Zor gibiydi ama oldu diyet yapmadan 1,5 ayda 10 kilo verdim

Merhaba kızlar bende bu Mücadele'nin içinde zamanla 100 gram 100 veriyorum hiç öyle fazla kilo veremedim ne yazık ki su an ki kilom 77 hedefim 60 ama olmuyor bende aranıza katılabilir miyim sohbetiniz ilgimi çekti benim sayfamda uzun ince bir yoldayım beklerim

Kr
ayrıca bugünümü de sizinle paylaşmak isterim sabah 08.00'de dersim olduğu için kalkıp direkt derse gittim ve 10 gibi döndüğümde bir yumurta (katı), bir dilim tam buğday ekmeği, yörsan yarım yağlı beyaz peynir domates salatalık ve çay içtim.
1 saat sonra falan midem kazındı 2 hurma yedim yanında da yoğurt bir kase(ev yapımı) saat 2.30'da bir tane ekşi elma yedim ve saat 3'te yine derse gittim. beşte eve döndüm döndüğümde çok acıkmıştım dünden yapmış olduğum mercimek çorbam vardı sıfır yağlı onu yedim ve baya tok tuttu. 6'da ablama gittim orda bişey yemedim ve inanılır gibi değil ama bugünü o mercimek çorbasıyla kapattım:))[/QUOTEKeşkecrvap verseydin canım

kızlarrrr öncelikle tüm katılan arkadaşlarım hoş geldiniz topiği ben açtım ama neredeyse misafir olmuşum haberim yok:))) ama hoşuma gitti valla. kızlar size faceden grup açalım demiştim ama pek ilgilenen olmadı sanırım ben çizelge hazırlamayı bilmiyorum üzgünüm:KK43:( had bana cevap verin nolurrr açalım mı grup ona göre açacağım

BU ARADA BUGÜNÜMÜ DE PAYLAŞAYIM:
SABAH HER ZAMANKİ GİBİ 1 YUMURTA(KATI), BİR DİLİM TAM BUĞDAY EKMEĞİ, 1 ADET ÜÇGEN PEYNİR,3 ZEYTİN YEDİM 09,30'DA
12.00'DE YOĞURT YEDİM 1 KASE, YARIM DA ELMA YEDİM.
14.45'DE BİR KASE SÜTLÜ YULAF EZMESİ
AKŞAM 18.45'DE HAŞLANMIŞ TAVUK GÖĞSÜ BAYA YEDİM NEREDEYSE BİR TABAK VARDI YANINDA DA YOĞURT YEDİM VE AĞZIMI KAPATTIM:))
ŞU AN TOKLUKTAN VE SUSUZLUKTAN ÖLÜYORUM İNANIN:))

Günaydın arkadaşlar,
Öncelikle sevgili penpepanter38 seni burada sık görmek istememin nedeni bir türlü kilomun azalmaması.İsterdim ki sabahları 100 gr da olsa eksilmiş görmek.Senin öğünlerine bakarak kendiminkini kıyaslıyorum.
25 gündür yediğime içtiğime dikkat ediyorum.Kaçamaklarım olmuyor mu?oluyor tabiki.Ama eski yediklerimin yanında devede kulak misali...Ama nedense tartı beni ya + gösteriyor,ya da hiç oynamıyor.Hatta bu sabah o kadar üzüldüm ki okula moralim alt üst geldim.Ne yapmalıyım onu da bilmiyorum.
Sabah sabah sizin de içinizi karartmışsam üzgünüm.Hiç bu kadar istememiştim zayıflamayı.Bu arada ölçülerim şöyle boy:168cm
Kilo:73.3
Hedef(18 Mart 2015):60

