Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
dün sabah %20 lik tca mı sipariş ettim.
yanak bölgemde gözeneklerim açık, güneş ve sivilce lekelerim de var.
kaç yaşına geldim gözeneklerim geniş olduğu için ne kadar temizlesem de yetmiyor, illa ki sivilce çıkıyor.
o ilk etaptaki yanma hissinden korkuyorum ama, güzellik için değer :KK34:
sürekli sizi okumasam hayatta cesaret edemezdim.

Senta Tca uyguladığında buradan bilgi verirmisin ne kadar süre beklettin nasıl oldu? Bende cesaret edemiyorum...

Senta Tca uyguladığında buradan bilgi verirmisin ne kadar süre beklettin nasıl oldu? Bende cesaret edemiyorum...

tabi canım resim de çekeceğim zaten ama ayın 18 inde kuzenimin nikahı var,
bu yüzden 18ine kadar yapamam, ama aynı gün eve döner dönmez uygulayacağım

Tekrar uyguladım ve 5 dakikadan fazla beklettim %15 i, bekleme süresinde 1-2 kez daha sürdüm aynı yere pamuklu çubukla, sürdüğüm yer bembeyaz oldu, sonra soğuk suyla yıkayıp bepantene sürdüm bakalım ne olacak soyulunca iz geçecek ve ya azalacak mı, buradan yazacam

LadySubaru cevabın için çok teşekkür ederim, karar verdim ama bakalım ne zaman uygulamaya geçerim:KK51:
Rica ederim tatlım, tecrübem bilgim dahilinde her zaman keyifle yardımcı olurum hepinize :KK16:

günaydın hayırlı cumalar herkese.
ladycim maalesef elimle cildimi dediğin gibi tahriş ettim şimdi dua ediyorum geçmesi için .umarım leke falan kalmaz...gün içinde bepantene kullanıyorum .dün akşam banyo yaptım ve soyulan yerler sanki yine soyuluyo ,böyle pu pul ince ince soyuluyo anlamadım walla , bepantene krem uyguluyorum .cildim 2.kez soyulmaya başlıyo:) ama burnum halen tam anlamıyla soyulmadı burun kenarları falan ince ince yanaklarım da işte öyle pul pul dökülmeye başladı ...umarım ters giden bişey yoktur...
Ters giden bişey yok tatlım cildin tahrişin etkisini atmaya çalışıyor, kesinlikle sen müdahale etme bırak cilt atsın onları ve nemlendir.

dün sabah %20 lik tca mı sipariş ettim.
yanak bölgemde gözeneklerim açık, güneş ve sivilce lekelerim de var.
kaç yaşına geldim gözeneklerim geniş olduğu için ne kadar temizlesem de yetmiyor, illa ki sivilce çıkıyor.
o ilk etaptaki yanma hissinden korkuyorum ama, güzellik için değer :KK34:
sürekli sizi okumasam hayatta cesaret edemezdim.

Tatlım sivilceli ciltte temizlik çok önemli sebamed in yeşil renkte bir sabunu var kullanmanı tavsiye ederim.
Önce sivilce sorununu aşalım tca yı sonra yap :KK34:

Selam Lady
Canım bu Glikolik asit nedir?Bizi bilgilendirirmisin?Tca gibi soyucu bir asit mi?

Bende aynı şeyin peşindeyim araştırıyorum tatlım, 3-4 güne netleştiririm:KK9:

Tekrar uyguladım ve 5 dakikadan fazla beklettim %15 i, bekleme süresinde 1-2 kez daha sürdüm aynı yere pamuklu çubukla, sürdüğüm yer bembeyaz oldu, sonra soğuk suyla yıkayıp bepantene sürdüm bakalım ne olacak soyulunca iz geçecek ve ya azalacak mı, buradan yazacam

Tatlım naptın sen:KK53:
Yapmayın böyle lütfen 5 dk ne demek umarım cildin sert tepki vermez.
Cilt şimdi ödem toplayabilir bol su iç ve ellerini yüzünden uzak tut.
Sakın kendin soymaya çalışma ve nemlendir.:KK20:

Dikkat: Kızlar
%15 tca uygulayacak olanlar lütfen 1 veya 1,5 dk yı geçmeyin...
%20 tca uygulayacak olanlar 40-60 saniyeyi geçmeyin...

