Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Sevgili laydim.sabrinina hayranim.kendini asmis,barisik,bakimli ve guzel,herseyden once akilli bir kadinsin buna eminim.bilgilerini ve tecrubelerini paylasmandan zaten belli:))
Laydim ilk yapisimda glikolik asiti yuzumde 10dak.beklettim fazla yanma olmamisti yada bana gore az olabilir defalarca bu ve buna benzer islemler yaptirdigimdan.sonrasinda bazi yerle pul pul oldu ama kayda deger degil yani sadece bir yerde sakagimda mercimek tanesi kadat kabuk bagladi oda uygulamada biraz tahris ettim galiba.ikincisinde 2 dal beklettim yikadim hic bisey olmadi am ilkine gor daha yanma oldu hic soyulma olmadi.ama isik konusunda haklisin cildim parladi.sanki lekelerde acilma oldu gibi.simdi yikamadan yaticam bakalim nasil olacak pazartesi aksam yapacagim mutlaka pirim olarak sana yazarim canim.saygilar gorusmek uzere

ladycim cevabın için teşekkürler perşembe günü yaptığım % 25 tca sonrasında bugün sabah kahvaltı yaparken yüzüm hareket ettikçe ölü deriler kendiliğinden kalktı:)))kalkan yerleri nazikçe kopardım zaten alttan normal ten rengimde pürüzsüz bir cilt çıkmıştı.kırmızı filan değil yani:) mutluyum iyi ki yapmışım.zamanı doğru değil farkındayım yaz geldi artık yapmamak lazım.keşke bu kış bilseydim bu uygulamayı ve şimdiye 2.- 3. kez yapmış olsaydım.tek seferde bile lekeler oldukça açılmış.çok oldum artık:KK70: farkındayım ama bundan sonrası için nasıl bir cilt bakımı önerirsin.cildim yağlı özellikle T bölgem. gözenekler filan yok olmuş.tekrar oluşmaması için senin bi önerin olur mu.tca öncesinde gül suyu kullanıyordum.devam edeyim mi yada ne zaman başlayayım.başka maske olsun farklı bir ürün olsun önerin olursa alırım.cevabın için şimdiden teşekkürler.:KK54::KK54::KK54::)

Ladynin diğer konusuna göz atarsan, ilk sayfada yazıyor, mesela ben kil maskesini haftada 1 uygulamaya çalışıyorum. Lavanta ve gül suyum var. Laktik asit, glikolik asit, tca var. E vitamini, melisa kremi, shea butter, hindistan cevizi yağı, pirinç kepeği yağı (mutlaka al), nar çekirdeği yağı, macadamia yağı (göz altına uygulanabilen bir yağ) bunları kullanıyorum. Düzenli kullanınca gayet iyi geliyor. En önemlisi cildini her zaman temizlemek ve güneş koruyucu kullanmalısın mutlaka. Cildimizi sebamed yeşil sabun ve nar sabunu, bal süt sabunu vs.. ile temizliyorum.

http://www.kadinlarkulubu.com/evde-...imli-cilt-icin-birebir-hala-kullaniyorum.html

yazmayı unutmuşum siteden E vitamini,fesleğen kremi ve melisa kremi istemiştim bugün geldi.sen bu kremlerin içine katıyordun sanırım E vitaminini.kaç damla katayım sence?

E vitamini şişesinin yarısını ekle, diğer yarısını da gece cildine sade olarak yada birkaç damla macadamia ile elimde karıştırıp sürüyorum, daha rahat sürülüyor.

lady bırdahaki alısımda %20 alayım dimi

15lik az geldi cildine tatlım evet 20lik almalısın:KK34:

ladycim cevabın için teşekkürler perşembe günü yaptığım % 25 tca sonrasında bugün sabah kahvaltı yaparken yüzüm hareket ettikçe ölü deriler kendiliğinden kalktı:)))kalkan yerleri nazikçe kopardım zaten alttan normal ten rengimde pürüzsüz bir cilt çıkmıştı.kırmızı filan değil yani:) mutluyum iyi ki yapmışım.zamanı doğru değil farkındayım yaz geldi artık yapmamak lazım.keşke bu kış bilseydim bu uygulamayı ve şimdiye 2.- 3. kez yapmış olsaydım.tek seferde bile lekeler oldukça açılmış.çok oldum artık:KK70: farkındayım ama bundan sonrası için nasıl bir cilt bakımı önerirsin.cildim yağlı özellikle T bölgem. gözenekler filan yok olmuş.tekrar oluşmaması için senin bi önerin olur mu.tca öncesinde gül suyu kullanıyordum.devam edeyim mi yada ne zaman başlayayım.başka maske olsun farklı bir ürün olsun önerin olursa alırım.cevabın için şimdiden teşekkürler.:KK54::KK54::KK54::)

Tatlım kesinlikle atan deriyi elinle kopartmak yasak! Her ne kadar o an gözle görülmese bile ciltte aşırı hassasiyet yaratıyor yada o kısım kızarıyor, kızarmaması o kısmın zorla soyulmadığı yada tahriş olmadığı anlamına gelmiyor...
Diğer konumda yazdığım yağları öneririm kedi atmış diğer konunun linkini özellikle nar çekirdeği ve pirinç kepeği yağını tavsiye ederim:KK34:

yazmayı unutmuşum siteden E vitamini,fesleğen kremi ve melisa kremi istemiştim bugün geldi.sen bu kremlerin içine katıyordun sanırım E vitaminini.kaç damla katayım sence?

