Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Şimdilik kil maskesi ve kahve telvesini yap, belkide yapıyorsundur. Benim laktik asitli toniğim hala duruyor, arada gece yatarken sürüyorum. Daha sonra glikoliğe geçeceğim.

Kedim merhaba kil maskesi,maya maskesini yapıyorum arada.. Laktik siti sevemedim ben attım onu. Arada yağlarımı kullanıyorum. Sebamed sabunum, ballı sütlü sabunum var onu kullanıyorum. Eylül ayında tcamı yapacağım duruma göre 2-3 seans sonrasında glikolik asitimi düzenli olarak kullanmayı planlıyorum...

Şu an 40'lık olan laktik asite geçtim. Ama oran yüksek olunca daha fazla seyreltmek gerekiyor. 20'lik ve 40'lık arasında çok fark varmış. 1 şişe 40'lığa 3-4 şişe gül ve lavanta ekledim yinede yüksek geldi, biraz yüzüm kızardı ama geçiyor. Laktiği ben sevdim, iyi geliyor cildime. Glikoliği merak ediyorum ama hala yapmadım, dolapta duruyor. :)) Tca şişemin birisi dökülmüş, fazla olan. Diğer şişede çok az kalmış. Onunla 1 defa yapmayı düşünüyorum, sonrada glikoliğe geçeceğim senin gibi. Tcayıda belki yılda 1 defa yaparım, Lady'nin önerdiği gibi. Yada sadece glikolik, hangisi bana daha iyi gelirse.

Son düzenleme:

Haydi bakalım hangisi iyi gelirse onu kullanacağız yani

Arkadaşlar merhaba bende neredeyse bütün sayfaları okudum ve malum siteden tca %20 sipariş ettim ( buğday tenliyim ) yanlız gelen tca nın ne bir kullanma klavuzu var ne bir renkli etiketi gayri resmi gibi bir izlenim verdi eylül ayında yapmak istiyorum ama kalıcı bir sorun hasar olur diye tedirginim bir yanım yap derken diğer bir yanım nasıl güveneceksin diyor çelişkide kaldım

Haydi bakalım hangisi iyi gelirse onu kullanacağız yani

Eee hepimizin cildi farklı ve iyi gelen şeyler de farklı olacaktır diye boşa demiyorum di mi ben yahu

Bu aldığınız asit asla kullanma kılavuzuyla satılamaz. Kozmetik dışı ürün diye geçer kaldı ki standart olarak şöyle yapın yazılamaz. Asit cilde göre tepkisini değiştirebilir. Mesela benim cildimi (beyaz) %15 tca etkin şekilde soyarken, başka arkadaşımın (buğday) %15 tca bana mısın demedi.. %20 tca soydu.

Aynı zamanda aldığınız tca dünya devi merck firmasının ürettiği bir asit ve kimyasal peeling dışında dna analizlerinde de kullanılır. Size sadece bu konuda cevap verebilirim (en azından benim tca üreticisinin merck olması çok önemli) ki zaten firmaya sorarsanız size bunu söylerler.

Konunun en başında söylediğim gibi sizlere asla cesaret verecek kişi değilim, içinize sinmiyorsa yapmayın

selam kizlar bende tca sipariş ettım perşebe günü tca resmi sıpariş sıtesı güya 10 defa numara bıraktım arayan olmadı ne ürün ortada ne bısı nerden temın ede bılırım ama orjınalını
online olan cevap versin lütfen

Yaa lady bide bana el atsan diyorm hiç sivilcem falan olmadı ama 38 yaşıma kadar güneşten korunmadıım için lekelerim vardı bi cesaret doa kzmtk ten %25 lik aldım (ben bu kadar tatlı bi site görmedim)nese işte dün yaptım önce yüzümü temizledim sonra pamuğa bolca döküp yüzümün heryerine sürdüm duruladım az kalsın kalpten gidiyodm önce bembeyaz oldu sonra kırmızı sonra koyu kırmızı akşamında da kahverengi özellikle lekenin olduu yerler fakat ertesi günde hala kahverengilik baya var korkmaya başladım endişelenmelimiyim acaba lekelerden kurtulcam derken iyice mi mahvettim kendimi bi yadımcı olrsan çok sevincem teşekkür ederim

Tca'nın resmi sipariş sitesi mi varmış Allah'ın tca'sı ne zaman resmiyete dökülmüş ah bu firmalar bizden para almak için ne yapacaklarını şaşırıyorlar zaten
Buraya yazmak reklama girdiği için mesaj atıyorum

Tatlım oran belki biraz ağır gelmiş olabilir ki ne kadar beklettiğini yazmadığın için net fikir yürütemedim:44:
Ayrıca ağustos ayında tca yapılmaz! Deli cesareti yahu

