Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Sen kac defa yaptin tca'yi?insan korkuyo bi de yuzum yanar diye asit nihayetinde.

ben 4-5 defa yapmışımdır, ama 1 senedir yapmıyordum. şimdi sipariş verdim doadan gene yapıcam.

evet ilk başlarda korkuyo insan ama sonra gayet rahat oluyosun süreci öğrenince yani ne beklemen gerektiğini bilince sorun olmuyor. ama genede dikkatli kullanılması gerekir bu maddenin.

cildin kendini yenileme periyodu 21 gün diye biliyorum, benim tavsiyem en erken ayda bir yapmak. ben 2-3 defa yapıp sonra o sene bir daha yapmıyorum, yani yıllık bir bakım gibi. çünkü üstüste yapınca ilk seferki kadar büyük bir fark oluşmuyor artık..
ayrıca çok kötü hikayeler de okudum, fazla abartmamak lazım. çok yapılırsa cildin yapısını kalıcı olarak bozar bence.. uzun vadeli sonuçlarını hiçbirimiz bilmiyoruz.

tabii uzman değilim, ama benim düşüncelerim böyle.

Evet haklisin bence de.martta yapacagim zaman kapini calarim yine:))

selamlar dr gittim evet sordum bizde tca yapıyoruz ama kendın evde yapma dedi önce meyve asitlerine alıştırıyoruz cıldı dedı bende bılgım var dedım ozaman bana 2 tane ılaç yazdı bunları kullan ıkı ay hem ıı gelır hemde cıldın alışmış olur dedi ozaman çokta istiyorsan dkkatlı olup yapabılırsın dedı bu arada cıldım aşırı yaglı bızım için dahada olumlu dedı o ıkı kremi kullanıyorum ıkı gündür ama cıldımde soyulmayı bırak yagdan gene parlıyo bır ay kullanıyımda bende yapıcam ınşlhh

Merhaba bayanlar,aramıza yeni katılanlarda olmuş,büyümüşüz ne güzel Burcin79; Canım ben 20liği ayın 25i gibi deneyeceğim.Yüzüme 15liği denemiştim 2 kez.Pütür pütür soyulmalar oldu,Özcan beyle görüşmüştüm yüz temizleme toniği göndermişlerdi (Bu arada irsaliyeye sevgiler yazmışlar gülücükler koymuşlar ah nasıl güldüm ) onunla yıkadım 3-4 kez oh miss o pütürler gitti.Ama bariz renk tonu farklılıkları var.Şimdi daha net belli yani yüzüm.Soyulan yerler daha açık soyulmayan yerler de kirli gibi lekeli gibi duruyor.Umarım 20likde bu sorunu az da olsa kaldırırım.Bende durum bu yani

benimde soyulmalarım bitti.ikincide bende biraz fazla tutmayı düşünüyorum....renk farkı oluşmadı bende dünde yağlarımı uygulamaya başladım.darısı 3.ye

hala özel mesaj atamıyorum.o yüzden burdan yazıyorum.benim 20 lik uygulamamda da pul pul soyulma oldu.kabuk şeklinde olmadığı için her banyodan sonra soyuldu elimle hafif bir şekilde ovaladım ben çok fazla krem kullanmadım bana kalırsa geçiktiriyor soyulmayı....

anladım , o halde sanırım günde 1 defa krem yeterli olur ,bugün halen sürmedim daha ,soyulmayan bölgeler kaldı ne yapacağımı şaşırdım walla
bilgilendirme için teşekkür ederim .

Tatlım bahsettiğimiz şeyler kimyasal peeling asitleri olduğu için tepkiler aşağı yukarı aynı olacaktır verdiği tepki yada sonuçtan zor ayırırız neyi kullandığını. Saoyulma cilt tipine göre değişebiliyor (incelik, kalınlık) ve kesinlikle tca yı yüzünüze ne kadar sürdüğünüzde çok önemli incecik belli belirsiz süren arkadaşlar ya soyulmadı yada incecik soyuldu ki cilt hassaslığı da burada belirleyici durumda. Mesela ben beyaz tenliyim %15lik tca benim cildimi çok ciddi şekilde soyuyor ama senin cildine bu oran az gelebilir ve 20lik tca kullanman gerekebilir Lütfen fazla nemlendirici uygulama cildine ve her ihtiyaç duyduğunda cildini yıka.

göz altlarına kesinlikle sürülmemesi gerekiyor değil mi? göz altlarım normalde de koyu renk.. peelingle cildim iyice açılırsa göz altlarım çok koyu kalmaz mı ?

