Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

Bu işte sizin cildinizle alakalı olabilir. Yani mesela benim cildim çok çok kurudur. Krem sürdükten 3-4 saat sonrasında o kadar gerilir ve kaşınır ki kuruluktan anlatamam. Birde az mı sürdünüz acaba tcayı? Yani ilkinde hepimiz acemi olduğumuz için iyi uygulama yapamıyor olabiliriz. Birde umarım kullandığınız pamuk disk pamuğu değildir yani makyaj temizleme pamuğu değildir. Çünkü o sıvıyı çok emmediği için cildinize de çok tca işlememiş oluyor. Eğer tekrar tekrar pamuğu tca ile ıslatıp tekrar yüzünüze sürdüyseniz bu gerçekten sizin cilt yapınızla ilgilidir. Ama siz yinede yağlı deyip krem sürmemezlik etmeyin olur mu?

disk pamuk kullandım az sürmüş olabilirim çünkü çok tedirgindim kremleri dediğiniz gibi ihmal etmeyeceğim çok teşekkür ederim ilginiz için.

tamam çokk teşekkürler :KK16: inş güzel ve faydalı bir uygulama olur .birde sonra ki günlerde banyoya girdiğimizde sıcak su değince falan hassas ya birşey olmaz dimi :26: sabbun şampuan vs zaten olmıycak onu biliyorum . hepimize bebek gibi ciltlerr mutlu günler En Büyük KK

Rica ederim canım.. Banyoya girdiğimizde özellikle yüzünüzü jel,sabun gibi şeylerle yıkamayın. Ama şampuan gelebilir o kaçınılmaz :KK9: hemen durulayın o halde.. Birde lif,kese gibi şeylerle yüzünüzü ovmayın. :KK20:Amin canım amin.. İnşallah umduğunu bulursun. :KK16:

disk pamuk kullandım az sürmüş olabilirim çünkü çok tedirgindim kremleri dediğiniz gibi ihmal etmeyeceğim çok teşekkür ederim ilginiz için.[/QUOTE

Disk pamuk yüzünden cildiniz tcayı emmemiş olabilir. Evet haklısınız,hepimiz her işin ilk acemiliğini yaşıyoruz. Sonbaharda yapacağınız uygulama için bir ön adım olmuş oldu. Korkulacak ve tedirgin olacak bir durum olmadığını gördünüz. Rica ederim.. Hoşçakalın..

Rica ederim canım.. Banyoya girdiğimizde özellikle yüzünüzü jel,sabun gibi şeylerle yıkamayın. Ama şampuan gelebilir o kaçınılmaz :KK9: hemen durulayın o halde.. Birde lif,kese gibi şeylerle yüzünüzü ovmayın. :KK20:Amin canım amin.. İnşallah umduğunu bulursun. :KK16:

tamm o zaman ben şimdi bir kil maskesi yapiyim lavanta da katarım içine akşamda tca yaparken iyi etki etsin :KK76:. akşamda uygulamamı yapıcam .çok güzel bir heyecan .:KK12: umarım tedirgin olucağım bir durumla karşılaşmam tekrar teşekkürler iyi günler :KK16:

kızlar bugun 3.gunum cildim de bir değişiklik yok suanda nemlendirici ve feslegen kremi sürmeye devam :)

roaccutane 2 ay kullandım etkisi geçti şu anda. karaciğerime zarar verdiği için bıraktım. tcayı bu gece yapmak istiyorum ama işte tedirginlik mahvediyor

Hepimiz ilk başta bu tedirginliği yaşadık tatlım, sakin olmalısın ki doğru ve başarılı uygulama yapabilesin:KK34:

-Uygulama sürem 1,5 dk (daha önce alnıma uyguladığımda da 1,5 dk tutmuştum), süre aşımım ise en fazla 1 dk'dır diye tahmin ediyorum, 5-10 dk gibi çok üzen bir süre aşımı değildi yani.
-Çenem uygulamanın ertesi günü kopkoyu buruş buruş olmuştu, 2. gün çenemin şu anda en koyu renk olan kısmı yüzümü yıkarken elimi değdirdiğim anda kendini attı. Sonra tekrardan kabuk bağlayıp, soyulma gibi birşey olmadı.
-Özellikle, kasten bastırmadım. Ama ben normalde de elimi, yüzümü bastıra bastıra yıkarım, saçımı parmak uçlarımla değil tırnaklarımla yıkarım, dişlerimi halı fırçalıyor gibi fırçalarım. Uygulamayı yaparken de bastırmış olma ihtimalim var, hatırlamıyorum ama kendimden emin bir şekilde bastırmadım da diyemiyorum açıkçası.