Günaydın arkadaşlar,
Öncelikle sevgili penpepanter38 seni burada sık görmek istememin nedeni bir türlü kilomun azalmaması.İsterdim ki sabahları 100 gr da olsa eksilmiş görmek.Senin öğünlerine bakarak kendiminkini kıyaslıyorum.
25 gündür yediğime içtiğime dikkat ediyorum.Kaçamaklarım olmuyor mu?oluyor tabiki.Ama eski yediklerimin yanında devede kulak misali...Ama nedense tartı beni ya + gösteriyor,ya da hiç oynamıyor.Hatta bu sabah o kadar üzüldüm ki okula moralim alt üst geldim.Ne yapmalıyım onu da bilmiyorum.
Sabah sabah sizin de içinizi karartmışsam üzgünüm.Hiç bu kadar istememiştim zayıflamayı.Bu arada ölçülerim şöyle boy:168cm
Merhaba canım çoğumuz aynı durumdayız bende 1 ay oldu hiç kilo vermedim ve hala pes etmedim bir gün gidecek kilolar sayfama beklerim uzun ince bir yoldayım

kızlarrrr öncelikle tüm katılan arkadaşlarım hoş geldiniz topiği ben açtım ama neredeyse misafir olmuşum haberim yok:))) ama hoşuma gitti valla. kızlar size faceden grup açalım demiştim ama pek ilgilenen olmadı sanırım ben çizelge hazırlamayı bilmiyorum üzgünüm:KK43:( had bana cevap verin nolurrr açalım mı grup ona göre açacağım

Canım bence olabilir sıkıntı yok katılırım gruba

Günaydın arkadaşlar,

Al benden de o kadar çünkü yaklaşık 11 kg verdim ama artık son kilolar gitmiyor direniyor ne yapsam da kırsam bilemiyorum

Dünkü saçma sapan menüm
Sabah: Tereyağlı 2 omlet, peynir, zeytin, 1 dilim yulaf kepekli tb ekmeğim
Öğle: 4 kaşık parasa yemeği (pirinçsiz), 4 kaşık yoğurt, 2 kaşık haşlanmış brokoli
Akşam: 1 kepçe mercimek çorba, 2 haşlanmış kemikli et, 4 kaşık yoğurtlu makarna
Ara: Komşuda 1 dilim hindistan cevizli kek yedim
Yaklaşık 2 litre su, 2 km eğimli bantta yürüdüm daha çok yordu ve terletti bundan sonra böyle yapacağım
x
bu da menüm güzeller

Günaydın arkadaşlar,