Kesinlikle diyemeyiz youtube göz çevresine uygulayan kullanıcılarla dolu sadece tecrübemiz yok diyelim Açıkçası o kısımda deri çok ince ve hassas olduğu için bek pek yaklaştırmamaya gayret ediyorum, mesela sadece kaş altına uyguluyorum göz kapağına ve göz altına getirmiyorum. Merak etme fark yaratmıyor

Lady ben de soyulmadim halaa..yuzumde ne gerginlik be kasinti..yumusacik:)

Tatlım sana sanırım hem süre hemde tca oranı düşük gelmiş.
1dk bekleme sürende kaç defa tca sürdün cildine?

mrb...yüzümün yarısı soyuldu kızlar.kremi azalttım ama sürmeyincede yüzüm çok geriliyo.bu arada 5. günümdeyim

Tatlım lütfen soyulma sürecine sen soyarak müdahale etme ve cildini kremsizde bırakma az sür ama mutlaka sür.

Ah be güzelim bak yine kendin soyuyorsun sonra cildim kızardı ton farklılığı var diyorsun bunu bile bile Daha öncede söyledim sürecin normal devam ediyor.

benim 12.günüm tamamen soyuldu fakat lekelerimde hiç bi değişiklik olmadı 2.yapışım tekrar yapıcam inşallah etkisi olur diğer arkadaşlar sizlerde durum nasıl

Hepimiz ilk uygulamada elbette aynı sonucu alamayız. Leke derinliği ve leke koyuluğu önemli bu noktada unutmayın bana 1-2 uygulama yeterli gelirken bir başka arkadaşımız benim aldığım sonuca 5-6 uygulamada ulaşabilir. Kendinizi uygulama sayısına şartlamayın

Benim 1.yapisim ama yuzumde hicbir degisiklik yok.5.gunum olmasina ragmen.kizlar,siz tca yi surdugunuzde cildinizde bir degisiklik oldu mu?beyazlama falan..

Cildinizde illa beyazlama olmak zorunda değil tatlım. Az önce dediğim gibi bana 1-2 uygulamada istediğim sonucu verirken size 5-6 uygulama gerekebilir. Aceleci olmayın bu işler sabır işi
O buruşma varsa kesin soyulacak ama neden hala atmadı çok ilginç :44:Tatlım sana da oran düşük geldi bence.

MErhaba tatlım. Sürecin normal görünüyor hatta bence pek güzel soyulacaksın hadi şimdiden hayırlı olsun

Ben tca yi doakozmetikten aldim,kaliteli yani ama soyulmadim iste2.yaptiigmda 1.5 dak beklicem bakalim ne olcak..

Sen kac defa yaptin tca'yi?insan korkuyo bi de yuzum yanar diye asit nihayetinde.

Bu durumda olay kalite değil! Cildinize uygun oranı ve miktarı kullanmak
Bekleme sürende kaç defa tca sürüyorsun cildine? (en az 4 kat sürmeni öneririm)
Ayrıca asit kelimesi bu kadar korkutmasın. Cilde uygun oran kullanıldığı ve benim yazdıklarımın dışına çıkmadığınız sürece ki alerji durumunuzda yoksa asla sorun yaşamazsınız.

Günaydın, 6 şubatta Tca uygulamıştım şuan ki durum kuru buruşuk bir cilt ufak kabuklanma şeklinde. Daha soyulma başlamadı ilk gün bepanthene sürdüm sonra güneş koruması olan bir nemlendirici günde 1 defa uyguladım ben kremleri. Lady umarım soyulurum dediğin gibi pul pul soyulacağım gibime geliyor uygulama yaparken elimi korkak alıştırdım sanırım neyse sağlık olsun bu daha ilkti zaten 2.ye daha iyi sürüp 20-30 sn daha fazla bekletirim...

