Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
bacağımın arkasında çatlaklar vardı..kulak çöpüyle sadece çatlaklara %25lik tca yaptım (doadan almıştım). fazla beklettim herhalde ki,9-10 günde soyuldu...soyulmadan önce etrafı kırmızı ve hafif ağrılıydı,enfeksiyon oluştu herhalde :KK43: şimdi uygulamanın üzerinden iki hafta geçti ama bacağımda iz var :KK43: yanık izi gibi kaldı... yüzüne tca yapanların fotoğraflarını da inceledim soyulunca bebek cildi gibi olmuş tenleri... ben yüzüme yapsaymışım yanmıştım demekki :KK50: acaba vücut derisi yüz derisinden daha farklı yapıda diye herkeste böyle oluyor mu onu da bilemedim :44: cildim de pek hassastır o da ayrı konu... eklediğim fotoğraf bacağımın durumunu birebir gösteriyor... madecassol, aynısefa çiçeği yağı kantaron yağı falan sürüyorum açılsın lekeler diye.... geçecek mi sizce? geçsin yaaaaa.... çatlaklar daha iyiymiş bu görüntüden:KK43:

Eki Görüntüle 603598

arkadaşlar şimdi %25liği uygulayınca bacağımda -geçici mi kalıcı mı olduğunu şimdilik bilemediğim- izler oluşmuştu önceki sayfalarda resim de eklemiştim. bence bana %25lik fazla geldi ben şimdi elimdeki %25lik TCA yı %18 lik falan yapmak istiyorum..yeniden bi %15 lik falan sipariş etmek boş masraf olacak çünkü %15lik de iz yapar mı yapmaz mı hiç bilmiyorum,belki boşu boşuna alıcam onu da :18:
sorum şu ki, ben %25liği %18lik kıvama getirecek oranı hesapladım(elimdeki TCA %25lik-yaklaşık olarak da 20 ml) 2,7 ml kadar saf su gerekiyor -tabi eğer seyreltme saf suyla yapılıyorsa.-
böyle bişy yapsam acaba olur mu? bu TCa yı seyreltirken saf su -distile su- mu kullanıyorlar... deneyen,bilgisi olan var mı??? :KK71:

Lady Subaru, ilk defa yapıyorsanız, cildinizin tepkisini ölçmek için 15'lik kullanılmasını ısrarla öneriyor. En güvenilir oran bu, cilt tipimizi bilmiyoruz birbirimizin. Zenci bir kadının videosunu izlemişsiniz, onların cilt yapısı ile bizim cilt yapımız aynı değil. Zaten, sizin cildiniz hassasmış, önceki mesajlarınızdan da anladığım kadarıyla, onun için 25'lik çok fazla size. 15'lik ile 20'lik arasında bile çok fark var, 25'liği bir düşünün. Daha önce bir arkadaşımız vücudunda 15'liği uyguladı (ismini hatırlıyamıyorum) hiçbir sorun olmadı.

fesleğen kremim var ama e vitaminim henüz yok eczaneden alınıyordu galiba?

Tca'yı aldığın yerden saf e vitamini alabilirsin tatlım.

Daha önce evigen öneriyordum ama onun içindeki saf tokoferol yani saf e vitamini oranı çok düşüktü %6 prospektüse baktığınızda sizlerde göreceksiniz. Artık evigeni önermiyorum daha yoğun oranlısı varken ona gerek kalmadı:KK16:

Ben resmi yasak oldugunu bilemden paylastim sadece size gosterip fikir almak icin.neyin reklami yahu?hattasizin aldigini yerden almak istedim email yazdim fakat bana dubaiye gondermediklerini soglediler.burda her kes kendi kullandigi tca dan tecrubelerini yazdigini okudugum icin butun samimiyyetimle bende kullanamadigim tcani cok detayli bi sekilde yazdim:)))hatta ne kadar subheyle yanastigimi hatta onlarla dalga gectiyimide yazdim sirf bu yuzden kulak copuyle koluma kucuk bi yere yaptigimida sogledim.yani bunu reklam gibi anlayacak insani dusunemiyorum bile.ben resim paylasim ahhh her kes bunu bu sekilde kullansin ben kullandim harika demedimki:))neyse yalnis anlasilmis ola bilir

Tatlım yanlış anlaşıldım galiba. Aslında bu konuyu gerçek saf tca ya ulaşıp kullandıktan sonra açtım. Benim kullandığım ve önerdiğim tca diğer tca'lar gibi karışım asitlerden oluşmuyor. GG gibi sitelerde satılan yada diğer firmaların sattıkları tca'lar maalesef karışım. Ve bu yaptıkları karışım bence gereksiz yere cildi yoruyor ve tahriş ediyor.

