Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
evet lady basta öyle yazdım ama son 2 gundur sadece feslegenı kullanıyorum canım. sabahları uyanınca sadece feslegen suruyorum o kadar sence dogrumu

Sadece sabah olmaz tatlım mesela akşam üstü de cildini nemlendir. Ve güneş koruyucu kullanıyorsun değil mi ?

ladycim şimdi yanlış anlamış olmamak için teyit ediyorum :KK17: 15 gün sonra yani soyulmalarım tamamen bittiğinde mi glikolik yapiyim ? .nar çekirdeği yağı almıştım pirinç kepeği yağı ve ozon yağı da almayı düşünüyorum .glikolik yaprken o yaptığım süreçte bunları da sürsem soyulmam olmaz mı ki ? ve tca mın günü tam 30 olduğunda bir tca daha yapiyim mi ben ıspaRTadayım izmir kadar olmaz ama sonuçta yine var güneş tabi.ya da şöyle yapiyim şu ilk15 gün soyulmalrımın bitmesini bekliyorum sonra glikolik ve (eğer soyulmalrını etkiler soyulmazsın demezsen ) yağlarımı yapıyorum .toplamda bu 30 günün sonunda cildimde ki gelişmelere bakarak tca yapıp yapmıycağıma karar veriyim (tabi çok dikkat ederek ).belki yüksek oranlı glikolik de yapabilirim bu arada dimi .inş sormak ve söylemek istediklerimi güzel anlatabilmişimdir :KK31: lady cevabın için teşekkürler birde.:KK16: keşke burayı daha erkn farkedip başlayabilseydim.bir tanecik yapabiliyorum sadece uygulama :KK5:

Soyulma bittikten 20-25 gün sonra %10 glikolik kullanmaya başlayabilirsin tatlım.
glikolik kullanırsan bir seans daha tca yapamazsın sen en güzeli eğer cidlimi etkin şekilde korurum dersen soyulman bittikten 25-30 gün sonra son tca seansını yap ve ondan bir 25 gün sonra glikolik asite devam et.

İster tca sonrasında ister glikolik asitten sonra nar çekirdeği, pirinç kepeği, ozon yağı gibi yağlarla cildine bakım yapabilirsin bu soyulmanı etkilemez ama tca yapmana 3-4 gün kala yağları kes ki ciltte tabaka olmasın. Tca yeteri şekilde emilebilsin:KK34:

Tca uyguladığın için glikolik asite yüksek oranda başlayamazsın acele etme lütfen!
Önce bir şişe %10 glikolik kullan sonra %25 glikolik asite geç ve lütfen %50 glikolik asite yaklaşma!
Çünkü sen tca uyguladığın için cildine ciddi bir soyulma yarattın zaten cildi yormanın alemi yok.
Etkiler yavaş yavaş olsun ama cildi yıpratıp yormaya hiç gerek yok :KK16:

Lady benm 15lik tca hiçbir etki etmedi tekrar yapsam nasıl olur 4 gün oldu ama cildim her zamanki gibi çok yağlı bir değişim yok:KK43:

İyide tca cilt yağını emmez ki:44:
Bazı ciltlerde cilt yapısına göre kuruluk yaratabiliyor ama illa kuruyacak diye bir şart yok.
Uygularken üst üste tca sürdün değil mi (1,5 dk lık bekleme sürenin içinde 3-4 defa daha) ?
Yani kısaca cilt iyice tca ile muhatap oldu mu?

lady canım yaa benım cıldım istediğim sekile soyulma olmuyor sabahları uyandıgımda hafif pütürleşmiş oluyor sadece yanaklarım ve cenem kremi sürüyorum 2-3 bezelye tanesi kadar ama soyulma devam etmıyor. acaba tca nın oranı bana azmı geldi

Olabilir tatlım az gelmişte olabilir ama bak az önce arkadaşımıza sorduğum gibi yaptın mı?
Uygularken üst üste tca sürdün değil mi (1,5 dk lık bekleme sürenin içinde 3-4 defa daha) ?