TEŞEKKÜR EDERİM CANIM. SENİ ÇOK İYİ ANLIYORUM ÇÜNKÜ KENDİMCE YAPTIĞIM SAÇMA SAPAN DİYETLERDE BU DURAKLAMALARI HATTA DURAKLAMA BİLE DEĞİL HİÇ VEREMİYOR BAZEN DE ALIYORDUM. ÖNCELİKLE BEN KENDİME GÖRE YAPTIĞIM YANLIŞLARI VE SONRASINDA KİLO VERİŞİMİN NASIL HIZLANDĞINI YAZACAĞIM. AMA NOLUR OTORİTELER TARAFINDAN YNLIŞ ANLAŞILMAYIM SONUÇTA BEN SAĞLIKÇI VEYA DİYETİSYEN DEĞİLİM SADECE İYİ BİR ARAŞTIRMACIYIM:)
1. ÖNCELİKLE İLK 1.5 AY YANİ 10 KİLO VERDİĞİM SÜREÇTE BELKİ SON ON GÜN HARİÇ OLABİLİR ASLA KAÇAMAK YAPMADIM. ASLINDA KAÇAMAK YANLIŞ BİR ADLANDIRMA ÇÜNKÜ KAÇAMAK DİYETTE YAPILIR VE BEN DİYET YAPMADIM. KAÇAMAKTAN KASTIM BEYAZ EKMEK HİÇ YEMEDİM, PASTA BÖREK HİÇ YEDİM, YAĞLI YEMEK HİÇ YEMEDİM.
2. VÜCUDUMDAKİ ÖDEMİ HIZLI ATABİLMEK İÇİN HER SABAH GÜNE LİMONLU ILIK SU İLE BAŞLADIM.
3. ÖDEM ATICI YEŞİL ÇAY AMA GERÇEK OLANININDAN 2 FİNCAN İÇTİM VE İNANILMAZ İDRAR SÖKÜCÜ OLDU.
4. AKŞAM 7'DEN SONRA ASLA BİR ŞEY YEMEDİM.
5. KABE HURMASI YEDİM YANINDA YOĞURT TÜKETTİM
6.ÖĞLEN VE AKŞAM YEMEKLERİMDE İSE PATATES HARİÇ SEBZE YEMEKLERİNİ YAĞSIZ PİŞİRİP YEDİM YA DA HAŞLAMA TAVUK, IZGARA ET, BALIK FALAN YEDİM.
İLK BAŞTA 6 KİLO GİTTİ SONRASINDA EPEY DURDUM AMA ASA PES ETMEDİM ÇÜNKÜ KAFAYA KOYMUŞTUM VERECEĞİM SONRASINDA BİRGÜN MESELA KOKOREÇ EKMEK YEDİM. BİR GÜN BAKLAVA YEDİM AMA BİR DİLİM SONRA BİR BAKTIM KİLO VERMEYE DEVAM. YANİ ŞU YANLIŞ ANLAŞILIYOR KIZLAR. KAÇAMAK YAPMAYA HEMEN BAŞLARSANIZ KİLO VEREMEZSİNİZ VÜCUDU ÖNCE AZ YEMEĞE VE ŞEKERSİZ, UNSUZ VE YAĞSIZ YEMEYE BİR ALIŞTIRIN ARADAN BİR AY GEÇSİN SONRA ARALARDA KAÇAMAK YAPIN AMA ASLA 7'DEN SONRA DEĞİL VE KAÇAMAK SONRASINDA MUTLAKA AKŞAMINA HAFİF YİYİN VE YOĞURT TÜKETİN.
İNANIYORUM Kİ MUTLAKA BİR YERLERDE YANLIŞ YAPIYORSUNUZ:KK43:(
BU ARADA BU SABAH 200 GRAM DAHA VERDİM ÇÜNKÜ 7'DEN SONRA YEMEK YEMİYORUM VE ÖNCESİNDE DE HAFİF YEDİĞİM İÇİN VÜCUT HEPSİNİ YAKIYOR VE KİLODAN GİDİYOR AYRICA SIFIR HAREKETE RAĞMEN:))
SİZİ SEVİYORUM UMUDUNUZU KAYBETMEYİN İNANIN PES ETMEYİN

