Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

Haklısın lady son tca doanındı ama işte yaza denk geldi benim bunu anlamam vede tca uygulamasını duymamda geç oldu dediğin uygulama içinde geç malesef bu işlemlerin hiçbiri yazın yapılmıyor artık yazı :%25 glikolilk asitel yavaş yavaş soyarak geçiricem ve eylül sonu tca ya başlıycam umarım dediğin gibi çok uygulama yaptığımda sabrımın mükafatını görücem benim hiç kahverengi lekem yok bu arada çünkü yüzümü özellikle güneşten çok iyi koruyorum ama işte bu delikler beni mahvetti umarım önümüzdeki kış kurtulabilirim bütün kış yüzüm buruş buruş gezsemde sabretmekten başka çare yok şimdilik glikolik asite yağ bakımlarıma devam edicem zaten beyaz olan tenim iyice apak oldu :) yağ bakımları gerçekten çok etkili delikli ama duru bir tenim var bu yazı atlatmaya çalışıcam ilginize çok teşekkür ederim ...

%25 tca yı çatlaklar için 2 defa kullandım. 10 dakika kadarda beklettim. hiç bir şekilde soyulma olmadı. bu durum normal mi,tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

lady içine e vitamini koyduğum fesleğen kremimin üsten biraz küflenmiş kapalı dolapta duruyor ama bişey olurmu küfleri üstünden alıp attım ama kullanabilirmiyim sence ?

Güneş koruyucunu sabah uyanıp yüzünü yıkadıktan hemen sonra uygula ve direkt güneşe maruz kalma tatlım o zaman sorun yaşamazsın.

Cildi canlandırır ve leke açma konusunda kullanılıyor ama tam ona düzenli kullandım diyemem. Az miktar suya az miktar ekle ve çöz tek kullanımlık hazırlamalısın askorbik asit ısı ışıktan etkilenip etkinliğini kaybettiği için çok uzun kullanımlık hazırlnamıyor

Olsun güzelim geç olsun güç olmasın. Eylülde başlarsın üzülme. Ama şunu kesinlikle unutma leke tedavisi başka çukur tedavisi başka... Çukurlar çok daha fazla zaman ister. Moral bozmak yok sabılrı olmalısın çok öpüyorum

%25 tca yı çatlaklar için 2 defa kullandım. 10 dakika kadarda beklettim. hiç bir şekilde soyulma olmadı. bu durum normal mi,tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

10 dk mi?!
Size söyleyecek tek cümle bulamadım.

lady içine e vitamini koyduğum fesleğen kremimin üsten biraz küflenmiş kapalı dolapta duruyor ama bişey olurmu küfleri üstünden alıp attım ama kullanabilirmiyim sence ?

At tatlım onu kullanılmaz o

lady benim cildim soyulmadı cnm.. sence bu ayın 17 sinde yıne uygulasammı??? bu ayın 17 sinde tam 1 ay olacak katatma syulma kabarma hiçbisey olmadı

lady benim cildim soyulmadı cnm.. sence bu ayın 17 sinde yıne uygulasammı??? bu ayın 17 sinde tam 1 ay olacak katatma syulma kabarma hiçbisey olmadı

Eski mesajlarına baktım ama bulamadım.
Kaçlık tca uyguladın ?
Bekletme süren ne kadardı?
Bekletme süresi içinde kaç kat tca sürdün?
Ten rengin neydi ? :)

DİKKAT...!
Ve artık güneş kendini iyice gösterdi TCA UYGULAMA ZAMANI BİTTİ!

Öncelikle LadySubaru' ya çok teşekkürler . Söylediklerini aynen uyguladım ve başarılı sonuç aldım . Hatta benim komedonlarım vardı ilk gün onların hepsi uçup gitti . Yalnız bundan sonra yapılmaması taraftarıyım dışarı çıkmasanız bile sıcaklık cildinizin tahriş olmasına yeter . Ben ilk yaptığımda inanamadım yüzümde sivilceler ve kırmızı izler çıktı ama sabırla bekledim . 6.günde soyulma başladı ve 13.günde tam anlamda düzeldi . Cildim parlıyor , gözeneklerim küçüldü , minik sivilce izlerim geçti . Bundan sonrasında günlük temel bakımlar yeterli olacaktır sanırım .