Tatlım o zaman sen çene kısmını bastırmışsın farkında olmadan. O kısmın bir daha soyulması gerekli bence, kalıcı değil diye düşünüyorum o renk dengesizliği:KK34:

Merhaba bayanlar.. :KK3:20lik tca uygulamamın 1. ve 2.gün fotoğraflarını paylaşacağım sizlerle.. Umarım işinize yarar.. :KK17:
Ladyim ve Handanirem size bahsettiğim kızarıklıktan bugün eser yok,dünkü destekleriniz için size çok teşekkür ederim.. :KK16:
Çok çirkinim yaaa:KK9::KK9:

Eki Görüntüle 662936 Eki Görüntüle 662937 Eki Görüntüle 662938 Eki Görüntüle 662939

O pamuk şekeri halini hala koparıp kopartıp yiyesim var merim :KK9::KK9:

bu tca 15 ten önceki hali bu izleri geçirmek istiyorum ki bu izler nerdeyse 1 senedir benimle :KK43: tcayı yaptım hafif bir yanma batma oldu kızarıklık çok hafif oldu 5 dk içinde geçti zaten sabaha gayet normal uyandım cildim çok yağlı sabahta aynı şekilde uyandım ne kuruluk vardı ne başka birşey :S sürmeyle başlayarak 1 dk tuttum yüzümde

Cilt ilk 3 gün tepki vermiyor tatlım. İlla kuruluk yapacak diye bir şartta yok. eğer cildine uygun miktar tca yı uyguladıysan doğru şekilde soyulacaksın, eğer tca yı az sürdüysen az soyulacaksın ama üzülme ilk uygulamada olabiliyor bu acemilikten kaynaklı. Bunu tecrübe uygulaman olarak düşün diğerlerinde çok daha başarılı olacaksın:KK34:

Korkmayın zaten ben 20lik yaptım ve 2 dakika beklettim bu sürede 4-5 kez de sürdüm. Resimlerden sizlere cesaret vermek istemiyorum ama fikriniz olsun diye attım. Tabi ki hepimizin cildi farklı reaksiyon gösterebilir. Benim cildim çok hassas olduğu halde atlattım..Kreminizi ve güneş kreminizi eksik etmeyin..Kendiniz soymayın,sabırlı olun.. İlk seansta da geçmesini beklemeyin.. 4-5 seans sürebilir. Yalnız bu ay tca seanslarımız son. Çünkü güneş ışınlarımız artıyor. Sivilce izlerinden kurtulayım derken lekelere bulaşmayın derim..

Resim atarak çok iyi yaptın tatlım ve ayrıca en doğru şekilde uygulamayı yapanlardan biri olduğun için yazdıklarımın dışında uygulama yapmadığın için çok teşekkür ederim:KK16:
merhaba arkadaşlar .bugün kargom geldi akşam tca uygulamsını yapıcam ama ilk yapıcağım için nasıl yapıcağımı yazıyorum yanlışım varsa düzeltir misiniz gerçi okudum baya zaten ama .
eldivenleri taktım :) tca mı 1-2 dkka çalkaladım .bu arada buğday tenliyim ve 20 lik tca aldim . öncesindede iki kere glikolik olmuştum 20 ve 35 lik . evet şimdi yüzüme sürmeye başladığımdan itibaren 1 dakika tutuyorum ve bu 1 dakika içerisinde3-4 kez yada 5 mi kaç kez sürcem ya buna karar veremdm :26::KK53: sürüyorum ve bastırmadann. tabi bu arada süreyi geçirmemeliyim .pamuğu suyla ıslatıp deneme mi yapsam :KK52: eveet 1 dakika sonrasında gidip yüzümü bastırmadan soğuk suyu çarparak 5 dakika yıkıyorum . şimdi kreme geliyo sıra ama bende feslğen kremi yok . ve dcl die bi markanın yüz kremi var nemlendirici doktor aldırmıştı .onun içine e vitamini katsam onu sürsem nasıl olur ?? ve uygulamyı yaptıktan sonra acaba ilk 3 gün geceleri yatmadan önce saf e vitamini sürüp yatsam nasıl olur . tabi güneş koruyucuyu eksik etmiycem bu arada .bepanten soyulmayı geciktiriyormuş sanırım onu da sadce ilk gün mü sürüyim siz onu sürüyo musunuz ve kaç gün ? ve son olarak ertesi gün de ara ara soğuk suyla yıkayabilirim. evet bu kadar yanlış bir yer varsa düzeltiin lütfen olur mu :KK16:

Meri çok doğru yorum yaptığı için ekstra eklenecek bir durumda olmadığı için sadece hayırlı olsun diyorum:KK16:

haklısınız 1 senedir bu lekelerle uğraşıyorum buradaki yazıları görünce çok mutlu oldum ama yaz geliyor.Tuhaf olan yazılardan gördüğüme göre ilk seansta etki göstermesi fakat bende hiç birşey olmadı sanki yüzüme kolonya sürdüm hafif bir yanma oldu sonra geçti.bakalım diğer seanslar ne gösterecek.