Bence şişenin tamamını ekle, ben o hepsini ekleyip kullanıyorum:KK34:

Sevgili laydim.sabrinina hayranim.kendini asmis,barisik,bakimli ve guzel,herseyden once akilli bir kadinsin buna eminim.bilgilerini ve tecrubelerini paylasmandan zaten belli:))
Laydim ilk yapisimda glikolik asiti yuzumde 10dak.beklettim fazla yanma olmamisti yada bana gore az olabilir defalarca bu ve buna benzer islemler yaptirdigimdan.sonrasinda bazi yerle pul pul oldu ama kayda deger degil yani sadece bir yerde sakagimda mercimek tanesi kadat kabuk bagladi oda uygulamada biraz tahris ettim galiba.ikincisinde 2 dal beklettim yikadim hic bisey olmadi am ilkine gor daha yanma oldu hic soyulma olmadi.ama isik konusunda haklisin cildim parladi.sanki lekelerde acilma oldu gibi.simdi yikamadan yaticam bakalim nasil olacak pazartesi aksam yapacagim mutlaka pirim olarak sana yazarim canim.saygilar gorusmek uzere

Yıkamadan uygularsan glikolik asiti daha iyi olur yapısı daha ince olduğu için hücrelere en güzel işleyen asittir glikolik asit.
Özellikle onu çok seviyorum şeker kamışından yapılıyor ya, doğanın sunduğu ne güzel nimetler var değil mi :)
Şeker kamışından elde edilen asiti cilt güzelleştirmek için kullanabiliyoruz, yaradanımıza şükürler olsun:KK16:

ben hiç birşey anlamadım . malzemelerdende hiç birşey anlamadım birisi yardımcı olsaa? :)
Siz tam olarak ne yapmak istediğinizi, neden yapmak istediğinizi yazmazsanız nasıl yardımcı olabiliriz size? :)

ben hiç birşey anlamadım . malzemelerdende hiç birşey anlamadım birisi yardımcı olsaa? :)

http://www.kadinlarkulubu.com/evde-y...laniyorum.html (Gözenek sıkıştıran nemli sivilcesiz bakımlı cilt için (Birebir hala kullanıyorum))

Hangi malzemeleri anlayamadınız, neyi anlayamadığınızı tam olarak yazarsanız yardımcı olalım. Günlük bakım için yukarıdaki linkin ilk sayfasını okuyabilirsiniz. Tca içinde ilk sayfada bütün açıklamaları yazıyor.

Bir şey soracam şimdi tca şişesinin içinde biraz çökelti görünüyor, kapağında da biraz aşınma olmuş, sizce sorun var mıdır, şişenin yarısı duruyor yenisini almak istemiyorum

Bir şey soracam şimdi tca şişesinin içinde biraz çökelti görünüyor, kapağında da biraz aşınma olmuş, sizce sorun var mıdır, şişenin yarısı duruyor yenisini almak istemiyorum
Çökelti görünmesi sorun değil de kapaktaki aşınma iyi değil tepkimeye girmiştir kullanma onu güzelim.

Merhaba bayanlar, Ladyim seni bulmuşken sorayım dedim :KK31: Tca öncesi bende siyah nokta yoktu ama şimdi siyah noktalarım arttı gibi ne önerirsin?

Merhaba bayanlar, Ladyim seni bulmuşken sorayım dedim :KK31: Tca öncesi bende siyah nokta yoktu ama şimdi siyah noktalarım arttı gibi ne önerirsin?

Cilt taze olduğu için daha belirginleşir tatlım bir süre. Cilt temizliğinize özen gösterin öncelikle ve aslında biraz mevsimsel de olabilir diye düşünüyorum bu durum. Pirinç kepeği ve nar çekirdeği yağları ile bakım yapmayı ihmal etmeyin bunlar cildi yumuşatır doğal olarak :KK16: Ayrıca sebamed in sabunu da cilt temizliğinizin ayrılmaz parçası olsun.