yok canım pes edermiyim hiiç :) bukadar güzel etkiler görmüşken asla vazgeçmem tek sonuç aldığım şeydir TCA ve diğerleri benim için,yazın kullanılabilirliği olduğundan elimdeki laktik asit toniğim bitince TCA mevsimine kadar leke tedavime glikolik asitle destek vereceğim inş. ondanda çok umutluyum ben leke konusunda çünkü TCA ile 4 kere soyma işlemini tamamladım renklerinde epey bir açılma var bazı yerledeki çillerimin yok olduğunuda farkındayım + cildime kattığı tazeliği ve sıkılığı söylemeden edemicem :KK16: Glikolik de aynı etkileri devam ettirir ve lekelerden kurtulmamda onun epeyce fayda sağlayacağını umut ediyorum bakalım deneyimlediğimde sonuçları yazacağım Teşekkürler

Çok seveceksiniz glikolik asiti çok:KK16:

2. tca'mı da uyguladım. 1. uygulamamla aynı şekilde. 15'lik tca ile, 1,5 dk. 3 veya 4 defa 1,5 dk içinde pamuğu tekrar gezdirdim yüzümde, bu aralar soğuktan cildim hassastı, 1.'ye göre daha çok yanma hissettim. Bol bol süreyim derken, dudağıma aktı tca ve dudağım beyazladı. :KK70: Bakalım sonuçlar ne olacak.

Nasıl şoka soktun beni o gece mesaj attığında :KK53: aman kedicim dediğimi unutma kesinlikle soyma ve dudağına sık sık shea butter ve e vitamini sür kuru bırakma:KK9:

Lady özel mesajın için teşekkür ederim, (özel mesaj hakkım olmadığından buraya yazmak zorundayım) aklıma takılan bi nokta var; ürünün tanıtımında 15 günde 1 defa uygulayın diyor, senin tavsiyen daha farklı. Bir de ben nisanın ilk haftası sadece o bölgeye son bir kez tca uygulamak istiyorum (nede olsa çalıştığım için bırak güneşlenmeyi dışarı bile çıkamayacağım) sen ne düşünürsün bu konuda sence daha kötü olma ihtimali var mı?

Bakma sen öyle yazdığına güzelim o ürünü yengem 1 gün arayla uyguladı sorun yaratmıyor, önce o tavsiye ettiğimi uygula eğer sonuç alamazsak o zaman tca uygularsın bir defa daha:KK34:

Arkadaşlar bu leke kalan yerlere tekrar TCA yapınca geçiyor mu? Ben glikolik %10 derişimli aldım. Lazerle çil tedavisi görmüştüm bütüm yüzümde lekeler oluştu. Doktor da TCA yapma dedi. Çillerin çoğu gitti ama yüzümün her yerinde öbek öbek lekeler var. Bir de açıkcası böyle yüzünde lekeler olanları görünce iyice kötü yapmak istemiyorum. Doktorun demesine göre hayatında gördüğü en hassas cilt benimmiş. Gerçi para adama neler söyletmez değil mi... TCA yüzünüzü inceltiyor mu? Benim yüzümde doktorun verdiği advantandan damarlar çıkmaya başladı. Şimdi dışarıdan leke gibi gözüken ayrıca kılcal damarlarım var. Kendimi de çok kötü hissediyorm.

Cilt yapısı ince olanlar tca uygulayamaz ama tca cildin telöre edemeyeceği bir miktar değil ki ciltten soyduğu ki cilt zaten 25 günde bir kendini yeniliyor:KK34:
Ama yinede uzman görüşünü atlamamakta yarar var, bu durumda ben ne söylesem boş olur:KK30:

Geldim tatlım:KK34:

Nasıl şoka soktun beni o gece mesaj attığında :KK53: aman kedicim dediğimi unutma kesinlikle soyma ve dudağına sık sık shea butter ve e vitamini sür kuru bırakma:KK9:

Merak etme sorun yok dudağımda artık, düzeldi. :KK9: Bugün 3. günüm dün kıpkırmızıydım, bugün kırmızı ve buruşuğum, daha soyulmaya başlamadım.