günaydn ....
bu sabah itibari ile cildimde biraz daha düzelme var ,sanırım bikaç güne kadar herşey biter inşallah...ve yanaklarım da olan çillerim inanın gitmiş birkaç leke dışında ,bi daha gelmeyecekse tabi,yani derimi soyduğum zaman zaten çillerim de birlikte soyuluyodu şimdi cildim aydınlanmış herkes bunu söylüyo ama tam olarak soyulma bitmedi burnum da yavaş yavaş kendi kendine soyuluyo ve kızarık olan yerler de yeniden soyuluyo , müdahale etmiyorum :) yanaklrımda tahrişden dolayı olan kızarıklıkda biraz daha iyi oldu umarım hepsi geçer :) ben bile inanamıyorum herkese cildimi gösteriyorum ve eğer böyle koruyabilirsem fondoteni hayatımdan çıkaracağım .gerek kalmıyo zaten :)) birkaç gün sonra tüm kızarıklık ve lekelerim gittiği zaman daha net şeyler yazacağım ,ve bir dahaki kullanımda çok daha dikkatli olacağım ve asla soyulma esnasında kendim müdahale etmeyeceğim......ladycim sana diycek bişey bulamadım çok ama çok teşekkür ederim ,bizlere yardımcı olduğun için...Rabbim senden razı olsun......

benim sivilcelerim sürekli aktif değil ladycim
hazır geçmişlerken yapayım diyorum,
şu an sadece izleri var ama işte adet dönemimde 2-3 tane çıkar illa ki.
sabah-akşam kullandığım yosun ve kil sabunları yüzüme çok iyi geldi ama
gözeneklerim gerçekten çok açık, bu tca en azından onları tamamen temiz hale
getirir diye düşünüyorum. sence nasıl olur?

Tatlım naptın sen:KK53:
Yapmayın böyle lütfen 5 dk ne demek umarım cildin sert tepki vermez.
Cilt şimdi ödem toplayabilir bol su iç ve ellerini yüzünden uzak tut.
Sakın kendin soymaya çalışma ve nemlendir.:KK20:

Dikkat: Kızlar
%15 tca uygulayacak olanlar lütfen 1 veya 1,5 dk yı geçmeyin...
%20 tca uygulayacak olanlar 40-60 saniyeyi geçmeyin...

Yaa 2 saat bile geçmedi ama sürdüğüm yerde hafif bir pembelik var, hiç bir yanma falan yok, sanırım cildim hassas değil, bir de daha önce retinoik asit peeling yapmıştım etkisiz oldu o, belkide cilt alışık ondan fazla eki etmiyor tca, cildim beyaz birde bunla alakası var mı, ilk uygulamayı yaptım çok ince soyuldu ama hiç etki bile etmedi en ufak bir düzelme yapmadı :KK43::KK43:, bende kızdım ya uzun beklettim, umarım dediğiniz gibi bir şey olmaz, şu an sanki hiç yapmamış gibiyim yani hiç bir şey belli değil

bu gün 18.günüm fakat cildime acaba tam süremedimmide ara ara sertlikler geliyo diye düşünürken o sert tabaka bütün yüzüme yayıldı sanki cildim sertleşti sürmediğim yerlere nazaran çok pürüzlü umarım geçer sizlerde de oldumu merak ettim kaçıncı gündesiniz yapan arkadaşlar

benim sivilcelerim sürekli aktif değil ladycim
hazır geçmişlerken yapayım diyorum,
şu an sadece izleri var ama işte adet dönemimde 2-3 tane çıkar illa ki.
sabah-akşam kullandığım yosun ve kil sabunları yüzüme çok iyi geldi ama
gözeneklerim gerçekten çok açık, bu tca en azından onları tamamen temiz hale
getirir diye düşünüyorum. sence nasıl olur?

E çok iyi tatlım aktif sivilcen yoksa yapabilirsin:KK34:

Yaa 2 saat bile geçmedi ama sürdüğüm yerde hafif bir pembelik var, hiç bir yanma falan yok, sanırım cildim hassas değil, bir de daha önce retinoik asit peeling yapmıştım etkisiz oldu o, belkide cilt alışık ondan fazla eki etmiyor tca, cildim beyaz birde bunla alakası var mı, ilk uygulamayı yaptım çok ince soyuldu ama hiç etki bile etmedi en ufak bir düzelme yapmadı :KK43::KK43:, bende kızdım ya uzun beklettim, umarım dediğiniz gibi bir şey olmaz, şu an sanki hiç yapmamış gibiyim yani hiç bir şey belli değil

