Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

İlk uygulamada yeterli sonuç alamazsınız bu umudunuzu kırsın istemem böyle diyorum çünkü anladığım kadarıyla lekeleriniz derin ve ilk uygulama sonucu size yeterli gelmez. Ve lütfen risk almayın yaz geliyor güneş iyice gösterdi kendini en azından bu yazı rahat geçirin ve direkt güneşe maruz kalmayın, güneşlenmeyin. Eylülde ferah ferah yapın uygulamayı

Ama ben ısrarla süreyi yükseltmeyin sadece bekleme sürenizin içinde tca yı kat kat sürün diyorum
aklım çıkıyor siz böyle yaptıkça 4-5 dakika tutup moraranları hala unutabilmiş değilim.

Bugun ilk uygulamami yaptim. %15lik tca'yi 1 dakika beklettim ve bol suyla duruladim zaten yandi hemen sonra bepanthen ve melisa kremimide surdum suan yuzum normal hicbir sey olmamis gibi. Kizariklik ve soyulma 3 gune mi olacak? Heyecan yaptim

Ama konunun başında ne yazıyor! = %15'lik tca yı cildimize sürüp 1,5dk bekletip sonra bol su ile yıkıyoruz!
Ben pek soyulacağınızı sanmıyorum.

Tamam ladym ama soyulma hala tam anlamiyla baslamis degil bilgin olsun

Bir sonra yapacağın uygulamayı daha sağlıklı yaparsın artık tatlım. Sağlık olsun.

Vallahi ben artık süre yükseltenlere azaltanlara cevap vermeme kararı aldım. Hem tavsiyelerime uymuyorlar sonra yok soyulmadım, yok karardım, yok kızardım. Ah be merim anlatamıyorum emeğime yazık ediyorlar...

Bence sen glikolik asiti de bir düşün

Ya kızlar ben dün %15 lik yaptım 1 dk beklettim yandı yıkadım direk. Dün akşam yüüzm kızarmıştı hafif ama suan hiçbir şey yok. Bende mi bir sorun var? :26:

Konunun ilk sayfasında satır satır emek emek tek tek yazdığım yazıda ne yazıyor? Bekleme süresi 1,5 dk.
Gerçekten, önerilerime ve olması gerekene uymadığınız için ciddi kırılıyorum ben artık.

Ama hep aynı sorunu yaşıyoruz. Ben ısrarla o bölgeye tekrar tca yapmaman gerektiğini söyledim! Hatta boynun için başka bir çözüm de önerdim. Szi nasıl olsa kendinizce en uygun kararı hep veriyorsunuz, üzgünüm artık sizin için yapabileceğim bir şey yok.

bende iki dakkadan fazla bekletemedim çok yandı zaten beyazlamaya başladı.hemen yıkadı.sol yanağımda beyazlayan yer kahverengi hala sanki derin soyulacakmış gibi.diğer kıaımlar buruşuk vaziyette.

Kızlar lütfen süreyi aşmayın cildinizi yormaktan başka bir işe yaramaz
Bekleme süresi içinde 3-4 kat daha tca sürün süre yükseltmek yerine

Ya kızlar ben dün %15 lik yaptım 1 dk beklettim yandı yıkadım direk. Dün akşam yüüzm kızarmıştı hafif ama suan hiçbir şey yok. Bende mi bir sorun var? :26:

Pek bir etki edeceğini sanmıyorum.Bir kaç defa sürseydiniz etkisi olabilirdi.Hafif soyulacaksınız sanırım.Güneş kreminizi ve nemlendiricinizi kullanmayı unutmayın..

bende iki dakkadan fazla bekletemedim çok yandı zaten beyazlamaya başladı.hemen yıkadı.sol yanağımda beyazlayan yer kahverengi hala sanki derin soyulacakmış gibi.diğer kıaımlar buruşuk vaziyette.

Zaten çok bekletmek de iyi değil burcin79..O kahverengi olan yere nemlendiricini eksik etme derim. Zaten olayı iyice biliyorsun..Buruşan yerler soyulacak demektir,haydi bakalım güzel soyulmalar olsun inşallah..

Ah Ladyim çok haklısın..Ama onlarda işin acemiliğinden biraz korkup yanlış yapabiliyorlar.Kaş yapayım derken gözümüzü çıkartabiliyoruz bazen..Zaten söylemeden edemicem ben senin sabrına hayranım zaten.. Ladyim kanıma giriyorsun en sonunda alacağım o glikolik asiti..

Ama ben ilk defa yapanlar 1-1,5 dk bekletsin diye okudum. Bu yuzden 1 dk beklettim bugun yuzum cok gergin alnim biraz kirisik soyulcakmis gibi. Sadece benim cildimde karartin fln hic olmadi ondan merak ettim

Evet doğru benim için artık yapılcak bişeyin olmadıgını bende anladım sende anldın lady bunun içinda artık uğraşmaya gerek yok diyosun kendi başının çaresine bak bu yöntem bazılarını mutlu ederken bazılarında hayatını kararta biliyomuş neyse benimde bu son yazım ztn..