Doğal olarak tecrübem bilgim dışında olan tca'nın yazılmasını istemiyorum. Neticede konuyu açıp yol gösteren konumunda olduğum için sorumluluk hissediyorum. Diğer bir nedense ciddi bir karmaşa yaşanması bak ben 1,5-2 dk olmalı süre derken başkaları 5dk'lar 10dk'lar ki en son şoku sende yaşadık 50dk lar önerilebiliyor:KK19:

Ürünler farklı, ciltten alınan tepkiler farklı, kısaca bu karmaşanın önüne geçmeye çalışıyorum...
Diğer arkadaşlar mesaj yağdırıyor sen her yazdığında lady reklam kokmaya başladı bu iş diye:KK1:
Daha önce ürün reklamı da yapıldı konu içinde, belki bizlerde haklı olarak şüphe duyar hale gelmiş olabiliriz.

Bu sebepten tüm tca kullanıcılarının yada farklı tca markalarını kullananların paylaşım alanı değil yani:KK34:

Farkındayım hepiniz hem meraktan çatladınız hemde heyecanla bekliyorsunuz bu glikolik asiti nasıl kullanacağız diye... Denemelerim bitti...:KK9::KK9:
Yazıyı hazırlıyorum şu an 1-2 saate blog sayfamda olacak:KK12::KK76::KK71:

Üzgünüm tatlım çatlaklar için tca konusu değil burası. Şahsen öneri vermedim vermem, eğer konu içinde birinden öneri alıp, yada onun uyguladığı şekilde uygulayıp sorun yaşarsan kesinlikle sorumluluk kabul etmem :KK34:

Vucuduna tca uygulayanları okudum ama senin topiginden .
Çatlak değil de vucudumdaki izler için hangisini almalıyım o zaman ..
Tenim çok beyaz.

Vucuduna tca uygulayanları okudum ama senin topiginden .
Çatlak değil de vucudumdaki izler için hangisini almalıyım o zaman ..
Tenim çok beyaz.

Tatlım tca'nın yüzdeki tepkisi ile vücuttaki tepkisi çok farklı. Dediğim gibi vücutta tca tecrübem yok yanlış yönlendirmek istemediğim için ısrarla öneri vermiyorum.

Benim önerime dayanarak yada cevaben yazmadı o arkadaşlar! Kimseye vücut konusunda yol gösterici olmuyorum.
Vücutta kullanmak isteyen arkadaşlar direkt tca yazısını görünce konuyu okumadan yazıyorlar, maalesef bunun da önüne geçemedim bir türlü...
Lütfen ne olur ne olmaz bu konuda deneyimli birinden yardım al, her okuduğunu sakın uygulama vücutta tepki çok farklı sonra sende karardım diye gelme.:KK34:

Tca'yı aldığın yerden saf e vitamini alabilirsin tatlım.

Daha önce evigen öneriyordum ama onun içindeki saf tokoferol yani saf e vitamini oranı çok düşüktü %6 prospektüse baktığınızda sizlerde göreceksiniz. Artık evigeni önermiyorum daha yoğun oranlısı varken ona gerek kalmadı:KK16:

Tatlım yanlış anlaşıldım galiba. Aslında bu konuyu gerçek saf tca ya ulaşıp kullandıktan sonra açtım. Benim kullandığım ve önerdiğim tca diğer tca'lar gibi karışım asitlerden oluşmuyor. GG gibi sitelerde satılan yada diğer firmaların sattıkları tca'lar maalesef karışım. Ve bu yaptıkları karışım bence gereksiz yere cildi yoruyor ve tahriş ediyor.