Son düzenleme:
gün içerisinde dışarı cıkarsam gunes koruyucu sürüyorum ama cıkmaz evden çalısırsam sürmüyorum sadece nemlendirici ile devam ediyorum.. evet tatlım üst üste sürdüm.. hatta biraz kaldı acaba onuda mı uygulasam çünkü soyulma baslarmıs gibi oldu ama devamı gelmedı. kurulur var cildimde.. nemlendirici ile kurulugu gideriyorum ama soyulma olmuyor olmuyor olmuyor :KK43: sence kalan tca %15 liğimide suan uylamalımıyım yoksa beklemelimiyim

Sadece sabah olmaz tatlım mesela akşam üstü de cildini nemlendir. Ve güneş koruyucu kullanıyorsun değil mi ?

Soyulma bittikten 20-25 gün sonra %10 glikolik kullanmaya başlayabilirsin tatlım.
glikolik kullanırsan bir seans daha tca yapamazsın sen en güzeli eğer cidlimi etkin şekilde korurum dersen soyulman bittikten 25-30 gün sonra son tca seansını yap ve ondan bir 25 gün sonra glikolik asite devam et.

İster tca sonrasında ister glikolik asitten sonra nar çekirdeği, pirinç kepeği, ozon yağı gibi yağlarla cildine bakım yapabilirsin bu soyulmanı etkilemez ama tca yapmana 3-4 gün kala yağları kes ki ciltte tabaka olmasın. Tca yeteri şekilde emilebilsin:KK34:

Tca uyguladığın için glikolik asite yüksek oranda başlayamazsın acele etme lütfen!
Önce bir şişe %10 glikolik kullan sonra %25 glikolik asite geç ve lütfen %50 glikolik asite yaklaşma!
Çünkü sen tca uyguladığın için cildine ciddi bir soyulma yarattın zaten cildi yormanın alemi yok.
Etkiler yavaş yavaş olsun ama cildi yıpratıp yormaya hiç gerek yok :KK16:

İyide tca cilt yağını emmez ki:44:
Bazı ciltlerde cilt yapısına göre kuruluk yaratabiliyor ama illa kuruyacak diye bir şart yok.
Yani kısaca cilt iyice tca ile muhatap oldu mu?

Olabilir tatlım az gelmişte olabilir ama bak az önce arkadaşımıza sorduğum gibi yaptın mı?

Çok seveceksiniz glikolik asiti çok:KK16:

Bakma sen öyle yazdığına güzelim o ürünü yengem 1 gün arayla uyguladı sorun yaratmıyor, önce o tavsiye ettiğimi uygula eğer sonuç alamazsak o zaman tca uygularsın bir defa daha:KK34:

Cilt yapısı ince olanlar tca uygulayamaz ama tca cildin telöre edemeyeceği bir miktar değil ki ciltten soyduğu ki cilt zaten 25 günde bir kendini yeniliyor:KK34:
Ama yinede uzman görüşünü atlamamakta yarar var, bu durumda ben ne söylesem boş olur:KK30:

Geldim tatlım:KK34:

tamam canım lekelerimin durumuna göre karar vericem hangisiyle devam ediceğime o zaman teşekkürler cevabın için .şu an 5. günümdeyim .sadece burnumda ve etrafında soyulma var minik minik. benim için önemli soyulmasını istediğim yer yanaklar .yanaklarımı şöyle elimle hafifçe iter gibi yapıyorum aynada sanki üstünde incecik jelatin var :KK52: yani atılacak olan deri :KK51: ama hiç soyulma belirtisi yok .bekliyorum bakalım .geç soyulucam sanırım .%20 liği 1 dakika tutmuştum öyle beyazlamasını falan beklemedim yıkadım bir dahakine 1.5 dakika tutucam eğer bir seans daha yaparsam .öpüyorum sizi :KK16:

kızlar mrb .uzun zamandır yoktum ikinci tca yı yaptım yüzümde ilkinden daha güzel soyuldu çünkü biraz daha fazla beklettim.şimdi çok mutluyum iyi sonuç aldım.lekelerin ve çillerin neredeyse tamamı gitti.herkes bunu fark ediyor bu çok hoş bi duygu aynaya eskisinden daha fazla bakar oldum güzelliği görmek için... her soruya bıkmadan cevap verdiğin için tekrar tekrar teşekkür ediyorum sevgili LADYSUBARU....