%15lik kullandım..... bekletme sürem 1,5 dakikaydı.. bekletme süresi içinde 2 kat sürdüm. ten rengimde beyaz cnm.... eeeee kalan tca yı ne yapacagım çöpe mi atayım yoksa ileriki aylarda kullanabilirmiyim skt si yok cunku

slm ladysubaru... şuan işteyim yarım yamalak okudum ama yinede birebir sormak istiyorum. benim sivilce lekelerim var roaccutaan biteli 1 yılı aştı. birazda çukurlarım var ama çok derin değil. tcA yı yaz geldiği için geçiyrm. bu yaz güneşlenmek gibi bi planım var. zaten her daim güneş koruyucumu sürüyürum. yaşım 22 bu arada. bn glikolik asit alsam nasıl olur:26: daha önce aha lı ürünler kullandım ama çok kısa süre yüzüm çukurlara rağmen güzel görünüyodu şimdo doa kozmetiğe baktım %10 luk var onu sulandırıyomuyuz bizmi hazırlıyoruz nasıl oluyo:26: 20 ml diyo anlamadım ayddınlatırsan sevinirim bide yazın kullanabilirmiyim onu teşkkürler

Güneşlenmek gibi bir planın varsa glikolik asitte kullanamıyorsun maalesef. Lady gelene kadar bende yardımcı olayım.

Tatlım yazımın en başında uyarıyorum zaten ilkbahar ve yaz aylarında yapılamaz diye :)
İşte yazılana uyulduğunda başarılı sonuç alınacağına örnek oldun tebrik ederim

Sanırım 15lik oran sana az geldi tatlım.

Güneşlenmeyeceksen glikolik asit kullanabilirsin tatlım. Ürün hazır şekilde zaten kullanabilirsin ama kesinlikle güneş koruyucuyu ihmal etmek ve direkt güneşe maruz kalmak yasak

cvbın için teşekkürler peki kaç güne bir sürücem glikolik asiti:26: sürdükten sonra öyle yatıcam değilmi... ben glikolik asitli kremlere para bayılmaktan bıktım

Sevgili lady acmis oldugun konu basliginin tamamini okudum yani 126 sayfanin hepsini.senin bloguda inceledim sayende bende kimyasal icerikli gereksiz kozmetiklerden kurtuldum.Simdi dogal urunlere basladim yaklasik olarak 2 haftadir kullaniyorum urunler gercekten basarili tabi bazilari zamanla daha ii sonuclar alacagima inaniyorum.senden ricam vucut sikilastirici olarak ne kullanalim sitede slim set var dusuncelerini merak ediyorum.gosterecegin ilgiye simdiden tesekkur ederim.

slm lady kimyasal peeling yapmadan önce çok araştırdım ve senin yazdıklarını okudum iyiki varsın çoookk teşekkürler.yanak çevremde güneş lekelerim var bu yüzden yapmak istedim.benim sorum şu ben dün bahsedeilen siteden uygun fiyata aldığım %25 tca ile bi deneme yaptım:) yalnız yüzümde çok bekletmemiş olacağım ki(1dk beklettim)çok az bi gerilme oldu o kadar gerilme hissi olmasa bişey sürmemişim gibi yani öyle beyazlama aşırı gerginlik ertesi gün esmerleşme filan olmadı.bende tca yı aldığım siteyi aradım tekrar uygulayabilir miyim diye sordum.bugün tekrar uygulayın ve 2 dakika bekletin o 2 dak içindede 3 kez tekrarlayın tca sürme işlemini dedi bende hemen uyguladım tabii:)diğerinde tek kat sürüp beklemiştim bu seferinde 2 dakika dolana kadar üç kez sürdüm bütün yüze.cildim esmer ve kalın olduğu için ilkinde gerçekleşmeyen beyazlama bu sefer oldu.2 dk dolunca yıkadım ve dikkatli bi şekilde bastırmadan kuruladıktan sonra bephanten sürdüm.bunları yapmak isteyen arkadaşlar varsa okusunlar diye yazıyorum.şimdi geleyim soruya esmer tenli olduğum için yüzüm hafiften pembeyle kırmızı arası bi renk aldı.bu normal mi.fazla bekletilirse kalıcı kötü bi etkesi olur mu.çok fazla güneşte kalmadığım için ve 50 + faktör güneş koruyucu kullandığım için bu mevsimde yapmamın fazla zararı olmayacağını düşündüm.sözün özü yüzüm kızardı normal mi.bende dahil bir çok insana yardımın ve ilgin için teşekkürler.

cvbın için teşekkürler peki kaç güne bir sürücem glikolik asiti:26: sürdükten sonra öyle yatıcam değilmi... ben glikolik asitli kremlere para bayılmaktan bıktım
Tatlım ben %10 glikolik asiti 2 günde 1 sürdüm sorun yaşamadım sende bu şekilde kullanabilirsin. Sadece dikkat etmen gereken bastırmadan ve 2 kat şeklinde sürmen olacak ve sürüp uyuyacaksın