bu arada faceden grup açmaya çalıştım kızlar kapalı bir grup olsun istiyorum yani kimse gönderilerimizi göremesin diyorum ama arkadaş eklemeden grup açılmıyor:KK43: yani facebooktan szi önce eklemem gerekiyor:KK43:(

canım faceden ben giremem.okulda malum olmuyor.telimde de face yok.ama akşamları çoluk çocuk ,iş güç derken çoğu zaman giremiyorum.hatta facemin şifresini unuttum.ama grup olusturursanız tekrar aktiflestirip girmeye çalışırım geç saatlerdede olsa.

TEŞEKKÜR EDERİM CANIM. SENİ ÇOK İYİ ANLIYORUM ÇÜNKÜ KENDİMCE YAPTIĞIM SAÇMA SAPAN DİYETLERDE BU DURAKLAMALARI HATTA DURAKLAMA BİLE DEĞİL HİÇ VEREMİYOR BAZEN DE ALIYORDUM. ÖNCELİKLE BEN KENDİME GÖRE YAPTIĞIM YANLIŞLARI VE SONRASINDA KİLO VERİŞİMİN NASIL HIZLANDĞINI YAZACAĞIM. AMA NOLUR OTORİTELER TARAFINDAN YNLIŞ ANLAŞILMAYIM SONUÇTA BEN SAĞLIKÇI VEYA DİYETİSYEN DEĞİLİM SADECE İYİ BİR ARAŞTIRMACIYIM:)
1. ÖNCELİKLE İLK 1.5 AY YANİ 10 KİLO VERDİĞİM SÜREÇTE BELKİ SON ON GÜN HARİÇ OLABİLİR ASLA KAÇAMAK YAPMADIM. ASLINDA KAÇAMAK YANLIŞ BİR ADLANDIRMA ÇÜNKÜ KAÇAMAK DİYETTE YAPILIR VE BEN DİYET YAPMADIM. KAÇAMAKTAN KASTIM BEYAZ EKMEK HİÇ YEMEDİM, PASTA BÖREK HİÇ YEDİM, YAĞLI YEMEK HİÇ YEMEDİM.
2. VÜCUDUMDAKİ ÖDEMİ HIZLI ATABİLMEK İÇİN HER SABAH GÜNE LİMONLU ILIK SU İLE BAŞLADIM.
3. ÖDEM ATICI YEŞİL ÇAY AMA GERÇEK OLANININDAN 2 FİNCAN İÇTİM VE İNANILMAZ İDRAR SÖKÜCÜ OLDU.
4. AKŞAM 7'DEN SONRA ASLA BİR ŞEY YEMEDİM.
5. KABE HURMASI YEDİM YANINDA YOĞURT TÜKETTİM
6.ÖĞLEN VE AKŞAM YEMEKLERİMDE İSE PATATES HARİÇ SEBZE YEMEKLERİNİ YAĞSIZ PİŞİRİP YEDİM YA DA HAŞLAMA TAVUK, IZGARA ET, BALIK FALAN YEDİM.
İLK BAŞTA 6 KİLO GİTTİ SONRASINDA EPEY DURDUM AMA ASA PES ETMEDİM ÇÜNKÜ KAFAYA KOYMUŞTUM VERECEĞİM SONRASINDA BİRGÜN MESELA KOKOREÇ EKMEK YEDİM. BİR GÜN BAKLAVA YEDİM AMA BİR DİLİM SONRA BİR BAKTIM KİLO VERMEYE DEVAM. YANİ ŞU YANLIŞ ANLAŞILIYOR KIZLAR. KAÇAMAK YAPMAYA HEMEN BAŞLARSANIZ KİLO VEREMEZSİNİZ VÜCUDU ÖNCE AZ YEMEĞE VE ŞEKERSİZ, UNSUZ VE YAĞSIZ YEMEYE BİR ALIŞTIRIN ARADAN BİR AY GEÇSİN SONRA ARALARDA KAÇAMAK YAPIN AMA ASLA 7'DEN SONRA DEĞİL VE KAÇAMAK SONRASINDA MUTLAKA AKŞAMINA HAFİF YİYİN VE YOĞURT TÜKETİN.
İNANIYORUM Kİ MUTLAKA BİR YERLERDE YANLIŞ YAPIYORSUNUZ:KK43:(
BU ARADA BU SABAH 200 GRAM DAHA VERDİM ÇÜNKÜ 7'DEN SONRA YEMEK YEMİYORUM VE ÖNCESİNDE DE HAFİF YEDİĞİM İÇİN VÜCUT HEPSİNİ YAKIYOR VE KİLODAN GİDİYOR AYRICA SIFIR HAREKETE RAĞMEN:))
SİZİ SEVİYORUM UMUDUNUZU KAYBETMEYİN İNANIN PES ETMEYİN
Canım 7 den sonra bişey yemiyorum yazmışsın acıkmıyor musun hîç yada acıkınca ne gibi şeyler tüketiyorsun ben çok kötü oluyorum gece fena acıkıyorum :KK43:(bide regl döneminde kilo fazla çıkarmı cidden o dönemdeyimde:KK43:((

Kızlar Sabah tartildim 67.9 çıkınca kafa dank etti bugün itibariyle başladım ilk etapta abur cubur ve kolayı kestim 5 ocakta bir diyetisyenden randevu aldım ve bugün 45 dakika yürüdüm akşam 7 den sonra bişey yemeyecegim ve yatarken yoğurt limon kurune başlıyorum sabahları da limonlu su içerim ayin 5 ine kadar kilo verip gerisini diyetisyene birakacam :)

Canım 7 den sonra bişey yemiyorum yazmışsın acıkmıyor musun hîç yada acıkınca ne gibi şeyler tüketiyorsun ben çok kötü oluyorum gece fena acıkıyorum :KK43:(bide regl döneminde kilo fazla çıkarmı cidden o dönemdeyimde:KK43:((

canım ilk 3-4 gün çok zor oldu neredeyse kafamı duvarlara vuracaktım açlıktan ve canımın abur cubur istemesinden:) ama sonra mide öyle bir alışıyor ki inanamazsın ben bile şaşırdım. 5 gün falan sonraydı sanırım sürekli olarak tokluk hissi yaşadım ve hala da öyleyim gece artık hiç acıkmıyorum ben. eğer çok fena olunursa da sanırım 2 ayda 1 veya 2 kere oldum 2 tane kabe hurması yedim. regl döneminde ben 2-3 kilo fazla çıkıyorum canım