selam lady we diğer tca kızları :))

3. tca dan sonra glikolik asit deniyim dedim.. yaklaşık olarak 25-28 gün geçti..

ancak tca nasıl yaktıysa glikolik asitte o derece yaktı beni 5 dk bekleyemeden yıkadım...

demek benim cildim hala çok hassas .. napsam lady been acaba??

slm arkadaşlar forumu baştan sona kadar okuyamasamda bir çoğunu okudum bende tca yapmak istiyorum ama geçmi kaldım acaba nerdeyse yaza geldik. neyse benim çok derin güneş lekelerim var anlımda ve dudak üstünde yazın nerdeyse bıyık varmış gibi duruyo hep lazerle temizlemeyi düşündüm. ama birazda maddiyat yüzünden yapamadım. tabi gittiğim cilt doktorlarrının verdiği kremleri veya bir çok leke kremini kullandım ama pek başarılı olduğu söylenemez. ben bu ay yani bu hafta bu uygulamayı yapsam nasıl olur ikinci uygulamayı nisan ortasında yapıp sonrada bidahaki kışa kadar beklesem olurmu. ayrıca kaçlık tca kullanmam gerekir dediğim gibi lekelerim çok derin ayrıca buğday tenliyim. birde benim 2.5 yaşında bir oğlum var ve iki günde bir parka çıkıyoruz uygulamayı yaptıktan sonra dışarı çıktığımda güneş koruyucu kullansam olurmu yoksa hiç dışarı çıkmamalımıyım. ya kusura bakmayın biraz uzun oldu ama cevaplarsanız çookkkkkk sevinirim. şimdiden çok teşekkür ederim

gün içerisinde dışarı cıkarsam gunes koruyucu sürüyorum ama cıkmaz evden çalısırsam sürmüyorum sadece nemlendirici ile devam ediyorum.. evet tatlım üst üste sürdüm.. hatta biraz kaldı acaba onuda mı uygulasam çünkü soyulma baslarmıs gibi oldu ama devamı gelmedı. kurulur var cildimde.. nemlendirici ile kurulugu gideriyorum ama soyulma olmuyor olmuyor olmuyor :KK43: sence kalan tca %15 liğimide suan uylamalımıyım yoksa beklemelimiyim

Tatlım evde olsan bile güneş koruyucunu sürmelisin! Bilgisayar televizyon fırın avizeler lambalar hepsinden ışık aldığını ultraviyole ve türevlerini aldığını unutma!

25 gün dolmadan tekrar tca uygulaması yapamazsın tatlım:KK20:

tamam canım lekelerimin durumuna göre karar vericem hangisiyle devam ediceğime o zaman teşekkürler cevabın için .şu an 5. günümdeyim .sadece burnumda ve etrafında soyulma var minik minik. benim için önemli soyulmasını istediğim yer yanaklar .yanaklarımı şöyle elimle hafifçe iter gibi yapıyorum aynada sanki üstünde incecik jelatin var :KK52: yani atılacak olan deri :KK51: ama hiç soyulma belirtisi yok .bekliyorum bakalım .geç soyulucam sanırım .%20 liği 1 dakika tutmuştum öyle beyazlamasını falan beklemedim yıkadım bir dahakine 1.5 dakika tutucam eğer bir seans daha yaparsam .öpüyorum sizi :KK16:

Soyulur tatlım bazı arkadaşlar 7. gün soyuldu, ben 3. gün soyuldum mesela bu cilt tipine göre değişebiliyor.
Beyazlama da şart değil! Herkeste olmaya biliyor sen süreye dikkat et yeter ve bence bir uygulama daha yap:KK16:

kızlar mrb .uzun zamandır yoktum ikinci tca yı yaptım yüzümde ilkinden daha güzel soyuldu çünkü biraz daha fazla beklettim.şimdi çok mutluyum iyi sonuç aldım.lekelerin ve çillerin neredeyse tamamı gitti.herkes bunu fark ediyor bu çok hoş bi duygu aynaya eskisinden daha fazla bakar oldum güzelliği görmek için... her soruya bıkmadan cevap verdiğin için tekrar tekrar teşekkür ediyorum sevgili LADYSUBARU....