Ama ben ilk defa yapanlar 1-1,5 dk bekletsin diye okudum. Bu yuzden 1 dk beklettim bugun yuzum cok gergin alnim biraz kirisik soyulcakmis gibi. Sadece benim cildimde karartin fln hic olmadi ondan merak ettim

Tatlım yanlış anlama lafım direkt sana değildi genel yazdım aslında.
Beni de anlayın, o kadar emek verdim, uyguladım 5 defa ve sizlere aktardım ''ben yaptım böyle, sizlerde yapabilirsiniz!'' diye ama o kadar çok eksik yapan yazımı zahmet edip 1 defa okumayanlar var ki artık benimde bir tahammül sınırım var ve kırılıyorum...

%15 tca 1,5 dk
%20 tca 1 dk (ilk uygulamada)

O gergin ve kırışık yerler soyulacak yerler işte, illa kararma olma zorunda değil kızarıklıkta olmaya bilir ciltteki ölü hücreye ve cilt tipine göre değişkenler bunlar.

Lütfen çarpıtma. Sana ısrarla boynuna tekrar uygulama yapmamanı ve tca yerine o kısmı daha masum şekilde soyup düzelteceğine inandığım bir öneri verdim ama ısrarla tca yapıp e daha çok karardı diye geri geldin! 2. defa o bölgeye tca cesaretini kendinde bulduğuna göre ve benim fikrimi kaale almadığına göre kendi başının çaresine ben yardım ettiğim uyardığım halde zaten bakıyorsun.
Benim önerimin dışında işlem yapıp sonra 'lady imdat!' ama olmaz ki canım böyle

Boyun ile ilgili daha önce böyle bir sorun olmuştu, konuyu daha iyi takip etseydiniz keşke. Lady'nin zaten boyun ile ilgili bir tecrübesi yok, daha öncede söylemişti. Bende uygulamak istiyordum ama Lady önermeyince uygulamaktan vazgeçtim. Yardım beklemek için biraz karşı tarafın söylediklerini de uygulamak gerekiyor. Neden ısrarla, nereden cesaret alıp yapabildiniz boynunuza 2. uygulamayı hayret doğrusu.

Merhaba paptyag, hemen öyle her şeyin kötüsünü düşünmeyin.. Bakın ben yüzden başka hiç bir yere uygulamadığım için size önere vermem ki.. Ama açıkçası üzüldüm yani bu yazdığına o yüzden cevap veriyorum. Yani birde yüz ve boyun daha farklı bölgeler etkilemiş olabilir. Şuan görüntü yada durumun ne halde bilmiyoruz yüzünü göstermeden bir fotoğrafını koysan.Yani karartma gibi birşeyse medicassol ve bepantheni karıştırıp sürsen yüzüne.. Bizim aldığımız yerin tcasını kullandın değil mi? Oranın neydi birde? Birde firma sahibi ile de görüşsen onlarında belki sana sunacağı seçimler olabilir. Üstelik Ladym de bir öneri vermiş ve tekrar o yere tca uygulamamanı önermiş ama dinlememişsin. Bence zamana bırakmalısın sürekli farklı şeyler kullanma da belki o da tahriş edebilir.

Bakın tca süreniz 1 aydan az ise bu da yapmış olabilir. Güneş koruyucu krem sürdünüz değil mi boynunuza? Tca sonrası nemlendirici uygulamadıysanız çok kuru bıraktıysanız bu da sebebiyet vermiş olabilir. Ladyim ne der bimiyorum ama glikolik asitin de faydası olabilir mi? :44:Ha birde nacizane sakın soymaya çalışmayın bu böyle oldu daha kötüsü ne olur deyip sakın ellerinizi çok yüzünüzde gezdirmeyin..

meri önerilerin için teşekkür ederim dedigin kremleri kullanyrum ama çok kötü günlerdir ağlıyorum boynumu insanlardan saklamk için kimseyle konuşamıyorum artık yüzlerine bakmıyorum erkek arkadaşım başka bir ilde çalışıyo 2 gün sonra gelip beni böyle görücek die ağlıyorum ama gerçekten çok kötü oldum ben yemek bile yemek istemyrm kendime ellerimle bunu yaptım diye havalarda ısındı bogazlıda giyemiyorum bu zamana kadar hep geçer die üzülmedim ama bi kaç gündür geçmycegini anlyınca psikojim çok bozuldu evden çıkmak istemyrum tekrar buraya yazmıycaktım ama insanlar anlamıyo çok kötü oldu çünkü odaya girip sürekli ağlıyrm çok kötü oldum gerçekten bu durumu atlatmaya çalşyrm kimseylede konuşup anlatamyrm sorduklarında ordan kaçıyrum