Daha dur bakalım acele yok soyulmaların bitsin hele:KK34:

canım yazılarını gördüm ,rica ederim ne demek yaa ,o psikolojiyi biliyorum :KK43: insan çok kötü hissediyo kendini ama sonucu düşününce geçecek diyosun .. dediğim gibi inan bikaç gün sonra çok güzel bi cildin ortaya çıkacak ki zaten bunu biliyosun sen ,ama ahh işte şu sabırsızlığımız yok mu :)
güzel haberlerini bekliyorum:))
:KK1: dimi ya ay o panik hallerin aklıma geldikçe hala gülüyorum nasılda sakinsin şimdi :KK9::KK54:

disk pamuk kullandım az sürmüş olabilirim çünkü çok tedirgindim kremleri dediğiniz gibi ihmal etmeyeceğim çok teşekkür ederim ilginiz için.

Ah tatlım keşke disk pamuk kullanmasaydın, disk pamuk tca yı fazla emip cilde bırakmıyor.
Aklında olsun çok fazla krem sürme bu da soyulmayı geciktirir ( tüm cildine 2-3 bezelye tanesi kadar krem sürmen yeterli)

tamm o zaman ben şimdi bir kil maskesi yapiyim lavanta da katarım içine akşamda tca yaparken iyi etki etsin :KK76:. akşamda uygulamamı yapıcam .çok güzel bir heyecan .:KK12: umarım tedirgin olucağım bir durumla karşılaşmam tekrar teşekkürler iyi günler :KK16:

Tatlım lütfen sakin kalmaya çalış, bastırmadan sür cildine tca yı ve disk pamuk kullanma, hadi bakalım güzel haberlerini bekliyorum:KK16:

kızlar bugun 3.gunum cildim de bir değişiklik yok suanda nemlendirici ve feslegen kremi sürmeye devam :)

Tatlım cildine eğer uygun miktarda tca sürdüysen soyulmaların bugün akşam yada yarın başlar.
Lütfen fazla kremleme çünkü bu da soyulmayı geciktirir (2-3 bezelye tanesi kadar krem tüm cildin için yeterli):KK34:

Lady umarım dediğin gibi olur ve leke kalmaz inşallah, çünkü leke kalıcı olursa inan abartmıyorum psikolojimi bile etkiler. Peki sence nisanın ilk haftası sadece o bölgeye tca uygulasam mı?

Son düzenleme:
O pamuk şekeri halini hala koparıp kopartıp yiyesim var merim :KK9::KK9:

Resim atarak çok iyi yaptın tatlım ve ayrıca en doğru şekilde uygulamayı yapanlardan biri olduğun için yazdıklarımın dışında uygulama yapmadığın için çok teşekkür ederim:KK16:

Meri çok doğru yorum yaptığı için ekstra eklenecek bir durumda olmadığı için sadece hayırlı olsun diyorum:KK16:

Ben teşekkür ederim,her defasında sıkılmadan usanmadan yanımızda olduğun ve sorunlarımıza cevap verdiğin için.. :KK16:

Ah tatlım keşke disk pamuk kullanmasaydın, disk pamuk tca yı fazla emip cilde bırakmıyor.
Aklında olsun çok fazla krem sürme bu da soyulmayı geciktirir ( tüm cildine 2-3 bezelye tanesi kadar krem sürmen yeterli)

Tatlım lütfen sakin kalmaya çalış, bastırmadan sür cildine tca yı ve disk pamuk kullanma, hadi bakalım güzel haberlerini bekliyorum:KK16:

Tatlım cildine eğer uygun miktarda tca sürdüysen soyulmaların bugün akşam yada yarın başlar.
Lütfen fazla kremleme çünkü bu da soyulmayı geciktirir (2-3 bezelye tanesi kadar krem tüm cildin için yeterli):KK34:

Ladym o zaman ben aksamlari yatarken nemlendirici sursrm sabah kalkincada feslegen sursem olmaz mi

Ben 4. kez ve sezonun son kış günlerinde son kez TCA'mı uyguladım %15 ile devam ettim hep fakat kendi cildimi gözlemlediğime göre 15 benim cilt tonuma ve yapısına göre az mı geliyo acaba çünkü asla bütün şekilde soyulmalarım olmadı küçük küçük ve uzun süren soyulmalar yaşadım 3. gün soyulmalarım başlıyo diyenlere hayran kalıyorum çünkü 4 seansımı yaptım en az 5. gün soyulma başladı oda dediğim gibi küçük küçük kepeklenme şeklinde bazı bölgeler(ölü derinin yoğun olduğu) kararma ve morarmanın ardından en geç soyulan yerlerimdi.Bugün 5.günüm cildim aşırı kuru gergin buruşuk görüntüsünde ufak ufak soyulmalar var ve diğerlerinde olduğu gibi ufak ufak uzun sürede soyulmayı tamamlıcak sanırım..10-12 günü buluyo yani bi seansın tamamlanması buda ayın yarısını zor geçiriyorum demek :))

Artık yaz aylarının başlarına doğru ilerlediğimzden TCA'ya ara verdim belkide bidaha TCA kullanmayabilirim çünkü TCA epey bi zorladı beni soyulma aşaması çok yavaş ilerledi bende anlatılanlara ve LAdy'e harfiyenuyduğumdanemin olabilirsiniz tamamen cilt yapısıyla alakalı bi durum kararmlar oldu ve en son oralar soyuldu buda beni psikolojik açıdan etkiliyo haliyle.Glikolik asit denemek istiyorum.Bu seanta tamalandıktan sonra %25 lik laktik asitle yapmış olduğum gül suyu ve nar çekirdeği yağlı toniğim var elimde onu kullancam sadece yaz ortalarında çok ihtiyaç duyarsam glikolik asit denemesi yapabilirim.

TCA'yı güneşten kaynaklı çillerime yönelik uygulamıştım 4 sean çok az bi sayı bunlardan kurtulmam için fakat 4 seansın bana verdiği daha taze,daha az lekeli,daha silik çiller,sıkı gözenekler bunun dışında cildim zaten pürüssüz bi yapıdaydı dahada pürüssüz hale geldi ama çil ve lekeler yüzünden bu pürüssüzlüğü ortaya çıkaramadığımdan biraz üzgünüm:26: çillerimden kurtulmak için kendi cildim için söylüyorum %20 TCA ve daha uzun seanslar gerekli

Benim cildim buğday rengi çok esmere bakmıyorum ama yaz aylarında biraz daha koyulabiliyo,yazın kullanılabileceği söylenen glikolik asitin hangi oranı lekelere yönelik kullanılabilir.TCA da yaşadığım morarma kararmaları glikolik asitte de yaşarmıyım(çalışma hayatında olunca zor oluyo bu durum o açıdan)

Lady TCA deneyimlerimi kendi cildime göre anlatmaya çalıştım.Glikolik asitle ilgili tecrübelerini bekliyorum Teşekkürlerimi sunuyorum :KK16:

lady bu sabah uyandıgımda cene ve yanak kısmımda derim hafif pütür pütür halinde soyulmaya basladı.bende 2-3 bezelye tanesi kadar feslegen sürdüm. aksama kadar birşey sürmeyecegım. aksam yatarkende nemlendirici süreceğim. sence kafii mi?

Ay bu yorumları okuyunca gaza geldim. Daha önce zaten doadan alışveriş yapmıştım kalitelerine güveniyorum ve hemen sipariş ettim 25'inde elime ulaşacak çok heyecanlıyım...:KK16:

Kızlar lütfen böyle yazılara takılmayın. Cildinize uygun oranı kullandığınız sürece, uygulama süresini aşmadığınız ve tavsiyelerimin dışına çıkmadığınız sürece bunlar pek mümkün değil.:KK16:

lady içimizi rahatlattığın için öncelikle tşk ederim tca sonrası iz kaldığını söyleyen arkadaşlar nedeniyle insan biraz tereddüt duyuyor ama en önemlisi doğru şekilde uygulamak
ladycim bir sorum olacaktı bikaç gün sonra sözüm olduğu için yaklaşık 3 haftadır tca uygulamamı erteliyorum mart sonunda yapabileceğim sizce tca20 2 seans uygulamak için çokmu geç kalırım malum ilkbahara girdik mart sonu ve nisan ortası uygalayı düşünüyorum bu arada istbulda yaşıyorum
son olarak blogunuzdaki lavantalı kil maskesini sivilce izlerim için uygulamaya başladım umarım güzel sonuçlar alırım herşey için tşkler

