Yurtdışında iş bulamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

annelik yolunda

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2024
565
592
26
Merhaba, eski konularımı belki bilen vardır. 25 yaşındayım yaklaşık 8 aydır yurtdışındayım evlenip geldim. Uzun süredir iş arıyorum geçen hafta bir görüşme gerçekleştirdim ama şartları çok tutarsızdı. (2yıl çalışma + bıraktıktan sonra 2 yıl büyük firmaya girmeme şartı) . Eşim mantıklı bulmadığı için reddetmek zorunda kaldım. Burada çok yalnızım ailem, arkadaşım yok. Eşimin çalışma hayatı çok yoğun şu pazar gününde bile bütün gün çalıştı yüzünü görmedim. 2 işte birden çalışıyor bir kurumsal bir kendi işletmesi. Tek yaptığım aktivite haftada bir pilatese gitmek orda da kimseyle sohbet kuramadım. Ev işlerinden gına geldi. Biraz bütçe olsun diye kurabiye vs yapıp satmayı bile denedim çünkü eşimden para almak istemiyorum. Evet o istediğim her şeyi yapıyor ama ben kendi paramı kazanıp harcamak istiyorum. Evimiz 3+1 bir odayı kiraya verdik parasını ben alıyorum onu da yeni yaptık. Şu an 2 kiracı var 3.de gelicek ve mutfağımı ortak kullanıyorum. Eşime göre burda herkes böyle yaşıyor. Yani bu bir sorun değil. Bu arada Dubai'ye yakın bir şehirdeyiz. Çok mutsuz ve umutsuzum hayatta ne amaçlasam olmuyor gibi. Bu kadar katlanıyorum o güzel villalarda ben de yaşarım diye hayal kuruyorum. Evimde bazı eşyalarım bile 2.el. Başkalarına bakıyorum mis gibi yepyeni evlerde oturuyorlar. Bu evin çöl kumu, nemden rutubeti bitmiyor. Ben mi bahtsızım bilmiyorum gerçekten. Regl dönemim yaklaştı eşime de sinirlenicek yer arıyorum. Bazen kişisel bakımımı filan aksatıyorum acaba ben depresyonda mıyım? Herhangi bir öneriniz olursa sevinirim.

Yeni evli olarak evin bir odasını kiralamak sizi çift olarak rahatsız etmiyor mu? En azından sürekli kiralama değil de airnb tarzı turistlere kiralayabilirsiniz ayın belli günleri. Bulunduğun ülkede turist rehberliği yapabilirsin türkiye'den tur düzenleyip. Özelliklere kadınlara ya da çocuklu ailelere.

Aynı evde kiracıların olmasını istemezdim şahsen. Eşiniz iş yerinde size uygun bir pozisyon bulamaz mı
İş yeri mahalle arası bir yer nasıl desem alt seviye, çalışanlar ve gelenler de çoğunlukla erkek (hint, paki, Arap) o yüzden istemiyor ben de istemiyorum açıkçası.
İş yerinden tanıdığı birine referans olması için sordu kadın bana mesaj attı CV'mi gönderdim yönetime bildiricem dedi ama henüz bir gelişme yok.

Eşiniz de mi yabancı uyruklu

Tek başınıza olmanız sıkar tabiki aile yok arkadaş yok. Annelik yolunda nickiniz çocuğunuz olursa size yoldaş olur canınız sıkılmaz.
Evet iş bulamıyorum bari çocuk sahibi olayım diye düşündüm ama o konuda da başarısızım. Eğer olursa bir 6 ay kadar Türkiye'ye dönme planım var o arada evi de değiştiririm. Ama o da olmuyor. Olduğum yerde duruyorum öyle hiç bir şey olmuyor. Burası da çok sıcak üstelik gündüz dışarı çıkılmıyor gezilecek tek yer AVM. Hiç etkinlik yok.

İş bulamıyorum sıkılıyorum bari çocuk sahibi olayım ne demek? Kedi mi alıyorsunuz eve?

Kocanız iki işte birden çalıştığı halde evinizin odalarını kiraya verecek durumdaysanız çocuğu karıştırmayın, ayrıca güvenli de değil o ne biçim yaşam şekli yahu...

Başlığa cevap vereyim, evden çalışabileceğiniz işlere bakabilirsiniz. Olduğunuz ülkede Türkçe konuşan arayan firmalar da vardır onlara bakın.

Çocuk düşüncem evi kiraya vermeden önceydi aslında kira olayı olmadan da yetiyoruz ama kiradan gelen parayı ben aldığım ve odayı da kullanmadığım için verdim. En azından birikim olması amacıyla gelen kişilerle de arkadaşlık kurabilirim düşüncesiyle, istediğim zaman boşaltma kararı alabilirim. Evin düzeni değişik aslında aynı evde gibi değiliz sadece giriş ve mutfak kısmı ortak onun dışında kimse kimseyi görmüyor.
Sorun eşimin az kazanması değil aylık 300.000 (buranın birimiyle 30.000) kazancı var. Ben kendi ekonomik özgürlüğümü istiyorum. Arkadaş sahibi olmak istiyorum. Eşim olmadan da aktivite yapabilmek istiyorum. Birikim yapabilmek istiyorum. Kısacası kişisel alan istiyorum.

Evin odasini kiralamak mi? Ya gece uyanip sizi keserse:)
Villa milla hayallarini birakin, yuksekten ucmayin da kendinize ait ev olayini halledin önce bi.

Bekar olsaniz neyse de evli barkli evin odasini kiralamak nedir yav cok sinir bozucu.

Iki iste calisiyor da yine de var olamıyor musunuz yani? Siz de is bulsaniz bi odayi daha kiralicaniz demek.

Ben size göçmen kadınlarda paylaşım yapma önerisi vermiştim. Yaptınız mı? En azından arkadaş bulabilirsiniz. İş konusu için ise biraz sabır.
Baktım o sayfaya facebook aktif kullanmıyorum instagram sayfasında da o tarz paylaşımlar olmuyor. Eski facebookumu aktifleştirdim ama gruba girebilmek için fake gibi gözükmemesi gerekiyormuş. Baktım yani onun haricinde burda yaşayanların olduğu bir whatsapp grubuna girdim ama fazla konuşma olmuyor sadece cv atanlar vs.

Bu sistem Norveçtede var bizim buralarda yok

Teşekkür ederim anlayış için buna ihtiyacım vardı bu kadarı bile iyi hissettirdi inanın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…