zeynep bebek

ya açıkçası çok merak ettim bu aile sürtüşmesini nerden öğrendiğinizi
siz cevap verince bende vericem

velayet davasında hiç duruşma olmadı daha ama çok uzun sürmez diyorlar davanın görüşülmesi
ayrıntıyı bilmiyorum
neresi hayırlıysa orası olsun diyorum sadece

evet esra hanım bende bu konuyu duydum sormayı cekindim,ben haberlerde internertte okudum diger arkadasımız nerden duydu ama bilimiyorum,dügünlerinin olcaga zaman aile tartışma yaşanmış dügünü iptal olmus,daha sonra muratla mehtap kacmıslar diye yazılmıs,tabiki bu kimseyi ilgilendirmez hatta cok üzüldüm ne güzel birbirlerini nasıl seviyolarmıs,tek sorun bunu ortalık sakinleşdiginde zeynebe yansıtmamaları,

özel bir aile konusunu burada yazmak sormak hiç doğru değil
bunu özelden esraya sorabilirdiniz
üstelik diğer üye sormuş hata etmiş, siz neden detay verip düğüne, kaçmaya kadar bilgi veriyorsunuz
onların sadece duaya ihtiyacı var arkadaşlar

Maalesef bu bilgiler internette dolaşıyor, aileyi tanıyan birileri sızdırmıştır, eğer doğruysa, ama bunların hiç bir önemi yok. Kim ne yaşadıysa herkesin kendine aittir ve herkesin haklı olduğu taraflar vardır. Bunlar olmayacak şeyler de değil. .
Bu topikte bulunmamızın amacı; Zeynep bebekle ilgili haber almak, onun mutlu olduğunu bilmek. Bunları merak eden kişi de muhtemelen Zeynep'in etkilenip etkilenmeyeceğini merak ettiği için sordu sanırım (Belki herkes bilmiyordu bu kadar detayı,ki bence rahatsız edici bir detay da değil hepimizin ailesinde, tanıdık çevresinde bu tarz şeyler yaşanır, yaşanacak da,ama herkesin hassasiyetleri farklıdır, özelden sorulması daha iyi olabilirdi) yoksa bu saatten sonra anne babanın nasıl evlendiği, iki aile arasında sorun olup olmamasının hiç bir kıymeti kalmamıştır. Anne -babaya rahmet ve ailelere başsağlığı dilemekten başka kimsenin yapabileceği birşey yok ne yazık ki

ben de sizin gibi hep dua ediyorum meleğime.bahtı açık olsun inşallah.ben onun güzel bir yaşam süreceğine çok inanıyorum çünkü o kadar çok dua alıyor ki meleğim Rabbim geri çevirmez ki bu içten duaları.MELEĞİM HEP DUAMDASIN

Yine girdim dayanamayıp belki meleğimle ilgili bir şey yazılmıştır diye...heyecanla bekliyorum güzel haberlerini

bunlar ailenin özel konuları arkadaşlar
murat ve mehtap birbirlerini o kadar çok sevdilerki Allah onları ölümde bile ayırmadı
yaşananlar geçmişte kalan şeyler
çok güzel düğünleri olmuştu onların bende çk oynamıştım
ayrıca aileler küs filan değillerdi
ne yaşandıysa unutulmuş belliki
rica ediyorum bana bu tip sorular sorulmasın
ben zeynep için bu topiğe bakıyorum dedikodulara açıklık getirmek için değil

özeldende sorulsa bu tip konulara cevap vermezdim canım
ben elif zeynep için bakıyorum bu topiğe
ailenin sırlarını açık etmek için değil
bildğim çok bişey yok
olanlarıda buraya yazacak değilim
tek bildiğim ailelerin asla küs olmadıkları
olaydan sora dahi birbirlerini ziyaret ediyorlar

internette dolaşan her konu doğru değil caanım
itibar etmemek lazım
ölmüş insanların ardından ancak rahmetle bahsedilir
merak etmeniz doğal elbet ancak bunlar geçmişte kalmış olaylar çok araştırmamak lazım
bunları kim döküyorsa ortaya çok hatalı davranıyor bunu bilir bunu söylerim ben

Merhaba

Olay hepimizi çok üzdü, hepimiz günlerce etkilendik ve halen etkisi altındayız öyle değil mi?