Doğal olarak tecrübem bilgim dışında olan tca'nın yazılmasını istemiyorum. Neticede konuyu açıp yol gösteren konumunda olduğum için sorumluluk hissediyorum. Diğer bir nedense ciddi bir karmaşa yaşanması bak ben 1,5-2 dk olmalı süre derken başkaları 5dk'lar 10dk'lar ki en son şoku sende yaşadık 50dk lar önerilebiliyor:KK19:

Ürünler farklı, ciltten alınan tepkiler farklı, kısaca bu karmaşanın önüne geçmeye çalışıyorum...
Diğer arkadaşlar mesaj yağdırıyor sen her yazdığında lady reklam kokmaya başladı bu iş diye:KK1:
Daha önce ürün reklamı da yapıldı konu içinde, belki bizlerde haklı olarak şüphe duyar hale gelmiş olabiliriz.

Bu sebepten tüm tca kullanıcılarının yada farklı tca markalarını kullananların paylaşım alanı değil yani:KK34:

Kesinlikle anliyorum seni.ama benim demem oki reklam dediyin yani bi urunu met etmektir. ki,ben dALga gectim.hatta yuzume bile uygulamadim tecrubem olmadigi icin sizlere sordum ve sagolasiniz sen ve meri nin tavsiyeleri uzerine.sadece koluma uygulayim ve sizinle paylasiyim dedim.sonucta hangi marka olursa olsun onemli olan cilde zarar vermesin yani sizde reklam yapmak icin burda degilsinizki.ama met ediyosunuz ben resmi paylastim ama silinmis yani suan yok resim qaliba.Bence dogruda yapilmis cunku ben yeni oldugum icin yasak oldugunu bilmiyodum .Ben internetten arastirdim sadece onu buldum dubaiye gonderilen.ama evet karisim oldugu kesin.yani saf tca kesinlikle degil ama bunuda yazmistim.benim yazilarimi reklam olarak algilayan varsa gercekten gulerim cunku ben her mesajimda yazdim ki bunda yanma hissi yok sanki su surmusum gibi yani bu saf tca degil.hatta korktugum icinde yuzume surmuyorum.bu kadar aciklama yazmama sebepte yalnis dusunulmesini kesinlikle istemem hele hele sorumluluk konusunda kesinlikle en cok cekinenim avukat olarak.

Bu arada E vitamini ben almistim ama kapsul seklinde yani ilac olarakta icilenden.Sizin onerdiginiz E vitamini kapsul seklinde olanlardanmi?bn o e vitamini yuzume masa yaparen icine ilave ediyorum.saf e vitamini dediyiniz krem seklindemi yoksa kapsulmu?cildi yeniliyo dimi e vitamini?

Bu arada E vitamini ben almistim ama kapsul seklinde yani ilac olarakta icilenden.Sizin onerdiginiz E vitamini kapsul seklinde olanlardanmi?bn o e vitamini yuzume masa yaparen icine ilave ediyorum.saf e vitamini dediyiniz krem seklindemi yoksa kapsulmu?cildi yeniliyo dimi e vitamini?

Daha önce ampul şeklinde olandan alıyorduk ama o saf değildi. Ladynin söylediğinden hatırladığım kadarıyla %10 kadar e vitamini içeriyordu. Şu an saf e vitamini çıktı, tca'yı aldığımız yerde. 10 ml'lik bir şişede. Krem şeklinde değil, sıvı. Biz melisa yada fesleğen kremine bir miktar ekliyoruz yada gece yatarken direkt cilde masaj yaparak uyguluyoruz.

Size kim 4dk lık uygulama yapmanızı söyledi:KK20::KK19:
Bakın lütfen konuyu açtığım ilk mesaja üstüne basa basa yazdığım uyarılarda 1,5-2 dk yı aşmak cildi yormaktan tahrişten başka işe yaramaz diye belirtiyorum.
Ki kullandığımız tca'lar da aynı değil, asivegüzel'den rica ettiğim gibi benim önerimle yapmadığınız için sizden de konuya negatif yaklaşım göstermemenizi istiyorum. Belki farkındasınız belki değilsiniz ama korkutuyorsunuz...
Benim önerilerimin içinde uygulama yapıp sorun yaşayan olmadı!