Az önceki mesajlarda yazamadım cevap vermekten ama tecrübeli olduğun çok belli oluyor hoşgeldin sefalar getirdin tatlım.
Korkmayın oran cildin kaldıramayacağı kadar olmadığı sürece sorun yaşanmaz sınır zaten %25 ki ben dalgınlıkla uyguladımda
Sadece çok daha derin soydu cildimi ve genelde birçok arkadaşımıza günlük hayatını etkilemesin ve cildinin vereceği tepkiyi görmesi ve alışması açısından da ilk uygulamalarını %15 ile yapmalarını bilerek tavsiye ediyorum. Eski mesajlarda çok var öyle %15 uyguladığı halde paniklemiş arkadaşlarımız ah birde 25lik uygulasalar iyice panik olacaklar

Ah bu doktorlar kendisi uygulayıp para kazanacak diye sizi korkutuyorlar ya çok kızıyorum çok
Bence hiç o ilaçlarla bu durumda uğraşma tatlı tatlı onayını almışsın, al tatlım %15liği uygula

Merhaba tatlım ailemiz kocaman olmaya başladı
Sen artık iyice tecrübe kazandın artık %25lik uygulayabilirsin
Keyifle okuyacağım uygulama tecrübeni şimdiden hayırlı olsun
benimde soyulmalarım bitti.ikincide bende biraz fazla tutmayı düşünüyorum....renk farkı oluşmadı bende dünde yağlarımı uygulamaya başladım.darısı 3.ye

Süpersin
Tca sonrası özellikle e vitamini ve nar çekirdeği uygulamanı tavsiye ederim şimdi cilt en geçirgen olduğu dönemde olduğu için hem e vitamini hem yağların daha iyi işler cildine daha güzel bakım yapar

Tatlım sen bekleme sürende kaç defa tca sürüyorsun cildine?
Kesinlikle fazla kremlemek soyulmayı geciktiriyor aynı fikirdeyiz ama cildi kremsizde bırakmak doğru değil az olsada mutlaka sürülmeli cildin çok gerilmesi iyi değil.

anladım , o halde sanırım günde 1 defa krem yeterli olur ,bugün halen sürmedim daha ,soyulmayan bölgeler kaldı ne yapacağımı şaşırdım walla
bilgilendirme için teşekkür ederim .

mutlaka soyulur özellikle banyodan sonra çok yumuşuyor.

Evet mutlaka soyulur o bölgeler banyoda yumuşar ama lütfen cildini çekelemeden ve pek bastırmadan ovala handanirem

Tatlım bence bepanthene sürme çünkü soyulmayı ciddi ciddi geciktiriyor.
İlk uygulama hepimizde mutlaka ürkeklik yaratıryor tatlım sağlık olsun 2. uygulaman çok başarılı olur.
Şimdi tepkiyi ve süreci görmüş oldun, tecrübe kazandın.
Diğer yapacağın uygulamada Tca yı cildinde bekletirken 4 defa daha sürersen çok daha güzel soyulur cildin

Bepanthene veda ettim zaten ilk gün Evet dediğin gibi tecrübeli oldum ki :) Bunda senin katkın büyük teşekkür ederim sana, paylaşımlarından destek alıp verdim kararımı.

Bepanthene veda ettim zaten ilk gün Evet dediğin gibi tecrübeli oldum ki :) Bunda senin katkın büyük teşekkür ederim sana, paylaşımlarından destek alıp verdim kararımı.