Kızlar Sabah tartildim 67.9 çıkınca kafa dank etti bugün itibariyle başladım ilk etapta abur cubur ve kolayı kestim 5 ocakta bir diyetisyenden randevu aldım ve bugün 45 dakika yürüdüm akşam 7 den sonra bişey yemeyecegim ve yatarken yoğurt limon kurune başlıyorum sabahları da limonlu su içerim ayin 5 ine kadar kilo verip gerisini diyetisyene birakacam :)

diyetisyene gitmeyi ben de çok düşündüm ama canım sonradan birkaç kişiyle konuşunca vazgeçtim. çünkü diyetisyen öyle bir olmalıymış ki mesela kan ve yağ ölçümlerini yapmalı her gittiğinde sudan mı gitti kasdan mı yağdan mı bakmalı ayrıca herkes de kilo yapan gıda farklı olurmuş mesela beni ekmek şişmanlatırken senin metabolizmanı yumurta yavaşlatabiliyormuş. bu da çeşitli testlerle anlaşılıyormuş. ama bunu Türkiyedeki hastanelerde yapan nerdeeee:)) öbür türlü vereceği 3 kaşık sebze avuç içi kadar ızgara et hikayesini hepimiz ezberledik bence:)))

günaydınlar arkadaşlar,
benim dün yediklerimi rica etsem bir inceler misiniz nerde hata yapıyorum.Sabah yine +300 çıktım kafayı yiyeceğim artık.
Sabah(6.30):2 yk zeytinyağı+limonlu su(zeytinyağından şüphelenir oldum artık ama af buyurun çooooook kötü kabızlık var bende.kayısı filan kar etmiyor.)
Kahvaltı(7.00):2 ince dilim kızarmış kepek ekmeği+köy tereyağı
1 yumurta
2 çatal peynir
1 bardak şekersiz çay

Ara(8.30):yarım yağlı sütlü nescafe(şekersiz)

Öğle(12.30):1 portakal
1 çay bardağı yarım yağlı süt

Ara(15.30):3 kestane

Akşam(17.00):fırında hamsi+bol salata
Sonra hiç bir şey yemedim.
toplam 2 lt. su
Ya ben normalde bunların en az üç katını yerdim kilom almazdım ne oluyor anlamıyorum.Son 6 yıldır zayıflamak için hiç bu kadar gayret sarf etmemiştim.Şimdi istiyorum 25 gündür debeleniyorum.Ben azıcık dikkat etsem hemen kilo veren bir insandım ne oluyor anlamıyorum.

günaydınlar arkadaşlar,
benim dün yediklerimi rica etsem bir inceler misiniz nerde hata yapıyorum.Sabah yine +300 çıktım kafayı yiyeceğim artık.
Sabah(6.30):2 yk zeytinyağı+limonlu su(zeytinyağından şüphelenir oldum artık ama af buyurun çooooook kötü kabızlık var bende.kayısı filan kar etmiyor.)
1 yumurta
2 çatal peynir
1 bardak şekersiz çay

toplam 2 lt. su
Ya ben normalde bunların en az üç katını yerdim kilom almazdım ne oluyor anlamıyorum.Son 6 yıldır zayıflamak için hiç bu kadar gayret sarf etmemiştim.Şimdi istiyorum 25 gündür debeleniyorum.Ben azıcık dikkat etsem hemen kilo veren bir insandım ne oluyor anlamıyorum.

Canım tiroitlerini bir kontrol ettir. Tiroit hastalarının kilo vermesi çok yavaş oluyor, ben gibi..bir de insülin direncin falan varmı baktırsan iyi olur..ha keza kan değerleri de..

günaydınlar arkadaşlar,
1 yumurta
2 çatal peynir
1 bardak şekersiz çay

toplam 2 lt. su
Valla 2 dilim ekmeğin üstüne yumurta çok bence ve de öğle yemeğinde hicbirsey yememissin yemeyince de vücut depolamaya gidiyor olabilir öğle yemek yiyip aksami gecistirmek daha mantıklı :)

X