Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
bu TCA yı nerden kaç paraya bulabiliriz ?

Forumun bu kısmında marka firma ismi belirtemiyoruz tatlım ama şu başlığım sana yardımcı olur o ismi google da arat bakalım:KK34::KK9:

http://www.kadinlarkulubu.com/cilt-...ri-sabunlari-kati-parfumleri-kullananlar.html

arkadaşlar benimde burnumda soyulma olmadı alnımda çok az oldu ben tca yı dengeli süremedim sanırım yanmaya başladı aceleyle nereye sürülsdü nereye sürülmedi anlayamadım, yanaklarımda az kaldı galiba gözükmüyo fakat pütürlü geliyo elime fakat yinede menmunum 2.seferde daha dikkatli olurum inşallah ayın 25 de kısmetse tekrar yapacağım sabırsızlıkla bekliyorum

Tatlım burunda aşırı soyulma yapmıyor zaten en ince soyulma burunda gerçekleşiyor.
Tabii tüm cilde eşit sürmekte çok önemli, bekleme sürenin içinde pamuğuna tca döküp 2-3 defa daha sür yüzüne bu şekilde ''oraya sürdüm mü? acaba buraya sürdüm mü?'' sıkıntısından kurtulursun:KK34:

şunuda belirtiym benim lekelerde pekbişey farketmedi

Çünkü net sürmedin tatlım az sürmüşsün doğal olarak tüm cildine eşit sürmemişsin. Bunu tecrübe uygulaması kabul et diğer yapacağın uygulamada dediklerimi ve ilk konuyu açtığım mesajımda yazdıklarımı okuyup öyle uygula. bu şekilde daha başarılı olur soyulman.

bunu 10 günde bir mi uyguluyoruz ayrıca bende burnumdaki lekelerden şikayetçiyim yapma süresini arttırmalımıyım (ince soyulma falan demişsin ya)

Ben artık burun ve çenemden başka bir yerimin soyulacağından umudu kesmiştim ki bugün tv.de dizi izlerken sağ yanağım tatlı tatlı kaşınmaya başladı. Bir kaşıdım iki kaşıdım sonra birden aklıma geliverdi neden olduğu:KK53: Hemen koştum ışığın altında bakmak için bir ayna aldım geldim, bir baktım cildimin genelinde mimik yapınca bir sürü minyatür kırışma oluyor yani çok yakında diğer yerlerim de soyulacak gibi:KK16: Geç olsun güç olmasın di mi kızlar:KK1:

Ben de yaklaşık 1 seneden beri tca uygulamak istiyorum nihayet karar vermek üzereyim, ancak şöyle bir sorum olacak: Benim sadece ve sadece alın kısmında sivilcelerden kalma lekelerim var hatta yüzümün diğer kısımları övünmek gibi olmasın ama:-)1:) bebek teni gibi pürüzsüz ve lekesiz. Ben tca'yı sadece alın bölgeme uygulasam acaba yüzümün diğer bölgeleriyle arasında çok fark olurmu sizce? Hem daha sınırlı bir bölgeye uygulayınca soyulma sürecinde de daha az dikkat çekerim diye düşünüyorum. LadySubaru özellikle senden cevap bekliyorum, daha önce buna benzer bir soruya cevap verdiysen eğer kaçırmışım kusura bakma, şimdiden teşekkür ediyorum....

Son düzenleme:
günaydın ,
dün akşam itibari ile alnım da soyuldu sadece burnum halen kırışık gibi duruyo ama pek bi soyulacak gibi görünmüyor belki de soyulur belli olmaz ...
yanaklarım da olan kızarıklık halen devam ediyo ve üstüne birde yanak bölgemde 4 tane falan tahrişden dolayı sanki leke gibi kızarıklık var umarım geçer ,ya da geçmesi için ne yapmam gerekiyor yani halen kızarık bi şekilde geziyorum yaa hani böyle bi yerden düşersin yara olur sonra o yarayı kaldırırsın ya aynen öle işte inş.geçer kalıcı olmaz....dua ediyorum ....

Tatlım hep uyarıyorum lütfen biraz kendinize süre verin o soyulan yerleri kendinize dert etmeyin bırakın kendi sürecinde soyulsun.
zorlarsanız kızarıklık kalır tabi aslında senin soyabilirim olarak baktığın kısım tamamen soyulmaya müsait değil.
Müsait olmayışı senin soymanla kızarıklık şeklinde tepki veriyor, kim sana nasıl bakarsa aksın umursama bebek gibi surat çıkınca sende onlara cins cins bakarsın ne kullandığını sorana cevap vermezsin olur biter:KK34::KK9::KK16:

Kızlar lütfen yüzünüzü hangi sebeple olursa olsun 7 gün boyunca soymaya çalışmayın.
İstediğiniz gibi duşunuzu alabilirsiniz, istediğiniz gibi yüzünüzü su ile yıkayabilirsiniz.
Sadece yüzünüzü ilk 3 gün sabun, şampuan gibi şeylerden uzak tutun ve asla, kesinlikle peeling yapmayın.