Cilt taze olduğu için daha belirginleşir tatlım bir süre. Cilt temizliğinize özen gösterin öncelikle ve aslında biraz mevsimsel de olabilir diye düşünüyorum bu durum. Pirinç kepeği ve nar çekirdeği yağları ile bakım yapmayı ihmal etmeyin bunlar cildi yumuşatır doğal olarak :KK16: Ayrıca sebamed in sabunu da cilt temizliğinizin ayrılmaz parçası olsun.

Tca aldığımız yerin temizleme jeli ve sabunlarını kullanıyordum her gün yıkarım,yağlara da devam.. Zaten yeni çıktılar belli yani:KK5: Sebamedin sabununu da yazdım kenara aklımda kalsın alırım,teşekkür ederim Ladyim..:KK16:

herkese iyi akşamlar,

bende 1 marttan beri kimyasal peeling yaptırıyorum alnımdaki leke için. 4 seans geçti hiçbir düzelme olmadı. Dünkü seansta dr. sadece alnıma tca uyguladı. Anında bembeyaz oldu yaptığı yer. Sanırım 30 saniye kadar falan bekletti, daha sonra yıkadım yüzümü. Şuanda alnım nerdeyse siyaha yakın şekilde koyulaştı. Umarım bir an önce geçer. Bendekide şans, yarın iş görüşmesine çağırdılar. Alnım simsiyah nasıl kapatırım naparım bilmiyorum :KK43:

herkese iyi akşamlar,

bende 1 marttan beri kimyasal peeling yaptırıyorum alnımdaki leke için. 4 seans geçti hiçbir düzelme olmadı. Dünkü seansta dr. sadece alnıma tca uyguladı. Anında bembeyaz oldu yaptığı yer. Sanırım 30 saniye kadar falan bekletti, daha sonra yıkadım yüzümü. Şuanda alnım nerdeyse siyaha yakın şekilde koyulaştı. Umarım bir an önce geçer. Bendekide şans, yarın iş görüşmesine çağırdılar. Alnım simsiyah nasıl kapatırım naparım bilmiyorum :KK43:

Merhaba tatlım. Tahminime göre doktorun karışım asit uyguluyor sana ve tedbirli olmak adına düşük oranlı uyguluyor olabilir. Leke derinliğin fazlaysa öyle 3-5 uygulamada pat diye sonuç alamazsın doktorun belirlemiştir tedavi haritasını. Açıkça sorsana kaç uygulama yaptıktan sonra istediğim sonucu elde edeceğiz diye:KK34: Merak etme o kısımlar soyulacak ama iş görüşmene denk gelmesi kötü olmuş soyulma sürecinin.

Merhaba tatlım. Tahminime göre doktorun karışım asit uyguluyor sana ve tedbirli olmak adına düşük oranlı uyguluyor olabilir. Leke derinliğin fazlaysa öyle 3-5 uygulamada pat diye sonuç alamazsın doktorun belirlemiştir tedavi haritasını. Açıkça sorsana kaç uygulama yaptıktan sonra istediğim sonucu elde edeceğiz diye:KK34: Merak etme o kısımlar soyulacak ama iş görüşmene denk gelmesi kötü olmuş soyulma sürecinin.

Lady, şimdiye kadar herhangi bişey yazmasamda konularının yakın takipçisiyim. KArşılıklı yazışmak bugüne kısmetmiş :KK16: bana xxxx marka meyve asitlerinden oluşan bir peeling uyguluyor dr. ilk görüşmemizde 6 seans demişti zaten mayıs ayının ortasına denk geleceği içinde daha fazlasını yapamayız dedi. %100 geçecek diye birşey söyleyemem senin cildinin vereceği reaksiyona bağlı dedi. ilk seans sonrasında her gece sadece lekeli bölgeye tritone fort sürmemi söyledi. Dediğini yaptım ama ne bir pullanma ne bir soyulma olmadı. 3. seansta tretin diye bir krem daha verdi, tritone'dan 2 saat önce bunu sür sonra diğerini dedi. Alnımdaki leke avuç içi kadar ve biraz koyu ama yanaklarımda belli belirsiz lekerler dahi olduğu gibi duruyor. Neticede 4 seans peeling yapıldı, geçen çarşamba 5. seanstı sadece alnıma tca %15 uyguladı diğer bölgelere diğer peelingi sürdü homojen olsun diye. ÇArşambadan beri alnım aynı durumda koyuluk duruyor, soyulmada olmadı:KK50: Böyle kabuk bağlamış gibi, gören '' yandınmı, düştün mü '' gibi şeyler soruyor :KK20::KK20:
Mayıs 1 de işe başlıyacağım, tek duam o güne kadar soyulmanın gerçekleşmesi.... Şuanda kabarmış gibi, biyerden soyulma başlasa devamı gelecek sanki.