dün akşam %20lik tcamı uyguladım 1 dklık bir sürede . sabah kalktığımda elmacık kemiklerimde hafif bir kızarıklık vardı biraz .şimdi daha mı hafifledi sanki mi baka baka alıştım mı bilmiyorum .:KK30: ama herşey yolunda gidiyor gibi.güneş koruyucumu ve nemlendiricimi de sürdüm .şimdilik durum budur .bu ilk uygulamam angelll_28 in de de diği gbi bende bir uygulama daha yapmak istiyorum (gerçi önce bu uygulamam nasıl olcak bir bakiyim) ama malum yaz geliyor . güneş kremini iki saatte bir yaparak mesela korunamaz mıyız .geç kaldık uygulamalara napalım :KK5: neyse şimdi şunu bir atlatiyim inş lekelerime max oranda faydalı olur:KK53: (zaten vaktimiz kısıtlı olduğu için) .birde soyulmalarım bittiği zaman tamamen , yaklaşık 15 gün sonunda yani .bu kalan diğer 15 te ne yapabilirim yada cildimi dinlenmeye mi almalıyım . bu laktik asitli tonik , glikolik ,yağlar vs hangini yapabilirim o dönemde lady acaba ? bu ara zaman benim için çok önemli mümkün olduğunca hızlı ilerlemek istiyorum .çünkü bu ara önemli işlerim var ve cildim bi anda bozuldu :KK53:. tabi ki yanlış birşey yapmadan .mutlu günler kızlar .

Ya ben birde bir şey sormak istiyorum. Şimdi güneş kremi yerine bb krem sürsem olur mu? Onunda içinde spf 30 içeriyor diye yazmışlar.. Yani illa güneş kremi mi gerekiyor? bb krem daha pratik gibi dışarı çıkarken kızarıklıkları da dengeler hem?

Ya ben birde bir şey sormak istiyorum. Şimdi güneş kremi yerine bb krem sürsem olur mu? Onunda içinde spf 30 içeriyor diye yazmışlar.. Yani illa güneş kremi mi gerekiyor? bb krem daha pratik gibi dışarı çıkarken kızarıklıkları da dengeler hem?

Lady bb kullandığı günlerde koruyucu kullanmıyor, söylediğin gibi ondada 30 spf koruyucu özelliği var. Ama ben kullanmadım. Hem uva hemde uvb yazıyormu. O şekilde yazanları kullanmak gerekiyormuş. Lady kullandığına göre bir sorun yoktur.

Lady bb kullandığı günlerde koruyucu kullanmıyor, söylediğin gibi ondada 30 spf koruyucu özelliği var. Ama ben kullanmadım. Hem uva hemde uvb yazıyormu. O şekilde yazanları kullanmak gerekiyormuş. Lady kullandığına göre bir sorun yoktur.

Valla bilmiyorum SPF 30 yazıyor maybelline bb krem benimki.
:26:

EDİT: şimdi baktım canım UV yazıyor yetmez mi?

Son düzenleme:
Valla bilmiyorum SPF 30 yazıyor maybelline bb krem benimki.
:26:

EDİT: şimdi baktım canım UV yazıyor yetmez mi?

Eğer beyaz tenliysen, yazın 50 spf kullanman daha sağlıklı olur.

• Hem UVA hem de UVB dalgalarına karşı geniş etkili koruyucu kremlerin olması çok önemlidir. Sadece UVB’yi bloke eden koruyucu kremler deride güneş yanığını engelledikleri için güneşte uzun süre kalınmasına olanak sağlayacak ve zararlı UVA ışınlarından da korumadıkları için faydadan çok zarar verecektir.
Alıntıdır.

Son düzenleme:
Eğer beyaz tenliysen, yazın 50 spf kullanman daha sağlıklı olur.

• Hem UVA hem de UVB dalgalarına karşı geniş etkili koruyucu kremlerin olması çok önemlidir. Sadece UVB’yi bloke eden koruyucu kremler deride güneş yanığını engelledikleri için güneşte uzun süre kalınmasına olanak sağlayacak ve zararlı UVA ışınlarından da korumadıkları için faydadan çok zarar verecektir.
Alıntıdır.
Buğday tenliyim canım. UV yazmış sadece anlamadım bu hem uva hem uvb demek mi? :KK1:

X