Tatlım ilk 2 gün cilt tepki vermiyor 3 veya 4 gün buruşma kırışma gibi bir görüntü başlıyor sonrasında soyulma aşamasına geçiyor.
Uygulama yaparken bekleme süresinde bir kaç kat daha tca sürebilirsin ama lütfen cildinde böyle uzun süre tutma.:KK34:

bu gün 18.günüm fakat cildime acaba tam süremedimmide ara ara sertlikler geliyo diye düşünürken o sert tabaka bütün yüzüme yayıldı sanki cildim sertleşti sürmediğim yerlere nazaran çok pürüzlü umarım geçer sizlerde de oldumu merak ettim kaçıncı gündesiniz yapan arkadaşlar

Tatlım sen eşit ve uygun miktarda sürmemişsin demek ki 18 günde soyulmaması mümkün değil.
Eğer eşit ve yeterli miktar sürdüyseniz soyulma en geç 4. gün başlıyor.
30 gün geçsin tekrar yap uygulamayı ve lütfen sakın peeling veya kese gibi şeyler yapma bu arada.

Bende aynı şeyin peşindeyim araştırıyorum tatlım, 3-4 güne netleştiririm:KK9:

Hadi bakalım tatlım güzel haberler bekliyoruz senden:)
Ben nette şöyle bir yazı buldum;Sosyal hayatı etkilememesi cazip geldi :)

Glikolik Asit Nedir ?
Glikolik Asit (glycolic acid) farklı meyvelerde doğal olarak bulunan ve meyve asitleri olarak da bilinen Alfa Hidroksi Asit'lerin (AHA) bir üyesidir.Glikolik Asit doğada genellikle şeker kamışından elde edilir.
Glikolik Asit (yüksek konsantrasyonda kullanılmak suretiyle) Peeling (soyma) tedavisinin etken maddesini oluşturur.Bu yöntem, cildin ölü hücrelerden oluşan hasarlı üst tabakasını kaldırır ve alttaki hasarsız cilt dokusunu açığa çıkarır.Güvenli ve etkinliği yüksek olan bu yöntemle hastanın günlük sosyal yaşamı olumsuz etkilenmeksizin istenen sonuca ulaşılabilir.

Bugün yapalı 8-9 gün oluyor ve 2 gündür tüm yüzüm mikro mikro soyuluyor. Ondan önceki 4 gündür sadece burnum ve çenem soyuluyordu o yüzden hiç tamamının gideceğini ummuyordum hatta sizinle paylaşmıştım. İkinci peelinge artık kısmet demiştim ama geneli yenileniyor şu anda:KK52: Bu arada kızlar, ben çok az yıkamaya dayanamadım ve epeyce ıslattım yüzümü hiç peeling yapmamışım da günlük temizlememi yapıyormuşum gibi bir şey yaptım yani. Günde 2 kez yıkadım, nemlendirdim filan. Belki o yüzden de geç soyuldu, aklınızda olsun. Genel görüntüden memnunum, bakalım sonuç nasıl olacak...

4 yıldır lekelerimle uğraşıyorum. tca yı da duyup denemek istemiştim ama cesaret edemedim. korkum lekelerin daha kötü şekilde gelmesi. doktorsuz korkuyorum açıkçası. burada okuduklarıma bakınca ne kadar risk aldığınızı görüyorum.

cosmelan ve dermamelan yaptırdığım için naçizane tavsiyem kabukları asla soymayın,kendisi kalksın, yoksa leke kalır. tca dan sonra bir hatfa bepanthene+advantan karıştırıp sürmeyi ihmal etmeyin. daha sonra ise gerildikçe bepanthene sürün. bir ay yüksek faktörlü güneş kremi kullanın. (çok kaşınıyorsa bepethene merhem sürüp hafifçe masaj yapın kaşıntı gider.)

Son düzenleme:
Hadi bakalım tatlım güzel haberler bekliyoruz senden:)
Ben nette şöyle bir yazı buldum;Sosyal hayatı etkilememesi cazip geldi :)

Glikolik Asit Nedir ?
Glikolik Asit (glycolic acid) farklı meyvelerde doğal olarak bulunan ve meyve asitleri olarak da bilinen Alfa Hidroksi Asit'lerin (AHA) bir üyesidir.Glikolik Asit doğada genellikle şeker kamışından elde edilir.
Glikolik Asit (yüksek konsantrasyonda kullanılmak suretiyle) Peeling (soyma) tedavisinin etken maddesini oluşturur.Bu yöntem, cildin ölü hücrelerden oluşan hasarlı üst tabakasını kaldırır ve alttaki hasarsız cilt dokusunu açığa çıkarır.Güvenli ve etkinliği yüksek olan bu yöntemle hastanın günlük sosyal yaşamı olumsuz etkilenmeksizin istenen sonuca ulaşılabilir.

