Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Arkadaslar birşey daha sormak istiyorum siparisimi verdim sanirim yarin elimde olur %15 lik aldim peki tüm siseyi bitirene kadar suruyormuyuz yoksa bi iki kat yeterli mi oluyor kafam karisti yanlis biseyde yapmak istemiyorum

Sakın bir şişe en az 3kullanımlık sadece pamuğu ıslatıp uygulanıyor. Size bu formu baştan başlayarak okumanızı öneririm. Formun sahibi Ladysabura nasıl uygulandığını ayrıntılı yazmış lütfen okuyun

Peki tesekkur ederim ilk kullanımdan sonra 30 gün arayla tekrar edilmeli ya buzdolabında saklasam peki bozulmadan dururmu bir sure sorun olmaz degilmi?

kızlar yaklaşık üç saattir deneyimlerinizi okuyorum.. size sorum lady lütfen nerden alabileceğimi yazar mısın gerçek tca15 olmalı diyordun siz nerden aldınız özel mesajda yazabilir msiniz ?

Kivilcimm84 benimde çene ve duduk üstü bölgemde kararmalar oldu. sizde de böyle bir sorun olmuştu sanırım durumunuz şu an nedir merak ettim. Tca uygulamadan önce bahsettiğim bölgede leke yoktu. Sonrasında çıktı. Fakat lekeli bölgelerim ki oldukça koyu lekeler kayboldu. Çene bölgesinin kararmasına anlam veremedim. Oldukça kuru bir cilde sahibim ama T bölgesi diye tabir ettiğimiz kısım biraz yağlı bu yüzden mi renk değişikliği oldu bilmiyorum. Ya da o kısımda altta leke vardı da soyulduktan sonra mı yüzeye çıktı bilemiyorum. 2 ay sonra bir uygulama yapmayı düşünüyorum.

ii günler ladysubaru ben 8 yıl kadar roaccutane tedavisi gördüm ama
''Roaccutane'' tedavisi gören ya da yakın zamanda görmüş kişilere kimyasal peeling uygulanmaz, uygulayamaz. şeklinde bir notun var 8 yıl geçmesine ragmen % 15 lik tca kullanmam sakıncalı mı olurr ?

Arkadaslar yardim edebilirmisiniz tca uygukadiktan sonra bepanthene yerine sudocrem uygulayabilirmiyim pisik kremi cunki oda ayrica şuan elimde yüz ve vücut için güneş kremi var onu kullansam yüzüme olurmu sizce alamicm çünkü şuan maddi durumdan

Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum..benzer durum bende de oldu çünkü.Lütfen yanıtı benimle de paylaşabilir misiniz?

Merhaba kızlar.
O kadar çok dağılmış ki konu inanın nereden cevap vermeye başlayacağımı şaşırdım..
Aslında sorduğunuz soruların cevabı ya konunun ilk yazdığım mesajında yada diğer cavaplarda defalarca var.
İnanın heyecanınızı çok iyi anlıyorum, heyecan ve merak dikkatsizliğe sebep oluyor. Öyle olunca hem uygulama detaylarını hemde zaten verilmiş cevapları kaçırıyorsunuz. Lütfen sakin olun özellikle benim yazdığım mesajları dikkate alın. Son dönemde iş sebepli çok yoğunum. Haftada 2 defa gelmeye çalışacağım ama lütfen sizlerde sorularınızı konunun içinde daha önce sorulup nasıl bir yanıt alındığına bakın olur mu? Hepinizi öperim, sevgiler..

Tek tek çok zor olacak biraz genel cevaplayacağım.

1) Lütfen bastırmadan sürün; ''aa ... bölgesi karardı..'' demenizin esas sebebi farkında olmadan bastırmanızdır. Uygulama öncesi cildinizi temizleyin, cilt yağlı olmasın, tonik vs olmasın. Bir başka maddede kullandığım temizleyiciyi yazacağım.

2) Soyulmaya müdahale etmeyin! En önemli kısımlardan biri bu, ya süreci sabırla bekleyip tamamlayacaksınız yada cildi zorladığınız için tahriş edip yeni iz, leke, kızarıklık sahibi olacaksınız.