Tatlım asıl ben teşekkür ederim şifa olsun:KK16:

selam lady we diğer tca kızları :))

3. tca dan sonra glikolik asit deniyim dedim.. yaklaşık olarak 25-28 gün geçti..

ancak tca nasıl yaktıysa glikolik asitte o derece yaktı beni 5 dk bekleyemeden yıkadım...

demek benim cildim hala çok hassas .. napsam lady been acaba??

Cilt daha bebek cilt olduğu için yakmıştır tatlım ben neredeyse 2 günde bir %10 glikolik sürüyorum tık yok:KK9:
Bir 10 gün daha bekle sonra devam et glikolik asite:KK34:

slm arkadaşlar forumu baştan sona kadar okuyamasamda bir çoğunu okudum bende tca yapmak istiyorum ama geçmi kaldım acaba nerdeyse yaza geldik. neyse benim çok derin güneş lekelerim var anlımda ve dudak üstünde yazın nerdeyse bıyık varmış gibi duruyo hep lazerle temizlemeyi düşündüm. ama birazda maddiyat yüzünden yapamadım. tabi gittiğim cilt doktorlarrının verdiği kremleri veya bir çok leke kremini kullandım ama pek başarılı olduğu söylenemez. ben bu ay yani bu hafta bu uygulamayı yapsam nasıl olur ikinci uygulamayı nisan ortasında yapıp sonrada bidahaki kışa kadar beklesem olurmu. ayrıca kaçlık tca kullanmam gerekir dediğim gibi lekelerim çok derin ayrıca buğday tenliyim. birde benim 2.5 yaşında bir oğlum var ve iki günde bir parka çıkıyoruz uygulamayı yaptıktan sonra dışarı çıktığımda güneş koruyucu kullansam olurmu yoksa hiç dışarı çıkmamalımıyım. ya kusura bakmayın biraz uzun oldu ama cevaplarsanız çookkkkkk sevinirim. şimdiden çok teşekkür ederim

Merhaba hoşsgeldiniz sefalar getirdiniz. Bence size %20'lik tca uygun ama şimdi uygulama yapmayın, eylül sonlarında yapın. Çünkü parka çıktığınızı yazmışsınız soyulma süreci insanların garip bakışlarına sebep olabiliyor:KK9: Ayrıca nisan ayında cildi korumak iyice zorlaşacak, en güzeli ve sağlıklısı sizin için eylül sonu ama tabii yine karar sizin:KK34:

hoşbuldum bu konuyu bulduğum içinde çok mutlu oldum özellikle hiç üşenmeden herkese yardımcı olmanız hemen hemen her soruyu cevaplamınız bu kadar ilgili olmanız beni çok mutlu etti. cevabınız için çok teşekkür ederim.
aslını sorarsanız insanların bakışları eminim güneş lekelerime bakışlarından farksız olmayacaktır.
yinede önermezseniz başlamıycaktım zaten ama mart ayı içinde birkere deneyebilirmiyim birkere denemek olmaz devamını yapmanız şart dersiniz beklerim.
lütfen siz bilirsiniz demeyin kendimi bildim bileli bu lekelerden müzdaripim yapma derseniz yapmam. ama bu aylar uygun değil yüzün daha kötü olur derseniz bir yaz daha bekleyebilirim sevgilerimle :)

dün akşam 4. uygulamamı yaptım.% 20 lik tca yı 2 dak10 saniye kadar beklettim ilk defa yüzüm beyazlamaya başladı.daha önceki uygulamalarımda bu olmamamıştı.demekki süreyi artırınca oluyormuş.tabi korktum hemen yıkadım.beyazlayan yerler bugün karardı.bakalım soyulma nasıl gerçekleşecek.tavsiyem çok beyazlayana kadar beklememek çünkü beyazlayan yer yanmış gibi gözüküyor.