onepte 2 seans glikolik asit uygulaması yaptırdım. çok etkili değil. hassas ciltlerde işe yarıyor olabilir. tretin krem de aynı işlevi görüyor. o kadar para vermeye değmez. arkadaşımın doktoru florance n. hastanesinde. tretin vermiş. ayda bir defa sürüp cildini yeniliyor. daha az riskli.

bacağımın arkasında çatlaklar vardı..kulak çöpüyle sadece çatlaklara %25lik tca yaptım (doadan almıştım). fazla beklettim herhalde ki,9-10 günde soyuldu...soyulmadan önce etrafı kırmızı ve hafif ağrılıydı,enfeksiyon oluştu herhalde :KK43: şimdi uygulamanın üzerinden iki hafta geçti ama bacağımda iz var :KK43: yanık izi gibi kaldı... yüzüne tca yapanların fotoğraflarını da inceledim soyulunca bebek cildi gibi olmuş tenleri... ben yüzüme yapsaymışım yanmıştım demekki :KK50: acaba vücut derisi yüz derisinden daha farklı yapıda diye herkeste böyle oluyor mu onu da bilemedim :44: cildim de pek hassastır o da ayrı konu... eklediğim fotoğraf bacağımın durumunu birebir gösteriyor... madecassol, aynısefa çiçeği yağı kantaron yağı falan sürüyorum açılsın lekeler diye.... geçecek mi sizce? geçsin yaaaaa.... çatlaklar daha iyiymiş bu görüntüden:KK43:

$sam1059.jpg

bacağımın arkasında çatlaklar vardı..kulak çöpüyle sadece çatlaklara %25lik tca yaptım (doadan almıştım). fazla beklettim herhalde ki,9-10 günde soyuldu...soyulmadan önce etrafı kırmızı ve hafif ağrılıydı,enfeksiyon oluştu herhalde :KK43: şimdi uygulamanın üzerinden iki hafta geçti ama bacağımda iz var :KK43: yanık izi gibi kaldı... yüzüne tca yapanların fotoğraflarını da inceledim soyulunca bebek cildi gibi olmuş tenleri... ben yüzüme yapsaymışım yanmıştım demekki :KK50: acaba vücut derisi yüz derisinden daha farklı yapıda diye herkeste böyle oluyor mu onu da bilemedim :44: cildim de pek hassastır o da ayrı konu... eklediğim fotoğraf bacağımın durumunu birebir gösteriyor... madecassol, aynısefa çiçeği yağı kantaron yağı falan sürüyorum açılsın lekeler diye.... geçecek mi sizce? geçsin yaaaaa.... çatlaklar daha iyiymiş bu görüntüden:KK43:

Eki Görüntüle 603598

Canım bu Tca 'dan değildir...Ben 25 liği cildime uyguladım.Yaklaşık 1:30 dakika beklettim..ve süre tutarken cildimden asit damla damla dökülüyordu..o kadar aşırı uygulamışım..Tabi ki yanlışlıkla oldu..ertesi gün suratım şişmiş ve kıpkırmızıydı ama bepanthene ve fesleğen kremle cildim 5 günde tamamen soyuldu ve 6.gün tertemiz bir cilt çıktı ortaya...
Bence sende bir enfeksiyon oluşmuş..Sana tavsiyem Terramycin deri merhemi var sarı renkte eczaneden onu al ve bir kaç gün sürekli olarak uygula...Bu yarayı yok eder...Bu merhem bu tarz yaralara bire birdir...Geçmiş olsun sana.Bu arada merak etme hiç birşey kalmaz...[h=3][/h]

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 603598

Benim bildiğim enfeksiyon durumlarında daha ödemli ve kırmızımsı-mor bir görünüm olur. Seninkinde kabuklanma devam ediyor yani cilt kendini son hız yeniliyor gibi. Bence temiz tutup nemlendirmeye devam edersen bir süre sonra geçecek. %15-20'lik yapsaydın daha yüzeysel soyacağı için böyle bir durum olmayacaktı ama çok seans yapman gerekecekti. Şimdiyse daha derinden peeling olduğundan iyileşme de zaman alacak.