Olayın hemen ardından, burada Esra hanım tarafından verilen bilgileri görünce bir nebze de olsa hepimiz doğru kaynaktan bilgi alabilmiştik.

Bu konuda daha önce de elim defalarca klavyeye gittiği ve yazmaya başladığım halde, her defasında vazgeçtim.

Ama bu defa yazmadan duramayacağım.

Çok fazla detaya girmeden, düz mantıkla sadece şu soruyu soramaz mıydı insanlar acaba?

Böyle çok da can yakıcı bir kazada, her iki aile de can yavrularını kaybettiler. Dahası, kardeşlerini ve diğer birinci ya da ikinci derece yakınlarını da saymaya gerek yok sanırım.

Ve kaybettikleri can yavrularının o minicik yavrusunu ise Yüce Mevla böyle inanılmaz bir şekilde onlara bağışladı.

Çok acı kayıpla birlikte (aslında tabi ki kayıplarının acısını dindirmez ama) öte yandan böyle de bir teselli oldu bu minik yavrucak ve onun hayatta kalması.

Şunu soruyorum sadece;

Bütün kitle iletişim araçları, basın yayın organları ve artık her nerde bahsi geçtiyse oralardaki haber kaynağı olmuş insanlara ve bunları okuyan ve günlerce gözyaşı döken insanlara.

"Zaten böylesi büyük acılar içerisinde olan her iki ailenin ne acılarını yaşamaya, ne de bu minik yavrunun hayatta olmasının o tesellisini yaşamaya müsaade etmemek nasıl bir insanlıktır?"

İnsan olan her yürek bunca üzülürken, bu genç anne babanın talihsiz bir kazada hayatlarını kaybetmesine ve bu minik yavruya, o aileden hiç mi kimse sahiplenmeyecek?

Yani o insanlardan hiç kimse, bu haberleri yapan veya bizler gibi üzülenler kadar, bir kalbe veya duyarlılığa sahip değil mi? Olabilir mi böyle birşey.

Daha bunun kızgınlığını üzerimden atamamışken, şimdi bir de görüyorum ki daha bir sürü belirsiz ve olumsuz şey, yine bir sürü yerde güya haber olarak veya bilgi olarak yer alıyor demek ki. Sadece son bir kaç yorumdan vardığım sonuç bu. Yanılıyor isem düzeltirsiniz arkadaşlar.

Ve bu defa tekrar soruyorum yine aynı sorularımı. Diyorum ki; Söz konusu olan artık bu bebeğin bundan sonraki hayatı ise, o bebeğin ve Allah rahmet eylesin, O bebeğin sevgili anneciğinin ve babacığının en yakınları, can yakınlarında

"Çok dışarıdan olan bir dolu insanda olan yürek ve kalp ya da bizler kadar düşünce ve yürek yok mu acaba?

Şu an buraya kadar neler yazdığımın inanın farkında bile değilim ve geriye dönüp okumadan da göndereceğim böylece, bu haliyle.

Çünkü; açıkça söylemem gerekirse, sonrasında ve bir kısmını yukarıda yazmaya çalıştığım şeyler, bana olayın ve bebeğin durumdan çok daha üzüntü veriyor.

Lütfen, her insan söylediği herşeyde, düşündüğü herşeyde biraz daha geniş pencerelerden olaya bakabilmeyi, empati kurabilmeyi başarmak zorunda. Aksi taktirde, başka insanların üzüntüsüne daha büyük üzüntüler katmaktan başka bir anlamı olmayabiliyor, iyi niyetle ve düşünceli davranış sergilemek, bu insanların üzüntüsüne ortak olmak adına yapılan şeyler ne yazık ki aksine o insanları biraz daha üzmekten başka bir işe yaramayabiliyor.

Haber adına bile olsa, bebek için endişelenmek adına bile olsa, kimsenin kimseye bunları yapmaya hakkı var mıdır? sorusunun cevabını da tamamen sizlerin taktirine bırakıyorum.

Allah rahmet eylesin bu gencecik anne ve babaya. Geride kalanlara ise sabırlar versin. O masum yavrunun da inşallah bundan sonra bahtı açık olsun ve anne ve babacığının bir yadigari olarak eminim ki tüm yakınları için bir gözbebeği olarak görülsün ve öyle de olacaktır diye inanıyorum.

