Zayiflayamiyorum :(

Elena-nl zaten o kaynanalar kendilerinde kusur bulmaz gelinde ararlar cocuk dogurdm biri normal biri sezeryan kocam ve ailesinin bir kaci bu kilo ne inek gibi olmussun dogur 18lik citir gibi kal diyolar ohh valla gelde sinir olma :kızgın::KK34:

Elena-nl zaten o kaynanalar kendilerinde kusur bulmaz gelinde ararlar cocuk dogurdm biri normal biri sezeryan kocam ve ailesinin bir kaci bu kilo ne inek gibi olmussun dogur 18lik citir gibi kal diyolar ohh valla gelde sinir olma :kızgın::KK34:

bir kullagindan girsin digerinden ciksin gun gelir devran doner ozaman gorurler benimkiler simdi daha fazla zayiflama sagligindan olursun bak demeye basladilar kendin icin yap ne yapiyorsan esim bile cok zayifladin cilliz oldun ben sevmiyorum demeye basladi tabiki bendeki hirsi bilemediler ama iyim cok sukur ozguvenim yerine geldi sende basara bilirsin

bir kullagindan girsin digerinden ciksin gun gelir devran doner ozaman gorurler benimkiler simdi daha fazla zayiflama sagligindan olursun bak demeye basladilar kendin icin yap ne yapiyorsan esim bile cok zayifladin cilliz oldun ben sevmiyorum demeye basladi tabiki bendeki hirsi bilemediler ama iyim cok sukur ozguvenim yerine geldi sende basara bilirsin
Valla canm ben severek aldim esimi ama ailesi istemedi o yuzden bir yerden muhakkak kusur buluyolar yok sen carpik yuruyon sac rengin olmamis ben takintiliyim iste acaba cok istiyorum diye mi yapamiyor basaramiyorum

Valla canm ben severek aldim esimi ama ailesi istemedi o yuzden bir yerden muhakkak kusur buluyolar yok sen carpik yuruyon sac rengin olmamis ben takintiliyim iste acaba cok istiyorum diye mi yapamiyor basaramiyorum

bendede var ayni durum beni komplekse sokmaya calisiyor kayinvalidem hep esimden 2 yas buyugum diye yasimi bile gostermiyorum herkes oyle der kayinvalidemde beni bir kabullenemedi cokta tin yani bosver takma ben boylelikle dahada hirslaniyorum motive oluyorum

İnsanin omrunden omur aliyolar canm ben oglunuzu kabul etmsm taktgi altnlar fazlasyla geri aldlar bana kira bi ev tuttular sadece yatak odasi aldlar evm mutfagi bile yoktu bombos ev sadece yatak odasi hos oda kalmadi artk yani demiyolar elin kizi bu kadar seye katlanip evleniyo oglumuzla diyeceklerine ogullarini cok begeniyolar soz gunumde gorumcem bana doyoki aslinda biz baska kiz istocektikte kardesim seni istedi ahhh ahhh unutamiyorum bi turlu simdi esimide kendilerine cektiler hepsi bir hayati zindan ediyolar iste :KK1::KK1:

İnsanin omrunden omur aliyolar canm ben oglunuzu kabul etmsm taktgi altnlar fazlasyla geri aldlar bana kira bi ev tuttular sadece yatak odasi aldlar evm mutfagi bile yoktu bombos ev sadece yatak odasi hos oda kalmadi artk yani demiyolar elin kizi bu kadar seye katlanip evleniyo oglumuzla diyeceklerine ogullarini cok begeniyolar soz gunumde gorumcem bana doyoki aslinda biz baska kiz istocektikte kardesim seni istedi ahhh ahhh unutamiyorum bi turlu simdi esimide kendilerine cektiler hepsi bir hayati zindan ediyolar iste :KK1::KK1:

tovbe tovbe durumuz cok benziyor bir birbirine benim gorumcem yok allahtan ama kayinvalidem hic biseyden mutlu olmayan bir kisi ben mutlu olamadim etrafimdaki insanlarda mutlu olmasin cabasinda ben hollandada dogdum buyudum yetistim evime kadar kendim duzdum ve esimi buraya getirdim calistim cabaladim kadin bir kerede olsun allah razi olsun demedi ailem biseyler yaptimi bide tabi yapacaklar diyor terbiyesiz yuzsuz nisanliykenede cok ayirmaya calisti neymis oglunun yasi daha cok kucukmus beni annemin evinde kenara cekti ayril oglumdan benim oglum senden ayrilmiyor bari sen ayril dedi simdi ozamanki yaptiklarini ve soylediklerini unutum saniyor benden yakinlik bekliyor daha cok bekler kadinin her yaptigi ve soyledigi batiyor yildizim barismadi ben cok sevecen ve cana yakin bir yapiya sahibim ama kadini gormesin gozum tahrik ediyor beni resmen

Canm cok sukur senin maddi durum bekarken iiyms en azndan maddi konuda altta kalmaman ii ben bekarkende hic imkan gormedim evlendikten snrada keske mutlu olsam umurumda olmazdi

Canm cok sukur senin maddi durum bekarken iiyms en azndan maddi konuda altta kalmaman ii ben bekarkende hic imkan gormedim evlendikten snrada keske mutlu olsam umurumda olmazdi

esimin tarafi teyzeleri enisteleri olsun kayinvalidemin soylemesi gereken seyleri hep soylerler sen karsina cikmasaydin simdi allah bilir hayati ne olurdu diye hayatini kurtardim oglunun kadin sanki oglunun dort dortluk hayati varmisti gibi davraniyor konusuyor yuzsuz iste ha bide benim hic biseyi bilmedigimi saniyor onun bilmedigi seyleri bildigimi bilmiyor kendisinden cok zeka fiskiriyorda o yuzden esimin hatirina susuyorum bazen ama yeri geldigindede soylerim lafimi hic cekinmem kimseyede kendimi ezdirmem zaten ben cok tuhaf ve erkek gibi takiliyormusum gozleri kordu allah icin esimde hic seslenmez haksiz yere ben kizmiyacagimi bilir haksizliga gelemedigimide bilir

esimin tarafi teyzeleri enisteleri olsun kayinvalidemin soylemesi gereken seyleri hep soylerler sen karsina cikmasaydin simdi allah bilir hayati ne olurdu diye hayatini kurtardim oglunun kadin sanki oglunun dort dortluk hayati varmisti gibi davraniyor konusuyor yuzsuz iste ha bide benim hic biseyi bilmedigimi saniyor onun bilmedigi seyleri bildigimi bilmiyor kendisinden cok zeka fiskiriyorda o yuzden esimin hatirina susuyorum bazen ama yeri geldigindede soylerim lafimi hic cekinmem kimseyede kendimi ezdirmem zaten ben cok tuhaf ve erkek gibi takiliyormusum gozleri kordu allah icin esimde hic seslenmez haksiz yere ben kizmiyacagimi bilir haksizliga gelemedigimide bilir
Simdiye kadar ezdirmediysen bu saatten sonrada eyvallahin olmasn bence kaynanamgil beni defalarca evlerinden kovdu kocam yinede gotryo bana hakaret ediyolar benm icin susacaksn katlanacaksn diyo

Geç yatıp az uyuyorsaniz.. ya da çok geç kalkiyorsaniz..
Stresliyseniz..
Gece yemek abur cubur yiyorsaniz..
3 ana 3 ara öğün ile sağlıkli beslenmiyorsaniz..
Stres üzüntü durumlarında duygusal boşluğu yemek ile dolduruyorsaniz..
Günde yarım saat spor yürüyüş yapmiyorsaniz..

Istediginiz kadar aç gezip çocuk peşinde koşun zayiflayamazsiniz demişti diyetisyenim..