ladycim bana kimse 4dakika falan tut demedi ben yüzümü geçen kış yakmıştım daha önceden size yazmıştım GG aldığım tca 15 1buçuk 2dakika tuttuğumda sadece pul pul soyuyordu bende 4dakika denemiştim bu deneyimimi yazmaktaki amacım arkadaşı korkutmak yada endişelendirmek değil sadece benimde başıma geldiği için kendisini anlıyorum korkup panik yapıp yüzüne biran önce iyileşsin diye bisürü kremler falan sürmesin kesin iz kalacak diye bişey yok tabiki herkesin cilt yapısı farklı bende iz kalmadı umarın odada kalmaz ben zaten sizin konunuzu takip ettiğimden beri doadan aldığım tca sadece 1buçuk dakika kadar tutuyorum yüzümde fazlada bekletmeyide kimseye önermem vücut konuşuna gelince ben kol bacaklarımda ilk önce küçük miltarda sürüp denedim asla alıp tca tüm kola bacağıma sürmedim sonuçta herkesin cilt yapısı farklı kimseyede tavsiye etmem bende iz falan olmadı ama tca sonrası çıkan sivilcelerin izleride baya moralimi bozuyor

Kesinlikle anliyorum seni.ama benim demem oki reklam dediyin yani bi urunu met etmektir. ki,ben dALga gectim.hatta yuzume bile uygulamadim tecrubem olmadigi icin sizlere sordum ve sagolasiniz sen ve meri nin tavsiyeleri uzerine.sadece koluma uygulayim ve sizinle paylasiyim dedim.sonucta hangi marka olursa olsun onemli olan cilde zarar vermesin yani sizde reklam yapmak icin burda degilsinizki.ama met ediyosunuz ben resmi paylastim ama silinmis yani suan yok resim qaliba.Bence dogruda yapilmis cunku ben yeni oldugum icin yasak oldugunu bilmiyodum .Ben internetten arastirdim sadece onu buldum dubaiye gonderilen.ama evet karisim oldugu kesin.yani saf tca kesinlikle degil ama bunuda yazmistim.benim yazilarimi reklam olarak algilayan varsa gercekten gulerim cunku ben her mesajimda yazdim ki bunda yanma hissi yok sanki su surmusum gibi yani bu saf tca degil.hatta korktugum icinde yuzume surmuyorum.bu kadar aciklama yazmama sebepte yalnis dusunulmesini kesinlikle istemem hele hele sorumluluk konusunda kesinlikle en cok cekinenim avukat olarak.

İşte bu... Kesinlikle her yazdığımız yol göstermek olduğu için diyorum tatlım bu şekilde benim konuya yazma. Çünkü daha önce başka bir arkadaşımız ilk mesajımı doğru düzgün okumadan konu içinde gg den tca almış bir arkadaşın önerisi gibi uyguladı ciddi renk değişiklikleri oldu cildinde ve zorlu bir süreç yaşadı.

Konuyu güzelce okusalar hiç böyle tedirgin olmayacağım. Ama maalesef okumuyorlar:KK19:
Tca tca'dır deyip pat diye internette tüm dolaşan bilgileri harmanlıyorlar.
Umarım senin 10dk da bir yazını görüp bunu yapan çıkmaz:KK30:

ladycim bana kimse 4dakika falan tut demedi ben yüzümü geçen kış yakmıştım daha önceden size yazmıştım GG aldığım tca 15 1buçuk 2dakika tuttuğumda sadece pul pul soyuyordu bende 4dakika denemiştim bu deneyimimi yazmaktaki amacım arkadaşı korkutmak yada endişelendirmek değil sadece benimde başıma geldiği için kendisini anlıyorum korkup panik yapıp yüzüne biran önce iyileşsin diye bisürü kremler falan sürmesin kesin iz kalacak diye bişey yok tabiki herkesin cilt yapısı farklı bende iz kalmadı umarın odada kalmaz ben zaten sizin konunuzu takip ettiğimden beri doadan aldığım tca sadece 1buçuk dakika kadar tutuyorum yüzümde fazlada bekletmeyide kimseye önermem vücut konuşuna gelince ben kol bacaklarımda ilk önce küçük miltarda sürüp denedim asla alıp tca tüm kola bacağıma sürmedim sonuçta herkesin cilt yapısı farklı kimseyede tavsiye etmem bende iz falan olmadı ama tca sonrası çıkan sivilcelerin izleride baya moralimi bozuyor

