Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
LadySubaru merhaba canım böyle bir konuyu bulduğum için çok mutluyum
sorularım olacak bilgilendir sen minnettar kalırım canım
öncelikle şiddetle tavsiye edeceğim bir marka tüm ürünlerini aldım sayılır tca ve asitler dışında benim kolumda ağdadan dolayı sivilceler bende onları yolduğum için yara oldu hep kahve rengi tırnak izi lekesi diyebilirim bana kaçlığını önerirsin birde uygulama bittikden kaç gün sonra lif kese vs yapılabiliyor sen memnun kaldın lekeler tekrar oluştu mu bırakınca canım şimdiden çok teşekkür ederim :KK42::KK16:

bu tca peeling sonrası yüzüm siyah norta tarlasına döndü asla birdaha tca yapmayacagım bence tca sonrası cildi benim gibi daha kötü oolan bayanlar bırakın bu işeri gözünüzü seveyim yaşlanınca yüzümüze bakımayacak ayrıca bi dip not daha glikolik asit peeling burnumda kocaman 2adet lekeye neden oldu ama ben burda kimseyi suçlamıyorum çünkü kendim ettim kendim buldum belki bazı bayanlara iyi glmiş olabilir tca ama bazı kişilerde iyi gelmeyi bırakın dahada kötü bi duruma sokuyor yüzü şimdi bu siyah noktalarım nasıl geçecek bunların tca sonrası olduğuna eminim şimdiki aklım olsa asla böyle şeyler yapmazdım :KK5:

Önce bir konuda anlaşalım mı? Siyah noktaların tca ile bir ilgisi yok. Hep söylüyorum cildin salgıladığı sebum kararma yapıyor ve bizler buna siyah nokta diyoruz. Cilt temizliğine, kullandığın makyaj ürünlerine dikkat etmelisin. Mesela sebamed in yeşil renkte olan sabunu ile sabah uyandığında ve gece uyumadan önce sıcak su kullanarak yıka yüzünü. Bende glikolik asiti saf kullanıyorum bende nasıl lekelenme yok? Ki cildim ciddi derecede beyaz ve İzmir'de yaşıyorum...

Direkt güneşe maruz kaldın mı? Düzenli şekilde; mesela sabah uyandığın gibi güneş koruyucunu kullandın mı? (evde olsan dahi!)

Daha geçen hafta kardeşimi tırnak batması sebepli cildiye servisine götürdüm ve hekim hanım ikimizinde cildine iltifatlar yağdırdı. (kardeşim 16 yaşında ben 29)

Lütfen nerede yanlış yapmış olabileceğini otur düşün. Benim önerilerimi doğru şekilde uygulayan kimse senin yaşadıklarını yaşamadı:KK34:

aaahhhh bu siyah noktalara bir çözüm olsa...

tca yaparken iyiydi ama yaz geliyor diye bıraktım.. benimde cildim eskiye dönüyor..

Sebamed sabun ile cilt temizliğini yap ve pirinç kepeği yağı ile nar çekirdeği yağı karışımı kullan haftada 4 gece bak bakalım siyah nokta olur mu :KK34:
Diğer konudan bakabilirsin : http://www.kadinlarkulubu.com/evde-...imli-cilt-icin-birebir-hala-kullaniyorum.html

LadySubaru merhaba canım böyle bir konuyu bulduğum için çok mutluyum
sorularım olacak bilgilendir sen minnettar kalırım canım
öncelikle şiddetle tavsiye edeceğim bir marka tüm ürünlerini aldım sayılır tca ve asitler dışında benim kolumda ağdadan dolayı sivilceler bende onları yolduğum için yara oldu hep kahve rengi tırnak izi lekesi diyebilirim bana kaçlığını önerirsin birde uygulama bittikden kaç gün sonra lif kese vs yapılabiliyor sen memnun kaldın lekeler tekrar oluştu mu bırakınca canım şimdiden çok teşekkür ederim :KK42::KK16:

