Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
kizlar merhaba bende ladysubarinin cilt önerilerini okudum daha önce %15 tca peeling yapmistm .bu sefer doanin %25lik peelingni yaptm bazi yerler beyazladi bazi yerler daha kara oldu 4.gun o kara olan yerlerden duşta soyuldu orasi pembe pebanthen sürdüm şimdi umarim iz kalmaz

Bugün 2. günüm. Cildim karadı ve buruştu. O kadar gergin ki göz kapaklarım agırlaştı. İlk iki gün cilt tepki vermiyor yazılmış ama benim burnumda soyulma başladı. Çok çirkin bir haldeyim. 60 yaşında olsam bile bu kadar buruşmazdım herhalde :)

Şu an izmi kaldı, bepantheni onun içinmi sürdün? Kendin soymazsan iz kalmaz. Biz bepantheni sadece ilk gün sürüyoruz, yoksa soyulmayı geciktirebiliyor. :)

Hadi bakalım kolay gelsin. Artık tca'nın parça yada nokta şeklinde uygulanmaması gerektiğini, bütün olarak uygulanması gerektiğini öğrendin. Tca'nın özelliğinden dolayı ilk sürüldüğü 1-2 gün ciltte bişey sürülmüş gibi parlatıp sonra o kısımlar buruşukluğa geçiyor ve soyulma evresi başlıyor.

merhaba benım cıldım cok hassas ve yanaklarımda kılcal damar catlamaları var bariz- çok iyi ürünler kullanmama rağmen kurtulamıyorum

tca yı yıne de onerır mısınız?
Kılcal damar çatlaması olan (daha doğrusu hassa ciltlere) ciltlere tca maalesef uygun değil tatlım

ladysubaru, salisikil asit de var bende ama sürmedim onunla bir deneyimin var mı?
tca ile kıyaslarsan etki /aşındırma /toparlanmayı değerlendirebilir misin?
cildim aşırı kuru hassas

Maalesef denemedim tatlım bildim yok, fikir söyleyip yanlış yönlendirme de yapmak istemiyorum

İşte bütün problem burada aslında...
Benim yazdıklarıma göre mi uygulama yapacaksınız, yoksa internette diğer kaynakların yazdıklarına göre mi? önce buna bir karar verin..
Ben kulak pamuğu ile uygulamayı tavsiye etmiyorum. Ne o pamuk doğru düzgün tca tutuyor, ne de cilde ihtiyacı olan miktarı sürebiliyorsunuz. Ayrıca tca sürecinde ben herkesi mümkün olduğunca her şeyden uzak tutuyorum ki nerede kalmış soyulma sürecini hızlandırmak için başka bir kimyasal peeling asiti kullandırtmak! Dediğim gibi ürüne ve sonuçlarına yorum yapmam doğru olmaz ürünü, yapısını, verdireceği tepkileri bilmiyorum çünkü, ne desem boş olur

Şimdi öyle sert ifadeler kullanmak pek doğru olmamış öncelikle...
Ben burada emek emek herkese
''bakın ben yaptım ve böyle böyle, sizde yapabilirsiniz'' diye emek emek anlatıp, tek kişi atlamadan yardımcı olmaya çalışıyorken hele buna çok kızarım!

1) Konuda zaten tca'nın yanma hissi yaşattığını ve bunun doğal olduğunu, acı eşiğine göre ise farklı farklı derecede hissedilebileceğini defa defa yazdım.

2) Uygulama süresinde kimi ciltlerde ölü derinin beyazlama yapabileceğini (mesela bende ilk 3 uygulamada yapmadı sonrasında yaptı) ama şart olmadığını yine defa defa yazdım.

3) Öncelikle siz kime ve neye istinaden %25 tca aldınız? Ben her zaman ilk defa uygulayacaklara %15 alın diye uyarı yaparım aksini yapanları da azarlarım doğal olarak!

Bunları hep yazmış olamama/olmamıza rağmen korkunç deneyim gibi bir ifadeye sert çıkmak en doğal hakkım olur. %25 tca uygulamanızı kim önerdiyse, yada siz neye istinaden uyguladıysanız yine aynı şekilde yardımı ve yönlendirmeyi oradan almanızı istiyorum.

Ayrıca size verdiğim bu cevap diğer arkadaşlarında kulağına küpe olsun tekrar!

Ah arkadaşlar ya ben size ilk uygulamada%15 alın kullanın önce demiyor muyum hep?
Cildinizin nasıl tepki vereceğini nereden biliyorsunuz, neye güvenip yüksek oran alıyorsunuz ben anlamıyorum, anlamakta istemiyorum artık...