Bu tarz konular beni hiç ilgilendirmez,merak da etmem, itibar da etmem, benim için haber değeri de yoktur, umurumda olmaz. Benim yakınlarımla ilgili de internette zaman zaman asılsız haberler dolaştığı için böyle haberler olduğunda prim vermemek adına girip okumam bile. Birileriyle ilgili özel video yayınladıklarında asla girip seyretmem ki reyting almasın. Bir kişi bir kişidir. Herkes bunu yaparsa bu tarz haberleri de yapmazlar aslında, ya da tv programlarını. Herkesin birbirini gözetlediği programlardan da nefret ederim. Tüm reality show tarzı programlardan hayatım boyunca nefret ettim, asla izlemem.Hayatım boyunca karşı durdum. Olayın nerden duyulduğu sorulmuştu da o yüzden böyle bir açıklama yaptım. Yanlış anlaşılmak istemem. Bu açıklamaları yazmak bile istemiyorum aslında konu uzamasın diye ama olmadığım bir şekilde tanınmak istemem. Ben bir anneyim ve tek derdim bebeklerim kadar üzüldüğüm Zeynep Bebek'ten haber almak. Sizin duruşunuzu da takdir ediyorum. Baştan beri izliyorum, hiç bir şekilde polemiğe girmiyor ve gereksiz açıklamalar yapmıyorsunuz.

akadaşla konuyu uzatamayın kimsenin amacı kötü deyil,esra hanım bir bilginiz varmı aysel teyzeler dönmüsmü datcadan ,inşallah zeynebimden bugün güzel haberler alırız,hemen kalkı kakmaz acaba bugun zeynepten haber varmı diye siteya giiyorum,siz ne güzel ilerdede olsa zeynebi görceksiniz,bizim yerimizede öpün kocaman,ankaranın hangi semtinde oturuyolar esra hanım aysel teyzeler heralde buda kötü soru deyildir,anneneyle babane gilin yani mesafeleri yakınmıymıs o acıdan slm

hayır rica ederim sizi yanlış anlamadım
ne kadar ince düşündüğünüzün farkındayım
sadece bu yazıları aile fertleride okuyabilir hatta büyüyünce zeynepte
o yüzden bu konuların açılmasına birazcık tepki gösterdim
haber alınca bilgi vericem tabiki

konuyu uzatmak zaten tarzım değil
evet datçadan döndü aile
zeynepi görmeyi çok istiyorum
rahatsızım biraz geçer geçmez gideceğim onu görmeye ailemle inşallah
evet iki aile yakın oturuyorlar
yürüme mesafesinde birbirlerine gidip geliyorlar kolay bişekilde

Esra hanım çok geçmiş olsun.inşallah sizi sık boğaz etmiyorumdur ama Zeynep'le yatıp Zeynep'le kalkınca dayanamayıp giriyorum ve yazıyorum bir haber var mıdır diye.

Esra hanım çok geçmiş olsun.inşallah sizi sık boğaz etmiyorumdur ama Zeynep'le yatıp Zeynep'le kalkınca dayanamayıp giriyorum ve yazıyorum bir haber var mıdır diye.
:) Hepimiz aynı durumdayız sanırım, o güzel melekten haber var mı diye günün her saatini burda geçiriyorum ben de. Ama en azından içim rahat artık, sıcak bir yuvada onu sevenlerle beraber.

Çok geçmiş olsun, dikkat edin, Ankara'nın kışları çok soğuk olur, Kavacık Subayevleri'nde oturuyordum ben de, eskiden kışın kar yağınca otobüsler çıkamazdı, ki diğer yerlere göre yokuşu çok da fazla yoktur.

:) Hepimiz aynı durumdayız sanırım, o güzel melekten haber var mı diye günün her saatini burda geçiriyorum ben de. Ama en azından içim rahat artık, sıcak bir yuvada onu sevenlerle beraber.

evet sanırım öyleyiz :) fırsat bulduğum ilk anda giriyorum siteye.eskiye nazaran ben de daha iyiyim.eminim çok iyi bakılıyordur,çok seviliyordur.biz böyleysek yakınlarının merhametini,sevgisini düşünemiyorum.işte bu beni rahatlatıyor aslında.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…