Tatlım merhaba. Maalesef vücut üstünde tca tecrübem olmadığı için yorum yapmam öneri vermem doğru olmaz:KK45:
ama bu mesajını gören ve vücutta tca tecrübesi olan arkadaşlarımız sana yardımcı olacaktır:KK34:
Ve lütfen aklında olsun kimyasal peeling solüsyonları uygulanan cilde kese yapılmaz:KK20::KK54:

önce bir konuda anlaşalım mı? Siyah noktaların tca ile bir ilgisi yok. Hep söylüyorum cildin salgıladığı sebum kararma yapıyor ve bizler buna siyah nokta diyoruz. Cilt temizliğine, kullandığın makyaj ürünlerine dikkat etmelisin. Mesela sebamed in yeşil renkte olan sabunu ile sabah uyandığında ve gece uyumadan önce sıcak su kullanarak yıka yüzünü. Bende glikolik asiti saf kullanıyorum bende nasıl lekelenme yok? Ki cildim ciddi derecede beyaz ve izmir'de yaşıyorum...

Direkt güneşe maruz kaldın mı? Düzenli şekilde; mesela sabah uyandığın gibi güneş koruyucunu kullandın mı? (evde olsan dahi!)

daha geçen hafta kardeşimi tırnak batması sebepli cildiye servisine götürdüm ve hekim hanım ikimizinde cildine iltifatlar yağdırdı. (kardeşim 16 yaşında ben 29)

lütfen nerede yanlış yapmış olabileceğini otur düşün. Benim önerilerimi doğru şekilde uygulayan kimse senin yaşadıklarını yaşamadı:KK34:

Sebamed sabun ile cilt temizliğini yap ve pirinç kepeği yağı ile nar çekirdeği yağı karışımı kullan haftada 4 gece bak bakalım siyah nokta olur mu :KK34:
Diğer konudan bakabilirsin : http://www.kadinlarkulubu.com/evde-...imli-cilt-icin-birebir-hala-kullaniyorum.html

tatlım merhaba. Maalesef vücut üstünde tca tecrübem olmadığı için yorum yapmam öneri vermem doğru olmaz:KK45:
Ama bu mesajını gören ve vücutta tca tecrübesi olan arkadaşlarımız sana yardımcı olacaktır:KK34:
Ve lütfen aklında olsun kimyasal peeling solüsyonları uygulanan cilde kese yapılmaz:KK20::KK54:

anladım canım çok sağol 1 ay geçsede mi kese yapılamaz :26:

arkadaşlar,sizden linki benimle paylaşmanızı rica edebilirmiyim o siteyi incelemek istiyorum sanırım yanlış sayfalarda geziyorum çünkü :KK43:
Yazdıklarıma dikkat ettiğin sürece sorun yaşamazsın başarılı uygulama yaparsın:KK34:

Link vermek yasak tatlım.
Demek işte kalite ulaşılabilir fiyata satılabiliyor... En büyük örneği, evet o uygun fiyata satan yerden aldım tatlım:KK9:
Üstelik o diğer sitede satılanlar karışım asitler saf tca değil, karışım olduğu için uygulayanlar yüzünde tüp patlamış gibi geziyor:KK34:

Yazdıklarıma dikkat ettiğiniz sürece sorun yaşamadan uygularsınız, sonuçları gayet iyi:KK34:

:KK1::KK1: Şimdiden hayırlı olsun.

sorunu tam anlamadım tatlım? Sitede mi bulamadın eğer öyleyse kozmetik dışı diye bir bölüm var orada.

Kızlar konunun dağılmaması adına bu sorularınızı birbirinize özel mesaj yoluyla sormanız daha doğru olur
Unutmayın forumda konu dışı yazmak ve konuyu sohbete çevirmek yasaktır ceza almanızı istemem:KK34:

selam lady subaru, öncelikle verdiğin bilgiler için çok teşekkürler :)
1- 1,5 senelik sivilce çukurlarım var ve geçmek bilmiyo. sivilcelerden kurtuldum, tek tük çok nadir çıkıyo. tca yaptıracağım senin önerilerine uyarak ama daha garanti bi yöntem var mı yoksa en kısa zamanda en iyi sonucu tca'dan mı alabilirim? sivilce çukurlarım aşırı derin değil ama ışık altında çok belli oluyo, çok sıkıldım artık :'(