Sağlıklı beslenip spor yapmamiz lazım bu net.. basarabiliriz..

O zaman bana bunlar kilo yapio sekeri cikolatayi keserimde ekmeksiz yiyemiyorum hicbiseyi :)
Sorunuzun cevabini kendiniz verrmissiniz
Hic birseyo ekmeksiz yiyememek olayini bir anonce asin yoksa asla ve asla kilo veremezziniz...zamanla ekmek yememeyede alisacaksiniz mesela suanda salatayi ekmekle yiyorsaniz zamanla ekmek ne alaka olucaksiniz catallamak daha hosunuza gidecek..ekmek asigi olan ben bile vazgectiysem

Sorunuzun cevabini kendiniz verrmissiniz
Hic birseyo ekmeksiz yiyememek olayini bir anonce asin yoksa asla ve asla kilo veremezziniz...zamanla ekmek yememeyede alisacaksiniz mesela suanda salatayi ekmekle yiyorsaniz zamanla ekmek ne alaka olucaksiniz catallamak daha hosunuza gidecek..ekmek asigi olan ben bile vazgectiysem
Sadece sulu yemekte ekmek tuketiyordum onn dsnda pilav makarna vs. Hicbiseyi ekmekle yemem za5en 3 gundir sadece kahvalti ve aksam 5 gibi bi tabagi bile bitirmiyorum baskada bisr yemiyorum

Arkadaslar 2 coxuktan sonra 78 kilo oldm veremiyorum kocam kilomdan cok rahatsiz uzuldukce kilo aliyorum yokmu bi care

canım selam..kilolarımız hemen hemen aynı..98 den 70 e kadar düştüm ben diyet ve sporla..ekmek ve türevlerini haftasonları yiyordum..ve spor yaptım..onun dışında çok bişey yapmadım..ama 76 da kaldım 75 46 arası gidip geliyorum..60 olmam lazım kasım ayına kadar..kendime sinir oluyorum..istedikten sonra yapamayacak bişey yok emin ol..ben bugün başladım...sen de katıl bana hadi.vermen gereken kilo çok değil e min ol..

Basit bir denklem, ihtiyacınızdan az yiyor olsaydınız kilo verirdiniz. Arttığınıza göre fazla yiyorsunuz. Kilonuzdan rahatsızsanız bir şeylerden fedakarlık etmeniz gerek. Yok şekersiz aburcubursuz yapamıyorum yok ekmeksiz yemek yiyemiyorum bu şekilde yok katedemezsiniz. Kararlı olun önce, bir yol çizin, şunu yiyeceğim şunu yemeyeceğim. Her gün şu kadar yürüyüş ya da şu kadar egzersiz yapacağım şeklinde bir karar alın. Yapmak istedikten sonra güzelce verirsiniz. Önce bahanelerinizden kurtulun. Stres kilo yapmaz, belki iştah açar ama kilonuzu artıran şey midenize girenler.

çok haklısın..ben stresli olduğum bir dönem durmadan yedim yakın zamana kadar..psikologa gittim bu yüzden..çünkü nerdeyse 27 kg vermiştim..bunun 5 ini geri aldım..sürekli düşündükçe daha çok yemeye başladım..aslında seninde dediğin gibi bunlar bahane..

Arkadaslar 2 coxuktan sonra 78 kilo oldm veremiyorum kocam kilomdan cok rahatsiz uzuldukce kilo aliyorum yokmu bi care[/QUOT

Canım bende 30 kilofalan alıyorum her doğumda 90 lara çıkıyorum ve her doğum sonrası kV ve eşimin Teyze leri dayıları herkesin içinde rencide ederler .eşime eşin senden büyük görünüyor, çok şişmanlamış bu hali ne vs.terbiyesizlik resmen bu. Ben de 9 . Ayında hiç kilom kalmaz.dukanla verdim 2 doğumumda da 30 kilo. Başka diyet işe yaramıyor bende

X