Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Merhaba Bugün 3. günüm ve soyulmalarım başladı..Burnumun kenarları soyuluyor.. %20liği daha çok sevdim bennn

Merhaba Bugün 3. günüm ve soyulmalarım başladı..Burnumun kenarları soyuluyor.. %20liği daha çok sevdim bennn

Kendine uygun oranı buldun, sevindim. Sende şu an olan tepkiler bende 15'likte olmuştu. Demekki 15'likte bana uygun, bakalım haftaya 2. seansta nasıl olacak. İnşallah 2. seansta daha güzel sonuçlar alacağım, sonrada glikolikle devam edeceğim inşallah.

Canim suratin nasil disari cikamayacak gibi mi? Yoksa normal mi?ben yaptigimda okula gidecegim de birde 15lik yapicam

Resimlerimi bir önceki sayfalarda yayınlamıştım,geriye dönüp bakarsanız görürsünüz. Dışarı çıkılmayacak gibi değil gayete de çıkılacak gibi.Hiç bir sorun yok hafiften burnumun kenarları soyuluyor. E bu kadarına da katlanacağız...

Canım evet kendime uygun oranı buldum,istediğim gibi soyulmaya başladım..Şu yanaklarımda öyle olsa ahhh Olacak gerçi sonbahar sezonunun gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum..2 seans daha yaptığımda bu iş biter..Bebek gibi bir cilde merhaba..Bende bu tca sonrası laktikasitime devam edeceğim. Sonrasında glikolikasitle devam edeceğim. Planlarım böyle..Yap bakalım umarım sendeki etkisi de muhteşem olur.. Yaz tamam mı kedicim?

Lady umarım dediğin gibi olur ve leke kalmaz inşallah, çünkü leke kalıcı olursa inan abartmıyorum psikolojimi bile etkiler. Peki sence nisanın ilk haftası sadece o bölgeye tca uygulasam mı?

Tatlım sana özel mesaj attım bir bak bakalım

Ladym o zaman ben aksamlari yatarken nemlendirici sursrm sabah kalkincada feslegen sursem olmaz mi

İyi de güzelim fesleğen kremi zaten nemlendirici bir krem bu durumda sen 2 tane mi nemlendirici kullanıyorsun?

Tatlım demek cilt yapına %15 az gelmiş dana en uygun oran %20 tca olacaktır ve emin ol %15 tca ve %20 tca arasında ciddi fark var. Hatta %20 yine soyulmayı az yaparsa %25 e geçebilirsin emin ol o zaman çok daha etkin soyulacaktır yüzün, yok öyle pes etmek

Glikolik asit tca gibi soymuyor cildi pullanıp ince şekilde atıyor cilt ama benim en sevdiğim etkisi daha parlak, sıkı aydınlık ve dinç bir cilt oluşturması. (tabi benim cildim hassas olduğu için %10 glikolik asit denedim, tecrübem bununla ilgili, %25 glikolik asiti 2-3 defa kullanabildim henüz ama yine morarma karartma gibi etkisi yok ciltte)

Gün arasında eğer cildin ihtiyaç duyarsa yani cildinde gerginlik ve kuruluk hissedersen mutlaka sürmelisin tatlım.

Ay bu yorumları okuyunca gaza geldim. Daha önce zaten doadan alışveriş yapmıştım kalitelerine güveniyorum ve hemen sipariş ettim 25'inde elime ulaşacak çok heyecanlıyım...