Bugün yapalı 8-9 gün oluyor ve 2 gündür tüm yüzüm mikro mikro soyuluyor. Ondan önceki 4 gündür sadece burnum ve çenem soyuluyordu o yüzden hiç tamamının gideceğini ummuyordum hatta sizinle paylaşmıştım. İkinci peelinge artık kısmet demiştim ama geneli yenileniyor şu anda:KK52: Bu arada kızlar, ben çok az yıkamaya dayanamadım ve epeyce ıslattım yüzümü hiç peeling yapmamışım da günlük temizlememi yapıyormuşum gibi bir şey yaptım yani. Günde 2 kez yıkadım, nemlendirdim filan. Belki o yüzden de geç soyuldu, aklınızda olsun. Genel görüntüden memnunum, bakalım sonuç nasıl olacak...

Tatlım zaten soyulmalar içten dışa doğru başlayıp devam ediyor. Ayrıca yazdıklarıma bakarsan ben sizlere asla sudan uzak durun yıkamayın demiyorum, aksine ihtiyaç duydukça yüzünüzü yıkayın sadece sabun şampuan gibi şeylerden bir süre uzak durun diyorum.
Soyulmanın gecikmesi cilt yapınla alakalı da olabilir:KK34:

4 yıldır lekelerimle uğraşıyorum. tca yı da duyup denemek istemiştim ama cesaret edemedim. korkum lekelerin daha kötü şekilde gelmesi. doktorsuz korkuyorum açıkçası. burada okuduklarıma bakınca ne kadar risk aldığınızı görüyorum.

cosmelan ve dermamelan yaptırdığım için naçizane tavsiyem kabukları asla soymayın,kendisi kalksın, yoksa leke kalır. tca dan sonra bir hatfa bepanthene+advantan karıştırıp sürmeyi ihmal etmeyin. daha sonra ise gerildikçe bepanthene sürün. bir ay yüksek faktörlü güneş kremi kullanın. (çok kaşınıyorsa bepethene merhem sürüp hafifçe masaj yapın kaşıntı gider.)

Aksine bepanthene ve medikasol gibi kremler soyulmayı geciktiriyor:KK19:

onepte 2 seans glikolik asit uygulaması yaptırdım. çok etkili değil. hassas ciltlerde işe yarıyor olabilir. tretin krem de aynı işlevi görüyor. o kadar para vermeye değmez. arkadaşımın doktoru florance n. hastanesinde. tretin vermiş. ayda bir defa sürüp cildini yeniliyor. daha az riskli.

Size uygun oranda glikolik asit uygulanmamış demek ki çünkü glikolik asit tca nın bir gömlek altı aynı etkide bir asit. 10tl vermeye değmez diyosunuz:KK1:

Eki Görüntüle 603598

Tatlım keşke çatlaklar için tecrübesi olan bir arkadaşımıza danışsaydın önce.
Benimde sadece yüzde tecrübem var ama buna rağmen ne yazmışım?

İlk mesajımda yazdığım uyarı:
- Bahsettiğim 1-1,5 dk'lık uygulama süresini lütfen geçmeyin!

Daha uzun bekleteyim daha çok işe yarasın daha çok soyulsun gibi bir mantık kurmayın!

Cildiniz yormaktan, ödem toplamasına sebep olmaktan, daha uzun yanma ve batma hissi yaşamaktan, aşırı kızarıklık, hassasiyet yaratmaktan başka bir şeye yaramaz.

​Lütfen nemlendirmeye devam et ve o bölgeye kesinlikle peeling veya kese gibi işlemler uygulama.

Benim bildiğim enfeksiyon durumlarında daha ödemli ve kırmızımsı-mor bir görünüm olur. Seninkinde kabuklanma devam ediyor yani cilt kendini son hız yeniliyor gibi. Bence temiz tutup nemlendirmeye devam edersen bir süre sonra geçecek. %15-20'lik yapsaydın daha yüzeysel soyacağı için böyle bir durum olmayacaktı ama çok seans yapman gerekecekti. Şimdiyse daha derinden peeling olduğundan iyileşme de zaman alacak.