Tatlım tca sonrası çıkan sivilcelere müdahale etme bırak kendi kendine sönecekler. Bende yaşıyorum ara ara hele uygulamam regl dönemine yakınsa kesin çıkıyor. Eğer müdahale etmezsen o sivilceler iz yada leke bırakmazlar, sıkma canını bol su iç. Cilt ölü hücrelerden arınıp hava aldığı için altta olanı atıyor:KK34:

Daha önce ampul şeklinde olandan alıyorduk ama o saf değildi. Ladynin söylediğinden hatırladığım kadarıyla %10 kadar e vitamini içeriyordu. Şu an saf e vitamini çıktı, tca'yı aldığımız yerde. 10 ml'lik bir şişede. Krem şeklinde değil, sıvı. Biz melisa yada fesleğen kremine bir miktar ekliyoruz yada gece yatarken direkt cilde masaj yaparak uyguluyoruz.

hmm.anladim.cok tesekkur ederim canim sagol.bende bi arastiriyim.ben e vitamini ni keten tohumu yagiyla beraber suruyorum harika yapiyo ama direk cilde iyi geldiginid her kes sogluyodu hic denememistim bende denicem.tekrar tesekkurlerrr

Bana yardimci olan her kese cookk tesekkur ediyorum arkadaslar.Keske bende turkiyeden getirte bilsem ama bu mumkun degil.Cunku ben Dubaide yasiyorum bozuk turkcem icinde ozur dilerim belki imla hatari olmustr cunku turk degilim yani turk vatandasligimi aldim gerci ama azeri turkuyum.bu sayfayida tca arastirirken buldum.Cok titizim ve kesinlikle her gordugumu de ne cildime ne yuzume uygulamam.tca dkkatimi cekti ama burda bulamadim daha oncede yazdigim gibi kliniklerde seansini 100$ uyguluyolar bende internetten yurt disindan getirttim ama bana gelen saf tca kesinlikle degil.Su gibi bisey.ben her mesajimda yazmistim gerci am bi daha altini cizerek yazmak istedim KIMSE TCA YI ZATEN 1DAKIKATAN 2 DAKIKADAN FAZLA TUTMAMALI saf tca yi.Yazilar sonuna kadar okumadan cildinize bisey yapmayin.Resmini paylastigim TCA da tamamen beni kandirmislar sanirimcunku daha oncede belirtdiyim gibi ben surdugumde koluma bugun 3 cu gun oldu ama ne yanma ne kizarma ne soyulma hic bisey olmadi.yani BENIM PAYLASTIGIM YALNIS ORNEKOLDUGU ICIN PAYLASTIM TECRUBELI ARKADASLARA GOSTERMEK VE FIKIR EDINMEK ICINDI.Bu aciklamayida yaptik umarim yalnis anlasilmalar vas son koyulur.,

Sevgili Lady,

1 kutu lavanta ve bir kutu %25 glikolik ait toniğine devam ediyorum , cildim alıştı ve farkedilir bir canlilik oldu asil etkisini lifting olarak gösterdi çok şaşırdım ?! bu kadarcık bir oranla kalıcı leke ve cillerde bir mucize beklememek gerek ama cilt renginde gerçekten bir aydınlanma ve parlama sağlıyor lekesiz bir cildiniz varsa çok mutlu olabilirsiniz . Peki sorunum mu ne? sivilcemsi kabarcıklar ?! Kırmızı renkte isilik gibi.. sivilceye donusmuyor , alerji kizariklik seklinde tum yuzu de kaplamıyor , buyuyup genislemiyor, kılcal damarlarin oldugu yanak bolgesinde alnımın bir kac yerinde ama mutlaka bir kac yerinde olmaya başladi ,alinda 1-2 dudak kenarinda , burun kenarinda ?!.... Tuhaf olan sey , daha buyuk olan sivilce olusumlarini sondurdu bu tonik , hatta çenemdeki kil diplerinde olan kronik 1-2 tanesi bitirdi ama , bu kucuk igne ucu kadar kırmızı fısır fısır şeyler nedir? merak etmekteyim. Böyle bir deneyimin oldu mu? Yavaş yavaş geçiyor mu ? Eğer bu konuda bir fikrin varsa yardımlarını rica edebilir miyim ..
NOT: Tonikten sonra saf E vitamini suruyordum biraz agir geldi sanki , bazen feslegen+ macademia+e+bemiks bazen birazcik saf e kullandim ve gunduzleri de , la roche 50+ güneş koruyucu sürüyorum nemlendirici üzerine . Bu küçük sivilcemsileri hangisi yapmakta çözemedim ?