ayrıca subarucum, altın iğne(intracel) tedavisi varmış bi de, onun hakkında bilgin varsa tca ile kıyasla hangisi daha iyi? sana göre bi yol haritası çizicem çok teşekkürler :)

selam lady subaru, öncelikle verdiğin bilgiler için çok teşekkürler :)
1- 1,5 senelik sivilce çukurlarım var ve geçmek bilmiyo. sivilcelerden kurtuldum, tek tük çok nadir çıkıyo. tca yaptıracağım senin önerilerine uyarak ama daha garanti bi yöntem var mı yoksa en kısa zamanda en iyi sonucu tca'dan mı alabilirim? sivilce çukurlarım aşırı derin değil ama ışık altında çok belli oluyo, çok sıkıldım artık :'(

Yöntemin garantisi olmaz güzelim. Herşey senin cilt yapın ile alakalı. Sayfaları incelersen başarılı olanları ve başarısız olanları görürsün ama bunu sebebi yine kendileri! Leke tedavisi daha kısa sürede olur ama çukur tedavisi sabır ister pat diye mucize beklemeyip istikrarlı uygulama yapmalısın.:KK34:

ayrıca subarucum, altın iğne(intracel) tedavisi varmış bi de, onun hakkında bilgin varsa tca ile kıyasla hangisi daha iyi? sana göre bi yol haritası çizicem çok teşekkürler :)

Bilgim yok tatlım ama araştır neticede sen karar vereceksin :KK34:

öncelikle herkese slm uzun zamandır yüzümdeki güneş leklerinden kurtulmaya çalıştığımı tca buna dahil hiç bir yöntemle malesef bir sonuç alamadığımı yazmıştım son olarak yine forumlarda dolaşırken gördüğüm bir yöntemi deniyorum sis leke kremi evet bu kremin lekeleri geçirdiğine ilk zamanlar hiç inanmamıştım o yüzdende almayı düşünmemiştim sonra neden olmasın denemekten bişey kaybetmem dedim ve başladım bugün 10. günündeyim ve yüzümdeki lekeler resmen yok oldu 20 gün daha devam edeceğim tüm uygulama bitince gelişmeerden sizide haberdar etmek isterim amacım reklam yapmak yada bu kremi övmek değil benim gibi inatcı lekleri olan arkadaşlar bu kremi denemelerini tvsiye ederim fiyatıda bence çok uygun 38 lira zamanında bi kreme 100 150 ira gibi ücreter ödeyenlr için gerçekten hiç bişey değil ben şahsen bikaç gündür fondötensiz dışarı çıkmanın verdiği mutluluğu sizle paylaşmak istedim

öncelikle herkese slm uzun zamandır yüzümdeki güneş leklerinden kurtulmaya çalıştığımı tca buna dahil hiç bir yöntemle malesef bir sonuç alamadığımı yazmıştım son olarak yine forumlarda dolaşırken gördüğüm bir yöntemi deniyorum xxxx kremi evet bu kremin lekeleri geçirdiğine ilk zamanlar hiç inanmamıştım o yüzdende almayı düşünmemiştim sonra neden olmasın denemekten bişey kaybetmem dedim ve başladım bugün 10. günündeyim ve yüzümdeki lekeler resmen yok oldu 20 gün daha devam edeceğim tüm uygulama bitince gelişmeerden sizide haberdar etmek isterim amacım reklam yapmak yada bu kremi övmek değil benim gibi inatcı lekleri olan arkadaşlar bu kremi denemelerini tvsiye ederim fiyatıda bence çok uygun 38 lira zamanında bi kreme 100 150 ira gibi ücreter ödeyenlr için gerçekten hiç bişey değil ben şahsen bikaç gündür fondötensiz dışarı çıkmanın verdiği mutluluğu sizle paylaşmak istedim

Öncelikle konu dışı mesaj yazmak ceza sabebidir!
Reklam mı değil mi takdir yönetime kalmış, hiç darılmayın bence reklam diye şikayet ettim.
Burası tca kimyasal peeling başlığı, 10 günde mucize yaşatan krem bana mantıklı gelmedi.
Kaldı ki siz daha önce benim anlatımımla tca uyguladığınız cilde şimdi leke kremi mi uyguluyorsunuz!
Bundan sonra lütfen benim topiğime tekrar girip yorum yapmamanızı rica edeceğim!
Lütfen bunu gidip o bahsettiğiniz gruptaki ürünlerin olduğu yerlere yazın, ki o isimde açılmış bir sürü konu var!