Rica ederim keşke elimizden bir şey gelse..Ki aşılmayacak sorun yoktur eminim.. Ama sen tam anlamıyla nasıl olduğunu,nasıl kullandığını anlatırsan bu durum daha açıklayıcı olacaktır hem seni anlamamız açısından hemde diğer arkadaşlara örnek olması açısından..Birde resim koymanı yineliyorum.Görelim ki yanık mı leke mi anlayalım. Ağlamak sorunu çözmez,kendinizi üzmeyin. Evet insanın sinirini bozabiliyor bu durum ama Ladyim size öneride bulunmuş birde onu deneyin derim..Birde insanlara anlatmak için uğraşmayın onlar hep merak ederler.Bu durum geçecektir bence üzülmeyin. Çünkü ben 4 defa yüzüme uyguladığım halde bir tırnak izi kadar leke bile kalmadı. Muhakkak tca uygularken yada sonrasında panik anınıza denk gelmiş olabilir öylece hataya sebebiyet vermiş olabilirsiniz. Bundan sonrası için daha temkinli olmak lazım.. Tekrar yineliyorum ama birde aldığınız firmayı arayın muhakkak onlarında önerecekleri şeyler olabilir. Yada aktarlara başvurabilirsiniz..

Yok canım estafurrullah yanlış anlamadım tabi ki. Ben ilk sayfada ilk uygulama yapanlar 1-1,5 dkyı geçmesin diye okuyunca 1 dk beklettim ama o 1 dk içinde de 3 kez sürdüm.. Bugün 2. günüm ama henüz bir soyulma yok. Soyulmalar sanırım 3-4. günde başlıyordu değil mi?

2. gün bir tepki olmuyor, kızarıklık olabiliyor. Bende kızarıklık oluyor. 3. gün buruşma ve çene burun çevrelerinde soyulmalar başlıyor. Yüzde bir gerilme oluyor. Soyulma başladığı zaman müdahale etmiyoruz, yoksa kızarıklık kalabiliyor.

Son düzenleme:

Bende kızarıklık sadece yaptığım günün gecesi oldu canım sonra olmadı şimdi sadece yüzde gerilme ve alnımda hafif buruşma var.Teşekkür ederim cevaplarınız için:))

Bende kızarıklık sadece yaptığım günün gecesi oldu canım sonra olmadı şimdi sadece yüzde gerilme ve alnımda hafif buruşma var.Teşekkür ederim cevaplarınız için:))

Buruşma varsa iyiye işaret, 3. ve 4. gün inşallah soyulma olacak, yani bendeki tepki öyle oldu. 3. günde çene ve burun çevresi her iki uygulamamda da soyulmaya başladı.

Son düzenleme:
ladysubaru
canım sana bir sorum olacak ben fesleğen ve e vitamini nemlendirici olarak kullanmak istiyorum ama cildim yağlı sivilceye meğilli kullanabilirmiyim.

Meri çok güzel yazmışsın ama ben yapılabilecek en doğru şeyi yazdım arkadaşa. ama onu uygulamak yerine boynuna tekrar tca uyguladı ki biliyorsunuz tecrübem olmadığı için yüz dışında hiçbir bölgeye öneri vermiyorum. Kararma olmuş boyun soyulmamış bende tekrar uygulamaması gerektiğini o kısmı soymak için başka bir ürün önerdim ama ısrarla uygulamaktan kaçınıp bildiğini okudu

Süreç doğru ilerliyor tatlım soyulma cilt tipine göre 3. gün yada 4. gün başlıyor hatta bazı arkadaşlar 5. gün bile soyulmaya başladı.

ladysubaru
canım sana bir sorum olacak ben fesleğen ve e vitamini nemlendirici olarak kullanmak istiyorum ama cildim yağlı sivilceye meğilli kullanabilirmiyim.

Kullanabilirsin tatlım ama cildini doğru temizlemen gerek aslında sivilceyle mücadelenin ilk kuralı cilt temizliğini doğru yapmaktır.
Sebamed in yeşil renkte sabununu tavsiye ederim sana, bende ara ara mutlaka kullanırım eczane veya büyük marketlerden alabilirsin

İşte anlatamadık maalesef arkadaşa kedicim

Bu kremlerle olacak iş değil bu eminim fark etmişsindir artık. O kısmın nazikçe soyulması gerekiyor. Sana önerdiğimi alıp kullamaya başlamalısın artık, ağlayınca hiçbir sorunun çözüldüğünü görmedim ben.

ladym cogu kişi 2. uygulamadan sonra daha iyi sonuc almıs. bugun uygulamamın 14. gunu 25. gunu 2. uygulamamı yapsam olur dımı bebegım

ladym cogu kişi 2. uygulamadan sonra daha iyi sonuc almıs. bugun uygulamamın 14. gunu 25. gunu 2. uygulamamı yapsam olur dımı bebegım

Olmaz güzelim iki uygulama arası en az 30 gün olmak zorunda cilt kendini toparlamalı. Tahriş edersin boşa yorarsın cildini

Olmaz güzelim iki uygulama arası en az 30 gün olmak zorunda cilt kendini toparlamalı. Tahriş edersin boşa yorarsın cildini

lady soyulmalar bittikten sonra mı 30 gün sayıyoruz 2. uygulamayı yapmak için , yoksa burda 25. gün demiş arkadaş 5 günlük bir fark için mi bunu dedin canım ?:26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…