3) Nemlendirici konusunda kafanız karışıksa zaten kullandığınız memnun olduğunuz nemlendiriciyi kullanın.

4) Soyulma süreci bittikten sonra 10-15 gece boyunca pişik kremi veya çinko krem kullanın. Örnek vermek gerekirse ben; Oro %20 çinko krem kullandım, sebamed'in pişik kremini kullandım (eczanelerden temin edebilirsiniz) memnun kaldım. Gece ince tabaka halinde sürüp sabah yıkayın yüzünüzü. Cilt temizliğiniz için sebamed kompak sabun öneriyorum. 9 yıldır vazgeçilmez ürünümdür. Hem makyajı çok başarılı çıkartır, benim gibi alerjik ve hassas ciltlere dahi problem çıkartmaz, yağlı ciltlerde ve kuru ciltlerde sorun yaratmaz, hemde cildi çok iyi temizliyor.

5) Güneş yok deyip aldanmayın! En az 30-50 faktör güneş koruyucuyu sabah uyanıp yüzünüzü yıkadığınız gibi sürmeyi hayatınızın parçası haline getirin. Uv ışınları lamba, televizyon, fırın, bilgisayar, tablet, telefondan da yayılıyor!

6) Lütfen kafanıza göre oran belirlemeyin veya bir başkasının yönlendirmelerine itibar etmeyin! Neden mi? Oran cilt tipinize ağır geldiğinde size o yönlendirmeyi yapanın değil sizin cildiniz zarar görecek. Önce %15'i alın, bir şişe minimum 3 uygulama yapmanıza yetiyor. Baktınız pul pul soyuldu ancak o zaman %20 alın. Aradaki %5 gözünüze az görünmesin, inanın o fark kimimizin cildinde çok ağır tepki verebiliyor. Evet çekinmeyin, korkmayın, evde yapabiliriz diyorum fakat neticede elimizdekinin asit olduğunu unutmadan kullanmalıyız.

7) Uygun miktarda sürün. 1,5 dk içinde en az 3-4 defa pamuğa tekrar tca dökün ve sürün. Başarılı uygulama yapmanız ve cildin iyi soyulmasının püf noktalarından biri yeterli ve eşit miktarda sürmek geliyor. Küçük bir hatırlatma daha yapayım; 1,5dk'lık süreç tca'yı cilde sürdüğünüz anda başlıyor.

8) Uygulamadan sonraki en az 3-4 ay cilt bebek cilt olduğu için, tonik, kolonya gibi ürünlerden uzak tutun. Alkol içeren temizleyiciler dahil. Cildinize sürdüğünüz bir üründe yanma, karıncalanma, kaşıntı hissi varsa bilin ki yukarıda saydığım bir içerik vardır.

9) Yine lütfen heyecanlanmayın. Hem uygulama sırasında ve sonra kı günlerde sabırlı olun... Kendinizi mercek altına alıp didik didik inceleyip zaten alışkın olmadığınız bir süreçten geçerken kusur bulup canınızı boş yere sıkmayın.

Umarım biraz destek olabilmişimidir, hepinize sevgiler, yine geleceğim

Selam ben dün gece 2.uygulamamı yaptım.doa tca %20 ile.ilkinde tam 45-50 saniyede bütün yüzüme aynı anda uygulamıştım ve öyle büyük soyulmalar olmamıştı. Şimdi alnım için 50 saniye, çene ve burun için 50 saniye tutarak yaptım. Ancak yanaklarda daha az dayanabildim ve 30-40 saniye içinde yıkadım.Acaba bu akşam yanaklara bir kez daha sürsem mi, çünkü sanırım ilkindeki gibi büyük büyük parçalar yerine pul pul soyulacaklar yine
ve asıl güneş lekeleri de yanaklarda.

Bir de bir sorum daha olacak..Her iki yanağımın ortasında belirgin 2 leke var; ben direk bu lekelere uygulama yapsam (birdahaki sefere) nasıl olur ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…