey daha. Ama psikolojimi hep iyi tuttum bunu bi askerlik gibi düşüünün ve 3 ay sonra bitecek istediğim sonuca kavuşacağımm..... :)

Sizde öylee :))

kızlar 18. günümdeyim yüzüm çok kötü dışarı çıkamıyorum çenemde önceden sivilce vardı ama bu kadar değildi resmen yara oldu hele burnum sanki dikenler var üstünde elimi değdirince diken gibi batıyo önceden böyle değildi siz kusma dönemini nasıl geçirdiniz ? ne zaman iyileşmeye başlayacak ?

kiminin geç cevap veriyo canım işte.kilonu öğrenebilir miyim ? ben 30 mg kullanıyorum

haklısın bence saçmalayan doktor. memmun msun peki ilaçdan? keşke başlamasaydım dıyor msun

Evet canm ben çok memnunum.keşke daha önceden başlasaymşm belki de şimdi hiç kalmayacaktı sivilce sorunum.herkes yüzümdeki değişkliği farkediyo.bağrımdaki sivlcelerden eser yok sırtmda da öyle.çok şükür yani.daha 2.aydayım.pozitif olmaya çalşıyorm her şeklde cnm.

canm kusma dönenemde iğrenç sivilcelerm çıktı daha önce hiç çıkmayn şeklde.gerçekten kustu ama 2-3 güne kuruyo sen dokunma patlatma sakın.bi sabah uyanıyosn dmdüz oluyo.burnundaki dikenler ise delkleri dollduranlar canm.hani önceden sıktıysan falan delik olmştr onları dolduruyo öyle.

katılıyorm sana canıım :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…