Zordayım dostlar....

Gir bi ise ... iki üc yüzüne bakmaz wn gec maasin gelip nasil rahatladiginizi gördügünde yumusar :)

Askere gidiyosa bosanmanız zor zaten ikna olması falan zaman alır, şimdiden söyleyin kararlı oldugunuzu bilsin askerdeyken de sindirmiş olur belki.. Benim eş kişisi benden maddi manevi tazminat istedi böyle seylere de hazırlıklı olun, ucuz yalan, iftira vs aleyhinize ne varsa kullanmaya kalkabilirler. Kurdugunuz cümleleri özenle seçin, hakaret vs içermesin aklınıza gelmeyen meseleleri abartabiliyolar.. Benimki hala seviyorum diye bi umut beklicekmis bosanma gününe kadar yüzsüzlükte üstlerine yok, Allah bilir nasıl bi plan içinde..

Yok en ufak hakaret edebilecek bir yapımda yok hiç koz vermedim şimdiye kadar. Anca evi terk etti diye kendini haklı çıkarabilir ama zaten boşarsam sağlam avukatla boşarım

Adam askere gidiyor,savaşa değil.
Hazır yiyip, içecek,koşup, talim yapacak.
18-20 yaşında köyünden hiç çıkmamış
garip-gureba bir genç de değil,
niye acıdığınızı anlayamadım.

Maşallah o size hiç acımamış,bozuk para gibi harcamış.
Bu adamdan size koca ve aile babası olmaz.

Ben şartları zorlayacağım,kıyamıyorum,
Çokkk seviyorum diyorsanız;
'sen askerlik vazifeni yap,o arada ikimiz de düşünelim,ne yapacağımıza karar verelim'
diye bir mesaj çekin.
Gidip görmeyin kendisini.

O askerdeyken siz de bir işe girin,hem kafanız dağılır,özgüveniniz yerine gelir hem de borçları ödemeye başlarsınız.
Askerlik dönüşü tekrar bir araya gelmeye karar verirseniz tek şartınız çalışmaya devam etmek olsun ve 'ilk sözel şiddette,hakarette bu evlilik biter' restini çekin.
Çok gençsiniz,bazı şeyleri tam göremiyorsunuz,
45 yaşındayım,25 yıllık evliyim,
ben olsam şartları çok zorlamaz önüme bakardım,tabii şimdiki aklımla...
Allah yardımcınız olsun.

Ben mı cok gercekcıyım acaba, askere gıdınce borçlar ne olacak? Sızın uzerınıze olmasa bu soruyu sormam da

El kaldırma varmış. Neyi düzelsin bunun gitsin askerede sürtsün burnu orda kimse onun tribini çekmez komutanlar adamı uslandırır akıllandırır ama sen yinede görme bunları.
Dönme sakın askere bir gitsin hele o.

Yani borçlar sizin üzerinizeyse bundan kurtulmanın bi yoluna bakın en önemli şey bu çünkü. Ya devredin ya da eşiniz bunları bitirene kadar evliliğe devam edin. Kimseye güvenmeyin arkadaşlar ya üzerinize borç almak ne demek, biraz kendinizi düşünün sağlama alın.

Ben şartları zorlayacağım,kıyamıyorum,
Çokkk seviyorum diyorsanız;
'sen askerlik vazifeni yap,o arada ikimiz de düşünelim,ne yapacağımıza karar verelim'
diye bir mesaj çekin.
Gidip görmeyin kendisini.

Bence kesinlikle yüzyüze gelinmemeli koşa koşa kabul eder adam kendine eş değil kurban almış, hele bi de çalışıp eve para getirirse iliğine kadar sömürür. Ben nişanlıyken adamın psikopat olmasından süphelniyodm ama emin olamıyodum güya terapiye gidelim diye kendi teklif etti tam teşhisi koyucaz kızmaya basladı evliliğmiZe o mu karar vericek die bianda kesti terapyi beni de göndermedi. Ailesinin de destegiyle hızla nikah masasına oturttular beni. Şaşırıyodum beni nasıl ikna etti bu adam diye. Meğer ikna etme konusmalarında kullanabileceği bütün teknikleri uygulamıs. Korkutma, üstü kapalı tehdit, sindirme, aşağılama, özgüvenimi düşürme (iyi niyetli gibi söylenen minik darbeler), gelecekle ilgili umutlu mesajlar, kendisine mecbur hissettirme, inthar tehditi, aşk cümleleri, büyü vs safsatalarıyla kafa karıştrma.. Ne ararsan var muhatap olursan altından girer üstünden çıkar yine de ikna eder seni hele bide bu adamı seviyosan en büyük kozu o süt dökmüş kedi gibi gözlerine bakar bianda affetmiş bulursun kendini. Hiç gerek yok en kötü ihtimalle telefonda bitir yüZyüzeyken kaçacak yerin olmuyo merhamet duygusundan ezilip duruyosun....