Rosacea olabilir. Bence cilt uzmanına görünün.

Lady Subaru, ilk defa yapıyorsanız, cildinizin tepkisini ölçmek için 15'lik kullanılmasını ısrarla öneriyor. En güvenilir oran bu, cilt tipimizi bilmiyoruz birbirimizin. Zenci bir kadının videosunu izlemişsiniz, onların cilt yapısı ile bizim cilt yapımız aynı değil. Zaten, sizin cildiniz hassasmış, önceki mesajlarınızdan da anladığım kadarıyla, onun için 25'lik çok fazla size. 15'lik ile 20'lik arasında bile çok fark var, 25'liği bir düşünün. Daha önce bir arkadaşımız vücudunda 15'liği uyguladı (ismini hatırlıyamıyorum) hiçbir sorun olmadı.
zaten ben de "o bunu dedi ben de yaptım ama bak böyle oldu" falan demedim farkındaysanız.. %25likle uygulama yaptım sonuç maalesef böyle oldu dedim,kimseyi (elbette ki) suçlamadan var olan bir sorundan bahsettim. benzer olumsuz tecrübeleri olup düzelenler varsa en azından düzelebilme gibi bir ihtimalin olabileceğini bilmek için. şahsi olarak kimseye bir sorumluluk yükleyemem,anlamsız olur zaten. varsa biz çözümünüz dinleyebilirim. ama; öyle yapmadın bak tabi böyle olur böyle yapmasaydın böyle olurdu demeniz için anlatmadım sorunumu...

ladysubaru yüz için peeling uygulamasıyla alakalı tecrbelerini yazmış evet.Ben de peelingden herhangi bir iz oluşma durumda Ladysubaru veya konuyu okuyan arkadaşlar bilgi sahibiyse; aynı-benzer durumlarla karşılaşıp iyileşme gördükleri durumlar olduysa yardımlarını almak istemiştim.Ladysubaru her mesaja muhakkak cevap veriyor ilgisi için çok teşekkürler..

niyetim negatif bir tutum oluşturmak değil,benim sorunum bana yetiyor zaten.ama En sağlıklı yol yol elbetteki bir dermatoloğa görünmekti,ki ben de öyle yaptım bugün.
daha fazla konuyu meşgul etmeye de gerek yok...artık bu başlık altında paylaşmayacağım bu sorunu.Konuyu dağıtmak,polemik yaratmak gibi bir niyetim de asla yok.Bu yüzden, aaa bak bana bunu demiş dur şuna bir cevap vereyim olayları olmasın lütfen,zaten olursa göreceksiniz ki asla devam ettirmem.
Ladysubaruya ve "gerçekten yardımcı olabilmek adına" cevap veren arkadaşlara teşekkürler... Sağlıcakla kalın... :)

Son düzenleme:
zaten ben de "o bunu dedi ben de yaptım ama bak böyle oldu" falan demedim farkındaysanız.. %25likle uygulama yaptım sonuç maalesef böyle oldu dedim,kimseyi (elbette ki) suçlamadan var olan bir sorundan bahsettim. benzer olumsuz tecrübeleri olup düzelenler varsa en azından düzelebilme gibi bir ihtimalin olabileceğini bilmek için. şahsi olarak kimseye bir sorumluluk yükleyemem,anlamsız olur zaten. varsa biz çözümünüz dinleyebilirim. ama; öyle yapmadın bak tabi böyle olur böyle yapmasaydın böyle olurdu demeniz için anlatmadım sorunumu...