Bugun ilk uygulamami yaptim. %15lik tca'yi 1 dakika beklettim ve bol suyla duruladim zaten yandi hemen :KK70: sonra bepanthen ve melisa kremimide surdum suan yuzum normal hicbir sey olmamis gibi. Kizariklik ve soyulma 3 gune mi olacak? Heyecan yaptim :KK70:

dün akşam 4. uygulamamı yaptım.% 20 lik tca yı 2 dak10 saniye kadar beklettim ilk defa yüzüm beyazlamaya başladı.daha önceki uygulamalarımda bu olmamamıştı.demekki süreyi artırınca oluyormuş.tabi korktum hemen yıkadım.beyazlayan yerler bugün karardı.bakalım soyulma nasıl gerçekleşecek.tavsiyem çok beyazlayana kadar beklememek çünkü beyazlayan yer yanmış gibi gözüküyor.

Ayy ben çok zorlanmıştım 2 dakika olmasına 6-7 saniye varken durulamıştım bekleyememiştim. Zaten 5-10 dakika bekleyenlere hayret ediyorum.:18: Aynı tcayı kullanmıyoruz diyorum kendi kendime :26: Şimdi daha güzel soyulacaksın bak gör..:KK16:

Benim soyulmalarım da bitti gibi sadece alnım kaldı o da zorlanıyor nedense..
:44:Sonrasında da laktik asitime başlayacağım.:KK34:.

Ayy ben çok zorlanmıştım 2 dakika olmasına 6-7 saniye varken durulamıştım bekleyememiştim. Zaten 5-10 dakika bekleyenlere hayret ediyorum.:18: Aynı tcayı kullanmıyoruz diyorum kendi kendime :26: Şimdi daha güzel soyulacaksın bak gör..:KK16:

Kaçıncı gün oldu Meri.

19.03.13 de saat akşam 22. civarında yapmıştım bugün 9. günüm kedim.. :KK31:

Banyoda bastırmadan ovalayıp çıkartacak gibiyse eğer o şekilde yapabilirsin. Benim ilk uygulamamda 8. gündü galiba, çok az, minik minik kalmıştı, onları hafifçe ovarak çıkarmıştım. Şu an bende 6. gündeyim, pütür pütür soyulmalar var. Bir an önce bitsin diye bekliyorum.

Banyoda bastırmadan ovalayıp çıkartacak gibiyse eğer o şekilde yapabilirsin. Benim ilk uygulamamda 8. gündü galiba, çok az, minik minik kalmıştı, onları hafifçe ovarak çıkarmıştım. Şu an bende 6. gündeyim, pütür pütür soyulmalar var. Bir an önce bitsin diye bekliyorum.

Yanaklarımda biraz kalmıştı duştayken bir baktım keselenirsin kir çıkar ya o biçim çıkıyordu yüzümdeki soyulmadan kalanlar..Yani yüzümü öyle yaptım da alnım çok ilginç be kedim tuhaf yani alnımda oluşan çizgilerin hizasında soyulmalarım oldu.Yani alnım pek ovalanacak kıvamda değil,beklemedeyim şimdilik..

Ya kızlar ben dün %15 lik yaptım 1 dk beklettim yandı yıkadım direk. Dün akşam yüüzm kızarmıştı hafif ama suan hiçbir şey yok. Bende mi bir sorun var? :26:

lady iz kalan bölgeye tekrar tca yaptım ama hiç bir işe yaramadı aynaya baktıkca bogazımı öyle gördükçe ağlıyorum napcam ben o dedigin ürünü kullanıcam şimdi 1 günlük arayla kullanıcam peki kaç dk bekleticem

bende iki dakkadan fazla bekletemedim çok yandı zaten beyazlamaya başladı.hemen yıkadı.sol yanağımda beyazlayan yer kahverengi hala sanki derin soyulacakmış gibi.diğer kıaımlar buruşuk vaziyette.

X