Yüzerek zayıflamak mümkün mü?

Mss Bing

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2015
7
4
Kızlar merhaba... Yaz ayında 1 ay kadar havuza yazılmayı planlıyorum. Her gün 2 - 3 saat yüzücem. Zayıflamak istiyorum ve bu amaçla gidiyorum. Sizce bu şekilde zayıflamam mümkün mü? Forumda yüzerek zayıflayan var mı ? Bana yardımcı olursanız çok sevinicem

Ben de öyle düşünüyorum ama internette araştırdım bi site diyor kas yaparsınız, bi site diyor mümkün değil çok arada kaldım. Aslında daha öncede yüzerek kilo vermiştim ama o zamanlar yazlığımız vardı ve 3 ay boyunca tüm gün denizdeydim 4-5 saat su içinden çıkmamıştım şimdi sadece 1 ay gidebilme şansım var daha sonrasında çalışacağım.. Bu şekilde sadece zayıflamak amacıyla yüzüp sonuca ulaşan birisini arıyorum. Bide sormak istediğim bişey daha var yüzerek zayıflarken neler yemeliyim vücudumda kas olsun istemiyorum tek amacım kilo vermek protein yersem kas oluşur mu kefirle zayıflamayı okumuştum yine bu forumda acaba kefirle desteklesem her yerim kas mı olur. Ay çok konuştum yine fikri olan yardımcı olabilirse çok sevinirim

Yüzerek zayıflamak diye bir şey vardır.
Hatta yüzme en sağlıklı sporlardan biridir.
Vücutta bulunan çoğu kası aynı anda çalıştırdığından, zayıflamakla kalmazsınız aynı zamanda çok güzel sıkılaşırsınız.
Selülit, sarkma gibi problemleri de düzenler.

Şöyle anlatayım, günde 3-4 saat yüzme denilen bir şey yoktur, eğer sporcu değilseniz ve yüzme geçmişiniz yoksa.
Emin olun o 3 saatin yarım saati verimli yüzebilirsiniz.
Geri kalanı suda ancak çalkalanmak olabilir.
Bir program dahilinde, 1 km serbest, 1 km sırt yüzerek başlamak bile oldukça yorucu olacaktır.
Bunların toplamı ortalama 1.5 saat sürer.
Dinlenme zamanlarında, su içinde bisiklet hareketi ya da ellerinizle tutunarak bacak geri itme hareketleri yaparsanız, kalori yakımını hızlandırabilirsimiz.
Yüzme ile beraber protein ve sebze ağırlıklı beslenirseniz, daha da fayda görebilirsiniz.
Karbonhidrat tüketimi de önemlidir, fakat kilo vermek istiyorsanız bunu azaltabilirsiniz.
Kısaca diyet yapmadan, sadece dikkat ederek ve sağlıklı beslenerek kısa zamanda sonuç alabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…