ladysubaru yüz için peeling uygulamasıyla alakalı tecrbelerini yazmış evet.Ben de peelingden herhangi bir iz oluşma durumda Ladysubaru veya konuyu okuyan arkadaşlar bilgi sahibiyse; aynı-benzer durumlarla karşılaşıp iyileşme gördükleri durumlar olduysa yardımlarını almak istemiştim.Ladysubaru her mesaja muhakkak cevap veriyor ilgisi için çok teşekkürler..

niyetim negatif bir tutum oluşturmak değil,benim sorunum bana yetiyor zaten.ama En sağlıklı yol yol elbetteki bir dermatoloğa görünmekti,ki ben de öyle yaptım bugün.
daha fazla konuyu meşgul etmeye de gerek yok...artık bu başlık altında paylaşmayacağım bu sorunu.Konuyu dağıtmak,polemik yaratmak gibi bir niyetim de asla yok.Bu yüzden, aaa bak bana bunu demiş dur şuna bir cevap vereyim olayları olmasın lütfen,zaten olursa göreceksiniz ki asla devam ettirmem.
Ladysubaruya ve "gerçekten yardımcı olabilmek adına" cevap veren arkadaşlara teşekkürler... Sağlıcakla kalın... :)

umarın sıkıntınızdan bi an evvel kurtulabilirsiniz ben yüzünde ve vucudunda tca kullanan birii olarak şunu söyleyebilirimki tca yüzde daha farklı vücütta daha farklı etkiler gösteriyor ben vucudumun çeşitli yerlerine defalarca kullandım iz kalması gibi hiç bi sıkıltı yaşamadım hatta bazı güneş l lekeleri ve izlerden kurtuldum diyebilirim ama denemek isteyenle için şunu söylemek isterim önce küçük bi bölgelerinde denesinler ve 15likten başlasınlar 25 yada daha yüksek tcalar cidden tehlikli olabilir

laydim bloğunuzda glikolik asit peelingi paylaşmışsınız size bi sorum olacaktı ben dekolte bölgemdeki tcadan sonra oluşan sivilcemin izleri için glikolk asit peelinge başlasam sizce bi faydası olurmu sivilceler iyileşti ama bazılarından oynamıştım izleri kaldı madecassol kullanıyorum ama henüz bi etkisi olmadı yaz gelmeden bu izlerden kurtulmak istiyorum

Bana yardimci olan her kese cookk tesekkur ediyorum arkadaslar.Keske bende turkiyeden getirte bilsem ama bu mumkun degil.Cunku ben Dubaide yasiyorum bozuk turkcem icinde ozur dilerim belki imla hatari olmustr cunku turk degilim yani turk vatandasligimi aldim gerci ama azeri turkuyum.bu sayfayida tca arastirirken buldum.Cok titizim ve kesinlikle her gordugumu de ne cildime ne yuzume uygulamam.tca dkkatimi cekti ama burda bulamadim daha oncede yazdigim gibi kliniklerde seansini 100$ uyguluyolar bende internetten yurt disindan getirttim ama bana gelen saf tca kesinlikle degil.Su gibi bisey.ben her mesajimda yazmistim gerci am bi daha altini cizerek yazmak istedim KIMSE TCA YI ZATEN 1DAKIKATAN 2 DAKIKADAN FAZLA TUTMAMALI saf tca yi.Yazilar sonuna kadar okumadan cildinize bisey yapmayin.Resmini paylastigim TCA da tamamen beni kandirmislar sanirimcunku daha oncede belirtdiyim gibi ben surdugumde koluma bugun 3 cu gun oldu ama ne yanma ne kizarma ne soyulma hic bisey olmadi.yani BENIM PAYLASTIGIM YALNIS ORNEKOLDUGU ICIN PAYLASTIM TECRUBELI ARKADASLARA GOSTERMEK VE FIKIR EDINMEK ICINDI.Bu aciklamayida yaptik umarim yalnis anlasilmalar vas son koyulur.,

Esas ben teşekkür ediyorum hassasiyetime hassasiyet gösterdiğiniz için. Umarım Türkiye'de bir tanıdığınız vardır da size bizim kullandığımız tca'yı alıp gönderebilir.:KK54:

Rosacea olabilir. Bence cilt uzmanına görünün.