Son düzenleme:
lady hanım burası madem tca içekli bir konu neden sürekli siz doa kozmetik reklamı yapıp ordaki ürüneri tavsiye ediyosunuz doa kozmetikle bir ilginizmi var ? anlamış değilim yüzünüzde leke olmadığı halde lekeleri geçmeyen ve psikolojisi bu yüzden bozumuş olan kişileri etkiliyorsunuz istediğini yere edin şikayet ben sadece ilk kez bi kremi tavsiye ettim çünkü gerçekten işe yaradı özelden msj atan arkadaş size neden işe yaramadını bilemem ben tam söylendiği gibi uyguluyorum lekerinden kurtulmaya çalışan arkadaşlara faydam olur diye yazdım

öncelikle herkese slm uzun zamandır yüzümdeki güneş leklerinden kurtulmaya çalıştığımı tca buna dahil hiç bir yöntemle malesef bir sonuç alamadığımı yazmıştım son olarak yine forumlarda dolaşırken gördüğüm bir yöntemi deniyorum sis leke kremi evet bu kremin lekeleri geçirdiğine ilk zamanlar hiç inanmamıştım o yüzdende almayı düşünmemiştim sonra neden olmasın denemekten bişey kaybetmem dedim ve başladım bugün 10. günündeyim ve yüzümdeki lekeler resmen yok oldu 20 gün daha devam edeceğim tüm uygulama bitince gelişmeerden sizide haberdar etmek isterim amacım reklam yapmak yada bu kremi övmek değil benim gibi inatcı lekleri olan arkadaşlar bu kremi denemelerini tvsiye ederim fiyatıda bence çok uygun 38 lira zamanında bi kreme 100 150 ira gibi ücreter ödeyenlr için gerçekten hiç bişey değil ben şahsen bikaç gündür fondötensiz dışarı çıkmanın verdiği mutluluğu sizle paylaşmak istedim

Öncelikle konu dışı mesaj yazmak ceza sabebidir!
Reklam mı değil mi takdir yönetime kalmış, hiç darılmayın bence reklam diye şikayet ettim.
Burası tca kimyasal peeling başlığı, 10 günde mucize yaşatan krem bana mantıklı gelmedi.
Kaldı ki siz daha önce benim anlatımımla tca uyguladığınız cilde şimdi leke kremi mi uyguluyorsunuz!
Bundan sonra lütfen benim topiğime tekrar girip yorum yapmamanızı rica edeceğim!
Lütfen bunu gidip o bahsettiğiniz gruptaki ürünlerin olduğu yerlere yazın, ki o isimde açılmış bir sürü konu var!

Angel isimli kullanıcının mesajı konu dışı değil bu yöntemi denediğini ve sonuç alamadığını ama bir alternatif ile sonuç aldığını yazmış. Buna ek olarak burası herkese açık bir forum olup başlık sahibi burası benim başlığım sen yazamazsın gibi bir cümle kuramaz keza site benim sen burada yazamazsın demeye benzer bu.