Şimdi sana bu soyulma sürecini hızlandırmak için yapabileceğim bişey varmı diye sorsammm :KK17::KK17:

Son düzenleyen: Moderatör:
slm bal10 soruna ladynin cevap vermesi daha doğru olur tabii ama ben sadece kendi peeling deneyimimi paylaşmak istedim.bende ilk kez % 25 tca uyguladım tüm yüze .senin gibi işe başlamadan soyulsun istiyordum.1.gün deri koyulaştı ve gerildi 2.gün çene kısmından soyulmaya başladı.dayanamadım ve işe başlamadan düzelsin diye bazı yerlerini soydum.tabii cilt tam hazır olmadığından kızarıklıklar oldu yer yer.o an anlamıyo insan.kendim soymama rağmen işe başladığımda hala soyulmamış yerler vardı ve alın en geç soyulan yer sanırım bende öyle oldu yani en son alnım attı ölü deriyi.5.6.gün tam soyuldu.ve yanaklarımda soyduğum yerlerde hafifte olsa iz kaldı.bence sabret ve sakın elleme yüzünü.kendiliğinden soyuluyor zaten.iki gün daha erken soyulsun derken mevcut izlerine yeni izler ekleme.cildin toparlanmasını daha hızlı soyulmasını sağlayacak krem veya karışımlar varmı bilmiyorum ama inşallah istediğin gibi çabuk toparlanır cildin.tez zamanda pürüzsüz bir cilde kavuşman dileğiyle.

Lady, şimdiye kadar herhangi bişey yazmasamda konularının yakın takipçisiyim. KArşılıklı yazışmak bugüne kısmetmiş :KK16: bana ''xxxxx' marka meyve asitlerinden oluşan bir peeling uyguluyor dr. ilk görüşmemizde 6 seans demişti zaten mayıs ayının ortasına denk geleceği içinde daha fazlasını yapamayız dedi. %100 geçecek diye birşey söyleyemem senin cildinin vereceği reaksiyona bağlı dedi. ilk seans sonrasında her gece sadece lekeli bölgeye tritone fort sürmemi söyledi. Dediğini yaptım ama ne bir pullanma ne bir soyulma olmadı. 3. seansta tretin diye bir krem daha verdi, tritone'dan 2 saat önce bunu sür sonra diğerini dedi. Alnımdaki leke avuç içi kadar ve biraz koyu ama yanaklarımda belli belirsiz lekerler dahi olduğu gibi duruyor. Neticede 4 seans peeling yapıldı, geçen çarşamba 5. seanstı sadece alnıma tca %15 uyguladı diğer bölgelere diğer peelingi sürdü homojen olsun diye. ÇArşambadan beri alnım aynı durumda koyuluk duruyor, soyulmada olmadı:KK50: Böyle kabuk bağlamış gibi, gören '' yandınmı, düştün mü '' gibi şeyler soruyor :KK20::KK20:
Mayıs 1 de işe başlıyacağım, tek duam o güne kadar soyulmanın gerçekleşmesi.... Şuanda kabarmış gibi, biyerden soyulma başlasa devamı gelecek sanki.

Şimdi sana bu soyulma sürecini hızlandırmak için yapabileceğim bişey varmı diye sorsammm :KK17::KK17:

Tatlım öncelikle lütfen marka ismi yazmayalım :KK34:
Doktorun haklı tepkiler seans sayıcı süreç tamamen cildinin vereceği tepkiye ve leke derinliği ile koyuluğuna bağlı.
Meyve asitleriyle peeling öyle 3-5 seansta mucizeler yaratmaz çünkü konsantrasyonu düşük asitler kullanıyorlar.
Tca yı kaçlık uyguladı bilmiyoruz tabi ama merak etme soyulur, kimyasal peeling yaptırıyorsan bu tarz kararmalara hazırlıklı olmalısın. Kedini sürekli inceleyip psikolojini bozup kendini korkutma, soyulacak o kısım:KK54:.

bu tca peeling sonrası yüzüm siyah norta tarlasına döndü asla birdaha tca yapmayacagım bence tca sonrası cildi benim gibi daha kötü oolan bayanlar bırakın bu işeri gözünüzü seveyim yaşlanınca yüzümüze bakımayacak ayrıca bi dip not daha glikolik asit peeling burnumda kocaman 2adet lekeye neden oldu ama ben burda kimseyi suçlamıyorum çünkü kendim ettim kendim buldum belki bazı bayanlara iyi glmiş olabilir tca ama bazı kişilerde iyi gelmeyi bırakın dahada kötü bi duruma sokuyor yüzü şimdi bu siyah noktalarım nasıl geçecek bunların tca sonrası olduğuna eminim şimdiki aklım olsa asla böyle şeyler yapmazdım :KK5:

aaahhhh bu siyah noktalara bir çözüm olsa...

tca yaparken iyiydi ama yaz geliyor diye bıraktım.. benimde cildim eskiye dönüyor..

X