Yüzük meselesi

aynı fikirdeyim.ilkokul mezunlarının yanında çalışamazmış beyefendi.gururu incinirmiş intihar bile edebilirmiş.duyduğum en saçma savunma.ben otelciydim.orta kademe yöneticilik yaptım üniversite mezunuyum.aynı işi alaydan yetişme kişilerde yapıyordu benle birlikte.hiç kimse de aşağı görmüyordu vay sen ortaokul mezunusun nasıl yönetici olabilirsin diye.eşim elektronik mühendisi.maddi durumu iyi bir aileden.lisede yazları bisikletçi de çalışmış.yani ilkokul mezunu adama çıraklık yapmış.hala mutlulukla gülerek anlatır.evet ülkede ağır bir işsizlik var istediği işi bulamıyor gençler zorlanıyor.ama bir genç ayda 3 5 binde kazanabilir yahu rahatlıkla.o kadar da değil bot mot satacak kadar.

Böyle adamlar çıkıp da senin burda ne işin var demez ki, eğer diplomanı adamın gözüne gözüne sokmuyorsan. Gir çalış işte, kendi mesleğinde iş bulana kadar, hayat tecrübesi olur, iki farklı insan görürsün, biraz hayata o hakir gördüğün insanların gözünden baksan fena olmaz, hayatı tanırsın, o burnun da az düşer.

Hanımlar bir de ben şeyi anlamıyorum, Türkiye’de üniversiteden mezun olan herkes CEO,CFO oluyor normalde de bu paşama asgari ücretli psikoloji bozan iş mi denk gelmiş? 😂 O bizi kahpe ilan eden kadın çok farklı bir evrende yaşıyor heralde. O kadar fazla üniversite mezunu olup asgari ücretle bile iş bulamayan insan var ki.

Hanımlar bir de ben şeyi anlamıyorum, Türkiye’de üniversiteden mezun olan herkes CEO,CFO oluyor normalde de bu paşama asgari ücretli psikoloji bozan iş mi denk gelmiş? 😂 O bizi kahpe ilan eden kadın çok farklı bir evrende yaşıyor heralde. O kadar fazla üniversite mezunu olup asgari ücretle bile iş bulamayan insan var ki.
Öğretmenler özel okullarda asgari ücrete çalışıyorlar çok ünlü okullar hariç. Bir de bakımlı olmaları isteniyor üstüne üstlük. Onların canı yok mu? Sanki üniversite bitince: koşşşş genç koşşşşş 20 30 binlik maaşlı işlere koşşşş diye işverenler bekliyor kapılarını açmış.

Yüzükte pırlanta beklemek bunda ısrar
etmek nasıl tuhaf geliyorsa kendinize sevgilinizin alması için 100 liralık yüzük seçmeniz, birde o alınmadı diye ağlamanız o kadar tuhaf. Yaşadığınız şehre gelince hasta yakını gibi koridorda kalmış iki gece, önceki konuda da o var. Statülü iş bulucam diye 28 yaşına kadar hiç para kazanma girişiminde bulunmayan sevgiliyi niye hayatınızda tutup karşılıklı küçük hesaplar, bot satmalı muhabbetlere giriyorsunuz?
Anneniz haklı. Biraz gerçekçi olmanız lazım, lisede değilsiniz, aranızdaki hediye muhabbetleri o ayarda bile değil nerdeyse.

Öğretmenler özel okullarda asgari ücrete çalışıyorlar çok ünlü okullar hariç. Bir de bakımlı olmaları isteniyor üstüne üstlük. Onların canı yok mu? Sanki üniversite bitince: koşşşş genç koşşşşş 20 30 binlik maaşlı işlere koşşşş diye işverenler bekliyor kapılarını açmış.
Kesinlikle. Yahu bir de artık herkes üniversite mezunu, herkes aynı komplekslere girerse işleri iş vallahi. Sonra o beğenemedikleri ilkokul mezunu adamlara muhtaç kalırlar. Herkes ağzında gümüş kaşıkla gelmiyor bu dünyaya. Çalışıp, çabalayıp ilkokul mezunu insan zengin oluyorsa, sen üniversite mezunu olarak iş beğenmiyorsan burada sorun kesin sendedir. Keşke ülkenin durumu bu olmasaydı ama bunun hesabını gençlerin hayallerini çalanlara soracaksın bize değil.

Ne bot satması ya 9 yaşındaki oğlumu sallasam 100 lira çıkar 😬(tek çalışan bakan annesiyim)
Neyse adam istemiyor işte yüzük alsa ciddiyet oluşacak. Ayrıl hayatına bak. Arayıp onu gaza getirmeye çalışmışsın ama annene bilenmiştir olmaz da hani evlensen ileride bunun için bile boşalabilirsin

Ya bişey diyicem olmayacak şimdi. 😂 Hele hele kenarıma bak, adam olmuş ilkokul mezununu beğenmiyor. Beğenmediği ilkokul mezunu adam 100 TL ye ayakkabısını sildirir bu paşama.
Bize gelem firmalardan biri okuma yazma bilmiyor milyonluk ihaleler alıyor 😬 ha okusun herkes tabi ama yanlarında çalışmam falan demek ilginç

Botlarını satip yüzük mu aldı cidden 🤮 bundan daha mantiksiz az şey duydum. Diğer duyduğum mantıksızlık da tütsünün parasını göndermek 😂😂 çift olarak sizinle "mantıksız ve saçma davranışlar" dozumu doldurdum 😂😂
Konuyla alakasiz olacak ama gorunce soylemeden gecmek istemedim isminize bayildim 😍🥰

Ulkenin belki de en çok emek veren mesleklerinden biri olan bir doktor olarak yanınıza yakıştırıyor musunuz cidden böyle birini?
Gerçekten doktor mu? Bu nasıl bir yoksunluktur, anlayamadım. Evlenmekten bahsediyor bir de, böyle biriyle mutlu olacağını sanıyor. Tam "Bana bir koca lazım, o da bu gece lazım." tablosu. @nemesis nerdesin kuzum?

aahahah aklima geldi ben mezun olmadan bi kac ay once burnum dusse yere almazdim "aha kesin bana otelde ceo'luk falan yaptiricaklar kkiizziiaamm" derdim anam bi mezun oldum "resepsiyon sekerim" dediler aahahah ne gulduydum kendime ayaklarimin agrisindan gece kivranirken :)
ama beni gormeliydiniz ay bu havalar bi kirim kiritmalar aayyy premsesler gibiydim kendi kendime :)
hea simdi cevirmenim calismiyorum o ayri aahahahahah aklima geldi anlatam dedim

X