Doa kozmetik ile yaptığımız görüşmede ısrarla onların ürünlerinin burada adının geçmemesi konusunda biz o firma ile hem fikir iken sizinde bu Doğa Kozmetik mesajlarınıza anlam veremiyorum. Bunu da paylaşmadan geçemeyeceğim. Kullanıcıya reklam yapmayın dediğinizde bu ufak notta aklıma geldi.

lady hanım burası madem tca içekli bir konu neden sürekli siz doa kozmetik reklamı yapıp ordaki ürüneri tavsiye ediyosunuz doa kozmetikle bir ilginizmi var ? anlamış değilim yüzünüzde leke olmadığı halde lekeleri geçmeyen ve psikolojisi bu yüzden bozumuş olan kişileri etkiliyorsunuz istediğini yere edin şikayet ben sadece ilk kez bi kremi tavsiye ettim çünkü gerçekten işe yaradı özelden msj atan arkadaş size neden işe yaramadını bilemem ben tam söylendiği gibi uyguluyorum lekerinden kurtulmaya çalışan arkadaşlara faydam olur diye yazdım

Tca herkesin bildiği kullandığı bir asit zaten, birçok güvenilir olmayan karışım asitler var. Subaru kendi kullandığı güvenilir olan ürünü tavsiye ediyor, eğer soran olursa. Bilgileri doğrultusunda, insanların evlerinde güvenilir bir şekilde nasıl uygulayabileceklerini anlatıyor. Bende bu bilgilerden yararlanan birçok kişiden birisiyim. Diğer konusunda da takipçisiyim. Tca'nında herkesteki etkisi farklı olabilir. Uygulamalar farklı olabilir, leke derinliği farklı olabilir, herkesin nasıl uyguladığını zaten takip edemez. Buradaki amaç güvenilir bir şekilde bu uygulamanın yapılabilmesi. Eğer bu üründen gerçekten memnun kaldıysanız, tcadan memnun olmadığınızı sadece belirtebilirsiniz, kendinize de farklı bir konu açabilirsiniz. Zaten memnun kalmadığınızı daha öncede yazmıştınız, yanlış hatırlamıyorsam. Birde cildinize zaten tca uygulayıp soydurduğunuz içinde, krem etkili olmuş. Eğer insanlara yardım etmek dışında amacı kar etmek olsaydı, kendi bloğunda birçok markaya yer verirdi.

Wuhuuw ilk 10 sayfayı okudum konu sahibinin üyeliğinin ceza alacağı ilk 10 sayfadan belilydi zaten. Cevaplar hem yardıme dici hem çok sert olmuş soru sormaya çekinmiştim açıkçası ama kullanan diğer arkadşalrda sanırım tavsiye verebilir. Şimdi arkadaşlar malum havalar ısındı güneş tepede, bu kimyasalları asitleri kullanmak sakıncalı olur mu şu an ben denemeye başlamak istesem. Aslında cevabı bu mevsimde yapma sakın olacak sanırım ama yine de uygulayanlardan detaylı bilgi sahiplerinden duymak istedim. Eğer öyle ise bende alacağım ürünü onlarca sayfanın hepsini okuyamadım ksuura bakmayın eğer daha mnce yazdıysanız. Birde hangi firmanın ürününden gerçekten memnun kaldınız bende mi doa kulansam yada başka hangi firmaların var bu kimyasallar konusunda açıkçası pek emin değilim daha önce uygulama yaptırmıştım kimyasal peeling ama etkisi olmamıştı şu an bitkisel bakımlar yapıyorum ama bu uygulamanında yine tam içeriğini öğrenmek istedim ewğer denemeye kalkarsam diye :)
Şimdiden cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim.

angelll_28 hanım peki siz neden önce tca dan pek memnun kaldığınızı bir çok yere belirtip sonradan tam tersini iddia ediyorsunuz?
Herkes gibi parasını beş beş sayıp satın aldığım her ürün ve her firma ile elbette ilgim var!
Sizinle sadece bir ifade sıkıntısı yaşadık, ben sadece burasının kimyasal peeling başlığı olduğunu konuya krem veya bir başka şeyin karışmasını istemediğimi belirtmeye çalıştım. Siz kullanıp memnun olduğunuz herhangi bir şeyi yazarken sorun yok ama ben yazınca reklam, pes!

Size bir tavsiye bir daha olur ya kimyasal peeling yapmak falan isterseniz, sizde benim araştırdığım gibi araştırıp satın aldığınız yer, firma neresi olursa olsun saf tca'nın asıl üreticisinin kimya devi MERCK olmasına dikkat edin ve elbette karışım asitler içermiyor olmasına. Belki o zaman yaptığınız kimyasal peeling istediğiniz sonucu verir..