Rica ederim tatlım esas ben teşekkür ederim güveninize, en büyük keyfim sizlerinde başarılı şekilde uygulama yaptığınızı görmek

selamlar ,
az önce siteden e vitamini ve shea butter krem sipariş ettim gerçi tca uygulamasını yaptım ama olsun geldiği zaman yine kullanacağım ,en azından bir dahaki uygulamada daha faydasını görebileceğime inanıyorum
lady bişey soracağım bu e vitamini sampunanımızn içine karıştırasak olur mu sence ,yine faydasını görürmüyüz.
bi de e vitaminini tca uygulamasından sonra her akşam mı uygulanıyor yada uygulama bitti soyulma da bitti ondan sonra mı kullanacağız?
şimdiden cevabın için teşekkürler

aydebuz kullanıcısından alıntı
selamlar dr gittim evet sordum bizde tca yapıyoruz ama kendın evde yapma dedi önce meyve asitlerine alıştırıyoruz cıldı dedı bende bılgım var dedım ozaman bana 2 tane ılaç yazdı bunları kullan ıkı ay hem ıı gelır hemde cıldın alışmış olur dedi ozaman çokta istiyorsan dkkatlı olup yapabılırsın dedı bu arada cıldım aşırı yaglı bızım için dahada olumlu dedı o ıkı kremi kullanıyorum ıkı gündür ama cıldımde soyulmayı bırak yagdan gene parlıyo bır ay kullanıyımda bende yapıcam ınşlhh

Ah bu doktorlar kendisi uygulayıp para kazanacak diye sizi korkutuyorlar ya çok kızıyorum çok
Bence hiç o ilaçlarla bu durumda uğraşma tatlı tatlı onayını almışsın, al tatlım %15liği uygula

evet cnmya sorma5 gün oldu sanırım kremleri kullanmaya başladım yaglı olan cıldım ıyıce yaglandı sıvılce oldu tca yapıcm kesın omuzdada güneş lekelerım var ve bacaklarımda çatlaklar azıcık onlarada uygulasam olur dımı ? bırde kremı bıraktıktan kaç gün sonra tca yapılır ? tşkler tatlım şimdiden

arkadaşlar, Doa Kozmetik'in tlf numarasını bilen varsa bana msj yollayabilir mi?

sitelerinde yok tlf no, dünden beri kargo bilgisi istedim cvp vermiyorlar.
tlf ile arayıp sorucam

Bence şampuanda işe yaramaz zaten şampuan en fazla 1-2 dk duruyor saçımızda.
Saç bakımında kullanmak için ''badem yağı + susam yağı + hint yağı + hindistan cevizi yağı'' karışımına ekledim ben haftada 2 gece uyguluyorum saç dip ve boylarına ( e vitamini yağda eriyen vitaminler sınıfındadır)

Cildine yüzüne ihtiyacın olduğunu düşündüğün an uygulayabilirsin e vitamini sürmenin sınırlaması yok yani, ister tca yaptığında ister soyulmaların bittikten sonra kullanabilirsin

Verdiği ilaç soyucu tipteyse bence eylülden önce yapma zaten şimdi uygularsan cildin soyulmaz bu durumda.

arkadaşlar, Doa Kozmetik'in tlf numarasını bilen varsa bana msj yollayabilir mi?

sitelerinde yok tlf no, dünden beri kargo bilgisi istedim cvp vermiyorlar.
tlf ile arayıp sorucam

Lütfen marka firma ismi verme tatlım forumun bu kısmında yasak
Sitelerinde iletişim kısmına bak yazar orada!

Lütfen marka firma ismi verme tatlım forumun bu kısmında yasak
Sitelerinde iletişim kısmına bak yazar orada!
yani site

sitede telefonları yok biliyo musun? ben de cok sasırdım fax var tel yok :26:

yok isim yazmak yasak değil
link yasak yani sitenin likini verirsek yasak oluyo

mrb kızlar yüzümün çoğu soyuldu soyulmayan yerlerde kabardı pul pul oralarda 1 2 güne soyulur.ladysubaru'nun koyduğu resim gibi baya güzel soyuldu ama talimatlara harfiyen uydum.krem gerçekten soyulmayı geciktiriyo ben gece kremlemiyorum artık ki çabuk soyulsun ama gündüz çok kabar kabar durduğu için dışarı çıkarken güneş koruyucu ve fesleğen krem sürüyorum.iyiki denedim içimde kalcaktı yoksa 1 ay sonra yine yapcam bu sefer 15 sn fazla bekletmeyi düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…