Merhaba tatlım hoşgeldin
%25 ağır olmaz mı yahu keşke %20 tca ile deneseydin önce:44:

Tatlım bence mart sonu 1 uygulama yap ve dur. İlkbahar aylarına girdik cildini doğru şekilde koruyamazsan renk bozukluğu oluşabilir ( tatile gidip güneşlenme planın yoksa, güneşin altına direkt oturmam, sabah uyandığım gibi güneş koruyucumu sürerim ve gün içinde 2 defa güneş koruyucumu tazelerim dersen uygulayabilirsin)

Sana en uygunu glikolik asite devam etmek olur tatlım. %10 ve %25 glikolik asit al önce %10 u bitir sonra %25 ile devam et
Yağlara gelirsek nar çekirdeği ve pirinç kepeği yağını tavsiye ederim

Tatlım kış aylarında bb krem kullandım ama artık lütfen 50+ faktörlü koruyuculara devam edin isterseniz üstüne bb sürün yine ben başladım bile

Çünkü cildine daha uygun ve daha etkin şekilde soyacak

Canim suratin nasil disari cikamayacak gibi mi? Yoksa normal mi?ben yaptigimda okula gidecegim de birde 15lik yapicam

Bu tepki cilt yapısına göre değişir tatlım. Mesela ben hiç kararmadım ama elbette bir parça ciltte kızarıklık vardı. Esas ilginç görüntü 3. günden itibaren oluşuyor e cilt iri iri soyulmaya başlıyor. Bunu şöyle yapabilirsin uygulamanı salı gecesi yap ki iri soyulmaların cumartesi pazar gününe denk gelsin

Kedicim sen sakın oran yükseltme sende benim gibi beyaz tenlisin cilt yapılarımız çok yakın birbirine. Glikolik asite hele bayılacaksınız cildim nasıl sıkı ve pırıl pırıl

Yılda 2 defa yine tekrar etmeni öneririm merim, ciltten fazla ölü deriyi atarsın cilt yenilersin

İnşallah olur, merakla bekliyorum, sen söyleyince benimde şişede laktik asitli toniğim olduğnu hatırladım. Bende önce onu kullanayım. %40'lık var birde karıştırılmamış, onu sonra kullanırım. Glikoliği merak ediyorum.

Kedicim sen sakın oran yükseltme sende benim gibi beyaz tenlisin cilt yapılarımız çok yakın birbirine. Glikolik asite hele bayılacaksınız cildim nasıl sıkı ve pırıl pırıl

Yükseltmeyeceğim, zaten 15likle bile buruş buruş olmuştum. Teşekkür ederim. Glikolik inşallah banada senin ki gibi etki verir.

Son düzenleme:
Çünkü cildine daha uygun ve daha etkin şekilde soyacak

Yılda 2 defa yine tekrar etmeni öneririm merim, ciltten fazla ölü deriyi atarsın cilt yenilersin

Ladyim haklısın cildin daha derininde çünkü çiller,üstteki deriyi soyduk sonbahar sezonunda alttaki deriyi soyacak inşallah..Evet tazelemek amacıyla kullanabilirim.Tcadan vazgeçeceğimi hiç sanmıyorum

Haydi bakalım kedicim uygulaman rast gitsin. Evet bende merak ediyorum glikolik asiti ama israfa da karşıyım,bu şişem bitsin sonra glikolik asite geçeceğim. Bak bakalım sendeki etkisi nasıl olacak?

evet lady basta öyle yazdım ama son 2 gundur sadece feslegenı kullanıyorum canım. sabahları uyanınca sadece feslegen suruyorum o kadar sence dogrumu

ladycim şimdi yanlış anlamış olmamak için teyit ediyorum 15 gün sonra yani soyulmalarım tamamen bittiğinde mi glikolik yapiyim ? .nar çekirdeği yağı almıştım pirinç kepeği yağı ve ozon yağı da almayı düşünüyorum .glikolik yaprken o yaptığım süreçte bunları da sürsem soyulmam olmaz mı ki ? ve tca mın günü tam 30 olduğunda bir tca daha yapiyim mi ben ıspaRTadayım izmir kadar olmaz ama sonuçta yine var güneş tabi.ya da şöyle yapiyim şu ilk15 gün soyulmalrımın bitmesini bekliyorum sonra glikolik ve (eğer soyulmalrını etkiler soyulmazsın demezsen ) yağlarımı yapıyorum .toplamda bu 30 günün sonunda cildimde ki gelişmelere bakarak tca yapıp yapmıycağıma karar veriyim (tabi çok dikkat ederek ).belki yüksek oranlı glikolik de yapabilirim bu arada dimi .inş sormak ve söylemek istediklerimi güzel anlatabilmişimdir lady cevabın için teşekkürler birde. keşke burayı daha erkn farkedip başlayabilseydim.bir tanecik yapabiliyorum sadece uygulama