Yuzde yirmibes tca uyguladigini duyunca Ladysubari.bayagi sinirlencek sanirim.

Yok ben cidden bu tür şeyler yüzünden konuyu kapattırmayı ciddi ciddi düşünmeye başladım artık.
Hem kendi kafalarına göre karar veriyorlar hemde ''lady imdat, yardım et'' ha yok ya daha neler!

O beyazlık her bölgede olmak şart değil. Beyazlama olmaması soyulmayacak anlamına da gelmiyor. Yanma hissine gelince bunun acı eşiğimizle alakası var.

Lütfen daha sonraki uygulamada, cildi bölge bölge ayırmadan seri ve eşit şekilde yap.
Kısaca ya internetteki diğer kaynakları yada beni dikkate alın.
Çünkü artık benim önerilerim dışında uygulama yapanlara yardım falan etmeyeceğim.
Herkes yaptığının neticelerine katlansın

%15'ten %25 tca ya geçiş kararını nasıl aldın çok pardon?
Hep uyarmıyor muyum, %15 yeteri kadar soyma yapmazsa o zaman %20'ye geçin diye?
Bariz ağır gelmiş cildine işte...

Oran ağır gelmiş.

Son düzenleme:
Arkadaşlar, önce konunun başını iyice okuyup, uygulamayı yapmadan, daha önce yapanların deneyimlerini okusaydınız bu kadar sorun olmazdı. Biz neden 2 defa üşenmeyip aynı sayfaları okuduk. Ve ben üşenmeyip birkaç sayfa not aldım, hiç bir sorun yaşamadan 2-3 defa tca uygulamamı yaptım. İlk sayfayı bile okusanız bu kadar sorun yaşamazdınız.

Son düzenleme:
merhaba Lady.benim.bugun itibariyle.soyulmalarim.bitti.denebilir. ccene alin ve biyik.bolgemdw bugun yogun pullanma.vardi suan.temiz.goruniyor..ama birsey sormam.lazim..benim.gunea.kremimi.yuzume.surdugumde sanki tca yapinca yaniyo ya aynen oyle.yakiyo.yuzumu..geslegen kremi.suunce oyle bi etki.olmuyo. rocun elli faktor gunes.koruyucu kremi. oyle ucuz biseyde dgildi ne bileyim.yani elli. tl verip aldim.iyi diye ama.suan korkuyorum kullanmaya kizartiyoda.cunku.neden boyle oldu anlamadim. sende boyle bir etki olmusmuydu? kulalanmayi birakmalimiyim.sence onu... birde buugu yeni.siparisler verdim narcekirdegi makadmia hint susam pirinc yagi zaten vardi. lavanta suyu ve de benm.icin bundan sonra kullanmaya devam etmek.istedigim.glikolik asit. simdi sorum.su sence su asamada yaglari kullanip bakimima boylemi devam etmeliyim yoksa bi onbes gun sonra glikolik aasit kullanmaya baslamalimiyim. tcayi yuzumddki sivilce lekeleei.icin yapmistim suan yuzum berrak ama.o.siivilce.lekeleei tamamen ecmis degil bikac iygulama daha gerekiyor. tca icin uygun zamanim.olmayacak bir ddaha yani dmek.istedigim yaglarla mi yoksa glikolik asitlemi.kalan.lekelerle savasmaliyim.su asamada

Kimin cümlesine istinaden aldım? Kimin lafına istinaden % 25'lik TCA kullandım? Tamamen şahsi kanaatim sonucu olmasa da bir bayan resimlerini eklemişti % 25'lik ten daha iyi sonuç alırsınız gibilerinden bir cümlenin de etkisi oldu.Forumdan çok albüm takip edenlerdenim.ikincisi,peeling deneyimim yazmışsınız, bu başlığı okuyunca 'BENİM PEELİNG DENEYİMİM' oluyor. bu başlığın altına 'SİZİN' deneyimlerinizi göz önüne alarak yazmadım, ve yine 'SİZİN' deneyimleriniz sonucu uygulama yapmadım bu da üç.Bahsettiğim şey, cildimin 'KORKUNÇ' bir şekilde yandığı idi.Siz neden bu kadar kızdınız? Benim sözde bilinçsizliğime mi? yoksa ürünün satışını siz mi yapıyorsunuz? Bu da sorum olsun.

