Zeki çocuklar yetiştirmenin püf noktası.

paylaşımına katılıyorum çok mantıklı
eşim ve ben oğlumuzu süreklli ' akıllı oğlum zeki oğlum .' diye severiz tabi bunu bilmeden yapıyorduk iyide yapıyormuşuz.

bir şeyi kırk kere söylersen olur diye boşa denmemiş yani ben küçükken 'sürekli sen yapamazsın sen bilemezsin senin harcın değil' sözleriyle büyüdüm özgüven denen birşey yoktu. :1no2:
takii üniversite yıllarına kadar geldim... ailemden uzaklaşınca kendimi keşfettim aslında neler yapabildiğimi öğrendim
şimdi diyebilirsiniz ohalde ünv. nasıl gittin? ama şu var eğer motive edilerek büyüseydim belkide şimdi daha iyi bir yerde olabilirdim herneyse bunu sadece örnek olarak verdim

inşallah oğlum için yaptıklarımız gerçekten işe yararda vatana millete hayırlı bir evladımız olurturkbayragi

allah hepinizin yavrularını iyi yerlere gelmesini güzel hayatlar kurmasını nasip etsin. :nazar:

paylasımın için tskler.gercekten cok dogru kızım suan 4 aylık ve onu iyi yetiştirmek için hayırlısıyla her yolu deneyecegim ...

merhaba ikiz kizlarim 6 yasinda
onlara her istedikleri seyi hemen almiyorum
cünkü ne kadar cok alirsaniz cocuklar o kadar doyumsuz oluyor
pahali seylere sahip olduklarinda onlara parasi olmadigi icin yemek bulamyan cocuklari anlatmaya calisiyorum
bir ara tv programlarinda sik sik somali deki cocuklari gösteriyorlardi
biraz izlemelerine izin verdim ikisi de cok üzüldü
dedelerinin verdigi harcligi somali ye göndermek istediler cok sevindim

Paylaşım için teşekkür ederiz.Çok güzel bir yazı idi buarada püf noktasınında nereden geldiğini öğrenmiş olduk.:nazar:

Paylaşım için teşekkürler,

Tamamen katıldığım bir yetiştirme şekli.Çocuğa ne derseniz o oluyor.

Amerikada bu konu ile ilgili yapılan bi denemeyi anlatmak istiyorum bende.

Rastgele bir okul seçilmiş,ve o okulda rastgele öğrenciler seçmişler(tamamen kura ile) ve bir sınıf oluşturulmuş.Sınıfta okuyan çocukların Iq düzeyine göre seçildiğini ve özel bir sınıf olduğunu ilan etmişler.Yanlızca öğrenciler ve veliler değil,öğretmenlerde inandırılmış bu yalana.
Sene sonunda sınfın başarı düzeyinin yüzde doksandokuz olduğu görülmüş.

Yani sevgili anneler,yaşının kaç olduğu önemli değil,okulada gidiyor olsa çocuğunuzu akıllı olduğuna ikna ederseniz yapamayacağı birşey yok.

X