Lady benm 15lik tca hiçbir etki etmedi tekrar yapsam nasıl olur 4 gün oldu ama cildim her zamanki gibi çok yağlı bir değişim yok

lady canım yaa benım cıldım istediğim sekile soyulma olmuyor sabahları uyandıgımda hafif pütürleşmiş oluyor sadece yanaklarım ve cenem kremi sürüyorum 2-3 bezelye tanesi kadar ama soyulma devam etmıyor. acaba tca nın oranı bana azmı geldi

yok canım pes edermiyim hiiç :) bukadar güzel etkiler görmüşken asla vazgeçmem tek sonuç aldığım şeydir TCA ve diğerleri benim için,yazın kullanılabilirliği olduğundan elimdeki laktik asit toniğim bitince TCA mevsimine kadar leke tedavime glikolik asitle destek vereceğim inş. ondanda çok umutluyum ben leke konusunda çünkü TCA ile 4 kere soyma işlemini tamamladım renklerinde epey bir açılma var bazı yerledeki çillerimin yok olduğunuda farkındayım + cildime kattığı tazeliği ve sıkılığı söylemeden edemicem Glikolik de aynı etkileri devam ettirir ve lekelerden kurtulmamda onun epeyce fayda sağlayacağını umut ediyorum bakalım deneyimlediğimde sonuçları yazacağım Teşekkürler

2. tca'mı da uyguladım. 1. uygulamamla aynı şekilde. 15'lik tca ile, 1,5 dk. 3 veya 4 defa 1,5 dk içinde pamuğu tekrar gezdirdim yüzümde, bu aralar soğuktan cildim hassastı, 1.'ye göre daha çok yanma hissettim. Bol bol süreyim derken, dudağıma aktı tca ve dudağım beyazladı. Bakalım sonuçlar ne olacak.

Lady özel mesajın için teşekkür ederim, (özel mesaj hakkım olmadığından buraya yazmak zorundayım) aklıma takılan bi nokta var; ürünün tanıtımında 15 günde 1 defa uygulayın diyor, senin tavsiyen daha farklı. Bir de ben nisanın ilk haftası sadece o bölgeye son bir kez tca uygulamak istiyorum (nede olsa çalıştığım için bırak güneşlenmeyi dışarı bile çıkamayacağım) sen ne düşünürsün bu konuda sence daha kötü olma ihtimali var mı?

Son düzenleme:

aynen bende gecen gün tekrar yaptım sadece iz kalan bölgeye

Arkadaşlar bu leke kalan yerlere tekrar TCA yapınca geçiyor mu? Ben glikolik %10 derişimli aldım. Lazerle çil tedavisi görmüştüm bütüm yüzümde lekeler oluştu. Doktor da TCA yapma dedi. Çillerin çoğu gitti ama yüzümün her yerinde öbek öbek lekeler var. Bir de açıkcası böyle yüzünde lekeler olanları görünce iyice kötü yapmak istemiyorum. Doktorun demesine göre hayatında gördüğü en hassas cilt benimmiş. Gerçi para adama neler söyletmez değil mi... TCA yüzünüzü inceltiyor mu? Benim yüzümde doktorun verdiği advantandan damarlar çıkmaya başladı. Şimdi dışarıdan leke gibi gözüken ayrıca kılcal damarlarım var. Kendimi de çok kötü hissediyorm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…