Bugün 3. günüm. Bayağı bayağı soyuluyorum :) Alttaki deri, soymadan önceki derimden daha beyaz gibi geldi ama yer yer kararmalar olduğu için öyle görünüyor olabilir. Soymadan önce cildim cok saglıksız ve sarıya dönüktü. Eski rengine dönmesi en büyük arzum. Bir de agzımın etrafındaki mimik cizgileri son bir yılda cok belirginleşti. TCA bunu hafifletir mi? Daha önce böyle bir netice alan var mı?

Tatlım güneş koruyucuların içinde doğal olarak çeşitli kimyasallar var ve cilt bebek deri durumunda hassas konumda olduğu için yanma yapabilir. Mühim olan ürünün ücreti değil, bugüne kadar ne paralar verip neler aldık dimi. Ben kouyucu olarak solait, sabamed, pure beauty'yi dönüşümlü kullanıyorum bunlarda yanma hiç yapmadı.

Bir tca uygulaması daha yapacaksan yağlarla devam et süren dolana kadar, araya glikolik asit karıştırma cildini yorma. Ki bir uygulama yetmemiş bence tca yap en temizinden kurtul. ilerleyen aylarda glikolik asit kullanmak için yeterli vaktin var

Hafifletir elbette tatlım. Ben tca'yı uygulamadan önce epey araştırdım böyle sonuçlara ulaşanlar var ama elbette 3-4 uygulamayla olmaz, biraz daha fazla uygulama yapmak gerekir. Belirleyici olan kırışıklıkların derinliği ve ne zamandır cildinde olduğu olacak, kısaca senin ''işte budur'' dediğin noktada sonlanır tca uygulaması. Kararmadan dolayı söz yanılması değil seninki alttaki cilt bebek deri sağlam ve sağlıklı

İlk mesajınızda maaşallah çok tatlıydınız...
İstediğiniz ilgiyi ve istediğiniz cevapları alamadınız diye ben şimdi ürün satıcısı mı oldum
Bu lafınızı esefle kınıyorum. Kaldı ki sana herhangi bir ikna etme, açıklama yapmaya zorunlu hissetmiyorum.
Ah bir bilseniz sizin mantığınızda kaç kişi geldi geçti bu konudan 1 senede...
Öncelikle alttan alttan böyle bir ithamda bulunuyorsanız bunu ispatla yükümlüsünüz derim size.
Yok öyle ağzınıza geleni söyleyebilmek, tartışma zemini yaratıp huzur kaçırmak..
Kişi güvenilirliğine net saldırı ve hakaret bu.
3 yıldır bu foruma üyeyim bir Allah'ın kulu çıkıp desin biz lady subaru'dan ürün aldım/k!
Ben çoğunuz gibi takma isimlerle araştırıldığında ulaşılamayacak biri de değilim üstelik.
Merck firmasıyla görüşeyim de borsada satalım ürünlerini, en azından gelen çamurlara ve suçlamalara değmiş olsun
O resim ekleyen bayanı baz alıp sonra sizin deneyimlerinizi göz önüne almadım diyorsanız neden buraya yazdınız????
Konuyu bir zahmet okumuş olsaydınız neye neden niçin kızdığımı zaten biliyor olurdunuz.
Şimdi sizden daha fazla suçlama ve gereksiz tartışma yaratmamanızı istiyorum ki bu zaten forum kurallarına aykırıdır.

Ayrıca Tatlisubaligi : Beni suçlayan bir mesajın tam olarak neresini beğendin pek merak ettim doğrusu?

Son düzenleme:
Bilgilendirme amaçlı açılmış bir topikte polemiğe girmek hoş olmuyor, lütfen bilgi paylaşımlarına devam ediniz

Bilgilendirme amaçlı açılmış bir topikte polemiğe girmek hoş olmuyor, lütfen bilgi paylaşımlarına devam ediniz
Çok teşekkür ederim anlatamıyoruz işte munecim...
Beklenti karşılamadığımızda agresifleşip suçlayan insanları anlamak istemiyorum artık.
Cevap yazsak anlatsak bir türlü yazmasak bir türlü.

Çok teşekkür ederim anlatamıyoruz işte munecim...
Beklenti karşılamadığımızda agresifleşip suçlayan insanları anlamak istemiyorum artık.
Cevap yazsak anlatsak bir türlü yazmasak bir türlü.