(Rosacea Rahatsızlığı= Yanakların, alın ve göz kapaklarının iltihabıdır aslında. sebebi bilinmiyor. belirtiler, ki bunlar yüzde kırmızı bölgeler, kırmızı kabarık burun vb, derinin hemen altındaki kan damarlarının aşırı genişlemesi yüzünden ortaya çıkar. cildi açık renk olan kişiler domates kıvamına gelir.Genelde 30-50 yaş arası görülen rosacea, kadınlarda daha sık görülmektedir. ancak erkeklede olduğu zaman palyaço kırmızısı bir burun meydana getirir. kızaran bölgelerde kabartılar olabilir. uzun süreli antibiyotik tedavisi kızartıları yatıştırsa da kişinin baharatlı yiyecekler, sıcak içecekler ve alkolden uzak durması, cildini alerjik reaksiyonlardan koruması rahatlama sağlar)

Anlıyorum yardımcı olmaya çalışıyorsunuz ama lütfen geçici bir durum için boşa panikletmeyin arkadaşı!
Bahsettiğiniz rahatsızlıkla glikolik asit veya laktik asitin etkisi tam olara nerede?
Toniği sürerken bir parça dahi fazla bastırsa cilt minik kabartı şeklinde tahriş olabiliyor, ister glikolik ister laktik asitte bu durum oluşabiliyor...

Sizin şu sorununuza bir el atayım ben orayı kimyasal olmayacak şekilde soymak lazım:KK34: Özel msj atacağım..

umarın sıkıntınızdan bi an evvel kurtulabilirsiniz ben yüzünde ve vucudunda tca kullanan birii olarak şunu söyleyebilirimki tca yüzde daha farklı vücütta daha farklı etkiler gösteriyor ben vucudumun çeşitli yerlerine defalarca kullandım iz kalması gibi hiç bi sıkıltı yaşamadım hatta bazı güneş l lekeleri ve izlerden kurtuldum diyebilirim ama denemek isteyenle için şunu söylemek isterim önce küçük bi bölgelerinde denesinler ve 15likten başlasınlar 25 yada daha yüksek tcalar cidden tehlikli olabilir

Tatlım hazır sen tca da vücut konusunda deneyimlisin arkadaşlara kısaca tarif etsen, hatta vücutta tca kullanımı için bir başlık açsan nasıl olur diyorum:KK16::KK54:

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar..:KK3:
Ladyim konuyla alakasız ama tcadan sonra yazın laktik asitli toniğime devam edebilir miyim? Bir sakıncası olur mu?
:26:

merhaba arkadaşlar..2 ay önce %25lik tca uygulayıp yaktığım ve iz bıraktığım bacağıma bu kez saf suyla seyreltilmiş,%18 kıvamına gelmiş tca uyguladım. hala ufak ufak soyulmalar oluyor ama izler geçti mi açıldı mı derseniz?hayır eskisinden de beter. sanırım bu iz kalıcı. ben,kendiliğinden açılacaktır geçecektir sözlerine pek inanmıyorum. bildiğiniz derin bir yanık bu çünkü..2 ayda da hiçbir olumlu ilerleme olmadı... neyse son halini resimleyeyim bari...dermatoloğa henüz gitmedim.. bu izi açabilmek için farklı önerileri olan arkadaşlar varsa bekliyorum:44: ve kullanırken dikkatli olmaları konusunda arkadaşları tekrar uyarma gereği duyuyorum. ben bacağımın son halinden çok rahatsızım çünkü

Eki Görüntüle 652489

elifilker kullanıcısından alıntı

kızlar gcen sene yanagımda peelıng snrası karatı olmustu bı sene boyunca oyle yasadım denemedıgım sey klmadı gecmıyordu tesadufen babama eczaneden bu kremı vermısler sadece blırsız gunlerde 3 defa surdum ve ız kndı kndıne kyboldu bnm ıcın muzıce gbıydı suan asla bepanten ve madecassolu eksık etmıyorm evden

başka bir bölümde elifilker arkadaşımzn bu yazısını buldum ve paylaşmak istedim madecassol krem tca sonrası izleri geçiryrmuş bende bugün aldım denedim şimdi gerçekten gecerse sizinle paylaşıcam

X