Cilt kendini yeniliyor katılıyorum.:KK34:

Son düzenleme:
Canım bu Tca 'dan değildir...Ben 25 liği cildime uyguladım.Yaklaşık 1:30 dakika beklettim..ve süre tutarken cildimden asit damla damla dökülüyordu..o kadar aşırı uygulamışım..Tabi ki yanlışlıkla oldu..ertesi gün suratım şişmiş ve kıpkırmızıydı ama bepanthene ve fesleğen kremle cildim 5 günde tamamen soyuldu ve 6.gün tertemiz bir cilt çıktı ortaya...
Bence sende bir enfeksiyon oluşmuş..Sana tavsiyem Terramycin deri merhemi var sarı renkte eczaneden onu al ve bir kaç gün sürekli olarak uygula...Bu yarayı yok eder...Bu merhem bu tarz yaralara bire birdir...Geçmiş olsun sana.Bu arada merak etme hiç birşey kalmaz...[h=3][/h]

teşekkür ederimm...evet enfeksiyona bağlı oldu gibi geliyor bana da ama enfeksiyon niye oldu yani onu anlamıyorum:KK14: siz tca yı bol kullanmışsınız üstelik..ben kulak çöpüyle sürdüm fazla kaçmasın diye,bi de biraz yanınca hemen kremledim..deneme amaçlı yapıyorum çok da bekletmeyeyim dedim hatta:KK1:
yara hali geçti aslında kalan ize teramicyn fayda eder mi ki acaba...

dediğim gibi bu ikinci haftası..yani bu kabuklanmış-soyulmuş bitmiş hali... özellikle uygulamanın ikinci gününden itibaren kızarıklık,hafif mor bir görüntü ve kaşıntı-ağrı vardı...hani ütü falan değer yanar ya neredeyse öyle gibiydi..o arada da korktum, forumu gezdim baktım ama bir çok kişi başkalarının bu tarz soruları için normaldir tarzı bişyler demişti ben de sabırla bekledim:2:

Tatlım keşke çatlaklar için tecrübesi olan bir arkadaşımıza danışsaydın önce.
Benimde sadece yüzde tecrübem var ama buna rağmen ne yazmışım?

İlk mesajımda yazdığım uyarı:
- Bahsettiğim 1-1,5 dk'lık uygulama süresini lütfen geçmeyin!

Daha uzun bekleteyim daha çok işe yarasın daha çok soyulsun gibi bir mantık kurmayın!

Cildiniz yormaktan, ödem toplamasına sebep olmaktan, daha uzun yanma ve batma hissi yaşamaktan, aşırı kızarıklık, hassasiyet yaratmaktan başka bir şeye yaramaz.

​Lütfen nemlendirmeye devam et ve o bölgeye kesinlikle peeling veya kese gibi işlemler uygulama.

aslında öyle dakikalarca falan da bekletmedim biliyor musunuz?zaten maximum 1 buçuk dakika ya durdu ya durmadı çok yanınca hemen kremledim (saatin kronometresini bile çalıştırdım aman zaman geçer de anlamam,çok bekletmeyeyim diye),
.o bile çok bekletmişim reaksiyonu verince,cildimin hassasiyetine göre çok bekletmişim diye düşünüyorum artık...

yapmadan önce de öyle çok kafadan karar almadım aslında. forumdaki ilgili konuları,yapanların tecrübelerini falan okudum hatta youtube dan zenci bir kadının göbeğindeki çatlaklarına %25lik tca uygulamasını izledim, çatır çatır sürüp en az 5 dk bekledi yıkayınca hafif bi kızarıklık ya vardı ya yoktu :KK53:

benim tenimde de var bir hassasiyet sanki değil mi? normalde de bi yerim çizilse bile koyulaşarak iyileşir,küçük yaralarım bile genelde iz bırakır..ama tca koyulaştırdığı yeri soyar diye düşündüm öyle cesaret ettim uygulamaya..ama bacağın arkasında da deri bi hassastır incedir sanki onu hesaba katmamış olabilirim...
umarım çabuk düzelir... shea yağı-aynı sefa çiçeği yağı, kantaron yağı, madecassol sürüyorum bol bol

Son düzenleme:
teşekkür ederimm...evet enfeksiyona bağlı oldu gibi geliyor bana da ama enfeksiyon niye oldu yani onu anlamıyorum:KK14: siz tca yı bol kullanmışsınız üstelik..ben kulak çöpüyle sürdüm fazla kaçmasın diye,bi de biraz yanınca hemen kremledim..deneme amaçlı yapıyorum çok da bekletmeyeyim dedim hatta:KK1:
yara hali geçti aslında kalan ize teramicyn fayda eder mi ki acaba...

Canım shea butter varmış elinde sanırım..Yara hali geçtiyse teramicyn almana gerek yok.sen bol bol shea butter uygula..O da kızarıklıklara tahrişlere bire bir iyi geliyor..Bir kaç güne bir şeyin kalmaz...

X