Sana danışmam gereken bir konu var, tca'yla alakalı değil, yine ciltle ilgili lakin buradan sormam uygun olur mu? Konuyu dağıtmakta istemiyorum

Sana danışmam gereken bir konu var, tca'yla alakalı değil, yine ciltle ilgili lakin buradan sormam uygun olur mu? Konuyu dağıtmakta istemiyorum
Sor canım başımın üstünde yerin var 2-3 mesajla konu dağılmaz. Topik sakinlerim çok anlayışlı ve şekerdir görmezden geliverirler

Bu ara aşırı uykusuzluk var, düzensiz uyuyorum haliyle göz altlarında şişlik oluşuyor, şişliklerin kalıcı olmasını istemiyorum, buna bir çözüm var mı?
O şişlikleri görünce ne yapayım Subaru'm

Tabii bu düzensizlik yüzünden cildimde kurudu, ona da bir çaren varsa nasıl sevinirim bir bilsen

Şimdiden teşekkür ederim.

Var canımın içi olmaz mı...
Eczaneden ''ingiliz karbonatı'' al.
Gece uyumadan önce, sabah uyandığında ve öğlen civarlarında (yaklaşık 8 saatte bir gibi düşün) 1 çay kaşığı (dolu dolu) karbonatı bir bardak suda çözüp iç. Bu tarz göz altı şişmeleri bir nevi ödem gibi oluyor. Ve uyuduğun odanın çok sıcak olmamasına özen göster, sıcak odada uyumak yine bünyeyi şişirir.

Sodyum bikarbonat bazik özellikte olduğu için vücudun asidik ve bazik (elektrolikit) dengesini toparlayıp engeller bunu.
Ben yaklaşık 4-5 aydır kullanıyorum, cilde, saça, vücuda ve bir çok rahatsızlığa çok ciddi etkileri var, resmen mucizevi

Son düzenleme:

Sorduğum soruyu neden suçlama,saldırı,hakaret,dehşet,vahşet,kaos ve katliam olarak algıladınız merak ettim..Soruda hiç bir art niyet olmadığını az çok beni tanıyanları bırakın, tarafsız bir şekilde okuyan da bilir.İnsanları bilinçlendirmenize sözüm olamaz, doğruda yapıyorsunuz.Bu mesajları okuyan bir üye;

'Aa bayan % 25 lik TCA kullanmış yüzü feci yanmış,demek ki biz daha düşük bir TCA ile kimyasal peeling yaparsak yüzümüz yanmaz'

da diyebilir.Sadece iyi örnek örnek değildir.Kendi deneyimimi paylaşmam sizi neden bu kadar rahatsız etti ben hala oradayım.Ayrıca Kimse size lütfen beni bilgilendirin,lütfen bana açıklamada bulunun demedi.Zaten buna ihtiyaç duymuş olsam konuyu okurdum.Ama susayım ben en iyisi şimdi siz bu mesajı da komplike saldırı olarak algılarsınız:)

Sağol Subaru'm, iyi ki sana sordum:))
Saçlara da iyi geliyor demek, bunu öğrendiğim iyi oldu, bir taşla 3 kuş
İngiliz karbonatını depolayayım hemen
Teşekkür ederim

Sorun sizin yazım dilinizin abartılı olması galiba, bunu neden ısrarla anlamak istemiyorsunuz?
Tecrübenizi paylaşmanıza lafım olmadı bunu anlayamadınız gitti ilk mesajdan beri, abartmayın ve kavramları ayırın diyorum.
Ki bir İzmir'li olarak karşımda söylenileni doğru anlayan bir İzmir'li görmek istiyorum.
Art niyetinizin olmaması mı ''ürünü satan kişi'' gibi sorulara muhatap olmak?
Aleni suçlama hakkını nereden buldunuz beni? Pardon siz melek çıktınız, hata benim...

Sizin yüzünüzün yandığı falan yok, acı (canınızın yanması) hissi ayrıdır, yüzünüzün yanması ayrıdır!

Size yeterince komplike saldırı yapılmış demek ki aynısını benden bekliyorsunuz.
Mune'nin uyarısı pek umurunuz olmadı demek, konuyu daha fazla gereksiz söylemlerle tartışmaya taşıyarak işgal etmezseniz sevinirim.
İyi günler.

Sağol Subaru'm, iyi ki sana sordum:))
Saçlara da iyi geliyor demek, bunu öğrendiğim iyi oldu, bir taşla 3 kuş
İngiliz karbonatını depolayayım hemen
Teşekkür ederim

Ayrıca bu karbonat ile saç yıkama planım var bakalım (No Poo)
Saçtaki bir çok sorunu çözdüğü söyleniyor, azıcık deneyip netleştireyim haber edeceğim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…