Yüzümde leke olup olmadığını nereden biliyorsunuz, fiziksel olarak sizinle tanışmıyoruz?????
İddianıza dikkat etmenizi öneririm!
Psikolojisi bozuk olan arkadaşlarımız hiç üzülmesin bu ayıp değil hepimiz insanız, önce psikolojik yardım alır arkasından cildinin tedavisiyle ilgilenir. Kaldı ki ben kimseye bir zorlamada ve vaatte bulunmuyorum, 4 defa kullanıp deneyimimi madde madde adım adım her detayı ile yazıyorum. Kullanmak kullanmamak kişilerin kendi tercihindedir. Yine sürekli belirtiyoruz ki sonuçlar kişiden kişiye değişiklikte göstermekte, bunu başlık içinde kullanan diğer arkadaşlarımızın yazdıklarını bir zahmet okuyan herkes kolaylıkla fark edebilir.

benim başlıklarımda tartışma ortamı yaratacak sözler sarf etmemenizi, iddia ettiklerinizi bir zahmet elle tutulur dayanaklar ile bana ve diğer başlık takipçilerine yine tartışma ortamı yaratmadan ve asılsız iddialarda bulunmadan (örnek:cildinizde leke yok gibi!) göstermenizi rica ederim.

Wuhuuw ilk 10 sayfayı okudum konu sahibinin üyeliğinin ceza alacağı ilk 10 sayfadan belilydi zaten. Cevaplar hem yardıme dici hem çok sert olmuş soru sormaya çekinmiştim açıkçası ama kullanan diğer arkadşalrda sanırım tavsiye verebilir. Şimdi arkadaşlar malum havalar ısındı güneş tepede, bu kimyasalları asitleri kullanmak sakıncalı olur mu şu an ben denemeye başlamak istesem. Aslında cevabı bu mevsimde yapma sakın olacak sanırım ama yine de uygulayanlardan detaylı bilgi sahiplerinden duymak istedim. Eğer öyle ise bende alacağım ürünü onlarca sayfanın hepsini okuyamadım ksuura bakmayın eğer daha mnce yazdıysanız. Birde hangi firmanın ürününden gerçekten memnun kaldınız bende mi doa kulansam yada başka hangi firmaların var bu kimyasallar konusunda açıkçası pek emin değilim daha önce uygulama yaptırmıştım kimyasal peeling ama etkisi olmamıştı şu an bitkisel bakımlar yapıyorum ama bu uygulamanında yine tam içeriğini öğrenmek istedim ewğer denemeye kalkarsam diye :)
Şimdiden cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim.

Tahminleriniz ve bana saygısızca üslubunuzun karşılığında alamadığınız cevaplar size yeterli gelmiştir diye düşünüyorum, dış kapı mandalı olarak cevapsız kalmasın yorumunuz dedim.
Gördüğünüz gibi armut piş ağzıma düş yok bu başlıkta.
Bu soruların cevapları defalarca kere yazılıp yanıtlandı.
Uygulayıp deneyimlerini adım adım yazanların, henüz uygulamamış ama uygulamak isteyen veya merak edipte gözünün ferini akıtıp sonuna kadar okuyanların hakkı ne olacak? :KK20:
Yazınız için yinede teşekkürler.

arkadaşlar benimde yüzümde hafif çiller ve akne izleri var bide ben benimi aldırmıştım onun çukur izi kaldı bu aralar bu tca kimyasal peelingi araştırıyorum aa bide bu peelind göz altındaki morluklarıda giderirmi şimdi ben ilk başlayacağım için %20 lik fazlamı gelir lütfen kullanan arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim

arkadaşlar benimde yüzümde hafif çiller ve akne izleri var bide ben benimi aldırmıştım onun çukur izi kaldı bu aralar bu tca kimyasal peelingi araştırıyorum aa bide bu peelind göz altındaki morluklarıda giderirmi şimdi ben ilk başlayacağım için %20 lik fazlamı gelir lütfen kullanan arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim

Canım ben aldırdığın için şimdi nasıl öneri vereceğim bilemedim. Sonuçta cildine bir müdahale olmuş :26::44:
Önce bunu bir cilt hekimine danışmanı istiyorum ve lütfen olumlu cevap almadan uygulama.
Olumlu cevap alırsan hallederiz zaten:KK54:

Lady burada o kadar çok sayfa var ki...
Çoğu insanın bu kadar sayfayı okuyacak boş vakti olamayabilir...
Yardımcı olmak istiyorsan insanlara bence sorulan sorulara cevap vermelisin...
Zira bu topikte sayfa sayısı 10-20 değil ki insanlar gelipte merak ettiklerini bi çırpıda okusun öğrensin... Burası tam 130 sayfa... Az değil.Buraya baştan sona okumak insanın saatlerini alır.Cevap vermek varken o kadar sayfayı okumaya itmekte saygısızlık ve haksızlıktır. Zira cevap vermek bu kadar zor bir şey değildir..

Lady burada o kadar çok sayfa var ki...
Çoğu insanın bu kadar sayfayı okuyacak boş vakti olamayabilir...
Yardımcı olmak istiyorsan insanlara bence sorulan sorulara cevap vermelisin...
Zira bu topikte sayfa sayısı 10-20 değil ki insanlar gelipte merak ettiklerini bi çırpıda okusun öğrensin... Burası tam 130 sayfa... Az değil.Buraya baştan sona okumak insanın saatlerini alır.Cevap vermek varken o kadar sayfayı okumaya itmekte saygısızlık ve haksızlıktır. Zira cevap vermek bu kadar zor bir şey değildir..

Seninde söylediğin gibi 130 sayfada her soruya her kişiye ayrı ayrı tek tek erinmeden asla sıkılmadan hep cevap verdim. Bana yardım etmedin diyen bir kişi bulamazsın (ha çıkan olursa kesin aşağıda anlatacaklarıma girer yada benim verdiğim tavsiyelere uymamıştır buna rağmen yardım etmişimdir ve yine buna rağmen beni değil bir başkasını dinlemiştir) aksine atlaya atlaya ara sayfalara bakın üşenmeyin, bol bol teşekkür, güzel dilekler, dualar almışım (ve bunları bana yazanlar sürekli çok sabırlı olduğumu herkesle tek tek ilgilendiğim için ayrıca teşekkürde ederler)

Ama! İlk sayfayı dahi doğru düzgün okumadan, zaten ilk sayfada adım adım emek emek madde madde yazdıklarımdan soru sorulursa ben o soruları cevaplamama ve okumalarını talep etme hakkına sahibim.

O zaman bu şartlarda benim tek tek herkese cevap vermek için boş vaktim var ama bazılarının boş vakti yok durumu olur bu...

Lütfen şimdi bu yazdıklarıma göre kime saygısızlık, kime haksızlık yapılıyor objektif cevap istiyorum. Zaten insanlara anlatmak yardımcı olmak, güzellik merkezlerine, estetik ve plastik cerrahlara dünyanın parasını vermeden kimyasal peeling yapabilmeleri için denedim ve anlattım hepsini. :KK6:

Son düzenleme:
Merhaba Lady Subaru :) baya bir canini sıkan olmus anlasilan.. Forum'a uye degildim sadece uzaktan takip ediyordum ve artik uye olmanın zamani geldi diye düşündüm ve hemen kendime bir hesap actim :KK66:
Allah razi olsun kimsenin sorusunu yanitsiz birakmamissin. Verdigin emeklerin karsiligini umarim cok guzel bir şekilde alirsin insaAllah <3

Bu konuyu uzun zamandir takip ediyorum ve omuzlarimdaki güneş lekelerine uygulamayi düşünüyorum.. biraz korkmuyor değilim çünkü ilk tecrübem olacak ama ona ragmen Doa'dan 20'lik tca'mi siparis verdim ve cok sukur elime ulasti :)
Beyaz tenli birisiyim ve cildim hassas sayılabilir. Sizce bir sansimi denemeli miyim? :)))

X