Yakında soyulmaya başlar lütfen soyulan yerleri kendin soyma bırak kendisi soyulsun ve bol su tüket.
Sabah uyandığın gibi hemen nemlendirici sür emsin ardından güneş koruyucu kullan. Endişelenme yüzün soyulacak

Lady bu tca yı en güvenilir nereden bulabilirz sen nereden temin ettin
Mesaj atıyorum

Lady bu tca yı en güvenilir nereden bulabilirz sen nereden temin ettin
Yaa lady e sormuşsun ama ben söyleyim sana doa kozmetik ten alabilirsin zaten bi incelersen siteyi eminim çok seveceksin çok şeker insanlar ayrıca yüzün için yapcaksan %15 ten fazla alma ben kendimi yaktım sanırım dua ediyorm geçsin die bi an önce ama tabi kendi hatam yüzünden oldu bacağım için %25 lik almıştım sonra aldığım oranın kaçlık olduunu unutup yüzüme sürdüm unutulurmu böyle bişi diceksin ama valla insan unutuyo işte şimdi benim gibi olan varmı die site site gezer dururum biraz daha bekleyip geçmezse dr a gitcem tabi oda ayrı bi stres kızcak çünkü

Canımsın ya kaç gündür ağlayıp duruyodum %25 lik kullandım yaklaşık 50 55 saniye kadar. İçim rahatladı sözlerinle senin yazdığın gibi fesleğen kreme e vitamini kattım onu sürüyorm bebanten sürüyorum sanırım ben sabrsız ve aceleciyim çok teşekkür ederim

Son düzenleme:
Geçmiş olsun canım ya ;(site içinde teşekkür.. tekrar 15 lik peeling yap ara ara geçer bence ve doktora kesin git iyi bir dermatoloğa gittin mi bence sonuç alırsın

Geçmiş olsun canım ya ;(site içinde teşekkür.. tekrar 15 lik peeling yap ara ara geçer bence ve doktora kesin git iyi bir dermatoloğa gittin mi bence sonuç alırsın
işte biraz soyulmaya başlayınca bende sakinleştim valla dr a gitmeye hiç cesaretim yok çünkü dur ben bi %25 lik tca alıyımda yüzüme sürüyüm die bi durumum olmadı yanlışlıkla dalgınlııma geldi aslında
niyetim bacaklarıma yapmaktı sonra yüzde oranını unutup yüzüme sürdüm 55 saniye kadar yüzümde kaldı durum bu işte

Merhaba LadySubaru,TCA ile ilgili yazını ve deneyimini okudum.Kendi adıma paylaşımın için teşekkür ederim.Ben tca ile ilgili yazılarda kullanım zamanıyla ilgili eylül ayından itibaren yapabiliriz gibi duydum..Sence bu aralar yapabilir miyim?Bunu sormamın sebebi,10 güne kadar işe başlama durumum var,işe başladıktan sonra hiç yapamayabilirim gibi geliyor,hem güneşe hiç çıkmak istemediğim için,hem de o şekilde işe gitmek istemediğim için.Şu an eylülün başındayız,bu aralar yapsam çok mu yanlış olur sence?Bir de tca nın uygulanmasında göz çevresi ve kaş kısmına nasıl yapıyoruz.Yani göz altları,yanlarına uyguluyor muyuz?Ve göz ile kaş arasına,yani göz kapağı ve üstüne?Bunu anlayamadım...Şimdiden teşekkür ederim.Eğer şimdi yaparsam 10 gün boyunca gündüzleri hiç dışarı çıkmamayı düşünüyorum..Ne dersin?

Panik olma tatlım evet %25 sert bir oran ama en azından uzun süre tutmamışsın. Lütfen soyulma sürecine müdahale etme, kendin soymaya çalışma yada soyulan parçaları kendin çekerek soyulmasını hızlandırma. Sadece nemlendir ve gün içinde istediğin kadar soğuk su ile yıka yüzünü çekelemeden ve ovalamadan. Bepanthene soyulma sürecini yavaşlatıyor bu dönemde artık kullanma.

Tatlım aslında daha tam tca mevsimi değil bu süreci hava sıcaklıklarından anlayabiliriz. Ultraviyole ışınlar dünyamıza hala dik geliyor ki hava bu kadar sıcak, eylül sonu daha doğru olur da senin özel durumun var. İstersen yapabilirsin ama cildini çok iyi korumalısın güneşten.

Ben göz altına hiç uygulamadım açıkçası uygulamayı da doğru bulmuyorum. O kısımdaki deri çok ince uygulamamak çok daha iyi olur. Kaş altına sürebilirsin ama göz kapağına gelmeyecek ve düz bir şerit şeklinde sürmelisin. Şakak kısımlarına yine göze 1 parmak kalana kadar sürebilirsin yine göz bitimine gelmemeli dik bir şerit şeklinde sürmelisin. Ve lütfen risk alma %15lik tca uygula

[/QUOTE]Tatlım aslında daha tam tca mevsimi değil bu süreci hava sıcaklıklarından anlayabiliriz. Ultraviyole ışınlar dünyamıza hala dik geliyor ki hava bu kadar sıcak, eylül sonu daha doğru olur da senin özel durumun var. İstersen yapabilirsin ama cildini çok iyi korumalısın güneşten.