Öncelikle gözlerinin ferine teşekkürlerimi sunuyorum, yazılanların hepsini okuyarak emeğimi taçlandırdığın için çok teşekkür ederim
Şöyle 1-2 ay geçsin esas etkiler o zaman belli etmeye başlayacak kendisini.
Slim seti denemedim ama içeriğine bakmıştım. Çayın içeriği çok başarılı duruyor, güzel sonuçlar verebilir ama tabii yenilene içilene dikkat edilmeli spor yapma imkanınız olmasa dahi en azından günde 30-45dk yürüyüş yapılmalı, nasıl olsa slim çay slim yağ kullanıyorum deyip dikkat etmemek olmaz

Merhaba tatlım şu an cildinin tepkisi normal ters bir tepki yok cildinde için rahat olsun. Ama lütfen şu mevsimde son yapışın olsun çünkü ne kadar çabalasakta cildi yeterli şekilde koruyamayız güneşten, eylül ayında tekrar başlarsın. Sabah akşam nemlendirmeyi ve güneş koruyucunu sabah uyandığın gibi ve öğlen saatlerinde tekrar sürmeyi lütfen ihmal etme. Hadi bakalım sürecin hayırlı olsun

Sevgili lady oncelikle gösterdigin ilgin ve cevabin icin cok tesekkur ederim.Zaman ayirarak soruma cvp verdigin icin saygilarimi sunuyorum.
Benimde uzun surelerdir bas edemedigim gunes lekelerim var yuzumde.senin aciklamalarindan edindigim ve kendi tecrubelrimle de bildigim yaz aylarinda hic bir uygulama yapmamamk gerek tca icin ekim sonunu bekliyorum:))senin vermis oldugun bilgileren yola cikarak askorbik asit uygulamasi yapinca yuzde beklettikten sonra yikiyor muyuz?yoksa kalabilir mi?birde goz cevresine surersek bir sikinti olurmu?bu arada gul suyu ile karistirip tek kullanimlik olmasi gerektigini sayende ogrendim.yuzumdeki lekelr icinse glikolik 10 aldim hafif bir cildimde parlatma yapsa yeter bana.cildim kuzeyli cilt tipi okdukca beyaz ama kimyasal islere bayagi dayanikli cikdim var diyebilirim.hafta da bir 2 dak bekletsem nasil olur sence ?cevabini dort gozle bekleyecegim cok tesekkur ederim saygilarimi iletiyorum.kolay gelsin.

Rica ederim tatlım neticede buraya bir konu açtıysam uygulayan herkes benim sorumluluğumda demektir, severek keyifle yardımcı oluyorum hepinize ki faydalı olabilmek dünyanın en düzel duygularından biri

Askorbik asiti yani c vitaminini 15-20dk bekletip daha sonra yıka güzelim zaten çok daha uzun kalmasının bir anlamı yok çünkü c vitamini ısı ışık oksijen sebebpli bir süre sonra etkinliğini kaybediyor. Göz çevrene de kullanabilirsin sorun olmaz. Glikolik çok hoş etki bırakıyor şöyle örnekleyeyim sana; glikolik asit uyguladığımın ertesi günü bir arkadaşım ay lady sende farklı bir hoşluk var bugün sanki yüzüne ışık tutuyorlar gibi böyle bi hoş aydınlık var naptın hemen aynısını istiyorum dedi

%10 glikolik asit uygulaycaksan ciltten çıkartmana gerek yok gece yüzünü temizle ve sür %10 glikoliğini uyu çok öpüyorum

ladycim cevabın için teşekkürler perşembe günü yaptığım % 25 tca sonrasında bugün sabah kahvaltı yaparken yüzüm hareket ettikçe ölü deriler kendiliğinden kalktı:)))kalkan yerleri nazikçe kopardım zaten alttan normal ten rengimde pürüzsüz bir cilt çıkmıştı.kırmızı filan değil yani:) mutluyum iyi ki yapmışım.zamanı doğru değil farkındayım yaz geldi artık yapmamak lazım.keşke bu kış bilseydim bu uygulamayı ve şimdiye 2.- 3. kez yapmış olsaydım.tek seferde bile lekeler oldukça açılmış.çok oldum artık farkındayım ama bundan sonrası için nasıl bir cilt bakımı önerirsin.cildim yağlı özellikle T bölgem. gözenekler filan yok olmuş.tekrar oluşmaması için senin bi önerin olur mu.tca öncesinde gül suyu kullanıyordum.devam edeyim mi yada ne zaman başlayayım.başka maske olsun farklı bir ürün olsun önerin olursa alırım.cevabın için şimdiden teşekkürler.:)

yazmayı unutmuşum siteden E vitamini,fesleğen kremi ve melisa kremi istemiştim bugün geldi.sen bu kremlerin içine katıyordun sanırım E vitaminini.kaç damla katayım sence?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…