Yap bitanem sorun olmaz sadece gece bitimi iyi temizle cildini:KK34:
Bebişi çok çok öpüyorum hayırlı uğurlu mutlu mesut kocaman bir hayat diliyorum iyi ki doğmuş:KK16::KK54::KK54:

Teşekkür ederim Ladyim çok sağol..İyi ki doğmuş tabi :KK34::KK16:Çok seviyorum bennn kuzumuu :KK16::KK33:

Allah acılarını göstermesin canım anne olmak çok başka bir duygu Rabbim özenen herkese nasip etsin inşallah:emir_bebek:

Simgeselcim teşekkür ederim.Amin amin:emir_bebek::nazar:Rabbim bakabilecek olan ve isteyen herkese nasip etsin. Çok özel bir duygu,ona sahip olduğum için binlerce kez şükürler olsun..:KK16::KK16:

handanirem ne durumdasın kızarıklıkların geçti mi?

yok canım nerde :KK43: dün akşam alın bölgemide soydum ama orada herhangi bi kızarıklık yok ordaki deri biraz daha dayanıklı ve sert ..yanaklarımda nasıl biliyomusun hani böyle yara olan yerin kabuğnu kaldırırsın ya iz kalır şu an aynen öle duruyo ,geçeceğini ümit etmek istiyorum ,zaten kızarıklıkdan dolayı çil olan yerlerin kaybolup kaybolmadığını bile tam olarak anlayamadım ama deriyi soyduğum zaman kaldırmış olduğum deride çillerimi görüyodum ama şimdilik net bişey söylemem zor ,yani kızarıklığın geçmesi ve cildimn normal hale gelmesi gerek ,bu arada burnum halen soyulmadı onun da soyulmasını bekliyorum....heyecanla sonucu bekliyorum ki hemen size son durumu yazayım....

yok canım nerde :KK43: dün akşam alın bölgemide soydum ama orada herhangi bi kızarıklık yok ordaki deri biraz daha dayanıklı ve sert ..yanaklarımda nasıl biliyomusun hani böyle yara olan yerin kabuğnu kaldırırsın ya iz kalır şu an aynen öle duruyo ,geçeceğini ümit etmek istiyorum ,zaten kızarıklıkdan dolayı çil olan yerlerin kaybolup kaybolmadığını bile tam olarak anlayamadım ama deriyi soyduğum zaman kaldırmış olduğum deride çillerimi görüyodum ama şimdilik net bişey söylemem zor ,yani kızarıklığın geçmesi ve cildimn normal hale gelmesi gerek ,bu arada burnum halen soyulmadı onun da soyulmasını bekliyorum....heyecanla sonucu bekliyorum ki hemen size son durumu yazayım....

handanirem ben de dayanamayıp kendim soymuştum hatta ilk etapta tırnak izlerim bile kalmıştı kırmızı kırmızı olmuştu ama kremle ve 1-2 gün zamanla hiçbir şey kalmıyor :)) sonra da yüzünde bir şey mi var sorularına maruz kalıyorsunuz güzel bir şekilde :)))

ayyy sizin böyle güzel mesajlarınızı okuyunca çok mutlu oluyorum ,aynen benimde tırnak izi gibi ..kremleri kullanmaya devam ediyorum ama 2 gün oldu gerçi sanki çok kızarıklık hali gitmiş gibi ama tam değil yani o tırnak izi gibi lekeler var 4 tane falan ve yer yer kızarıklık halen var .. umarım geçer ve cildim kendini toparlar da tam olark ne olduğunu nasıl bir sonuç yaşadığımı ben de anlayıp size yazarım ... kremlere devam ...

benim bilhassa alnımda ve kulaklarıma yakın yanak bölgelerimde şakaklarımda tırnak izi çok sayıda vardı. Hiçbir şey kalmadı :) Ev arkadaşım sabah akşam soruyor yüzünde bir şey var mı diye :))

bir de Lady veya bilen biri varsa cevaplayabilir mi bir arkadaşım da yapmak istiyor ama cildinde epey sivilce var ?

bunu 10 günde bir mi uyguluyoruz ayrıca bende burnumdaki lekelerden şikayetçiyim yapma süresini arttırmalımıyım (ince soyulma falan demişsin ya)

Merhaba. Tca'yı 30 günde 1 defa uygulayabiliyorsunuz.:KK34:

Ben de yaklaşık 1 seneden beri tca uygulamak istiyorum nihayet karar vermek üzereyim, ancak şöyle bir sorum olacak: Benim sadece ve sadece alın kısmında sivilcelerden kalma lekelerim var hatta yüzümün diğer kısımları övünmek gibi olmasın ama:-)1:) bebek teni gibi pürüzsüz ve lekesiz. Ben tca'yı sadece alın bölgeme uygulasam acaba yüzümün diğer bölgeleriyle arasında çok fark olurmu sizce? Hem daha sınırlı bir bölgeye uygulayınca soyulma sürecinde de daha az dikkat çekerim diye düşünüyorum. LadySubaru özellikle senden cevap bekliyorum, daha önce buna benzer bir soruya cevap verdiysen eğer kaçırmışım kusura bakma, şimdiden teşekkür ediyorum....

Merhaba. Elbette sadece alın bölgenizde de uygulayabilirsiniz ama ilk defa yapacağınız için ben yine tüm yüze uygulamanızı öneririm hem tüm cildiniz ölü deriyi atıp yenilenmiş olur:KK16:
Soyulma süreci 3. günden itibaren başladığı için mesela salı gecesi yapın uygulamayı iri soyulmalar hafta sonuna denk gelsin:KK34:

Teşekkür ederim Ladyim çok sağol..İyi ki doğmuş tabi :KK34::KK16:Çok seviyorum bennn kuzumuu :KK16::KK33:

Rabbim bağışlasın, inşallah bende önce koca kısmını halledip bir kuzucuk annesi olmayı çok isterim:KK9:

Ah tatlım ya ah tatlım yaa dayanın biraz soymayın cildinizi kendiniz:KK20:
Melisa kremi vardı değil mi elinde? sık sık soğuk su ile yıka yüzünü, sabah akşam nemlendir ve ellerini lütfen yüzünden uzak tut bak tahriş oldu cildin:KK50:

benim bilhassa alnımda ve kulaklarıma yakın yanak bölgelerimde şakaklarımda tırnak izi çok sayıda vardı. Hiçbir şey kalmadı :) Ev arkadaşım sabah akşam soruyor yüzünde bir şey var mı diye :))

bir de Lady veya bilen biri varsa cevaplayabilir mi bir arkadaşım da yapmak istiyor ama cildinde epey sivilce var ?

Tatlım aktif sivilce sorunu olanlar maalesef kullanamıyor önce sivilceleri tedavi edilmeli.
Ön deneme olarak sebamed'in yeşil renkte bir sabunu var tavsiye ederim bununla cildini sabah uyandığında ve gece yatmadan önce temizlesin.
Sivilce tedavisinin 2. şartı cildi uygun şekilde temizlemektir, 2-3 haftada değişimi gözlemlersiniz epey yararını görür, önce sivilcelere elveda sonra gelsin tca:21:

ayyy sizin böyle güzel mesajlarınızı okuyunca çok mutlu oluyorum ,aynen benimde tırnak izi gibi ..kremleri kullanmaya devam ediyorum ama 2 gün oldu gerçi sanki çok kızarıklık hali gitmiş gibi ama tam değil yani o tırnak izi gibi lekeler var 4 tane falan ve yer yer kızarıklık halen var .. umarım geçer ve cildim kendini toparlar da tam olark ne olduğunu nasıl bir sonuç yaşadığımı ben de anlayıp size yazarım ... kremlere devam ...

Geçer tatlım biraz daha zaman tanı çünkü soymaya zorlayıp cildini tahriş ettin.
Sık sık soğuk su ile yıka yüzünü ve aşırı olmayacak şekilde nemlendir.

günaydın hayırlı cumalar herkese.
ladycim maalesef elimle cildimi dediğin gibi tahriş ettim şimdi dua ediyorum geçmesi için .umarım leke falan kalmaz...gün içinde bepantene kullanıyorum .dün akşam banyo yaptım ve soyulan yerler sanki yine soyuluyo ,böyle pu pul ince ince soyuluyo anlamadım walla , bepantene krem uyguluyorum .cildim 2.kez soyulmaya başlıyo:) ama burnum halen tam anlamıyla soyulmadı burun kenarları falan ince ince yanaklarım da işte öyle pul pul dökülmeye başladı ...umarım ters giden bişey yoktur...

dün sabah %20 lik tca mı sipariş ettim.
yanak bölgemde gözeneklerim açık, güneş ve sivilce lekelerim de var.
kaç yaşına geldim gözeneklerim geniş olduğu için ne kadar temizlesem de yetmiyor, illa ki sivilce çıkıyor.
o ilk etaptaki yanma hissinden korkuyorum ama, güzellik için değer :KK34:
sürekli sizi okumasam hayatta cesaret edemezdim.

X