Ben göz altına hiç uygulamadım açıkçası uygulamayı da doğru bulmuyorum. O kısımdaki deri çok ince uygulamamak çok daha iyi olur. Kaş altına sürebilirsin ama göz kapağına gelmeyecek ve düz bir şerit şeklinde sürmelisin. Şakak kısımlarına yine göze 1 parmak kalana kadar sürebilirsin yine göz bitimine gelmemeli dik bir şerit şeklinde sürmelisin. Ve lütfen risk alma %15lik tca uygula[/QUOTE]

Anladım canım.Sanırım bugün akşam yapacağım.Göz altına dediğin gibi hiç kullanmayayım bence de.Göze yakın olmadan ayarlamam lazım.Ben pek korkmuyorum açıkçası,senin anlattığın gibi,doğru bir şekilde uygulamaya çalışacağım.1-1,5 dakika bekletip yıkarım,ne güzel ölü tabakam soyulacak ve kurtulacağım.% 15 lik almıştım zaten,senin söylediğin sitede çok uygun fiyat.Tek düşündüğüm,dikkatli uygulamaya çalışırken (asit olduğu için sonuçta),yüzümün her yerini aynı sürede tutabilmek:44:.Sanırım elimden geleni yaparım.Sağol canım..

Son düzenleme:

Şimdi de birşey dikkatimi çekti,demişsin ya "bepanthen krem soyulma sürecini yavaşlatıyor" diye. Ben ilk gün bepanthen,diğer günlerde melisa kremini kullanmayı düşünüyorum ama,diğer kremler de melisa filan işte,bu soyulma sürecini yavaşlatır mı diye düşündüm.Cevabını bekliyorum...

Tatlım aslında daha tam tca mevsimi değil bu süreci hava sıcaklıklarından anlayabiliriz. Ultraviyole ışınlar dünyamıza hala dik geliyor ki hava bu kadar sıcak, eylül sonu daha doğru olur da senin özel durumun var. İstersen yapabilirsin ama cildini çok iyi korumalısın güneşten.

Ben göz altına hiç uygulamadım açıkçası uygulamayı da doğru bulmuyorum. O kısımdaki deri çok ince uygulamamak çok daha iyi olur. Kaş altına sürebilirsin ama göz kapağına gelmeyecek ve düz bir şerit şeklinde sürmelisin. Şakak kısımlarına yine göze 1 parmak kalana kadar sürebilirsin yine göz bitimine gelmemeli dik bir şerit şeklinde sürmelisin. Ve lütfen risk alma %15lik tca uygula[/QUOTE]

Anladım canım.Sanırım bugün akşam yapacağım.Göz altına dediğin gibi hiç kullanmayayım bence de.Göze yakın olmadan ayarlamam lazım.Ben pek korkmuyorum açıkçası,senin anlattığın gibi,doğru bir şekilde uygulamaya çalışacağım.1-1,5 dakika bekletip yıkarım,ne güzel ölü tabakam soyulacak ve kurtulacağım.% 15 lik almıştım zaten,senin söylediğin sitede çok uygun fiyat.Tek düşündüğüm,dikkatli uygulamaya çalışırken (asit olduğu için sonuçta),yüzümün her yerini aynı sürede tutabilmek:44:.Sanırım elimden geleni yaparım.Sağol canım..[/QUOTE]
ya canım sen bana özelden yazmışsın ama ben cvp yazamıyorm malesef o yüzden buradan yazıyorm siteye girmiyordum bi süredir geçti çok şükür şöyle söleyim iyice kurudu böyle kahverengi zar gibi oldu bende dayanamadım soydum soymamam lazımdı biliyorum ama dışarı çıkamayınca sıkıldım nese soyduktan sonra biraz yandım acıdı yani bebanten falan sürdüm e vitaminli fesleen kremimi üç beş gün de kırmızı dolaştım güneş koruyucusuz durmadım evde bile kullandım şimdi ise nası diyim sana çok güzel parlak tertemiz bi cildim var yani bu nedemek zamanım dolunca hemen yine yapcam tabi bu sefer %15 ile mutluyum mutluyum çok mutluyum

Ne kadar zaman geçmişti ki,soyulmadı ve sen soydun.Yani soyulmama gibi bir olasılık da mı var ya?Öyle bir durumda ben de soymak istemem sanırım.Soyulması gerekmiyor mu?Valla kafam karıştı?Acaba az sürünce mi soyulmuyor ki?Ya da süresinden az bekletince?:44:

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…