Yasadiginiz duygu karmaşasını tam anlayamadım.

Kesin kararlı gibisiniz boşanmaya ama sanki değilsiniz de.

Askerlik her Türk erkeğinin yaptığı bişey ölüme gitmiyor yani.

Daha öncede dendiği gibi, işe girin, askerden donünce de evliliğinizi tekrar gözden geçirin.

Bosanmak için kararlıysanız duygusal karmasaya girmemelisiniz zaten sizi bunca zaman duygularınızı manipüle ederek yanında tutmuş buna daha fazla izin vermeyin.

Çocugunuz yok, aileniz arkanızda, çalışacak durumdasınız sizi yeni bir hayattan alıkoyan tek sey duygusal zaaflarınız ve kendinize acımanız.

Hakkınızda hayırlısı olsun.

Malesefki degismiyorlar.. hazir bebekte yokken boşa gitsin Allah indan bulsunlar..
Evlenene kadar canlari çıkıyor bizi kandiriyolar sonrada borç öde ödeyemezse de evde kavga cikarmak icin biri var Aten..

Senin gibi bir durumda olmus olsaydim kendi gozumun yasina bakmaz bosarim kalbime taş basar hayatima devam ederim..

Bende bir bebek seninkine tipatip benzeyen bir koca ve üzerimw titremeyen tam manasiyla arkamda durmayan bir ailem var bekliyoruz bakalım ne olur zamanla

Aslında çok sevdim evet ama soğudum hiç düşünmeden boşayabilirim. Benim içim verdiğim emeklere değmediğine yanıyor ya kendi kendini bitirdi zaten yoksa ben onu silemezdim.Yani askere giderse gitsin ne olacak sanki değil mi ben bitti dedim zaten kendide şuan mağduru oynuyor soğumuşken koparayım bağları gitsin. Değişmez bu zaten kim değişmiş bu değişsin peh yazıklar olsun valla yıllarca emek harca içi boş çıksın .

Benimde olurdu beni bağlayan bir bebek ben cahillik edip başta çocuk istiyordum kendiside ölüyodu çocuk çocuk diye tartışıyoruz ya beni bağlayacak sözde. Baktım adam değişti sonra kordundum ama eş kişisi zaten bebeği tüp bebekle yapabilirmiş resmen alllah beni korumuş diyorum

Kuzucum,insanlar icap edince,uzun yıllar evli kaldıkları kocalarını,çocuklarının babalarını terkediyor.
Yıllarca emek vermiş olabilirsiniz ama o emeğin yanlış kişiye ve boşa olduğunu anlayınca zararın neresinden dönerseniz kardır diye bakmak lazım olaya.
Şu saatten sonra ah,vah,emeklerime yazık diye dövünmek size bir şey kazandırmaz,ancak demoralize olup harekete geçmenizi yavaşlatır.
Yapmanız gereken 'evet,kötü şeyler yaşadım ama yıkılmadım,ayaktayım,bugünü ve geleceğimi daha mutlu yaşamak benim elimde deyip,
ayağa kalkarak hayatınızın dizginlerini elinize almak.

Üzüldüm ya gerçekten ailenin arkanda durması çok önemli karşıya gözdağı oluyor.Birde tam cesaret kaynağı. Annem benim üzüntümü gözlerimden anlar ben çok bişey anlatmam cünkü. Hiç bilmediği halde ve mesleğim olduğu Halde karşıma geçip çok zorlama olmuyosa üzüyorsa biz senin arkandayız babanla benim maaşım sanada yeter kapı açık dedi içimde ben fırtınalar koptu

Ohh bal kaymak gibi öğüt. Herşey benim elimde bi 4 yılım boşa gitti bir bu kadar boşa gidecek ömrüm yok çalışabilirimm herşeye meydan okuyabilirimmm zoruma gidenlerin fizana kadar yolu var hıhh.Bu herif benim içimdeki cocuğada engel oluyor zaten birde görseniz hayat doluydum Bir yılda 10 kilo verdim resmen bi bakamamış bana hıh

Askere giderse düzelir deyip tekrar kendimi riske atmazdim. Kararlı İsem geri adım atmam atarsam yaşadıklarımı tekrar yaşayacağımı bilirim cunku.

Zaten çocukta yokmuş olmaması bana göre daha iyi olmuş yoksa çocukla daha zor olurdu.

ALlah nasip etmedi işte sevdiği kuluymuşum diyorum çocuk olsa yanmıştım böyle sorumsuz bencillerle uğraşılmaz zaten bağ mağ istemiyorum. İçime düşen soğuklukla zaten geri adım atamıyorum kendime de gram yakıştırmıyorum böyle hayatı. Bu yaşıma kadar ağzımdan en ufak kötü söz çıkmamıştır ama duymadığım kalmadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…